Kłamczucha

Cykl: Jeżycjada (tom 2)
Wydawnictwo: Akapit Press
1 631
Aniela Kowalik, jeżycjada

Aniela Kowalik nie była pięknością. Miała wszak dużo tego, co się nazywa urokiem osobistym.I ta właśnie Anielka przeżyła wielką miłość. Nad morzem, w swej rodzinnej Łebie, poznała chłopaka, który wprawdzie nie bardzo spodobał się ojcu Anielki, za to bardzo jej samej. To dla niego wybrała poznańską szkołę średnią, liceum poligraficzno księgarskie. I dla niego przyjechała do obcego prawie miasta.

źródło opisu: Akapit Press, 2007

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Onilom | 2019-09-18

Z Jeżycjadą Musierowicz czytelnik dorasta i dojrzewa. Dzięki niej mam piękne wspomnienia. Czytana kilkukrotnie. Kiedyś wrócę do Jeżycjady...

smotex | 2019-08-15
Przeczytana: 10 sierpnia 2019

Wydaje mi się, że kiedyś nie lubiłam tej książki. Może bo postać taka jakaś poza stereotypami nastoletnich idolek. Dobrze, że z tego wyrosłam

Pq69 | 2019-08-09

najsłabsze ogniwo jeżycjady

lusilla | 2019-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2019

Bardzo irtowala mnie glowna bohaterka moze dlatego ze nie lubie jak kos klamie. Gorsza niz pierwsza czesc

Kinga | 2019-07-22
Przeczytana: lipiec 2019

anetas83 | 2019-07-05

W wieku lat parunastu czytałam ją setki razy. Re-we-la-cja!!!!

Sandri | 2019-06-07

Główna postać mega irytująca

niesforna_testerka | 2019-05-23
Przeczytana: maj 2019

Ta część jest nieco słabsza od "Szóstej klepki". Znowu najzabawniej wypadają dzieci.
Aniela jest osobą, którą niekoniecznie chce się lubić. Na szczęście zmienia się moje podejście do niej podczas czytania kolejnych częściach Jeżycjady.

Kira | 2019-05-20
Przeczytana: 2018 rok

Świetnie napisana książka o tym jak bardzo można poświęcić się dla miłości.

Jedna z najlepszych części Jeżycjady, opowiadająca o szalonej, sprytnej, pomysłowej, a przede wszystkim pewnej siebie i odważnej nastolatce, która zdaje się niczego się nie boi.

Gosia | 2019-03-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2019
Przeczytana: 26 marca 2019

Coraz bardziej zaczynam lubić serię Jeżycjady. Całkowicie podzielam zachwyty innych czytelników.
Książki te czytane w dzieciństwie mają pewnie inny smak. Teraz bardziej odbieram je z pozycji rodzica i doceniam ich pedagogiczny zamysł. Wszak w każdej z nich pojawia się jakiś nauczyciel i to taki z powołania.
Nie zmienia to jednak faktu, że książka jest wciągająca i przede wszystkim bardzo zabawna.
Perypetie Anielki jako Franciszki Wyrobek bawią do łez. Pocieszne i udane kreacje Mamerciątek oraz sympatycznie nakreślone osoby ich rodziców i ciotki Lusi.
Wszystkie te postacie ze swoją osobowością oraz splot wydarzeń sprawiają, że Anielka zaczyna się przekształcać z notorycznej kłamczuchy w wartościową młodą dziewczynę.
Świetna książka. Zarówno bohaterowie, których w wydaniu Pani Musierowicz nie da się nie lubić, jak i tematyka. Jako lektura szkolna rewelacyjna, bo w zabawny i mądry sposób uczy, że nie wolno kłamać.
Jak tu się nie śmiać z pomysłów i fantazji tytułowej Kłamczuchy,...