Joemka 
status: Czytelnik, ostatnio widziany 11 godzin temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-11-12 09:33:14
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
 
2018-11-11 14:18:58
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
 
2018-11-04 17:31:37
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Zapowiadało się dobrze. Nie do końca realistyczna, przepoetyzowana opowieść o mazurskim rodzie pastora Rittera. A później było gorzej- powtórzenia- bardzo dużo powtórzeń, nieścisłości i błędy w chronologii. I przynajmniej o jedno pokolenie Ritterów za dużo. Brak zdecydowania autorki, czy podaje daty dzienne, czy ważniejszy jest klimat. Dramatyczny finał. Szkoda, bo temat interesujący.

 
2018-10-29 16:35:55
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Laura, kobieta po przejściach, pracuje u starzejącego się pisarza. Po jego śmierci odkrywa,że pracodawca nie tylko zostawił jej dom, ale i szczególne zadanie. Sam zgubił kiedyś coś bardzo dla siebie cennego i od tego czasu pieczołowicie zbierał drobiazgi, które zgubili inni. Zobowiązuje Laurę, by postarała się odnaleźć właścicieli chociaż niektórych rzeczy. Do pomocy zgłaszają się Freddy,... Laura, kobieta po przejściach, pracuje u starzejącego się pisarza. Po jego śmierci odkrywa,że pracodawca nie tylko zostawił jej dom, ale i szczególne zadanie. Sam zgubił kiedyś coś bardzo dla siebie cennego i od tego czasu pieczołowicie zbierał drobiazgi, które zgubili inni. Zobowiązuje Laurę, by postarała się odnaleźć właścicieli chociaż niektórych rzeczy. Do pomocy zgłaszają się Freddy, ogrodnik i Sunshine, nastolatka, "która ma własny zespół".
Pomysł na fabułę był niezły, ale czego tu nie ma- miłość poza grób, realistyczne, nie zawsze wesołe historie, cudowne zbiegi okoliczności i zjawiska nadprzyrodzone. Sam wątek rzeczy zagubionych i poszukiwań właścicieli potraktowany został pobieżnie, na korzyść wątku Laury. Ona sama, niestety, nie jest specjalnie interesującą postacią, wbrew temu, co mówią o niej inni bohaterowie. Cechują ją irracjonalne wybuchy złości i silne zakompleksienie. Jest- tu cytat-"męczyduszą". O wiele bardziej interesująca jest Sunshine oraz Eunice, której wątek splata się w kilku miejscach z wątkiem pisarza. Bez Laury, ta książka byłaby po prostu lepsza.

pokaż więcej

 
2018-10-29 16:34:35
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
 
2018-10-07 20:27:18
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
 
2018-09-21 19:57:16
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
 
2018-09-06 14:58:13
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
 
2018-09-03 19:19:19
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Opowieść o królewnach Jagiellonkach i i ich karlicy Dosi, a czasem nawet bardziej o Dosi, niż królewnach. Nie jest to jednak książka ściśle beletrystyczna o zacięciu historycznym. Wątek fabularny bardzo często przeplatany jest objaśnieniami dotyczącymi epoki, dlatego i objętość książki jest imponująca, i śledzenie dziejów królewien jest utrudnione. Mnie osobiście to nie przeszkadza, felietony... Opowieść o królewnach Jagiellonkach i i ich karlicy Dosi, a czasem nawet bardziej o Dosi, niż królewnach. Nie jest to jednak książka ściśle beletrystyczna o zacięciu historycznym. Wątek fabularny bardzo często przeplatany jest objaśnieniami dotyczącymi epoki, dlatego i objętość książki jest imponująca, i śledzenie dziejów królewien jest utrudnione. Mnie osobiście to nie przeszkadza, felietony Anny Brzezińskiej bardzo lubię, ale znam osoby, które forma książki odrzuciła. Tak sobie gdybam, czy gdyby w rozdziałach dzieje jagiellońskich księżniczek- i Dosi-były rozdzielone od objaśnień dotyczących epoki, nie czytałoby się jej łatwiej. Czytelnik mógłby sobie wybrać, czy najpierw śledzić fabułę, a później delektować się szczegółami obyczajowymi, czy czytać po kolei. Dla mnie to tło obyczajowe (razem z dworskimi ploteczkami)nadało książce klimat. Jeśli chodzi o szczegóły obyczajowe, to zaskoczyło mnie, jak wiele renesansowych dam zajmowało się produkcją medykamentów i co Tatarzy robili na Wawelu.

pokaż więcej

 
2018-08-25 20:03:13
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Gdy osiemdziesięcioletni Anna dostaje wylewu, jej trzej synowie i nigdy nie widziana wnuczka stawiają się w szpitalu. Tora, Margida i Erlenda zdaje się dzielić wszystko- Tor jest hodowcą świń, Margido ma zakład pogrzebowy a Erlend wiedzie światowe życie w Kopenhadze. Wszystkich łączą skomplikowane relacje z matką, dzielą - rodzinne tajemnice i nieporozumienia. Jest jeszcze Torunn, wnuczka... Gdy osiemdziesięcioletni Anna dostaje wylewu, jej trzej synowie i nigdy nie widziana wnuczka stawiają się w szpitalu. Tora, Margida i Erlenda zdaje się dzielić wszystko- Tor jest hodowcą świń, Margido ma zakład pogrzebowy a Erlend wiedzie światowe życie w Kopenhadze. Wszystkich łączą skomplikowane relacje z matką, dzielą - rodzinne tajemnice i nieporozumienia. Jest jeszcze Torunn, wnuczka Anny, której poza ojcem nikt z rodziny nie zna, wygląda na to, że to jej przypadnie rola łącznika między braćmi.

pokaż więcej

 
2018-08-19 22:46:01
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Detektyw Ben Wade wrócił w rodzinne strony, by wieść spokojniejsze życie niż w pełnym zgiełku Los Angeles. Spokój nie jest mu jednak dany. Miasteczkiem wstrząsa seria morderstw. Morderca atakuje po zmroku, głównie samotne kobiety. Jakby tego było mało, na polu truskawek znaleziono ciało zastrzelonego licealisty. Samobójstwo czy morderstwo? Detektyw Wade podąża tropem mordercy i stara się... Detektyw Ben Wade wrócił w rodzinne strony, by wieść spokojniejsze życie niż w pełnym zgiełku Los Angeles. Spokój nie jest mu jednak dany. Miasteczkiem wstrząsa seria morderstw. Morderca atakuje po zmroku, głównie samotne kobiety. Jakby tego było mało, na polu truskawek znaleziono ciało zastrzelonego licealisty. Samobójstwo czy morderstwo? Detektyw Wade podąża tropem mordercy i stara się rozwikłać zagadkę śmierci nastolatka, przy okazji stając w obliczu własnych demonów z przeszłości.
Książka na tyle dobra, by zaczytawszy się, przegapić przystanek.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
156 75 235
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (1)

zgłoś błąd zgłoś błąd