Masters of Fantasy
83-7418-070-6

Najlepsi pisarze fantasy przedstawiają zbiór opowieści dziejących się w ich ulubionych światach. Serdecznie zapraszamy do eksploracji wielu światów współczesnej fantasy, mając za przewodników całą procesję najjaśniejszych gwiazd tego gatunku. Mistrzowie Fantasy to cała lista najpopularniejszych autorów fantasy, proponujących zupełnie nowe przygody z ich ulubionych światów. - David Weber, autor...

Najlepsi pisarze fantasy przedstawiają zbiór opowieści
- David Weber, autor bestsellerowej serii Honor Harrington jest równocześnie mistrzem fantasy co udowadnia w swojej popularnej serii o Bahzellu, do której należy Przysięga Wietrznego Jeźdźca.
- Mercedes Lackey jest dziś wymieniana pośród najbardziej popularnych dzisiaj autorów fantasy, a jej powieści z cyklu Valdemar to bestsellery.
- Mickey Zucker Reichert jest autorem bestsellerowej serii Bifrost Guardians i Books of Barakhai.
- David Drake jest znany ze swojej bestsellerowej serii Hammer's Slammers i wspaniałej serii fantasy Lord of the Isles.
- Opowieści Andre Norton z serii Świat Czarownic fascynują czytelników już od czterech dekad.
- Opowieści o Paxenarion autorstwa Elizabeth Moon znajdują się pośród najbardziej popularnych książek fantasy.
- Alan Dean Foster stał się znany za przyczyną jego bestsellerowych powieści SF i przygodowych oraz ich ekranizacji.
- Na pokładzie znajdą się również gwiazdy takie, jak zdobywca nagród Hugo i Nebula Michael Resnick, bestsellerowy autor New York Timesa – Robert Asprin, jego współpracowniczka przy tworzeniu popularnej serii Myth – Jody Lynn Nye i inni.
To prawdziwa uczta dla wielbicieli opowieści fantasy, którą każdy szanujący się fan musi mieć.

Urshana | 2013-03-11
Na półkach: Przeczytane, 2010
Przeczytana: maj 2010

Nie powinno się oceniać książki po okładce, ale w wypadku antologii Mistrzowie fantasy pod redakcją Billa Fawcetta i Briana Thomsena moja ocena okładki zgadza się z oceną całości. Kiczowate, nieciekawe. Nie wiem, co mnie podkusiło, by spośród wielu interesujących pozycji bibliotecznych wybrać właśnie tę, zapewne udział w tym miała biuściasta wiedźma. Normalny czytelnik odłożyłby po kilku pierwszych opowiadaniach, ale ja należę do kategorii doczytujących do końca, mimo wszystko. W nagrodę otrzymałam całkiem miłą niespodziankę w postaci dwóch ostatnich tekstów. Króciutka Kochliwa miotła Mike'a Resnicka zabawnie łączy motyw czarnego kryminału i fantasy, a właściwie mikropowieść W pajęczej sieci oszustw Davida Webera wprawdzie niczym nie zaskakuje, bo fabuła opiera się na klasycznej walce dobra ze złem, ale wprowadza ciekawy wątek feministyczny, trochę zmarnowany w finale.

Brian Thomsen we wstępie do zbioru o długaśnym tytule Od kategorii do gatunku w znaczeniu księgarskim albo kiedy...

Radogost | 2011-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2011

Niektóre opowiadania czyta się miło, inne mniej. Generalnie nie przepadam za zbiorami opowiadań ale ten był jednym z lepszych jakie czytałem.

Dominika | 2015-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2015