Życie po życiu

literatura faktu
typ
papier
Arek
6,25 (809 ocen i 53 opinie)

Opis książki

Co to jest śmierć? Czego możemy oczekiwać po śmierci? Raymond A. Moody zbadał ponad sto przypadków osób, które doświadczyły śmierci klinicznej i potem zostały przywrócone do życia. Przytacza niezwykłe relacje tych, którzy byli po tamtej stronie i wrócili stamtąd. Wszystkie są świadectwem istnienia życia po śmierci fizycznej. Owe opowieści są zadziwiająco podobne w szczegółach, przepojone spokojem i miłością. Książka Moody'ego jest ponadczasowa. Wiąże nas z naszą duchowością i pomaga w zrozumieniu życia.

Relacje osób, które powróciły:

"Miałem uczucie, że poruszam się w głębokiej, bardzo ciemnej dolinie. Ta ciemność była tak głęboka i nieprzenikniona, że absolutnie nic nie widziałem, ale było to najcudowniejsze, wolne od zmartwień przeżycie, jakie można sobie wyobrazić".

"Wszystko było czarne, tylko gdzieś w dali przed sobą widziałem światło. Było niezwykle jasne, ale z początku niezbyt duże. Powiększało się w miarę jak się zbliżałem. (...) Pomyślałem "Jeśli już mam umrzeć teraz, to wiem, kto czeka na mnie tam na końcu, w tym świetle".

"Unosiłam się nad stołem i widziałam wszystko, co robili. Z całą pewnością wiedziałam, że umieram. A jednak martwiłam się o moje dzieci, o to, kto się nimi zaopiekuje. Nie byłam jeszcze gotowa, żeby odejść. Bóg pozwolił mi żyć".

[Zysk i S-ka, 2001]

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Klaudyna | 2012-05-22
Przeczytana: 21 maja 2012

Każdy pewnie zastanawiał się, co się dzieje z człowiekiem po śmierci. Ile ludzi, tyle koncepcji.
Ta książka to zbiór doświadczeń ludzi, którzy przeżyli śmierć kliniczną. Ich relacje, co wtedy przeżyli, są intrygujące i dają pewne wyobrażanie o tym, co się dzieje kiedy ciało umiera. Jednak jak podkreśla sam autor, nie jest to praca naukowa, a próba oswojenia się z tym tematem.
Czy jest to bzdura? Być może, ale nawet sceptycy nie wiedzą, co jest po drugiej stronie. A niestety, relacji z pierwszej ręki raczej nigdy nie dostaniemy.

Amadea | 2013-10-24
Przeczytana: 1995 rok

Nie uwierzę temu, kto będzie twierdził,że nie chce wiedzieć co jest już tam, po drugiej stronie.Na pewnym etapie życia każdy z nas się po cichu lub głośno zastanawia i może w duchu ma nadzieję...Polecam młodym osobom,bo będą miały resztę życia na takie przemyślenia i weryfikacje różnych poglądów z jakimi przyjdzie im się zetknąć. Uważam, że warto przeczytać, by poszerzać swoją wiedzę i kształtować swój światopogląd.A o tym jak jest naprawdę, dowiemy się dopiero...później. Jeśli nie ma nic-nie dowiemy się nigdy.

książek: 19512

Ogólnie dobrze się czytało. Ciekawa.
Bardzo dawno ją czytałam, ale do tej pory pamiętam.

Książkowo | 2011-10-12
Przeczytana: 2004 rok

Autentyczne opowieści osób, którym dane było na chwilę znaleźć się "po drugiej stronie".

Sebastian | 2011-08-07
Przeczytana: 03 sierpnia 2011

Wspaniała książka Raymond'a Moody'ego, doktora medycyny, ukazująca w sposób pośredni życie po śmierci. Jest to zbiór wrażeń i opisów ludzi, którzy otarli się o śmierć tzn. byli w stanie śmierci klinicznej.
Doktor Moody nie stara się przekonać czytelnika o prawdziwości zamieszczonych tam relacji lecz próbuje przybliżyć co dzieje się z duszą po śmierci.
Bardzo dobre na letnie wieczory.

sulek2712 | 2015-01-03
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Trzeba po prostu przeczytać. Jedna z tych pozycji, która zmusza do refleksji nad tym co nieuniknione. Po przeczytaniu trzeba sobie po prostu postawić zasadnicze pytanie o swój własny pogląd i wiarę na te sprawy. Jedno mogę na pewno o tej książce powiedzieć, albo jest wspaniałym świadectwem, odpowiedzią na odwieczne dylematy ludzkości i lekarstwem nadziei, albo jest zbiorem wytworów ludzkiej wyobraźni odzwierciedlającej oczekiwania i wyobrażenia człowieka będącego w stanie nieświadomości, pod wpływem wielkich możliwości naszego umysłu.

Legendkiller | 2011-06-10

Opisy ludzi z pogranicza śmierci. Zastanawiające, że bez względu na wyznawaną religię lub nawet ateizm, opisy są bardzo podobne i można w nich odnaleźć wiele wspólnych punktów. Polecam

Justyna | 2013-03-13
Przeczytana: 11 marca 2013

Dowiedziałam się z tej książki wiele ciekawych rzeczy. Odpowiedziałam sobie na niektóre pytania. To pierwsza książka tego autora jaką przeczytałam, lecz mam zamiar przeczytać wszystkie jego książki. :)

patrysza | 2010-12-08

Książka bardzo interesująca, szczególnie dla osób, które chociaż trochę interesują się sprawami życia po życiu ziemskim...

Justyna_78 | 2012-01-31
Przeczytana: czerwiec 1995

Przeczytałam ją wiele lat temu, pamiętam że wtedy zrobiła na mnie duże wrażenie, teraz z biegiem lat patrzę na tego rodzaju historie trochę inaczej

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Jo Nesbø
    55. rocznica
    urodzin
    Być może jestem głupi, ale zostało mi jeszcze kilka komórek mózgowych, które starają się, jak mogą.
  • Marliese Arold
    57. rocznica
    urodzin
    Dopiero kiedy ktoś umiera, człowiek zauważa, że ta osoba dużo dla niego znaczyła.
    Albo że nie znaczyła nic. I to, że zostaje po niej pustka. Albo że dalej można żyć tak, jakby
    nic się nie stało.
  • Elizabeth Hand
    58. rocznica
  • Dezső Kosztolányi
    130. rocznica
    urodzin
    Ludzie pijani szybują na skrzydłach jak ptaki. To tylko trzeźwi sądzą, że pijacy się zataczają, w rzeczywistości unoszą się oni na niewidzialnych skrzydłach i wszędzie docierają szybciej, niż tego oczekują.
  • Marcel Aymé
    113. rocznica
    urodzin
    Pamiętam, że na tym moście, w czerwcu, słońce było takie ogromne, zmarli z cmentarza pachnieli polnymi kwiatami, chłopcy szli w świetlistych ubraniach i życie było tak piękne, że krzyknęłam z radości i uniosłam się nad ziemię. Moja przyjaciółka, Jeanette Coutourier, schwyciła mnie za nogi. Długo mia... pokaż więcej
  • Eric Idle
    72. rocznica
  • Ernst Jünger
    120. rocznica
    urodzin
    Tutaj stało się dla mnie pewne to, w co często wątpiłem: byli jeszcze wśród nas szlachetni, w których sercach żyła i znajdowała potwierdzenie świadomość wielkiego ładu. Jako, że wzniosły przykład prowadzi nas do naśladowania, poprzysiągłem sobie (...), że w przyszłości raczej padnę samotnie z wolnym... pokaż więcej
  • Ewa Nowacka
    4. rocznica
    śmierci
    Był taki okres, że byłam gotowa na największe głupstwo, byle tylko znaleść się blisko niego, słuchać co mówi, móc go dotknąć, kiedy zaś moje niemądre marzenia się ziściły, okazało się, że traciłam czas na wyobrażenie sobie Bóg wie czego.
  • Pola Gojawiczyńska
    52. rocznica
    śmierci
    ... nie idź tak bezmyślnie za mężczyzną, choćby cię o to nie wiem jak prosił.

Znajdź nas na Facebooku