Twarz w otchłani

Tłumaczenie: Lucyna Targosz
Cykl: Biblioteka Fantastyki (tom 33)
Wydawnictwo: Alfa - Wero
The Face in the Abyss
Andy, przygoda, skarb
Iselor

Eksploratorzy w Andach, badając ruiny inkaskich miast, spotykają tajemniczą dziewczynę; niektórzy usiłują zmusić ją do wskazania miejsc, gdzie znajdują się skarby. Ale bezpieczeństwa Suarry strzeże Matka Wężyca, ostatnia przedstawicielka rasy, która kwitła na Ziemi w prehistorycznych czasach. Bohater pomaga dziewczynie... i to ocala mu życie. Później, wbrew zakazowi niewidzialnych strażników Matki Wężycy, powraca on do królestwa Yu-Atlanchi, gdzie dostaje się w sam środek ostatecznego konfliktu boskich potęg.

"Twarz w otchłani" to jedna z najsłynniejszych powieści klasyka fantasy, na dziełach którego wychowały się pokolenia anglosaskich pisarzy s.f., dziełach przez 6 dekad chętnie czytanych i często wznawianych. Akcja, tajemnice, erupcja fantazji - to lektura dla wszystkich spragnionych barwnej przygody i niezwykłości.

Fasoletti | 2014-09-12
Przeczytana: 11 września 2014

Po lekturze "Księżycowego jeziora" "Twarz w otchłani" wydaje mi się trochę wtórna, ale i tak warto ją przeczytać. Tak jak w poprzedniej książce i tutaj akcja dzieje się w krainie zaginionej dawno cywilizacji, gdzie spotkamy przedstawicieli tajemniczych ras.

michnar3 | 2014-01-08
Na półkach: 2014, Przeczytane, 8-9, Fantastyka
Przeczytana: 07 stycznia 2014

Bardzo mnie się podobała ta pozycja. Coś co w niej było do mnie przemawiało. Wydarzenia bardzo ciekawe, zakończenie także świetne. Abraham Merrit wchodzi w coraz szerszą grupę autorów, których szczególnie cenię.

Negra | 2013-06-18

Fantastyczna książka, na którą trafiłam przez przypadek. Fabuła niesamowita zaczarowała mnie od pierwszej strony. Najbardziej ujęła mnie postać Kona - człowieka pająka. Uwielbiam tę książkę !

noname | 2016-07-08
Na półkach: Fantasy, Przeczytane