Karina

Elżbieta Jodko-Kula Wydawnictwo: literatura dziecięca
literatura dziecięca

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Karina. Typowa nastolatka. Przeprowadza się z rodzicami do nowego miasta. W szkole staje się obiektem kpin. Wkrótce jedna z kolezanek Marta chce, aby dziewczyna odrabiała jej zadania domowe. Karina zarywa wolny czas nad własnym i czyimś zadaniem. Wkrótce ją to pzrerasta. Z czasem moze liczyc na pewnego chłopca... Tlem histoii jest relacja Olki, Julki i Kaśki i ich relacje miłosne.
Sama książka według mnie jset ciekawa. Dla dorosłego, który pzrzeżył PRL to tylko stek bzdur i nienwaiści. Historia uswiadamia, jak okrutne stają się czasy i młodzież.

Książka opowiada o gimnazjalistce o imieniu Karina, która wraz z rodzicami przeprowadziła się do dużego miasta. Nowy dom, okolica, szkoła i znajomi - to wszystko zaczyna przerastać Karinę. Jest ona cichą i spokojną dziewczynką i jakby tego było mało, w szkole klasa nie akceptuje jej, nie jest lubiana i większość klasy jej dokucza. Książka nawet mi się podobała. Jest bardzo ciekawa i opisuje autentyczne zjawiska, które bardzo często mają miejsce w szkołach.

Oklepana i nudna. Zdecydowanie NIE polecam.

Oklepana i nudna. Zdecydowanie NIE polecam.

1974

Zapowiadała się o wiele lepiej, jednak "Karina" okazała się zwyczajnym, krótkim czytadłem dla nastolatków. Pomysł opisujący problem psychicznego znęcania się nad uczennicą jest ciekawy, niestety autorka nie wykazała się. Zdecydowanie bez szału.

Typowa psychologiczna książka, każda nastolatka powinna ją przeczytać. Uważam, że książki tej autorki zasługują na szczególny szacunek. Poruszają problemy młodzieży, które trafią do każdego serca. Świetny styl, lekko napisana powieść-to charakteryzuje "Karinę".
Polecam.

Polecam.

Nawet fajne.

Nawet fajne.

BEZNADZIEJA PRZEZ DUŻE B
seria problemy nastolatków, co za bzdura. Nikt kto choć raz był w szkole nie uwierzy w tą marną, nędzną, naiwną historyjkę. Proszę! Najlepiej tak: wyśmiewają Karinę, ot tak, pojawia się szantaż, a potem wszystko na Julkę. No jakżeby inaczej?
Że też dopuścili to do druku...! Na szczęście "Julka" jest DUŻO lepsza.

BEZNADZIEJA PRZEZ DUŻE B
Że też dopuścili to do druku...! Na szczęście "Julka" jest DUŻO lepsza.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

GORĄCO POLECAM WSZYSTKI T. Z SERII NASTOLETNIE PROBLEMY NIE TYLKO NASTOLATKOM ALE I ICH RODZICOM!!!!!! 👏🏻👏🏻😊💚🥰😘

Fajnie przedstawienie problemu.
Spoko nic wiecej

Fajnie przedstawienie problemu.
Spoko nic wiecej

• 2010
  • 2015
  • Książki do wypożyczenia ;)
  • ULUBIONE☺😂💚😘😍
  • Youth