Statek Czarnoksiężnika

The Sorcerer's Ship
83-7001-641-3
fantasy, podróże w czasie
Nahya

Podczas kąpieli w oceanie Gene, młody Amerykanin z Nowego Jorku zostaje nagle przeniesiony w inny wymiar. W świecie, do którego przybył, na samotnych wyspach znajduja sie dwa państwa ludzi: Nanich i Kof. Nanich to kraj myślicieli, ceniących naukę i wiedzę, Kof zaś jest narodem wojowników. wojna pomiedzy tymi dwiema krainami ma zaskakujący przebieg i wywołuje nieprzewidziane skutki. Oczywiście Gene musi stanąć po czyjejś stronie; wybiera intelektualistów z Nanich.

Nie bez wpływu na jego postawę jest fakt, że państwem Nanich włada młoda i piekna księzniczka Siwara, wraz z którą młodzienic podróżuje przez bezkresne wody świata fantasy - z półbogiem jako pasażerem i czarodziejskim klejnotem jako ładunkiem...

Tomek | 2017-02-20
Przeczytana: 20 lutego 2017

Powieść fantasy z 1943 roku. Napisana zgrabnie, ale bez fajerwerków - szybko się czyta, wciąga, irytują dosyć liczne literówki i błędy stylistyczne (prawdopodobnie wina tłumacza oraz wydawnictwa). Kilka bardzo ciekawych pomysłów fabularnych, które wydają się świeże nawet dzisiaj. Niestety niektóre fragmenty wydają się słabsze od innych i, lekko bo lekko, ale jednak trącą myszką. Odejmuję jedną gwiazdkę za zakończenie - częściowo mi się podobało, ale niektóre pomysły (np. te z systemem rządzenia w Nanich) wołają o pomstę do nieba. Toć to skrajny idiotyzm!

Tak czy siak - "Statek Czarnoksiężnika" to zgrabnie napisana, stara powieść fantasy, którą zdecydowanie można przeczytać, szczególnie, jeśli czytelnikowi nie przeszkadza czytanie niewspółczesnych teksty.

Marcin | 2010-10-19

Opowiadanie ciekawe, jednak końcówka rozczarowała mnie. Nie lubię takiego typu zakończeń. Ale mimo tego styl pisania Hannesa Boka powoduje że książkę warto przeczytać:)

Paweł | 2013-09-10

Sympatyczne pulpowe czytadełko.