Uciekinierka

Wydawnictwo: Skrzat

Uciekinierka to przejmująca i mądra opowieść dla nastolatków o młodzieńczym buncie, poszukiwaniu tożsamości, potrzebie akceptacji i problemach rodzinnych. To książka o sprawach ważnych i trudnych.a Policja uspokaja nas, że to jeszcze nic nie znaczy, ale ja już tracę nadzieję. No bo dlaczego ona nie dzwoni? Dlaczego nie odbiera telefonów. Nigdy jeszcze tak nie było. Przecież zawsze mieliśmy do siebie zaufanie, nigdy nie robiliśmy jej wyrzutów o jakieś głupstwa. Co się stało takiego strasznego, że musiała uciec i uniemożliwia wszelki kontakt z sobą. Masza w tajemniczych okolicznościach znika z domu. Rodzice i przyjaciele podejmują poszukiwania. Czy uda im się ją odnaleźć i rozwikłać tajemnicę jej zniknięcia Czy zdołają odbudować więzi rodzinne, wzajemne zaufanie i szacunek.

TINA1912 | 2015-05-19
Przeczytana: 19 maja 2015

Ta książka urzekła mnie... swoja nudą. Chyba jeszcze nigdy nie czytałam książki w stylu detektywistycznym, która byłaby aż tak nudna. Zupełnie nie obchodziło mnie jak Masza wróci i czy wróci a pozostałe postacie były według mnie zupełnie niepotrzebnie "wciśnięte" to tego nudziarstwa. Jakby tego było mało, od razu domyśliłam się czemu Masza uciekła od swoich bogatych rodziców. Podsumowując: książka jest nudna, nie porywa i trzeba się z nią męczyć.

kasiamaja | 2011-06-16

Rewelacja!

Karla | 2012-01-26
Przeczytana: 09 października 2011

Marysia Szapolska ma wszystko czego pragnie przeciętna nastolatka. Jest bardzo ładną szczupłą dziewczyną, która na każdym polu odnosi sukcesy ( tak, ja też nie wiem jak to możliwe ). Jej rodzice nie narzekają na brak pieniędzy, a wręcz przeciwnie obdarowują córeczkę drogimi prezentami. Nasza główna bohaterka, zwana zdrobniale Maszą ma chłopaka i oddaną przyjaciółkę, na którą zawsze może liczyć. Czego chcieć więcej?

Pewnego dnia Marysia znika. Ot, tak po prostu. I tutaj rodzi się całe mnóstwo pytań. Co skłoniło piękną, młodą, bogatą dziewczynę do takiej decyzji? Jej przyjaciółki, chłopak i rodzice próbują rozwiązać tę tajemniczą zagadkę. Pierwsze podejrzenie pada na jej chłopaka, który dopuścił się zdrady. Według koleżanek dziewczyna uciekła, bo... zaszła w ciążę.

Jak wynika z opisu miała być to książka o zaufaniu, budowaniu i znaczeniu więzi rodzinnych. Zbyt pedagogicznie brzmi? Wolałabym gdyby była to historia zbuntowanej nastolatki, jednak rozczarowałam się. Przy tej lekturze...

SeaGoddess | 2012-09-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2010
Przeczytana: lipiec 2010

Akcja nie zaskoczyła mnie, musiałam się wręcz zmusić, żeby dokończyć ją czytać. Treść książki okropnie mnie nużyła i nie mogłam się na niej skupić na dłuższą chwilę.

Platine | 2012-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2012

Bardzo dobra książka, poruszająca tematy, które wręcz uwielbiam. Jedyną jej wadą jest jedynie grubość - jest naprawdę króciutka, w sam raz na jeden, zimowy wieczór. Sama seria zapowiada się bardzo obiecująco, jeśli będzie napisana tak dobrze, jak ta pozycja. Bardzo się cieszę, że ją odkryłam, zwłaszcza, że autorką jest Polka, a dobrze jest wspierać postęp rodzimej literatury młodzieżowej. Książka z gatunku mądrych, ale nie przemądrzałych, niesamowicie wciąga. Lekki kryminalny posmaczek dodaje jej szczypty tajemniczości.

Khaleesi_97 | 2013-08-18
Przeczytana: 2013 rok

Jak dla mnie książka zbyt przewidywalna. Bardzo szybko się zorientowałam jaki był powód ucieczki z domu głównej bohaterki, dlatego też trudno było mi dobrnąć do końca tej opowieści. Przeczytana, ale z drobnymi przerwami.

tosiaczekx3 | 2013-02-12
Przeczytana: 04 lutego 2013

Wciągnęła mnie..byłam ciągle ciekawa co tak naprawdę stało się z główną bohaterką i jaki był powód ucieczki,choć w pewnym momencie zaczęłam się domyślać.Ale mimo wszystko pochłonęła mnie ta książka.Polecam.:)

Elle | 2012-05-23

Ta oksiążka ma OGROMNY minus - akcja jest strasznie przewidywalna.

Monika | 2012-06-10
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 10 czerwca 2012

Jak dla mnie trochę nudna i niezbyt chętnie mi się ją czytało.

Julia | 2013-08-02
Na półkach: Przeczytane, Wakacje 2013
Przeczytana: 02 sierpnia 2013

Bardzo fajna książka,ale trochę przewidywalna.