AC/DC Elektryczne Kangury

AC/DC
978-83-60157-53-4
biografia, AC/DC, muzyka, rock'n'roll
amanityna

Oto historia najbardziej paradoksalnego zespołu świata. Zespołu, który uchodzi za australijski, choć jego założyciele urodzili się w Szkocji. Zespołu, który jest uosobieniem bezpretensjonalnej prostoty, a występuje na stadionach, dając efektownie wyreżyserowane koncerty dla dziesiątków, a czasem setek tysięcy ludzi. Zespołu, który opiewając rozrywkowe podejście do życia, przetrwał tragedię po śmierci swojego charyzmatycznego wokalisty i jest uznawany za jedną z najbardziej pracowitych formacji na świecie. Zespołu, który wyrastał z rock’n’rolla lat 50. i dalej twierdzi, że nie gra nic innego, a odbierany jest jako zespół hardrockowy lub metalowy. Zespołu, który jest wielki, choć jego liderzy mają mniej niż metr sześćdziesiąt wzrostu. Oto historia AC/DC.

Książka świetna. Idealnie oddająca ducha rock'n'rolla i ideę AC/DC. Może ciut nuda przy końcu ale czyta się i tak jednym tchem. Wiele bardzo interesujących ciekawostek. Świetne zdjęcia. Bardzo fajny pomysł aby tłumaczyć na język polski co ważniejsze tytuły z każdej płyty. Bardzo to przybliża czytelnika i fana do zespołu. Czuję się pewien niedosyt ale to rzecz wiadoma jeśli się czyta o takim zespole.

Książkomaniaczka | 2013-11-20

Spodziewałam się dobrej książki o rocku i świetnym zespole. A dostałam BARDZO DOBRĄ książkę o rocku i świetnym zespole.

Książkę po prostu się połykało i byłam bardzo zdziwiona, że to już koniec :D
Książka świetnie napisana, ale też muszę pochylić czoło przed wydawnictwem i tłumaczowi. Odwalili kupę dobrej roboty. Przetłumaczyli teksty piosenek oraz dodali wzmianki o Polsce oraz zdjęcie biletu z pierwszego koncertu u nas. Aż zastanawiam się, czy to nie Polak napisał tą książkę :P

W pewnych momentach (jak śmierci Bona) chciało mi się płakać, ale przez większość książki gościł na mojej twarzy uśmiech i szczery śmiech wydobywał się ze mnie. To naprawdę pozytywni faceci!

No i piękne zdjęcia. Jest to dobry przykład jak powinna wyglądać wkładka w takich książkach ;)

Muzyka AC/DC, choć jest prosta, jak mówią sami członkowie zespołu, to ma w sobie pewną świeżość i po prostu chce się jej słuchać!
Myślę, że zespołem grającym podobną muzykę jest Airbourne. I warto ich poznać.

Książka...

Jov | 2011-05-04
Przeczytana: wrzesień 2010

Strasznie lubię czytać biografie, tym bardziej jeśli często słucham danego wykonawcy. Czytałam kilka recenzji "Elektrycznych kangurów", ale chciałam się przekonać, czy jest rzeczywiście mało informacji jak wiele źródeł pisało i kupiłam książkę.

Przyznam - kupiłam ją również dla zdjęć, których jest naprawdę dużo i są świetne. ^^' Ale wracając do treści. Sporo wiem o AC/DC, ale nie miałam pojęcia o takim dokładnym początku zespołu. Owszem, o Bonie czytałam (bo chyba każdy fan zna jego historię), ale nie zagłębiałam się w wiele istotnych rzeczy. Podobały mi się te śmieszne historyjki, które przeszli członkowie zespołu oraz prosty język, którym posługuje się autor.

Biografia podobała mi się, cholernie. I tak przyciągająca uwagę okładka... ;-)

Julia | 2013-08-02
Przeczytana: czerwiec 2013

Bardzo fajna książka.Można bardzo dużo się dowiedzieć o AC/DC.Polecam dla początkujących fanów tego zespołu.

Snazol | 2012-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2012

Z duzym entuzjazmem podszedlem do tej ksiazki bo i zespol, ktory jest opisany jest moim ulubionym. No i nie zawiodlem sie, pierwsze co zrobilem to przejrzalem fotografie, a pozniej wzialem sie za czytanie. Wiekszosc faktow opisanych tam juz znalem, lecz nie wszystko i dostatecznie uzupelnilo to moja wiedze o zespole. Najbardziej tez lubilem same wypowiedzi czlonkow zespolu, co konkretnie oni mysleli o danej sprawie. Jezeli ktos zespolu nie zna, a chcialby poznac blizej - jak najbardziej polecam.

Paweł | 2014-03-01

Świetna książka, dogłębna analiza poczynań zespołu rok po roku. Polecam. Bardzo ładne zdjęcia.

| 2011-02-21

"najpierw ja Ciebie..."
"...a potem Ty mnie!" :)

PaulaCOBHC | 2012-09-13
Przeczytana: 2011 rok

Jako zagorzała fanka AC/DC uczciwie muszę przyznać, iż z książki dowiedziałam się zaskakująco niewiele. Odrzucający i, muszę użyć tego prostego słowa - nudny sposób przedstawienia historii zespołu sprawił, iż czytanie było jedną wielką męką. Być może osoba dopiero zaczynająca swą znajomość z muzyką tego legendarnego rock n' rollowego zespołu zaczerpnie z tej publikacji wartościową wiedzę, którą powinien posiadać każdy nazywający się 'fanem'. Jednakże sposób, w jaki wiedza ta jest przekazana w książce można nazwać co najmniej rozczarowującym. Czytając jakąkolwiek biografię oczekujemy zaskoczeń, niespodzianek, nieznanych nam wcześniej ewenementów. W tej dostajemy suche fakty, kilka interesujących wzmianek, które można by wyliczyć na palcach jednej ręki i... cóż, i nic więcej.

amanityna | 2010-08-27
Przeczytana: 11 lipca 2010

Z perspektywy czasu i mojej większej wiedzy na temat AC/DC widzę, że w porównaniu z takimi pozycjami jak np. książka Engelharta i Durieuxa, "Elektryczne Kangury" wypadają dość blado. Jednak w momencie, gdy w wypełnionym po brzegi pociągu relacji Kraków-Wrocław siedziałam na podłodze korytarza, byłam zachwycona każdą nową informacją, nie zwracając uwagi, że część z nich powiela to, co dobrze znam z buszowania po sieci. Mogę ją polecić tym, którzy dopiero zaczynają na poważniej interesować się historią zespołu, z pewnością będzie im się czytało przyjemniej niż zalewające strumieniem informacji "Maksimum...".

| 2010-12-28
Przeczytana: 2010 rok