Wszystkie chwyty dozwolone

Tłumaczenie: Iwona Żółkowska
Wydawnictwo: Akapit Press
All's fair in love, war and high school
978-83-61635-84-0
młodzieżówka, szkoła, nastolatki,
becha

Ludzie wydają pochopne sądy o pięknych dziewczynach. Wydaje im się, że ładnej i lubianej dziewczynie wystarczy zatrzepotać rzęsami, aby posypały się komplementy, ciekawe oferty, a także zaproszenia na randki od facetów pięknych jak Brad Pitt. W tym miesiącu oblałam końcowe egzaminy (żegnajcie studia!), dwa tygodnie przed balem maturalnym rzucił mnie chłopak (koniec z imprezowaniem i życiem...

W tym miesiącu oblałam końcowe egzaminy (żegnajcie studia!), dwa tygodnie przed balem maturalnym rzucił mnie chłopak (koniec z imprezowaniem i życiem uczuciowym!), a wkrótce przegram chyba szkolne wybory (do diabła z poczuciem własnej wartości!). Na domiar złego dawny chłopak wmanewrował mnie w paskudny zakład: przez tygodnie żadnych złośliwości ani przytyków. Czternaście dni!
Chętnie powiedziałabym kilka gorzkich słów o Loganie, ale wtedy przegram. Mimo wszystko zamierzam wygrać zakład i zwyciężyć w wyborach, a także znaleźć partnera.
Za wszelką cenę! Mówią przecież, że wszystko jest dozwolone w miłości, na wojnie i w liceum.

Natalia | 2014-03-15
Przeczytana: 15 marca 2014

Zawiodłam się. Książki Janette Ralison takie jak: "Taka sobie wróżka", "Prawie dobra wróżka", czy "Mam talent" na prawdę były ciekawe i fascynujące. Jednak kolejna powieść pani Ralison okazła się kompletną klapą, takie jest przynajmniej moje zdanie.

Książka opowiada o typowej, amerykańskiej nastolatce, która należy do cheerlederek, jest nie miła dla innych i jest jedną z tych osob, które ubierają się najmodniej i sądzą, że są "najfajniesi". Samantha - bohaterka tej książki jest załamana. Dwa tygodnie przed balem maturalnym zrywa z nią chłopak. Pracuje w biblotece ze swoim byłym chłopakiem Loganem, z którym nieustannie się wyzywa. Lubią się, ale chłopak nie może zapomnieć o dziewczynie. Między czasie przychodzą wyniki matur, zdołowana Samatha otrzymała bardzo niską liczbę punktów i jest pewna, że nie przyjmą ją na żadną renomowaną uczelnie. Z racji tego, że zbliżają się wybory do samorządu szkolnego nastolatka postanawia wziąć w nich udział po to, aby dostać kilka dodatkowych...

Kamila | 2011-09-12
Przeczytana: 2010 rok

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że Samantha ma wszystko – olśniewającą urodę, grupkę adorujących ją, przystojnych chłopaków i dobrą pozycję popularnej dziewczyny, w swojej szkole. Lecz ludzie wydają pochopne sądy o takich dziewczynach. Na pozór wydaje się, że dla Samanthy problemy nie istnieją. Jednakże, jest zupełnie odwrotnie. Pewnego pięknego dnia, wszystko wali się w gruzy. Dziewczyna dostaje list z wynikami z matur, które okazują się bardzo niskie i niewystarczające, by dostać się do wymarzonej szkoły. Do tego wszystkiego były chłopak, Logan, stał się strasznie uszczypliwy i zatruwa każdą możliwą chwilę dziewczyny, a obecny chłopak rzuca Sam po tym, jak chciała zawieźć swoją kotkę, Psotkę, do weterynarza. Takim sposobem dziewczyna zostaje sama na bal maturalny i nie wie, czy do tego czasu znajdzie drugą połówkę.

Jednak znajduje światełko w tunelu – wybory do szkolnego samorządu, które pozwolą jej podnieść punktację, która jest dla niej tak niesamowicie ważna. Początkowo...

yoursmilinggirl | 2013-12-20

Świetna książka, ale zdecydowanie za krótka, przeczytałam w pół godziny.
Książkę dostałam w prezencie, okładka jest dosyć zniechęcająca, ale że nie oceniam książki po kładce wzięłam się do czytania i o dziwo bardzo, bardzo mi się spodobała. Fabuła może jest o typowych i banalnych problemach amerykańskiej dziewczyny, ale lekko się czyta i przyjemnie.

katalina | 2014-08-14

Nie przypadła mi do gustu.

becha | 2010-07-24

Wypożyczyłam ją z biblioteki jakiś miesiąc temu, może trochę wcześniej, długo leżała, przeczytałam ją stosunkowo niedawno, ale to jedna z tych książek co wpadają i wypadają, więc szczerze mówiąc nie mogę powiedziec nic konkretnego na temat treści. Dobrze i szybko się ją czytało, ale tematyka jakoś nie przypadła mi do gustu. Młodzieżówka o miłości i szkole, czyli to co wszędzie.

Karina | 2012-11-20
Przeczytana: 28 czerwca 2011

Szczerze mówiąc, męczyłam się, czytając "Wszystkie chwyty dozwolone". Banalna fabuła, roztrząsane typowo amerykańskie problemy. To znaczy: jak zorganizować kampanię wyborczą na przewodniczącą szkoły, "czy zostanę królową balu", którego chłopaka wybrać.
Niby przeczytałam w krótkim czasie, ale zupełnie mnie nie ujęła.
Nie polecam.

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo fajna książka. Właściwie to cytat "To śmieszne rozważać wyjście z Loganem, skoro chcę być z Joshem" , aż mnie rozbawił jak cała książka, bo idealnie pasuje do mojego życia uczuciowego.

Kanakuji | 2013-03-18

Bardzo mi się podobało. Spodziewałam sie takiego końca ;) Serdecznie polecam.

Julia | 2011-12-25

Nawet, nawet. Śmiechowata. Na pośmianie się.. polecam.

Marta | 2013-11-04
Przeczytana: 09 listopada 2013

Miła, przyjemna, ale przewidywalne zakończenie.