Metallica. Historie największych utworów

Wydawnictwo: InRock
83-86365-86-2
Inne
Ola

W książce tej znajdziecie opis najlepszych nagrań Metalliki, biografię autora piosenek Jamesa Hetfielda, przybliżenie pozamuzycznych ról odgrywanych przez członków zespołu oraz ocenę wkładu pierwszego basisty Cliffa Burtona. Nie zabraknie też anegdot z sesji nagraniowych, ciekawostek dotyczących samych tekstów czy szaty graficznej albumów oraz pasji i życia osobistego muzyków.

zabawnanazwa | 2015-01-12
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 02 września 2014
HolyDio | 2013-08-08
Przeczytana: styczeń 2013

Po ukończeniu lektury książki Chrisa Inghama poczułem się troszkę oszukany. Treści tutaj nie znajdziemy zbyt wiele. Wszelkie anegdotki czy historie związane z opisywanymi numerami są w przerażającej większości powszechnie znane. Każdy fan zespołu, który oprócz słuchanie muzyki poświęcił odrobinę czasu i zagłębił się w historię kapeli, prawdopodobnie będzie znał większość z nich. Znajdziemy tutaj mnóstwo zdjęć ale też nie ma co liczyć na jakieś wyjątkowe okazy. Sam sposób opisania poszczególnych płyt jest różny - brak tutaj systematyczności, wkrada się też odrobina chaosu. Część płyt ewidentnie została potraktowana po macoszemu. Brakuje w większości przypadków jakiegoś szerszego kontekstu do którego czytając można by się odnieść i dzięki temu lepiej zrozumieć proces powstania danej płyty czy utworu. Tylko dla osób, którym do tej pory historia zespołu była zupełnie obca. Inni niestety nie znajdą tutaj raczej nic nowego.

Samey90 | 2012-04-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Biografie

Duży plus za zdjęcia, jednak polskie wydanie zawiera sporo literówek. Autor kilkakrotnie powtarza w różnych miejscach książki te same anegdoty.

Nikki | 2016-04-30
Przeczytana: 26 kwietnia 2016