Metallica - Sprawiedliwość dla wszystkich

Wydawnictwo: Kagra
JUSTICE FOR ALL THE TRUTH ABOUT METALLICA
muzyka
Michał

Joel McIver przedstawia biografię Metalliki z chirurgiczną dokładnością, obala mity, które przez lata towarzyszyły zespołowi i bez upiększania opowiada o prawdziwym powstaniu i rozwoju ich kariery. Oto pełna opowieść o Metallice - od wczesnych lat, kiedy grali w małych klubach i jeździli w ostro zakrapiane, niekończące się trasy koncertowe, poprzez dni chwaly, po głosny spór prawny z firmą...

Oto pełna opowieść o Metallice - od wczesnych lat, kiedy grali w małych klubach i jeździli w ostro zakrapiane, niekończące się trasy koncertowe, poprzez dni chwaly, po głosny spór prawny z firmą Napster i konieczną rehabilitację oraz analizę zachowania.

Po przeprowadzeniu wywiadów z ponad 75 słynnymi muzykami, producentami, pisarzami, znajomymi zespołu i członkami ich rodzin, McIver dowiaduje się, co naprawde dzieje się w świecie muzycznych ekscesów Metalliki.

isabelle142 | 2012-08-02
Przeczytana: 11 listopada 2013

Sprawiłam ją sobie w prezencie na 16 urodziny i nie żałowałam tego nawet przez minutę. Przeczytałam ją od deski do deski wtedy, prawie 4 lata temu, potem wielokrotnie wracałam do wybranych fragmentów, a teraz postanowiłam pochłonąć ją w całości raz jeszcze.
Choć książkę uwielbiam, to jednak partiami mnie troszkę nudzi. Fan ogólnie pojętego metalu byłby bardziej zadowolony, bowiem co rusz mowa jest o innych zespołach z tego gatunku, o narodzinach Nowej Fali Brytyjskiego Heavy Metalu itd. Z wymienionych w książce wykonawców ja słucham jednak wyłącznie Metalliki (oczywiście) i nadmienionego kilkakrotnie Linkin Park, więc nie było to dla mnie szczególnie interesujące.
Książka obejmuje przedział czasowy od około 1962/1963 roku (narodziny członków zespołu) aż do początków roku 2009. Poprzednie wydanie kończyło się na 2003-2004 roku. Poznajemy indywidualne losy Jamesa Hetfielda, Larsa Ulricha, Kirka Hammetta, Cliffa Burtona, Dave'a Mustaine'a i Jasona Newsteda, które potem splatają się w...

Agata | 2013-12-22
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki

Książka nieautoryzowana przez zespół, dlatego niektóre posunięcia w karierze Metallici zostały w niej poddane krytycznemu spojrzeniu ;)

Bardzo konkretnie napisana biografia, która stanowi obowiązkową pozycję dla każdego fana tego jednego z najważniejszych zespołów w historii muzyki metalowej!

Barbara | 2014-10-04

Dobrze się czyta, ale nie jest to pozycja dla zagorzałego fana, gdyż takowy zwyczajnie nie dowie się niczego nowego. Niby dużo, niby obszernie, a dla mnie jednak historia zespołu opisana dosyć ogólnikowo.

hincol44 | 2016-06-19

Jak w większości książek opisujących kapele zaczynające w latach 70-tych i 80-tych. Wszystko jest świetne do połowy lat 90-tych. Tu jest granica, kiedy to kapele wchodzą na poziom przedsiębiorstw i wieje nudą.
Świetnie napisana. Świetna dla fanów zarówno Metallicy jak i metalu w ogóle.

Bssmagik | 2016-10-29
EjTy | 2016-01-16