Życie po życiu

literatura faktu
typ
papier
Arek
6,26 (819 ocen i 54 opinie)

Opis książki

Co to jest śmierć? Czego możemy oczekiwać po śmierci? Raymond A. Moody zbadał ponad sto przypadków osób, które doświadczyły śmierci klinicznej i potem zostały przywrócone do życia. Przytacza niezwykłe relacje tych, którzy byli po tamtej stronie i wrócili stamtąd. Wszystkie są świadectwem istnienia życia po śmierci fizycznej. Owe opowieści są zadziwiająco podobne w szczegółach, przepojone spokojem i miłością. Książka Moody'ego jest ponadczasowa. Wiąże nas z naszą duchowością i pomaga w zrozumieniu życia.

Relacje osób, które powróciły:

"Miałem uczucie, że poruszam się w głębokiej, bardzo ciemnej dolinie. Ta ciemność była tak głęboka i nieprzenikniona, że absolutnie nic nie widziałem, ale było to najcudowniejsze, wolne od zmartwień przeżycie, jakie można sobie wyobrazić".

"Wszystko było czarne, tylko gdzieś w dali przed sobą widziałem światło. Było niezwykle jasne, ale z początku niezbyt duże. Powiększało się w miarę jak się zbliżałem. (...) Pomyślałem "Jeśli już mam umrzeć teraz, to wiem, kto czeka na mnie tam na końcu, w tym świetle".

"Unosiłam się nad stołem i widziałam wszystko, co robili. Z całą pewnością wiedziałam, że umieram. A jednak martwiłam się o moje dzieci, o to, kto się nimi zaopiekuje. Nie byłam jeszcze gotowa, żeby odejść. Bóg pozwolił mi żyć".

[Zysk i S-ka, 2001]

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Klaudyna | 2012-05-22
Przeczytana: 21 maja 2012

Każdy pewnie zastanawiał się, co się dzieje z człowiekiem po śmierci. Ile ludzi, tyle koncepcji.
Ta książka to zbiór doświadczeń ludzi, którzy przeżyli śmierć kliniczną. Ich relacje, co wtedy przeżyli, są intrygujące i dają pewne wyobrażanie o tym, co się dzieje kiedy ciało umiera. Jednak jak podkreśla sam autor, nie jest to praca naukowa, a próba oswojenia się z tym tematem.
Czy jest to bzdura? Być może, ale nawet sceptycy nie wiedzą, co jest po drugiej stronie. A niestety, relacji z pierwszej ręki raczej nigdy nie dostaniemy.

Amadea | 2013-10-24
Przeczytana: 1995 rok

Nie uwierzę temu, kto będzie twierdził,że nie chce wiedzieć co jest już tam, po drugiej stronie.Na pewnym etapie życia każdy z nas się po cichu lub głośno zastanawia i może w duchu ma nadzieję...Polecam młodym osobom,bo będą miały resztę życia na takie przemyślenia i weryfikacje różnych poglądów z jakimi przyjdzie im się zetknąć. Uważam, że warto przeczytać, by poszerzać swoją wiedzę i kształtować swój światopogląd.A o tym jak jest naprawdę, dowiemy się dopiero...później. Jeśli nie ma nic-nie dowiemy się nigdy.

książek: 19687

Ogólnie dobrze się czytało. Ciekawa.
Bardzo dawno ją czytałam, ale do tej pory pamiętam.

Książkowo | 2011-10-12
Przeczytana: 2004 rok

Autentyczne opowieści osób, którym dane było na chwilę znaleźć się "po drugiej stronie".

Sebastian | 2011-08-07
Przeczytana: 03 sierpnia 2011

Wspaniała książka Raymond'a Moody'ego, doktora medycyny, ukazująca w sposób pośredni życie po śmierci. Jest to zbiór wrażeń i opisów ludzi, którzy otarli się o śmierć tzn. byli w stanie śmierci klinicznej.
Doktor Moody nie stara się przekonać czytelnika o prawdziwości zamieszczonych tam relacji lecz próbuje przybliżyć co dzieje się z duszą po śmierci.
Bardzo dobre na letnie wieczory.

sulek2712 | 2015-01-03
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Trzeba po prostu przeczytać. Jedna z tych pozycji, która zmusza do refleksji nad tym co nieuniknione. Po przeczytaniu trzeba sobie po prostu postawić zasadnicze pytanie o swój własny pogląd i wiarę na te sprawy. Jedno mogę na pewno o tej książce powiedzieć, albo jest wspaniałym świadectwem, odpowiedzią na odwieczne dylematy ludzkości i lekarstwem nadziei, albo jest zbiorem wytworów ludzkiej wyobraźni odzwierciedlającej oczekiwania i wyobrażenia człowieka będącego w stanie nieświadomości, pod wpływem wielkich możliwości naszego umysłu.

Legendkiller | 2011-06-10

Opisy ludzi z pogranicza śmierci. Zastanawiające, że bez względu na wyznawaną religię lub nawet ateizm, opisy są bardzo podobne i można w nich odnaleźć wiele wspólnych punktów. Polecam

Justyna | 2013-03-13
Przeczytana: 11 marca 2013

Dowiedziałam się z tej książki wiele ciekawych rzeczy. Odpowiedziałam sobie na niektóre pytania. To pierwsza książka tego autora jaką przeczytałam, lecz mam zamiar przeczytać wszystkie jego książki. :)

patrysza | 2010-12-08

Książka bardzo interesująca, szczególnie dla osób, które chociaż trochę interesują się sprawami życia po życiu ziemskim...

Justyna_78 | 2012-01-31
Przeczytana: czerwiec 1995

Przeczytałam ją wiele lat temu, pamiętam że wtedy zrobiła na mnie duże wrażenie, teraz z biegiem lat patrzę na tego rodzaju historie trochę inaczej

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Antoni Libera
    66. rocznica
    urodzin
    Gdyby nie było kiczu, nie byłoby wielkiej sztuki. Gdyby nie było grzechu, nie byłoby i życia.
  • Pierre Lemaitre
    64. rocznica
    urodzin
    To zawsze błąd mieć rację zbyt wcześnie.
  • Sven Hassel
    98. rocznica
    urodzin
    - Taka jest wola Boga. Jeśli wojna nie zabija, to nie jest to wojna. Misja, na którą was wysyłam, bez wątpienia skończy się śmiercią. Ale będzie to śmierć żołnierska. Honorowa śmierć.
    - No to, kurwa, hurra. - mruknął Mały głośno.
  • Katarzyna Rygiel
    40. rocznica
    urodzin
    Szczerość wymaga odwagi, może dlatego nie cieszy się popularnością.
  • Kazimierz Smoleń
    95. rocznica
  • George Gordon Byron
    191. rocznica
    śmierci
    Bo choć dla czasu staje się nicością, ona jest dla mnie całą wiecznością.
  • Jerzy Andrzejewski
    32. rocznica
    śmierci
    Każdy na ziemi ma takie niebo, czyściec i piekło, na jakie zasługuje.
  • Daphne du Maurier
    26. rocznica
    śmierci
    Szczęście nie jest wartością, którą można ocenić, jest to sposób myślenia, stan umysłu.
  • James Graham Ballard
    6. rocznica
    śmierci
    (...) Rola pisarza, jego upoważnienie i koncesja na tworzenie uległy radykalnej przemianie (...) W pewnym sensie pisarz niczego już nie wie. Nie ma żadnego moralnego prawa do narzucania czegokolwiek. Jego rola sprowadza się obecnie do zaproponowania czytelnikowi wytworu swojej wyobraźni, zbioru opcj... pokaż więcej
  • Tadeusz Rittner
    Trzeba marzyć
  • Ladislav Klíma
    87. rocznica
    śmierci
    Czyż człowiek bardziej od czegokolwiek co przynależy rzeczywistości nie kocha cieni, iluzji, widm?
  • Karol Darwin
    133. rocznica
    śmierci
    Wiele małp lubi bardzo herbatę, kawę i napoje alkoholowe oraz, co sam zaobserwowałem, z przyjemnością pali tytoń.
  • Kamil Giżycki
    47. rocznica