Życie po życiu

Śmierć, Zmartwychwstanie, Relacja
literatura faktu
Arek

Inne wydania

Co to jest śmierć? Czego możemy oczekiwać po śmierci? Raymond A. Moody zbadał ponad sto przypadków osób, które doświadczyły śmierci klinicznej i potem zostały przywrócone do życia. Przytacza niezwykłe relacje tych, którzy byli po tamtej stronie i wrócili stamtąd. Wszystkie są świadectwem istnienia życia po śmierci fizycznej. Owe opowieści są zadziwiająco podobne w szczegółach, przepojone spokojem i miłością. Książka Moody'ego jest ponadczasowa. Wiąże nas z naszą duchowością i pomaga w zrozumieniu życia.

Relacje osób, które powróciły:

"Miałem uczucie, że poruszam się w głębokiej, bardzo ciemnej dolinie. Ta ciemność była tak głęboka i nieprzenikniona, że absolutnie nic nie widziałem, ale było to najcudowniejsze, wolne od zmartwień przeżycie, jakie można sobie wyobrazić".

"Wszystko było czarne, tylko gdzieś w dali przed sobą widziałem światło. Było niezwykle jasne, ale z początku niezbyt duże. Powiększało się w miarę jak się zbliżałem. (...) Pomyślałem "Jeśli już mam umrzeć teraz, to wiem, kto czeka na mnie tam na końcu, w tym świetle".

"Unosiłam się nad stołem i widziałam wszystko, co robili. Z całą pewnością wiedziałam, że umieram. A jednak martwiłam się o moje dzieci, o to, kto się nimi zaopiekuje. Nie byłam jeszcze gotowa, żeby odejść. Bóg pozwolił mi żyć".

[Zysk i S-ka, 2001]

• Ojciec '44
  • Mężczyźni z różowym trójkątem
  • Wstyd
  • Twoim śladem
  • Przepisy na miłość i zbrodnię
  • Stalker

6,67 (9 ocen i opinii)
Niebezpieczne kłamstwa
Becca Fitzpatrick

7,46 (540 ocen i opinii)
Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
Anna Mateja

5,23 (22 ocen i opinii)
Twoim śladem
A. Meredith Walters

7,91 (45 ocen i opinii)
Przepisy na miłość i zbrodnię
Sally Andrew

7,47 (30 ocen i opinii)
Stalker
Lars Kepler

9 (3 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Klaudyna | 2012-05-22
Przeczytana: 21 maja 2012

Każdy pewnie zastanawiał się, co się dzieje z człowiekiem po śmierci. Ile ludzi, tyle koncepcji.
Ta książka to zbiór doświadczeń ludzi, którzy przeżyli śmierć kliniczną. Ich relacje, co wtedy przeżyli, są intrygujące i dają pewne wyobrażanie o tym, co się dzieje kiedy ciało umiera. Jednak jak podkreśla sam autor, nie jest to praca naukowa, a próba oswojenia się z tym tematem.
Czy jest to bzdura? Być może, ale nawet sceptycy nie wiedzą, co jest po drugiej stronie. A niestety, relacji z pierwszej ręki raczej nigdy nie dostaniemy.

Ogólnie dobrze się czytało. Ciekawa.
Bardzo dawno ją czytałam, ale do tej pory pamiętam.

Amadea | 2013-10-24
Przeczytana: 1995 rok

Nie uwierzę temu, kto będzie twierdził,że nie chce wiedzieć co jest już tam, po drugiej stronie.Na pewnym etapie życia każdy z nas się po cichu lub głośno zastanawia i może w duchu ma nadzieję...Polecam młodym osobom,bo będą miały resztę życia na takie przemyślenia i weryfikacje różnych poglądów z jakimi przyjdzie im się zetknąć. Uważam, że warto przeczytać, by poszerzać swoją wiedzę i kształtować swój światopogląd.A o tym jak jest naprawdę, dowiemy się dopiero...później. Jeśli nie ma nic-nie dowiemy się nigdy.

Książkowo_czyta | 2011-10-12
Przeczytana: 2004 rok

Autentyczne opowieści osób, którym dane było na chwilę znaleźć się "po drugiej stronie".

Przeczytana: 01 grudnia 2015

Autor przybliża nas do zagadnienia śmierci, dodaje nadzieji żeby się nie bać, udowadnia na wielu przykładach ze życie to tylko mały odcinek nieskończonej egzystencji. Nie warto bać się śmierci, gdyż po niej następuje kolejny etap. Książka bardzo ciekawa, szybko się ja czyta i na pewno poszerzy nasz światopogląd, gdyż oparta jest na autentycznych przykładach wielu osób które nie mogły zostać zmyślone.

Polecam ja przede wszystkim tym co stracili kogoś bliskiego, gdyż dodaje sil, odpowiada na wiele pytań i daje nadzieje ze jeszcze kiedyś na pewno się spotkamy..

Sebastian Dzięcioł | 2011-08-07
Przeczytana: 03 sierpnia 2011

Wspaniała książka Raymond'a Moody'ego, doktora medycyny, ukazująca w sposób pośredni życie po śmierci. Jest to zbiór wrażeń i opisów ludzi, którzy otarli się o śmierć tzn. byli w stanie śmierci klinicznej.
Doktor Moody nie stara się przekonać czytelnika o prawdziwości zamieszczonych tam relacji lecz próbuje przybliżyć co dzieje się z duszą po śmierci.
Bardzo dobre na letnie wieczory.

sulek2712 | 2015-01-03
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Trzeba po prostu przeczytać. Jedna z tych pozycji, która zmusza do refleksji nad tym co nieuniknione. Po przeczytaniu trzeba sobie po prostu postawić zasadnicze pytanie o swój własny pogląd i wiarę na te sprawy. Jedno mogę na pewno o tej książce powiedzieć, albo jest wspaniałym świadectwem, odpowiedzią na odwieczne dylematy ludzkości i lekarstwem nadziei, albo jest zbiorem wytworów ludzkiej wyobraźni odzwierciedlającej oczekiwania i wyobrażenia człowieka będącego w stanie nieświadomości, pod wpływem wielkich możliwości naszego umysłu.

martin | 2015-11-01
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 01 listopada 2015

Ciekawa książka. Ciekawe wizje doświadczenia z innego wymiaru (nie)rzeczywistości. Zastanawiam się, czy książki o śmierci maja realną szansę wpłynąć na nasze życie czy to tylko pokarm dla obsesji na punkcie naszego końca. Te niestrudzone wysiłki zajrzenia za tę kotarę śmierci, w której kryją się jakieś czary mary, choć wydają się chybione, to jednak napędzają się nawzajem.

Niedostępność tajemnicy budzi w nas najróżniejsze fantazje i spekulacje. Przyznam, że niektóre z hipotez wydały się interesujące jak na przykład ta: "Ogarnęła mnie "wszechwiedza" do tego stopnia, że nawet żadna myśl, którą wtedy pomyślałem nie była stracona... Każdą myśl z życia na Ziemi pamiętałem...Czułem tak jakby myśli były najważniejsze i miały przetrwać."(relacja jednej z osób, którą przeżyła śmierć kliniczną)

Inspirująca, z dreszczykiem. Lektura na zimne dziady listopady.

Legendkiller | 2011-06-10

Opisy ludzi z pogranicza śmierci. Zastanawiające, że bez względu na wyznawaną religię lub nawet ateizm, opisy są bardzo podobne i można w nich odnaleźć wiele wspólnych punktów. Polecam

Grażyna | 2015-03-15
Na półkach: 2015, Przeczytane, Audiobooki