Ostrożnie, pożądanie

Wydawnictwo: W.A.B.
Lust, Caution
978-83-7414-432-2
Agnieszka

Lata czterdzieste XX wieku, Japonia okupuje Chiny i Hongkong. W najbarwniejszym chińskim mieście, Szanghaju, odbywają się zarówno eleganckie przyjęcia lokalnej socjety, jak i spotkania ruchu oporu. Wang Jiazhi, studentka zaangażowana w działalność konspiracyjną, nawiązuje romans z panem Yi, politykiem popierającym rząd okupacyjny. Oboje stają się uczestnikami nie tylko podstępnej gry politycznej, lecz również niebezpiecznej gry uczuć.

Eileen Chang to królowa krótkiej formy. ///The New Yorker

Żadne inne jej opowiadanie nie jest tak okrutne i tak piękne jednocześnie. /// Ang Lee

"Ostrożnie pożądanie" Film, (reż. LUST, CAUTION)
PREMIERA KINOWA: 18 STYCZNIA 2008

źródło opisu: http://wab.com.pl/?ECProduct=597

CicheBaBum | 2015-12-21
Przeczytana: 23 maja 2016
Magdalena | 2012-01-03

Jestem pod wielkim wrażeniem. Chang nie sili się na rozciąganie wątków, przedłużanie sytuacji zbędnymi opisami. Cała akcja rozgrywa się w jeden dzień. Jednak pomimo tak krótkiego czasu autorka potrafi bezbłędnie zbudować scenerię i klimat lat czterdziestych, pięćdziesiątych.

Nie sądzę, by do przeczytania Ostrożnie, pożądanie potrzebna byłaby jakaś wielka wiedza historyczna, dlatego polecam nie tylko pasjonatom ale również laikom.
www.bibliotekarki.blog.pl

Gahanova | 2010-09-17
Przeczytana: 16 września 2010

Krotkie opowiadanie o spisku przeciwko panu Yi. Przeczytalam na jeden raz, co rzadko sie zdarza. Niestety nie kierowala mna ciekawosc, a przekonanie, ze juz do niej nie wroce. Mimo, ze krotkie to naszpikowane nazwiskami, wsrod ktorych ciezko sie odnalezc i akcja, ktora momentami bierze sie znikad. Nie polecam.

Lilien | 2011-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2011

Przez połowę ksiązki nie wiedziałam nawet o co w niej tak właściwie chodz (pomińmy fakt, jaka jest malutka i cieniutka - w dodatku że ma fotografie z planu zdjęciowego). Ale nawet przystępna.

nicavera | 2012-02-26
Przeczytana: luty 2012

Taka sobie - może przez to, że jest taka krótka nie zdążyłam wczuć się w klimat. Mnie jako osobie, która czyta książki raczej z innego kręgu kulturowego trudno w tak krótkim czasie jaki zajmuje przeczytanie tej książki zapamiętać tyle imion, nazwisk, nazw miejscowości... Jak dla mnie książka trochę niezrozumiała, niemniej język, forma i tło - w porządku.

lady_of_theflowers | 2013-02-24
Przeczytana: luty 2013

spisek, zauroczenie zmieszane z miłością i wynikające z tego konsekwencje dla obu stron. na chwilkę, nic szczególnego. podobno film lepszy. (trzeba to sprawdzić?)

BaskaB | 2012-02-23
Przeczytana: październik 2011

Rozczarowanie ...jak dla mnie.

Natala | 2011-07-13
Martyna Brzezińska | 2011-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2011

Do treści nie mam negatywnych uwag, lekka, krótka opowiastka, może nie wciąga, ale 92 strony to małe pole do popisu. NIestety jestem zawiedziona ceną 24,90 za taką malutką książeczkę to stanowczo za dużo. Książka owszem zawiera kilka fajnych zdjęć, ale są tak ułożone, że przeszkadzaja w czytaniu.

ansyna | 2013-05-28
Przeczytana: 27 maja 2013

Pierwszy raz muszę przyznać, że film jest lepszy od książki. Jest ona bardzo króciutka i strasznie nie "czytelna". Akcja ledwie się rozpoczyna, jeśli można tak to ując, a już się kończy. Niestety, ale się zawiodłam.

Pociąg do czytania w Intercity

Pasażerowie, którzy 8, 9 i 10 sierpnia wyruszą z Warszawy jednym z sześciu ekspresów nie muszą pakować książek do walizki. Dobrą literaturę znajdą w przedziałach.