Szatan z siódmej klasy

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
6,57 (10506 ocen i 529 opinii)
9788310120649
vandenesse

Inne wydania

Zaskakujące pomysły, wartka akcja, w którą wpleciony jest wątek kryminalny, wyrazista postać głównego bohatera Adasia to atuty czyniące z tej powieści ulubioną od pokoleń lekturę nastolatków.

źródło opisu: Wydawnictwo Nasza Księgarnia

źródło okładki: Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Tajemnica domu Helclów
  • Dom po drugiej stronie lustra
  • Fangirl
  • Pogromca lwów
  • U2. Zdemaskowani
  • Włoska symfonia
  • Inna dusza
  • Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • Bieg po życie
  • Powrót do Daringham Hall
  • Odlotowa Czternastka
  • Biblioteka pana Lemoncella
Tajemnica domu Helclów
Jacek Dehnel , Piotr Tarczyński , Maryla Szymiczkowa

7,71 (34 ocen i opinii)
Dom po drugiej stronie lustra
Vanessa Tait

6,36 (22 ocen i opinii)
Inna dusza
Łukasz Orbitowski

8,1 (29 ocen i opinii)
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

Biblioteka pana Lemoncella
Chris Grabenstein

8 (11 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
czytek | 2015-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2015

Świetna, trzymająca w napięciu, przygody, tajemnice, no i do tego jeszcze wątek kryminalny... Bardzo przystępnie napisana powieść, która pomimo swego wieku wywołuje uśmiech na twarzy czytelnika. A to już o czymś świadczy :)
Ja cenię ją najbardziej za ponadczasowość i tryskający z niej humor.
Główny morał tej książki to optymizm, ponieważ główny bohater, w każdej sytuacji był dobrej myśli i zachowywał dobry humor. Najbardziej podobała mi się scena kiedy profesor odkrył, że Adam poznał jego metodę... Jest to najlepsza lektura szkolna jaką kiedykolwiek przeczytałem! Polecam bo naprawdę warto przeczytać!!!

Jedna z moich ukochanych książek dzieciństwa. Czytana wiele, wiele razy. Ale i tak zawsze się śmieję, kiedy profesor Gąsowski zdaje sobie sprawę, że utracił swoją "metodę" i kiedy Adaś po raz pierwszy widzi Wandę. Uważam, że Kornel Makuszyński przeszedł samego siebie, opisując symptomy miłości od pierwszego wejrzenia!:)

I tylko na końcu jest ten dopisek, po którym zmartwiałam. Bo autor skończył swoją powieść, w Zakopanym, w lecie, 1937 roku! I uświadamiałam sobie, że Adaś Cisowski ma lat 17, że jest rocznikiem Kolumbów, że mieszka w Warszawie, a za dwa lata wybuchnie wojna..., a później Powstanie...

Catalina | 2010-08-17
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Zakochałam się w tej książce pewnego nudnego, listopadowego wieczoru i kocham ją do tej pory. Humor i optymizm to główne cechy tej książki.

anek7 | 2010-09-25

Jedna z ukochanych książek mojego dzieciństwa. Makuszyński w najlepszej formie. Książka skrzy się humorem i nawet przestępcy potraktowani są z przymrużeniem oka. Do czytania dla wszystkich od lat 9 do 99.

Kolejna książka, po którą sięgnęłam tylko ze względu na to, iż była to lektura szkolna.
Książek tego typu nie lubię. Coś się niby dzieje, a zarazem nic. Niestety nie dobrnęłam do końca książki. Jestem tym faktem bardzo zawiedziona, książka wydała mi się bardzo nudna.. Może kiedyś jeszcze po nią sięgnę, choć w to wątpię, bo wtedy najprawdopodobniej znienawidzę tę książkę jeszcze bardziej. Książka najwidoczniej nie była mi pisana. Cóż, tak się czasami zdarza. Komuś książka ta może się podobać, a komuś nie.

Moje początki z powieścią, można by powiedzieć, okołokryminalną. Jedna z niewielu lektur szkolnych, która mnie wciągnęła. Podobały mi się te tajemnice, zdolności Adasia do rozwiązywania zagadek i jakoś tak bardzo polubiłam profesora Gąsowskiego. Tak więc miło wspominam tę książkę.

Danway | 2011-11-16
Przeczytana: 1995 rok

Wspaniała, cudowna, dająca wiele radości i uśmiechu oraz pokazująca, że lektura wcale nie musi być nieciekawa, lecz wręcz przeciwnie...

Caroline | 2013-08-04
Przeczytana: 13 kwietnia 2007

Książka wciągnie każdego, nawet przeciętnego dorosłego.

Adam to bardzo inteligentny chłopak. Odkrył sposób, w jaki pyta nauczyciel z historii i to dzięki niemu cala klasa miała wyśmienite oceny.Niestety, nauczyciel pomylił sobie daty i na jaw wyszło całe "oszustwo". Dzięki tej historii zauważono detektywistyczną żyłkę w chłopcu i na wakacje zostaje zaproszony na wieś, by rozsupłać pewną super-skomplikowaną zagadkę. Dużo wątków, wartka akcja czynią z lektury atrakcyjną dla dzieci.

Alina | 2010-08-14

Adam Cisowski rozpracowuje system odpytywania przez nauczyciela historii. Jednak pewnego dnia nauczyciel popełnia błąd i tajemnica siódmej klasy wychodzi na jaw. Historyk po początkowej niechęci do Adama postanawia poprosić go o rozwiązanie pewnej zagadki, która dotyczyła drzwi w starym dworku pod Wilnem.

Książka jest naprawdę interesująca i zabawna. Wiele cytatów z niej było jeszcze parę lat temu w powszechnym użyciu, dlatego jest ona jeszcze bliższa czytelnikowi. Poza tym miło obserwować zmagania Adama, gdy próbuje odnaleźć skarb z epoki napoleońskiej, przeżywa różne przygody związane z całą tą historią oraz zakochuje się w fiołkowookiej Wandzie. Nie wiem, czy komuś się zdarzyło jeszcze jej nie przeczytać, jeśli jednak takie osoby istnieją, powinny to zmienić. "Szatan z siódmej klasy" jest doskonałą lekturą na lato.

W dodatku bardzo mnie cieszyło, gdy odgadywałam zagadki wraz z Adamem. Nie wiem, czy podpowiadała mi moja podświadomość, czy był inny powód moich sukcesów, mimo to...

Emisunflower | 2013-12-13
Przeczytana: 2010 rok

Tego nicponia i łobuziaka , który był na tyle mądry że przewyższał swoją inteligencją , chyba każdy zna :D Siedemnastoletniego Adasia Cisowskiego – chłopca szczerego, wesołego, niezwykle rezolutnego, o bystrym umyśle, który z łatwością rozwiązuje trudne zagadki i nie boi się nowych wyzwań. Makuszyński doskonale i barwnie zarysował sylwetki swoich bohaterów: roztargnionego i dobrodusznego profesora Gąsowskiego, pięknej Wandy o fiołkowych oczach i jej ojca – szalonego matematyka Iwa, który swym tubalnym głosem wzbudza respekt i grozę. Akcja powieści, której głównym wątkiem jest poszukiwanie ukrytego w 1813 roku skarbu, jest wartka, ciekawa, zaskakująca nagłymi zwrotami i niebezpiecznymi wydarzeniami. Wszak przeciwnikami Adasia są dwaj złodzieje, którzy, by zdobyć skarb posuwają się do uwięzienia chłopca. Cisowski z uporem dąży do rozwiązania zagadki, odkrywa kolejne wskazówki, by wreszcie udowodnić, że w pełni zasługuje na miano szatana, które nadał mu profesor historii. Co więcej,...