Psion
83-7180-670-1
Psychotronik
Grimgor

Psychotronik jest pierwszym tomem trylogii, która ugruntowała pozycję pisarki jako jednej z najciekawszych współczesnych autorek science fiction. Bezdomna sierota, wyrzutek społeczeństwa, dziecko o niezwykłych oczach i zdumiewających, niemal boskich zdolnościach - to właśnie Kot. Z dnia na dzień jego ciężkie i bezbarwne życie ulega radykalnej zmianie. Kot staje się cenną zdobyczą, o którą walczą trzej bezwzględni przeciwnicy: rząd, prowadzący tajne badania nad wykorzystaniem paranormalnych zdolności psychicznych, terroryści zmierzający do zdobycia władzy nad światem oraz Obcy, którzy widzą w nim swego Mesjasza. Kot musi wznieść się na wyżyny swoich zdumiewających umiejętności, żeby wyjść cało ze starcia bezlitosnych potęg, ale i tak cena, jaką musi zapłacić za ocalenie, przerasta wyobrażenia zwykłych śmiertelników.

Sowia | 2014-02-13
Przeczytana: 12 lutego 2014

Historia zaczyna się w slumsach, w których zamieszkuje "margines społeczny", między innymi główny bohater Kot. Posiada on niezwykły talent, który musi odkryć i nauczyć się go używać. Pewnego dnia trafia do ośrodka, w którym zajmują się takimi, jak on ich nazywa, "świrami". A to dopiero początek przygody...

Książkę pochłonęłam w kilka dni. Losy Kota przeżywałam jak swoje własne. Z niecierpliwością sięgnę po następne tomy trylogii.

Wiedźma | 2011-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2011

Kot jest sierotą.
Kot jest złodziejem.
Kot jest telepatą.
(Kot jest pół-Hydraninem.)

Kiedy dowiaduje się o swoich zdolnościach, jego życie biednego ulicznika diametralnie się zmienia. Ciężko określić czy na lepsze, czy gorsze. Na pewno na bardziej skomplikowane.

Jako że darzę wszelkiego rodzaju psioników szczególnym uwielbieniem, Kot od razu przypadł mi do gustu. On i cała gwardia jemu podobnych psychotroników. Niektórzy byli telekinetykami, inni empatami, prekognitami lub mieli zdolność teleportacji, ale wszyscy borykali się z tym samym problemem - dyskryminacją, niechęcią ludzi, bezpodstawnymi oskarżeniami.

Tak naprawdę jest to historia o tym jak pozostać człowiekiem, gdy nikt nawet nie wierzy w Twoje człowieczeństwo.
Jest to opowieść o przezwyciężaniu ograniczeń własnego umysłu i własnej niechęci do samego siebie.
Jest to obraz pokazujący jak wszystko może mieć dobre i złe strony i należy umieć wybrać tę właściwą ścieżkę i nią podążać.

Kaingorn | 2014-02-07

Nie pamiętam kiedy czytałem tą trylogię, ale pamiętam, że pierwszy tom był najlepszy :) Książka bardzo mi się podobała, do dzisiaj czasem wspominam losy Kota - psychotronika. Myślę, że niedługo z chęcią odświeżę sobie pamięć i ponownie sięgnę po tą lekturę. Na pewno czytałem to za czasów technikum a wtedy nie każda książka potrafiła mnie tak wciągnąć, tomik wchłonąłem w naprawdę szybkim tempie. Fabuła rozwija się szybko a losy Kota są niezwykle ciekawe. Naprawdę polecam, całą trylogię a szczególnie tom pierwszy.

Kaduk | 2012-01-20
OmniModo | 2013-07-14
Przeczytana: 12 lipca 2013

6/6 świetna i wciągająca. Zawsze lubiłem jak główny bohater wybija się od szarzyzny życia codziennego dzięki swoim niesamowitym zdolnościom o których nawet nie wiedział. To pierwszy tom trylogii.

Megsss | 2013-08-30
Przeczytana: kwiecień 2002

Cudowna trylogia! Wciąga bez reszty i wypluwa nienasyconego czytelnika błagającego o więcej.

książek: 2074
melania35 | 2016-10-30