Beatlesi. Za kulisami sukcesu

Wydawnictwo: G+J
The Rough Guide to The Beatles
Beatlesi
joly_fh

Wszystko, czego chcieliście się dowiedzieć o Czwórce z Liverpoolu „The Independent” – Chłopaki, dokąd się wybieramy? – Na szczyty! – Jest jeszcze jakiś niezdobyty? – Na szczyty list przebojów! Zawołanie bojowe Beatlesów z początku lat 60. Beatlesi odmienili XX wiek. Choć od rozpadu zespołu upłynęło ponad czterdzieści lat, ich muzyka nadal nie ma sobie równych i cieszy się niesłabnącą...

Wszystko, czego chcieliście się dowiedzieć o Czwórce z Liverpoolu
„The Independent”

– Chłopaki, dokąd się wybieramy?
– Na szczyty!
– Jest jeszcze jakiś niezdobyty?
– Na szczyty list przebojów!
Zawołanie bojowe Beatlesów z początku lat 60.

Beatlesi odmienili XX wiek. Choć od rozpadu zespołu upłynęło ponad czterdzieści lat, ich muzyka nadal nie ma sobie równych i cieszy się niesłabnącą popularnością na całym świecie. Ich twórczość stanowi jedno ze szczytowych osiągnięć muzyki rozrywkowej. Byli pomysłowi, zręcznie operowali muzycznymi stylami, mieli wrodzone wyczucie i muzyczną intuicję. W ich przypadku to, co popularne, było jednocześnie najwyższych lotów. Zapoczątkowali wiele trwałych zmian w muzyce i kulturze.

W tej książce znajdziesz wszystkie niezbędne informacje na temat zespołu, jego historii i artystycznej spuścizny. Dowiesz się więcej o utworach i filmach, które nagrali, o miejscach, gdzie dawali koncerty, a także o ludziach, którzy wywarli na nich największy wpływ. Znajdziesz tu również zbiór ciekawostek związanych z zespołem. Dowiedz się, za co świat tak kocha Beatlesów.

Historia: od ciasnych liverpoolskich klubów po ogólnoświatową beatlemanię, rozpad zespołu i dalsze losy jego członków.
Muzyka: przenikliwe analizy i recenzje wszystkich albumów Beatlesów, a także ich solowego dorobku aż do Electric Arguments Paula McCartneya.
Kanon: pięćdziesiąt najlepszych piosenek Czwórki z Liverpoolu.
Na ekranie: filmy, spoty telewizyjne, dokumenty i występy w programach rozrywkowych.
Piąty Beatles: George Martin, Yoko Ono, Magic Alex, Klaus Voormann i inni świadkowie magii Beatlesów.
Beatlesologia: najlepsze książki, najdziwniejsze covery, najobszerniejsze strony internetowe, najbardziej niewiarygodne ciekawostki.

Polecane przez samego sierżanta Pieprza!

źródło opisu: G + J RBA, 2013

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl/

Zuzanna Wrońska | 2018-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2018

Od dłuższego czasu jestem zakochana w słynnej czwórce z Liverpoolu, stąd też, od razu jak zobaczyłam tę książkę, wpakowałam ją sobie do ręki i pomaszerowałam do kasy. Jestem nią bardzo pozytywnie zaskoczona.
Pozycja ta wyczerpuje temat pod każdym względem. Chcesz poznać Beatlesów jako oddzielne twory? Proszę bardzo. Ciekawią cię projekty, które nie zostały zrealizowanie? Znajdziesz to tutaj. Interesują cię ciekawe interpretacje muzycznych klasyków? Czytaj dalej.
Biografia ta nie dostarcza nam wiedzy tylko o zespole ale także o wielu innych ciekawych sprawach. Trochę mimo wszystko brakuje mi bardziej rozbudowanego opisu działalności The Beatles, oraz opowiedzenia choć trochę więcej o życiu prywatnym każdego członka Fab Four przed Żuczkami, jednak wspaniałe i napisane zrozumiałym językiem recenzje płyt oraz historie o "piątym Beatlesie" pomagają trochę wypełnić tę lukę. Serdecznie polecam każdemu fanowi słynnych Liverpoolczyków!

Zuzanna Wrońska

MONICZKA | 2017-06-15
Na półkach: Przeczytane, Muzyka
Przeczytana: 04 czerwca 2017

Przed przeczytaniem szczerze powiedziawszy mało wiedziałam o tym zespole, jedynie podstawowe informacje. Wiadomo - The Beatles. Ale jak żyli i tworzyli? Teraz wiem sporo, ta biografia uzupełniła moje braki w sposób przejrzysty. Autor często powołuje się na inne pozycje, oceniając ich wiarygodność, podkreślając jednostronność w opisie poszczególnych osób. Pozwoliła mi samej ustalić co myślę o każdym z Beatlesów.
Układ rozdziałów jest czytelny. Warte uwagi są opisy powstawania danych utworów, ich krótkie interpretacje, sytuacje w jakich były tworzone. Jest dużo ciekawostek na temat twórczości i życia prywatnego. Niejednokrotnie prawda szokuje. Poznaje się muzyków "od środka", w pewnym sensie nawiązuje się z nimi znajomość.
Bardzo dobra biografia.

gumby | 2014-11-29

pozeraczksiazek | 2014-08-19

Niezła ale czegoś mi w niej brakuję. Może lepiej jednak skupić się na muzyce niż na szczegółach odnośnie nagrywania płyt. Rzecz ciekawa ale zdecydowania dla maniaków i fanów.

Sonny | 2014-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2014

Zaczynając czytać tę książkę, jako stary fan Beatlesów, pomyślałem - "kolejna biografia Czwórki z Liverpoolu, którą znam na pamięć". Otóż NIE !!! Oprócz krótkiej historii, autor skupia się przede wszystkim na twórczości Beatlesów, zarówno podczas bycia w najsławniejszym zespole świata, jak i solowej kariery każdego z nich. Dzięki temu możemy się dowiedzieć jak powstawały utwory Beatlesów, co było natchnieniem dla muzyków, jakie utwory napisali dla innych wykonawców, jakie biografie i strony internetowe warto przeczytać i wiele, wiele innych ciekawych informacji. Zostałem pozytywnie zaskoczony :)

Hedahe | 2014-03-02
Przeczytana: 02 marca 2014

Bardzo obszerny i wyjątkowo wyczerpujący "przewodnik po Beatlesach". Wszystko ujęte w konkrety i bez zbędnych prób wycieczek w psychoanalizę Czwórki z Liverpoolu. Od tego są inne publikacje.
Jedyne co mnie momentami dziwiło, to niekonsekwencja autora w analizach i ocenach utworów/płyt muzyków. Raz mówi o tym, że np. "Flaming Pie" było przeciętne i mogło nawet nie powstać, a później wychwala tę płytę jak nigdy.
Ogólnie rzecz biorąc - książka godna polecenia, gdyż zawiera to, co każdy wierny Beatlefan wiedzieć powinien (-:

"– Chłopaki, dokąd się wybieramy?
– Na szczyty!
– Jest jeszcze jakiś niezdobyty?
– Na szczyty list przebojów!"
Zawołanie bojowe Beatlesów z początku lat 60.

Chris Ingham to autor, o którym poprzednio nie słyszałam. Okazało się, że jest autorem książek biograficznych.

The Beatles. Chyba każdy z nas zna ten zespół, prawda? Albo chociaż kojarzy och największe przeboje takie jak "All you need is love", "Yesterday" czy "Yellow submarine". Od założenia Beatlesów, już ponad czterdzieści lat temu, zespół ten cieszy się jednak wciąż niesłabnącą popularnością na całym świecie.

Kiedy sięgałam po książkę Chrisa Inghama "Beatlesi. Za kulisami sukcesu" nie wiedziałam tak naprawdę czego się spodziewać. Nie jestem ani fanką gatunku literackiego jakim są powieści biograficzne ani samych Beatlesów. Mimo to chwytliwy tytuł zachęcił mnie do przeczytania.
Czy to była dobra decyzja? O tym za chwilę.

W książce o sławnej czwórce znajdziecie takie działy jak:
Historia: od ciasnych liverpoolskich...