Karina

Wydawnictwo: Skrzat
Cecily

Karina to przejmująca i mądra opowieść dla nastolatków o potrzebie akceptacji i szkolnych problemach. To książka o sprawach ważnych i trudnych. Od kiedy przeprowadzili się do tego miasta, jakoś nie potrafi ła się odnaleźć. (...) Właściwie nic już jej nie bawiło, co wiązało się ze szkołą i nie tylko ze szkołą, w ogóle z nowym miejscem, a nawet miastem. (...) Mimo iż mieszkała tu od ponad roku, to nie miała żadnej bliższej koleżanki. (...) Stopnie miała dobre, bo uczyła się całymi popołudniami. Co zresztą miała robić? Ile i o czym można rozmawiać z mamą? W kółko o szkole? Karina wraz z całą rodziną przeprowadza się do miasta. W nowym gimnazjum nie czuje się dobrze, jest przedmiotem kpin i żartów, koleżanki drwią z jej ubioru. Boi się zwierzyć ze swoich problemów rodzicom i nauczycielom. Czy znajdzie w sobie siłę, by przeciwstawić się szkolnym prześladowczyniom, czy uda jej się odnaleźć pokrewną duszę, która pomoże jej przezwyciężyć wszystkie przeciwności?

Veroniqusia | 2013-12-23

BEZNADZIEJA PRZEZ DUŻE B
seria problemy nastolatków, co za bzdura. Nikt kto choć raz był w szkole nie uwierzy w tą marną, nędzną, naiwną historyjkę. Proszę! Najlepiej tak: wyśmiewają Karinę, ot tak, pojawia się szantaż, a potem wszystko na Julkę. No jakżeby inaczej?
Że też dopuścili to do druku...! Na szczęście "Julka" jest DUŻO lepsza.

Marta Sikora | 2015-05-11

Karina. Typowa nastolatka. Przeprowadza się z rodzicami do nowego miasta. W szkole staje się obiektem kpin. Wkrótce jedna z kolezanek Marta chce, aby dziewczyna odrabiała jej zadania domowe. Karina zarywa wolny czas nad własnym i czyimś zadaniem. Wkrótce ją to pzrerasta. Z czasem moze liczyc na pewnego chłopca... Tlem histoii jest relacja Olki, Julki i Kaśki i ich relacje miłosne.
Sama książka według mnie jset ciekawa. Dla dorosłego, który pzrzeżył PRL to tylko stek bzdur i nienwaiści. Historia uswiadamia, jak okrutne stają się czasy i młodzież.

Mała18 | 2013-08-12
Przeczytana: 07 sierpnia 2013

Książka opowiada o gimnazjalistce o imieniu Karina, która wraz z rodzicami przeprowadziła się do dużego miasta. Nowy dom, okolica, szkoła i znajomi - to wszystko zaczyna przerastać Karinę. Jest ona cichą i spokojną dziewczynką i jakby tego było mało, w szkole klasa nie akceptuje jej, nie jest lubiana i większość klasy jej dokucza. Książka nawet mi się podobała. Jest bardzo ciekawa i opisuje autentyczne zjawiska, które bardzo często mają miejsce w szkołach.

koniaralisa13 | 2015-02-12
Przeczytana: styczeń 2015

Gorąco polecam wszystkie tomy serii " Nastoletnie problemy" nie tylko nastolatkom ale i ich rodzicom!!!!!! :)

Karolka | 2011-07-22

Typowa psychologiczna książka, każda nastolatka powinna ją przeczytać. Uważam, że książki tej autorki zasługują na szczególny szacunek. Poruszają problemy młodzieży, które trafią do każdego serca. Świetny styl, lekko napisana powieść-to charakteryzuje "Karinę".
Polecam.

Bakteryjaa | 2011-06-26

Oklepana i nudna. Zdecydowanie NIE polecam.

adorable | 2010-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2010

Zapowiadała się o wiele lepiej, jednak "Karina" okazała się zwyczajnym, krótkim czytadłem dla nastolatków. Pomysł opisujący problem psychicznego znęcania się nad uczennicą jest ciekawy, niestety autorka nie wykazała się. Zdecydowanie bez szału.

Julia | 2013-08-10
Przeczytana: lipiec 2013

Czytałam dużo Książek Pani Elżbiety,ale ta najbardziej przypadła mi do gustu.Polecam.

poli200202 | 2013-04-25

Nawet fajne.