Zmiennokształtni

Tłumaczenie: Cezary Frąc
Cykl: Kroniki Cheysuli (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
Shapechangers
Alix, Homana, Cheysuli
Michał

Obdarzeni zdolnościami przemiany w zwierzęce postacie wojownicy Cheysuli od wieków byli wiernymi sojusznikami króla Homany. Lecz gdy jeden z nich ośmielił się uwieść królewską córkę, zostali wypędzeni i przeklęci na zawsze. Zrodzona z potępionego związku Alix w dwadzieścia pięć lat później rozpoczyna heroiczną walkę o przezwyciężenie magicznego dziedzictwa. Jednak roli, jaką w losach świata...

Zrodzona z potępionego związku Alix w dwadzieścia pięć lat później rozpoczyna heroiczną walkę o przezwyciężenie magicznego dziedzictwa. Jednak roli, jaką w losach świata przypisało jej prastare Proroctwo, Alix nie może się już wyprzeć...

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 1996

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Wazzka | 2012-05-30
Przeczytana: 30 maja 2012

Zniszczone wspomnienie z dzieciństwa.
Czytałam tą książkę, gdy byłam w szóstej klasie podstawówki. Siedziałyśmy w trójkę z dziewczynami na korytarzu i z podnieceniem przewracałyśmy kolejne strony narzekając, że jedna nie czyta tak szybko jakby życzyła sobie tego druga.
Zabrałam się do niej ponownie, po długim poszukiwaniu w końcu ją znalazłam i.... i teraz żałuję.

Target 11-15 lat, takim osobom można ją polecić. Przy czym z zastrzeżeniem, że raczej dla dziewczynek.

Caylith | 2011-02-07
Przeczytana: sierpień 1996

1 tom z mej ukochanej serii kroniki Cheysuli. Perfekcja fantasy. Dokładnie to czego szukam w książce: magia, zmiana postaci, romans, wojna, tajemnica i nieoczekiwane zwroty akcji. jedna z tych, których kontynuacji szuka się z dziką zawziętością gdzie się da i kupuje na ślepo. Polecam.

Nanik | 2014-11-24
Na półkach: 040 Fantasy, Przeczytane
Przeczytana: 24 listopada 2014

Ciekawie wykreowany świat, trudno mi to jednak oceniać, gdyż seria skierowana jest do młodszego czytelnika. Myślę, że jakieś 20 lat temu byłabym zachwycona ;)

NonReal | 2016-12-02
Na półkach: Fantasy, Przeczytane