Karolcia

1 377
1 235
literatura dziecięca

Inne wydania

Rzadko kiedy 9-letnia osoba może wywołać taki galimatias! Karolci to się udało! Pytacie jak? Powiem Wam - wszystko za sprawą niebieskiego koralika, który znalazła w szparze podłogi. Dziewczynka szybko przekonała się, że spełnia on wszystkie życzenia swego właściciela, ale musiała być bardzo uważna, bo chrapkę na niego miała też zła czarownica Filomena. I wtedy zaczęła się cała masa przygód. Jakich? Nie - tego Wam już nie zdradzę, o tym przeczytacie sami!

źródło opisu: http://siedmiorog.pl

źródło okładki: http://siedmiorog.pl

• Dziewczyna, którą nigdy nie byłam
  • Ogród spieczonej ziemi
  • Poziom zero
  • Książka Racheli
  • Hotel Bankrut
  • Odyseusze. Gwiazda Morza
Dziewczyna, którą nigdy nie byłam
Caitlin Moran

7,79 (14 ocen i opinii)
Odyseusze. Gwiazda Morza
Agnieszka Stelmaszyk

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
sola255 | 2015-06-30

Dziewczynka i jej magiczny , niebieski koralik. Moja wyobraźnia ,za ich sprawą, ewoluowała :-)
Jedna z ulubionych książek z czasów odległych.
Dziś dalej chciałabym mieć taki magiczny koralik...

Aurland | 2016-02-27

Dziewczynka z koralikiem. Jeśli się nie mylę - znalezionym w toalecie. Zabijcie mnie ale niewiele więcej pamiętam. Jakiś chłopiec był i jakaś ciotka chyba. Spełnianie życzeń. I coś mi się lwy kojarzą. Tygrysy może? Że biegały? Gdzie? kiedy?
Ojciec córce nie odmówi. "Tata musi być jakaś wspólna książka" zżyma się moja ośmiolatka. Właśnie konto na LC założyła. "Pisz tata". Piszę. "Wspólna książka tata". Padło na Karolinkę. Nie, zaraz. Karolcię.
Fakt, że wspólna. Czytałem w czasach zamierzchłych. W styczniu słuchałem jak czyta córa. Jednym uchem. Fabułę więc kumam. Tak z grubsza. Co nieco. Na pewno Karolcia. Tygrys albo lew. Ciotka i sąsiadka. Któraś chyba zniknęła. I na pewno był koralik.

MountainTobacco | 2014-01-30

Przyznam szczerze, że moja opinia na temat tej książki może być mocno nieobiektywna. Była to bowiem pierwsza z moich najulubieńszych książek i pozbawiona okładki wciąż znajduje się na mojej półce z książkami. Całkowicie magiczna, choć osadzona w rzeczywistości opowieść, która daje to dziwne poczucie, że najzwyklejszy koralik może okazać się tym szczególnym. Moja mama szukała swojego koralika, podobnie jak ja... Była to też ulubiona książeczka moich znajomych, co mówi samo za siebie. I chociaż nie wiem, czy ta opowieść ma szansę wypłynąć na tle współczesnej literatury dziecięcej, wierzę że tak jest. Czytałam rzecz jasna również drugą część, o błękitnej kredce - nieustępującej w niczym części pierwszej. Pamiętam, że książeczka posiadała świetne czarno-białe ilustracje wykonane przez Tomasza Borowskiego. Polecam...

Alka | 2012-06-29
Przeczytana: 2004 rok

Smak dzieciństwa. Czytała mi ją moja mama. Później sama ją przeczytałam. Chyba dzięki tej magicznej opowieści zaczęłam przygodę z książkami.

eleanor_rigby | 2015-09-01

Świetna książka dla odbiorcy, w wieku bardziej szkolnym. Fajna fabuła, napisana lekko i z polotem - idealna, aby "zarazić miłością do czytania". Tak bardziej prywatnie to oczywiście: wspomnienia, miłe powroty do czasów dziecięcych. Jedna w tych niezapomnianych, ulubionych. Książka, która odbiorcę traktuje "na serio", bez względu na jego wiek. Która oferuje wartką akcję i bohaterkę, z którą można się zaprzyjaźnić. Polecam - szczególnie tym, którzy z "poważniejszą" lekturą czynią swe pierwsze kroki.

Tytułowa Karolcia to prawie dziewięcioletnia ( dokładnie ma 8 lat i 8 miesięcy), rezolutna i pomysłowa dziewczynka. W trakcie przeprowadzki zauważa w szparze podłogi podłużny, niebieski koralik. Ze zdziwieniem zauważa, że paciorek spełnia wszystkie życzenia swojego właściciela. Zaczyna się niesamowita przygoda. Ale, ale...Jest jedno ostrzeżenie, niebieski koralik, za wszelką ceną, chce zdobyć pewna zła czarownica Filomena...
Tak jak i ponad dwadzieścia lat temu, jak i teraz "Karolcia" błyskawicznie przeniosła mnie w niezwykłą krainę wyobraźni. Miałam w głowie wiele planów jak i kiedy użyć magicznego koralika. Nie tylko ja dobrze się bawiłam, wraz ze mną robiła to Karolcia i jej przyjaciel Piotrek. Przygody naszej trójki śledziła z ukrycia, poirytowana Filomena. Nie udało jej się wykraść niebieskiego koralika.
Najmilsze jest to, że dzieci ze szkolnej lektury nie spełniały tylko swoich zachcianek ale próbowali chronić swoich kolegów, pomagali mamie a w finale spełnili wszystkie...

Ksiązka rewelacyjna dlatego, że przypomina mi dzieciństwo, a to był mój najlepszy okres w życiu♥ Bardzo mało z niej pamiętam, ale wiem, że ją lubiałam.

To rzeczywiście książka dla małych dzieci, tak napisana by i one mogły ją zrozumieć. Ale mi też podoba się ten zaczarowany Koralik, który spełni każde życzenie. Z tym że trzeba wiedzieć o co chcemy poprosić żeby potem nie było kłopotów. Ale dzieją się tu rzeczy bardzo urocze, krzepiące niespokojne serca, które każdego mogą zachwycić, trzeba się tylko wczuć i być Imaginer'em.

Aeona | 2014-11-29

To dla mnie książka szczególna,bo po raz pierwszy przeczytałam o magii i dzwinych wydarzeniach,a także to książka-nagroda,jaką otrzymałam od redakcji "Świerszczyka" za napisanie wywiadu z moim tatą na temat,jak kiedyś wyglądało to pisemko dla dzieci.
No,cóż,zarówno czytanie ,jak i pisanie pochłania mnie,jak widać,od dawna;).
Pozdrawiam.

Kiwi_Agnik | 2013-09-25
Przeczytana: 1997 rok

Jedna z ulubionych bajek mojego dzieciństwa. Mam ją w domu, a jej wygląd świadczy o tym, że czytałam ją przynajmniej z 50 razy.

Co czytać dzieciom w wakacje?

​Wakacje to taki okres, kiedy rodzice mają czas na nadrobienie swoich zaległości lekturowych, ale także kiedy mogą wreszcie w spokoju usiąść ze swoimi dziećmi i z nimi poczytać. Wszak jest to jeden z najlepszych sposobów na wspólne spędzanie czasu.