Zmiennokształtni

Okładka książki Zmiennokształtni Jennifer Roberson
Okładka książki Zmiennokształtni
Jennifer Roberson Wydawnictwo: Amber Cykl: Kroniki Cheysuli (tom 1) fantasy, science fiction
Kroniki Cheysuli (tom 1)
Shapechangers
Amber
1996-01-01
1996-01-01
Cezary Frąc
Alix Homana Cheysuli

Pomału poznajemy postacie i inne wątki, zmiennokształtni powiazani z istnieniem roznych zwierząt.
Akcja zbyt wolno rozwija się i staje się nudna.
Bohaterowie jakoś pozbawieni iskry. Brak natężenia akcji itp.

Akcja zbyt wolno rozwija się i staje się nudna.
Bohaterowie jakoś pozbawieni iskry. Brak natężenia akcji itp.

Pozdrawiam

Pozdrawiam

Cała opinia do zapoznania się tu: http://kaginbooks.blogspot.com/2018/09/206-zmiennoksztatni-jennifer-roberson.html

Książkę przeczytałam po raz pierwszy chyba z 10 lat temu. wtedy naprawdę byłam nią zachwycona przez fantasy, romans, motyw zmiennokształtnych. Teraz wszystko się zmieniło... Zauważałam wady, których wczesniej nie dostrzegałam. Jestem świadoma, żę książka ma swoje lata i ma prawo posiadać cechy, które dzisiaj zniekształcają odbiór, ale kurcze... Książka jest pełna bubli, okropnych i niemal żałosnych zbiegów okoliczności (jesli książę spotyka się z jakąś wieśniaczką to na 100% musi być ona 1. zaginioną księżniczną 2. jego siotrą, no kurcze! Ale przypadek). Bohaterowie są nudni, ich rozmowy są nudne. Przez wiele stron przewijają się niemal te same zdania "ja nic nie wiem, ja nic nie rozumiem", "nie wiem, co robić" itd. Zaczyna, rozwija i kończy w sposób, który można przewidzieć po przeczytaniu pierwszych 50 stron. Slabe, naprawdę slabe. To jest książka jedynie dla osób, które chciałyby poznać klasykę, podstawy fantasy, może zaczynają dopiero z tym gatunkiem i chcą na początek coś lekkiego, bardzo bliskiego współczesnym książkom dla młodzieży... Ale na 100% nie dla fanów fantrastyki, bo ci się tylko wynudzą!

Ciekawie wykreowany świat, trudno mi to jednak oceniać, gdyż seria skierowana jest do młodszego czytelnika. Myślę, że jakieś 20 lat temu byłabym zachwycona ;)

Zniszczone wspomnienie z dzieciństwa.
Czytałam tą książkę, gdy byłam w szóstej klasie podstawówki. Siedziałyśmy w trójkę z dziewczynami na korytarzu i z podnieceniem przewracałyśmy kolejne strony narzekając, że jedna nie czyta tak szybko jakby życzyła sobie tego druga.
Zabrałam się do niej ponownie, po długim poszukiwaniu w końcu ją znalazłam i.... i teraz żałuję.

Target 11-15 lat, takim osobom można ją polecić. Przy czym z zastrzeżeniem, że raczej dla dziewczynek.

Zniszczone wspomnienie z dzieciństwa.

Target...

1 tom z mej ukochanej serii kroniki Cheysuli. Perfekcja fantasy. Dokładnie to czego szukam w książce: magia, zmiana postaci, romans, wojna, tajemnica i nieoczekiwane zwroty akcji. jedna z tych, których kontynuacji szuka się z dziką zawziętością gdzie się da i kupuje na ślepo. Polecam.

• Romans
  • Fantasy & sci-fi