AC/DC Elektryczne Kangury

2010-05-12
978-83-60157-53-4
opracowanie zbiorowe
biografia AC/DC muzyka rock'n'roll

Tak sobie myślę, że ciężko jest napisać dobrą biografię zespołu. Ale powiedziałabym, że ta biografia jest dobra. Może i zatwardziali fani AC/DC nie znajdą w niej nic nowego i zaskakującego (ale czy łatwo zaskoczyć takich fanów, którzy wszystko już wiedzą?),jednak dla wszystkich innych czytelników, którzy muzykę zespołu lubią i cenią będzie to ciekawa lektura. Informacje zawarte w książce są przejrzyście usystematyzowane, co w moim odczuciu jest szczególnie ważne, jeżeli pisze się o grupie działającej od ponad 40 lat. Imponujące jest również to, jak dogłębnie zbadany został temat – biografia obfituje nie tylko w fakty, ale i fragmenty wypowiedzi czy anegdoty, po które autor musiał sięgnąć do licznych, bardzo różnych źródeł. Publikacji przydałaby się troszkę lepsza korekta i wznowienie (to wydanie kończy się na roku 2009, od którego w AC/DC bardzo wiele się zmieniło),ale całość wypada naprawdę dobrze i bardzo polecam ją wszystkim, którzy chcieliby dowiedzieć się o tym wyjątkowym w swej prostocie zespole nieco więcej.

Książka świetna. Idealnie oddająca ducha rock'n'rolla i ideę AC/DC. Może ciut nuda przy końcu ale czyta się i tak jednym tchem. Wiele bardzo interesujących ciekawostek. Świetne zdjęcia. Bardzo fajny pomysł aby tłumaczyć na język polski co ważniejsze tytuły z każdej płyty. Bardzo to przybliża czytelnika i fana do zespołu. Czuję się pewien niedosyt ale to rzecz wiadoma jeśli się czyta o takim zespole.

Jako że zespół ten uwielbiam musiałem mieć tę książkę. No cóż, wolę jednak słuchać ich muzyki niż czytać o nich. Szczególnie jeżeli jest to napisane w taki sposób jakby tylko małolaci Ich słuchali. Poza tym książka rozlatuje się po pierwszym przeczytaniu

Świetna książka, dogłębna analiza poczynań zespołu rok po roku. Polecam. Bardzo ładne zdjęcia.

Co tu dużo mówić - genialna. Polecam.

Co tu dużo mówić - genialna. Polecam.

Doskonałe uzupełnienie i poszerzenie wiedzy o zespole a przy okazji wiele ciekawych historii

ACDC to moj ulubiony band, a mimo to książka autentycznie mnie zanudziła. Świetne zdjęcia, to duży plus.

Biografia w sumie nie najgorsza - i stąd ocena. Niestety wydanie jakościowo pozostawia sporo do życzenia. Dodatkowo tłumacz ma zerowe pojęcie o muzyce i instrumentach, przez co w polskiej wersji pojawiały się wyjątkowo żenujące kwiatki.

Całkiem szybka, ale czasem monotonnie opisana historia zespołu. Zawiera dużo ciekawostek, lecz dla znawców i fanów tej kapeli, nie będą one aż tak odkrywcze. Polecam jako wstęp do poznawania ich historii.

Świetna książka o legendarnym serialu

Świetna książka o legendarnym serialu

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Biografie
  • Muzyka