Włoskie sekrety

Prószyński i S-ka
2011-09-22
2011-09-22
978-83-7648-921-6
powieść obyczajowa literatura polska Włochy tajemnice rodzinne

Rodzinne sekrety

Kicz na kiczu kiczem pogania. Przeczytałam do końca z braku innej książki. Od samego początku naciągana fabuła, jak z bardzo taniego romansu.

Pomimo pewnego schematu (spadek, tajemnica, wątek miłosny, Włochy) czytało się przyjemnie. Autorka potrafiła jednak wciągnąć w opowieść i zaintrygować, choć może ilość nieszczęść jak na jedną osobę nieco przytłacza. Czytadło na spokojny i relaksujący wieczór jak najbardziej!

Rewelacyjna - wreszcie!! Cudowna, wciągająca, oczywiście z wątkiem miłosnym, to co tygryski lubią najbardziej!!! Pełna zaskakujących zwrotów akcji, jednak niektóre były łatwe do przewidzenia :)))) No i najważniejsze, dobrze się skończyła, po mojej myśli. Super książka na wakacje nad morzem :) Dobrze nastraja :)

Wakacyjny wyjazd i potrzeba sięgnięcia po jakąś letnią, pełną słońca i ciekawą historię skłoniły mnie do sięgnięcia po tę książkę. Moją uwagę przyciągnęła okładka i pozytywna recenzja na niej. Niestety zarówno historia, która okazuje się banalna i znana z tysiąca takich już opowiedzianych przez o wiele lepszych autorów, przewidywalna do bólu i banalna, epatująca wyłącznie stereotypowymi wyobrażeniami na temat Włoch, miłości, mężczyzn i kobiet oraz tzw.rodzinnych "tajemnic", kreacja bohaterów - typowych, w konwencji czarno-białej, bez próby choćby ich psychologicznego potraktowania (mimo że autorka niby interesuje się psychologią),ubogie i sztampowe dialogi opierające się na przewidywalnych zapytaniach i odpowiedziach, błędy logiczne (typu: zmienić się o 360 stopni)i językowe (np. "śmieliśmy się"),po kiepską narrację, w której najważniejsze jest, co bohaterowie na siebie włożyli,jak w tym świetnie wyglądają i co jedli!Do tego klimat Włoch nakreślony "grubo" językiem przewodników turystycznych. Irytująca, płytka, a próbująca robić wrażenie czegoś innego. Czytając np.szczegółowy opis włoskiego sposobu parzenia kawy w kawiarce zastanawiałam się, kiedy ta powieść została napisana, bo nie chciało mi się wierzyć, żeby w 2011 roku ktoś jeszcze potrzebował tak szczegółowego opisu tego urządzenia! Nie ubliżając nastolatkom sądzę, że to jest czytadło dla panienek w wieku dojrzewania, dla których wyobrażeniem idealnej miłości jest romans we Włoszech z przystojnym,koniecznie wysokim i bogatym(bo przecież niscy i niebogaci nie potrafią uszczęśliwić kobiety!) Włochem, trochę brutalnym, ale przecież delikatnym, samotnym, ale lubiącym dzieci i ceniącym kontakty z rodziną, nieprzystępnym, ale nie dla głównej bohaterki, która nie wiadomo jak i kiedy zdobyła tę męską fortecę! Nie polecam tym, którzy naprawdę lubią Czytać.

1993

Zaczynając czytać "Włoskie sekrety" nastawiłam się na powieść obyczajową, a prócz tego dostałam romans, trochę sensacji i sekrety rodzinne.
Miranda gdy dostała w spadku wille we Włoszech po swojej ciotce, nawet nie przypuszczała jak ten podarunek odmieni jej spokojne życie. Od samego początku ktoś stara się ją zabić a do tego poznaje przystojnego nieznajomego, który za każdym razem ratuje ją z opresji. Czy może mu zaufać, dlaczego właśnie on jest pierwszy na miejscu zdarzenia i dlaczego coś przed nią ukrywa.
Świetnie napisana powieść, czyta się lekko i z przyjemnością i do tego zaskakujące zakończenie.

Nie dałam rady przeczytać do końca.

Nie dałam rady przeczytać do końca.

Abym przeczytała książkę polskiej autorki musi być ona naprawdę dobra. A skoro "Włoskie sekrety" są na liście moich ulubieńców, to jest naprawdę warta przeczytania. Polecam!

Nie przeczytałam jej do końca... Pisana dziwnym językiem, takim zbyt prostym i zbyt rozwleczonym...

2058

Miranda Powell mieszka i pracuje w Bostonie i oprócz kochających rodziców, siostry ma świetny kontakt z ciocią Agnes. Kiedy jednak nieoczekiwanie dla wszystkich ciotka umiera Miranda jest w zrozpaczona, a kiedy dowiaduje się jaki spadek zapisała jej zmarła jest bardzo zaskoczona. Spadkiem tym okazał się dom w Sorrento, więc dziewczyna wyjeżdża do Włoch by załatwić wszystkie formalności związane ze sprzedażą willi. Kiedy porządkuje poddasze w jej ręce wpada stary pamiętnik ciotki, z którego dowiaduje się, że ciotka poślubiając przystojnego Włocha pomału z miesiąca na miesiąc staje się nieszczęśliwą osobą. Despotyczny mąż daje się kobiecie coraz bardziej we znaki więc pewnego dnia postanawia uciec od niego i wrócić do Bostonu.
Miranda przebywając w Sorrento coraz bardziej wsiąka w tamtejsze życie, a poznanie przystojnego Rafaela skłania ją do tego by zostać tutaj na stałe. Czy historia zatoczyła kółko i potomkini Agnes znów zostanie skrzywdzona? Tajemnica ciotki, którą próbuje odkryć Miranda przysparza dziewczynie wrogów, którzy postanawiają się pozbyć kobiety lub spowodować by wyniosła się z powrotem do Bostonu.
Książkę czyta się z zaciekawieniem gdyż ciągle w tle pozostaje temat tajemnicy rodzinnej, której nikt nie chce lub nie może dziewczynie wyjaśnić. Końcówka książki też będzie zaskakująca gdyż nie brałam od uwagę takiego zakończenia. Polecam.

I żyli długo i szczęśliwie Lektura na urlop

I żyli długo i szczęśliwie Lektura na urlop