Ja, Ozzy. Autobiografia

I Am Ozzy
Black Sabbath
muzyka
LubimyCzytać

Ojciec zawsze twierdził, że coś w życiu osiągnę. - Johnie Osbournie, mam przeczucie, że dojdziesz do czegoś wielkiego - lubił mówić przy piwku. - Albo pójdziesz za kratki. I nie pomylił się, ten mój ojczulek. Nie miałem jeszcze osiemnastu lat, a już siedziałem w więzieniu. Rockowa lektura obowiązkowa! Autobiografia Ozzy''ego...

Ojciec zawsze twierdził, że coś w życiu osiągnę.

- Johnie Osbournie, mam przeczucie, że dojdziesz do czegoś wielkiego -
lubił mówić przy piwku. - Albo pójdziesz za kratki. I nie pomylił się,
ten mój ojczulek. Nie miałem jeszcze osiemnastu lat, a już siedziałem w
więzieniu.

Rockowa lektura obowiązkowa! Autobiografia Ozzy''ego Osbourne''a -
prawdziwej ikony i legendy rocka, wokalisty Black Sabbath, jednej z
najpopularniejszych na świecie grup hardrockowych. Długo wyczekiwana
przez fanów rocka książka "I am Ozzy" po ukazaniu się w Wielkiej
Brytanii została entuzjastycznie przyjęta, także przez krytyków. Po
premierze w USA niemal natychmiast znalazła się na 2. miejscu listy
bestsellerów "The New York Times" i trafiła do rankingów
najpopularniejszych książek. Autobiografia muzyka powstała we współpracy
z cenionym dziennikarzem londyńskiego "The Times" - Chrisem Ayresem,
czemu zawdzięcza niepowtarzalny styl oscylujący pomiędzy językiem
potocznym rockmana a barwnym literackim opisem. Ozzy bez cenzury
opowiada o dorastaniu w ubogiej rodzinie z Birmingham, o muzycznych
początkach, o Black Sabbath, kilkunastoletniej karierze solowej,
wreszcie o żonach, dzieciach, telewizyjnym show i uzależnieniach.
Historia jest bogata w szczegóły i anegdoty, które muzyk przytacza z
charakterystyczną dla siebie dosadnością i rozbrajającym poczuciem
humoru. Książka zawiera unikatowe zdjęcia z prywatnych zbiorów oraz
mnóstwo nieupublicznionych dotąd faktów, które bawią, gorszą lub
szokują, ale na pewno nie pozostawiają czytelnika obojętnym. Od momentu
premiery autobiografia Osbourne''a jest stale obecna w światowych mediach
- od portali internetowych, przez prasę, po stacje radiowe i
telewizyjne, nie tylko te o profilu muzycznym. Ozzy z powodzeniem
promuje ją przy okazji trwającej właśnie dwuletniej trasy koncertowej
związanej z jego najnowszą płytą Scream. Kwestią czasu jest powstanie
filmu na podstawie biografii muzyka, w którym, według preferencji samego
Ozzy''ego, główna rola powinna zostać powierzona Johnny''emu Deepowi.

źródło opisu: Wydawnictwo In Rock Music Press, 2014

źródło okładki: http://inrock.pl/

DavidGatsby | 2019-09-11
Przeczytana: 11 września 2019

Czyta się bardzo dobrze, książka napisana tak jak by sam Ozzy stał obok z kufelkiem piwa i opowiadał Ci swoją historię. W wielu momentach śmiałem się sam do siebie a i były takie, że łzę można było uronić. Świetny gość i świetna książka. Polecam

Joker | 2019-09-04

Książka przeczytana jako "odbicie" biografii zespołu, pt. "Black Sabbath. U piekielnych bram". Ozzy jest na pierwszym miejscu do czasu grania z Black Sabbath. Później jest Sharon i Sharon i Sharon. Chciałem poczytać coś więcej o karierze solowej, jak poznał Zakk Wylde'a i tak dalej. A tu informacje, ile wypił, zapalił, przyjął lub oddał i gdzie moczu.

Kamil | 2019-08-10
Przeczytana: 13 kwietnia 2019

Rewelacyjna książka, z którą śmiałem się dość często. Ciekawa historia rockmena, który tak jak w wielu innych przypadkach, a szczególnie w autobiografiach, wydaje się być historią niesamowitych przypadków i zbiegów okoliczności, odarta ze wszystkich technicznych parć na szkoło. Przeczytać warto dla śmiechu.

sytri | 2019-06-04

Zabawna historia, zabawnego człowieka.

Biagio | 2019-03-19
Przeczytana: październik 2018

Obowiazkowa lektura dla kazdego fana heavy metalu.
Ja jako fan Black Sabbath, Ozziego oraz wspomnianego wyzej gatunku muzyki po prostu nie moglem oderwac sie od tej ksiazki. Pokusa przeczytania kolejnych stron byla zbyt wielka.
Swietny zbior wspomnien artysty, przedstawiajacy jego zycie oraz rozwoj kariery. Jak to zwykle bywa w przypadku Rock&rollowych postaci, nie obeszlo sie bez duzej ilosci nielegalnych substancji i przygod nie do podrobienia.
Polecam serdecznie :)

KulturalnaAgni | 2019-02-08

Książka z której nie tylko można się sporo dowiedzieć o samym Ozzy'im jak i członkach zespołu, ale także przyjemnie i lekko się czyta.

Kamila | 2019-02-07

To chyba jedna z lepszych biografii jakie czytałam. Szczera, trochę wulgarna i nie cukierkowa. Dokładnie taka jaki jest Ozzy.

Jakub | 2019-01-29
Przeczytana: 28 stycznia 2019

Czyta się dobrze i szybko. Można odnieść wrażenie, że rozmawia się z samym Ozzym, który opowiada o swoim życiu. Szkoda tylko, że większość historii jest o alkoholowo-narkotycznych ekscesach a nie o muzyce.

Nana369 | 2019-01-13

Autobiografia, którą koniecznie trzeba przeczytać! Całość jest tak ciekawa, że nieustannie chce się pochłaniać ją rozdział po rozdziale. Książka w całej komediowej oprawie jest bezsprzecznie pouczająca i przerażająca. Cześć historii pokazuje nam co tak naprawdę kryje się za otoczka pieniedzy, sławy i groteskowych scen. Uwielbiam, mimo, że jest to moja druga autobiografia w życiu to i tak czytało się ją jak powieść najwyzszych lotów. Polecam!

galoniusz | 2018-11-13
Przeczytana: 01 stycznia 2013

Znasz kogoś, kto twierdzi że biografie i autobiografie są nudne? Daj mu tę książkę! Nawet jak ktoś nie wie kim jest Ozzy, trudno będzie mu nie dać się wciągnąć w tę lekturę. Humorystyczna sylwetka nietuzinkowej postaci, bardziej zbiór anegdot niż sucha biografia. Jest tu sporo imprezowania i dziwacznych opowieści, mniej zaś o samej muzyce, choć parę ciekawostek zawarto.