Kudłata

2010-11-16
2010-11-16
978-83-7648-509-6
rozwód miłość

Chciałam "babską" książkę - dostałam "babską" książkę! I to nawet niegłupią i nieinfantylną. Ciar żenady nie było. Za to pojawiły się niekontrolowane wybuchy śmiechu.🤪

1964

No kochana, ale się "wpakowałaś"! Jeden - zdrajca, drugi - nieudacznik życiowy. Czy ty - mądra, sympatyczna, energiczna kobieta - nie możesz lepiej lokować swoich uczuć? Nie? Ok, masz rację. W innej sytuacji nie mielibyśmy okazji uśmiechnąć się, zdziwić, podyskutować z tobą podczas lektury "Kudłatej". Co masz w zamian? Wspaniałe dzieciaki, niezawodne pzyjaciółki i nas - czytelników (sprzymierzeńców).

Lubię się śmiać w głos.
Przy "Kudłatej" rżałam jak prosię.
Prosty język. Przyzwoita narracja.
I nawet niedokończenie niektórych wątków jestem w stanie wybaczyć.
I to, że miejscami autorka przesadziła ze swoją fantazją.
Nieważne.
To nie jest lektura dla ambitnych.
Taki babski odmóżdżacz.
Spełnił swoją rolę.
Uśmiałam się po pachy.
I o to chodziło.

-------------------------------------------------------------------------
Jeśli jakimś cudem się tu znalazłaś(eś) i masz ochotę zapoznać się z moją twórczością, to zapraszam Cię na mój Instagram. Tam w tym "idealnym światku" znajdziesz pod każdym zdjęciem nieidealną historię człowieka.
Insta: @_121.5cm_

Lubię się śmiać w głos.
Przy "Kudłatej" rżałam jak prosię.
Prosty język. Przyzwoita narracja.
I nawet niedokończenie niektórych wątków jestem w stanie wybaczyć.
I to, że miejscami autorka przesadziła ze swoją fantazją.
Nieważne.
To nie jest lektura dla ambitnych.
Taki babski odmóżdżacz.
Spełnił swoją rolę.
Uśmiałam się po pachy.
I o to...

książka o życiu - współcześnie. bardzo mi się podobało. super się czyta. ten cięty język... naprawdę moje ostatnie odkrycie. w wielu sytuacjach odnajdywałam siebie.

pogodanaczytanie.blogspot.com
Czy mądra i ładna dziewczyna na progu dorosłości może stać się sierotą życiową? Oj może, szczególnie jak zbyt wcześnie ulokuje swoje uczucia w egzemplarzu płci przeciwnej, tracąc jednocześnie inne zmysły, przede wszystkim słuchu i wzroku. Nasza bohaterka, fajna, ładna, mądra, zabawna i zakochana już prawie stoi na ślubnym kobiercu z tym swoim jedynym, wymarzonym. Przez zupełnie mały przypadeczek odkrywa prawdziwe oblicze swojego księcia z bajki. Koniec. Życie czas zacząć od nowa. Najlepiej od niezłej imprezy z przyjaciółmi (niekoniecznie do końca lubianymi),wywalenia przez okno ciuchów zdrajcy i sprecyzowania nowych planów na nową, znacznie lepszą przyszłość.
No niestety nasza tytułowa Kudłata jeszcze się w życiu pomęczy z kolejnym życiowym nieudacznikiem, ale pozostaną jej z tego wszystkiego same prawie plusy, dwójka cudownych dzieci, brak pracy, brak własnego mieszkania, nadwaga, depresja i dzięki Bogu cudowne przyjaciółki.
Powieść antydepresyja? Zgadza się! No, bo jak takiej Kudłatej w końcu słonko zaświeciło, to nam, czytelniczkom, w różnych sytuacjach życiowych, też przecież może:)
A tak trochę już bardziej poważnie, to przyznaję, że to świetnie napisana historia, z humorkiem, z niezłym tempem, powoli również czytać się jej nie da, bawi czasami do łez, język lekki i bardzo plastyczny. Świetna książka na jeden wieczór. A tytułowa Kudłata to prawdziwy wulkan energii.

pogodanaczytanie.blogspot.com

Rewelacyjna książka! Świetnie napisana, zabawna historia. Wciąga na tyle, że można ją przeczytać w jeden wieczór.

Ubawiłam się, uśmiałam i upłakałam czytając "Kudłatą". Bardzo szybko się czyta,dialogi pełne niewymuszonego humoru, książka lekka i faktycznie antydepresyjna. Idealna do kawy :-)
Polecam wszystkim, którzy mają ochotę na coś "odmóżdżającego"!

Polecam wszystkim, którzy mają ochotę na coś "odmóżdżającego"!

O przyjaźni między kobietami. Przyjemne. Na deszczowy, szary dzień - polecam

O przyjaźni między kobietami. Przyjemne. Na deszczowy, szary dzień - polecam

Coś się kończy i coś się zaczyna. Tata bohaterki umiera w momencie gdy ona uświadamia sobie, że właśnie uwierzyła że dopiero rozpoczęty nowy związek ma sens. Miłość nie jest w stanie przeszkodzić priorytetom jakie bohaterka sobie w życiu wytyczyła, ale pięknie w ostateczności dopełnia jej nowe rodzinne życie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ksiazka wspaniala! Lepsza niz sie tego spodziewalam. Opowiada o zwyklej kobiecie zmagajaca sie z praca, dziecmi, swoimi dzikimi przyjaciolkami i samotnoscia. Ksiazka bardzo wesola, ale tez szczera i chwytajaca za serce, a i lezke mozna uronic. Polecam goraco!

• Obyczajowe
  • 2015