Metallica. Historie największych utworów

Tłumaczenie: Jędrzej Polak
Wydawnictwo: InRock
Metallica. The Stories Behind the Biggest Songs
978-83-60157-67-1
Metallica, zespół, muzyka, historia
muzyka
Porkite

Grupa definiuje współczesny kształt tego gatunku muzyki i wywiera wpływ na kolejne pokolenia fanów. Z książki dowiecie się nie tylko, o czym są jej piosenki, ale również poznacie historię garażowego zespołu, który stał się potęgą rocka, sprzedającą miliony płyt. METALLICA weszła niedawno w trzecią dekadę działalności, a mimo to pozostaje tak samo wielka, brutalna, energiczna i bezwstydnie głośna. Będzie z nami jeszcze przez wiele lat.

W książce tej znajdziecie opis najlepszych nagrań METALLIKI, biografię autora piosenek Jamesa Hetfielda, przybliżenie pozamuzycznych ról odgrywanych przez członków zespołu oraz ocenę wkładu basisty Cliffa Burtona. Nie zabraknie też anegdot z sesji nagraniowych, ciekawostek dotyczących samych tekstów czy szaty graficznej albumów oraz pasji i życia osobistego muzyków.

Poznacie ludzi, zespół i muzykę... Fenomen, który nazywa się METALLICA.

To nie powinno budzić żadnych wątpliwości: METALLICA jest największym metalowym zespołem na świecie.

źródło opisu: http://www.inrock.pl

źródło okładki: http://inrock.pl/components/com_virtuemart/show_im...»

denudatio_pulpae | 2019-08-19
Przeczytana: 18 sierpnia 2019

Z tą historią to może się już tak nie zapędzajmy, w książce znajdziecie bardziej zbiór ciekawostek na temat poszczególnych utworów plus trochę wzmianek na temat wpływów działających na Metallikę, kilka zdań na temat samych płyt i dużo zdjęć. Ingham postarał się nawet, żeby było momentami zabawnie.

Najbardziej rozbawiły mnie niektóre komentarze do chyba najbardziej kontrowersyjnych Load/Reload, na przykład Chris Ingham pisze:
"Thorn Within - Kolejny kawałek najczarniejszej, ciężkiej Metalliki starej szkoły, napisany jakby po to, by udowodnić, że zespół wciąż potrafi tak grać. Gdyby cały album brzmiał tak, jak ta piosenka, trashowcy wpadliby w uniesienie".

Co na to trashowiec Joel McIver:
"Thorn Within" zaczyna się nudno, przechodzi w potwornie bezbarwny riff oparty na bezsensownym zlepku dźwięków i roztapia się w morzu szarości".

Panowie, zdecydujcie się.

Wielu | 2015-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2015

Ciekawa pozycja dla fana zespołu. Zawsze ciekawiło mnie o czym są piosenki zespołu Matellica, teraz już mniej więcej wiem.

Jimmy0555 | 2014-04-12

Bardzo ciekawa pozycja. Większość zgadza się z rzeczywistością, jednak kilka rzeczy razi w oczy. Przykładem takich błędów jest wielokrotnie powtarzanie zdania, jakoby James (Hetfield) poszedł z powodu alkoholu i narkotyków na odwyk. Jest to fikcja, ponieważ James nie brał narkotyków, ale na takie błędy można przymknąć oko. Mogę śmiało polecić wszystkim fanom Metalliki.

allergicto | 2014-02-28

Nazwałabym to raczej analizą lub interpretacją największych utworów.. Książka idealna dla leniuchów, którym nie chce się pomyśleć nad przekazami ukrytymi w tekstach, aczkolwiek całość ujęta jest w ciekawy sposób. Polecam.

czarnuch | 2014-02-09

W zasadzie, to prawie wszystko, co książce jest każdy, kto jest fanem metalliki wie. Do tego trochę zdjęć, masa błędów w edycji tekstu i poprzekręcanych faktów i BRAK HISTORII NAJWIĘKSZYCH UTWORÓW Metalliki. Bo anegdotki i próby interpretacji tekstów (w tym często nędzne) to nie jest historia.
Niemniej, w chwilach przymusowej bezczynności lektura tej książki może być nawet przyjemna :)

Vaida | 2013-09-12

Parę ciekawostek, parę przekręconych faktów, od groma błędów w tłumaczeniu.

Kamila | 2013-05-31
Przeczytana: 28 maja 2013