Klucz Keplianów

Wydawnictwo: Amber
The Key Of The Keplian
magia, świat czarownic
Lisek_1986

Osierocona Eleeri znajduje tajemniczy szlak wiodący do Świata Czarownic. Po jego przejściu trafia w sam środek zmagań wyznawców Światła z sojusznikami Ciemności. Choć sama jesto po stronie Światła zaprzyjaźnia się z Tharną, przedstawicielką Keplianów, poddanych królestwa Ciemności. Wkrótce też odkrywa niesamowitą prawdę, która może całkowicie odmienić układ sił w Świecie Czarownic...

Mamerkus | 2014-05-18
Przeczytana: 18 maja 2014

Powieść o klasę lepsza aniżeli pięć poprzedzających ją historii o Sokolnikach, niestety mocno nierówna. "Rehabilitacja Keplianów" albo "Indianka w Świecie czarownic", takie mogłyby być alternatywne tytuły tej powieści. Autorki odświeżają konwencję i wprowadzają dwa nowe elementy - jeden to opowiedzenie genezy pochodzenia i niejakie odmitologizowanie tytułowych Keplianów (pół-koni, pół-demonów z "Trojga przeciwko Światu czarownic" oraz z "Tkaczki pieśni"), drugi to wprowadzenie do świata przedstawionego Eleeri, sieroty wymarłego plemienia indiańskiego, która również odnajduje na kartach powieści swoje przeznaczenie.
Pomimo tych niewątpliwych zalet i ich fajnej realizacji, to niestety "Klucz Keplianów" rozczarowuje swoją nierównością. Przez pierwszą połowę książki mamy wyśmienity quest, z mrowiem nieprzewidywalnej i interesującej akcji, oraz ciekawą i wciągającą fabułą. do tego osnowa fabularna zdaje się mieć istotne znaczenie dla świata przedstawionego, nie tracąc niczego w...

Bartek Biedrzycki | 2016-06-15

Całkiem nieźle, jak na Świat Czarownic. No dobra, przyzwoicie. W porównaniu z innymi z podcyklu Wielkie Poruszenie. Ciekawy koncept, wykonanie typowe - tym razem Lynn mniej się postarała.

Więcej w podcaście: http://www.gniazdoswiatow.net/2016/06/25/quest-27-klucz-keplianow/

sowidyl | 2016-10-24
drago_mira | 2016-04-25