Plotkarski SMS

Wydawnictwo: Akapit Press
978-83-62955-57-2
Karolina

Życie Oli, osiemnastoletniej licealistki, która stała się ofiarą cyberprzemocy (cyberbulling) radykalnie zmienia bieg. Krzywdzące plotki, rozprzestrzeniające się jak wirus, powodują, że Ola nie chowa głowy w piasek, nie wyjeżdża, nie ucieka. Wręcz przeciwnie: pracuje w czasie wakacji jako kelnerka w Cafe Plotka, postanawia zdawać maturę w tej samej szkole, próbuje znaleźć winowajcę. Czy to jest możliwe? Czy warto karmić się podejrzeniami i tworzyć kolejne spiskowe teorie? Ola zauważa, że zło, które ją spotkało, paradoksalnie, doprowadziło ją do dobra i zrewolucjonizowało jej życie. Ekran komputera zastąpiony został prawdziwymi relacjami z ludźmi, którzy też pragną ciepła i przyjaźni. Wśród nowych znajomych pojawia się skrzypek, Marcel i…Zdzichu z Bażantowa. Dla kogo Ola straci głowę? Czy będzie to kolejnym tematem plotek?

źródło opisu: http://www.akapit-press.com.pl/sklep/p-315-Plotkarski_SMS

źródło okładki: http://www.akapit-press.com.pl/sklep/p-315-Plotkarski_SMS

Klaudia | 2015-11-13
Przeczytana: 12 listopada 2015

Krótka, luźna książka. Idealna na wieczór po męczącym i nieudanym dniu.
Mówi o prawdach, które dotyczą lub mogą dotyczyć każdego nastolatka.

emi17m | 2015-10-19
Przeczytana: 18 października 2015

Mój powrót do czasów, gdy byłam nastolatką! Uwielbiam Martę Fox i mimo swoich dwudziestu czterech lat zaczynam od nowa wracać do jej książek. Jako nastolatka czytałam, a teraz jej powieści nabierają nowego znaczenia!

nieperfekcyjnie | 2015-09-21
Przeczytana: 20 września 2015

Ludzie plotkują od zawsze - widocznie taka nasza natura. Póki jednak plotkowanie nie sprawia bezpośredniej przykrości drugiemu człowiekowi, to jest w miarę w porządku, aczkolwiek kiedy inna osoba cierpi przez nieprzemyślane słowa innych, wtedy należałoby zastanowić się, czy warto rozpowiadać niestworzone rzeczy na czyjś temat...

Ola zaczyna pracę w kawiarni nazwanej Café Plotka. Nadal dręczą ją jeszcze żywe wspomnienia dni, kiedy stała się ofiarą cyberprzemocy. Dziewczyna do tej pory nie potrafi uwolnić się od plotek, jakie ktoś o niej rozpowiada, nie przedstawiając dziewczyny w zbyt dobrym świetle. Jednak Ola pragnie stawić czoła wszelakim przeciwnościom losu - decyduje się na pozostanie w rodzinnym mieście, pozbawiając się rodzicielskiej opieki, a do tego rozpoczyna pracę. To wszystko powoduje, że główna bohaterka w błyskawicznym tempie ma okazję stać się dojrzalszą i bardziej samodzielną. Gdyby nie te...

Carmen | 2015-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2015

Książkę czyta się lekko i przyjemnie, aczkolwiek nie jest ona porywająca :) Fajna lektura na wakacyjny dzień. Podobało mi się to, jak przedstawiono w niej przyjaźń, która przecież jest tak ważna dla każdego.

aleeexpl | 2015-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2015

Książka spoko, polecam dla nastolatków.

Dziami | 2014-12-05
Przeczytana: 08 września 2014

Średnio ciekawa.

imagine97 | 2014-11-01
Przeczytana: 31 października 2014

Pierwsza książka Marty Fox, którą przeczytałam w całości. Jestem nią trochę zawiedziona. Czytając streszczenie książki myślałam, że ten główny wątek będzie rozwinięty i wyjaśniony. Jednak się nie doczekałam. W tej książce podobały mi się sentencje wyróżnione drukowanymi literami. Coś w nich jest. Łatwa w czytaniu.

chevalett | 2014-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2014

Jedna z książek Mary Fox, która nie przypadła mi do gustu.

blackjuliett | 2014-06-02
Przeczytana: 02 maja 2014

Z pozoru przeciętna książka. Sięgając po nią niczego się nie spodziewałam, a jednak! Wciągnęła mnie ogromnie.To tak naprawdę bardzo prosta książka bez większych zwrotów akcji i kłopotów. Jednak sposób w jaki została napisana mnie uwiódł.Podziwiam autorkę za napisania tak dobrej książki, o zwykłym życiu nastolatki,z małym problemem.

| 2014-04-26
Przeczytana: kwiecień 2014