Kwiatki Jana Pawła II

Wydawnictwo: Znak
83-240-0213-8
Arek

Książka o Papieżu, jakiej jeszcze nie było. Jej redaktorzy zebrali około setki "kwiatków" - opowieści i anegdot pokazujących znane i nieznane, czasem zabawne, a niekiedy budzące zadumę i wzruszenie wydarzenia z życia Karola Wojtyły - Jana Pawła II. Lektura tej książki pokazuje, że charyzmat Papieża, biskupa, księdza Wojtyły... przejawia się nie tylko w jego oficjalnych wystąpieniach, ale także w codziennych, nieformalnych sytuacjach, w których na odsiecz autorytetowi przychodzi niejednokrotnie... poczucie humoru.

źródło opisu: Tadeusz Turakiewicz

Ag2S | 2010-04-22
Przeczytana: 2006 rok

Inna niż reszta książek o Papieżu.
Pełna humoru i ciepła, ciepła, które płynęło przez tyle lat od Jana Pawła II.
Zdjęcie na okładce mówi samo za siebie:)
Książka napełnia pozytywną energią.
Zdecydowanie polecam.

Tanya | 2010-11-02

Pozytywnie zakręcony, współczujący, optymistyczny mimo wszystko. Sympatyczny, pełen dobra i ciepła, z poczuciem humoru. Czytałam tą książkę jakiś czas temu i do tej pory wspominam ją z uśmiechem. Historia studenta, który spóźnił się na egzamin i "psioczył" na wykładowcę do tej pory mnie rozśmiesza, choć minął jakiś czas od przeczytania tej fajnej i bardzo pozytywnej książki.
Warto ją przeczytać. Rozdzielić spojrzenie na Karola Wojtyłę, Jana Pawła II i zwykłego człowieka, jakim zawsze Był.

Melody | 2010-06-15

Książka ukazuje niesamowite poczucie humoru oraz radość którą Jan Paweł II emanował na codzień. Czytałam ją szybko w niektórych momentach wybuchając śmiechem. Jest naprawdę godna uwagi. Tyle jest teraz wydawanych książek opisujących cuda i wielkie życie naszego papieża. Zaczynamy zapominać jaki był naprawdę, poza protokołem. Ta niepozorna książka przypomina nam o tym i właśnie dlatego warto ją przeczytać.

Marlena | 2010-12-14
Przeczytana: 2007 rok

Krótka książeczka z wybranymi anegdotami z życia Ojca Świętego.
Drogi Czytelniku, nie jestem osoba super religijną, do kościoła chodzę rzadko, chodzę gdy mam potrzebę. Modlę się raz na jakiś czas. Po co Ci to opowiadam? Żeby pokazać, że nie musisz być żarliwym katolikiem, ba! W ogóle nie musisz być katolikiem, żeby przeczytać tą książeczkę.

Zbiór zabawnych historyjek z udziałem Jana Pawła II, opowiedzianych przez ludzi, którzy to widzieli, usłyszeli. Od świadków, którzy spotkali się z tym wspaniałym Człowiekiem.

Wiele razy ją czytałam i wiele razy przeczytam. Dla mnie książeczka jest świetna. Uśmiecham się za każdym razem gdy ją czytam, pomimo iż doskonale wiem co się w niej znajduje..

Warto. żeby móc się uśmiechnąć na wspomnienie Naszego Ojca świętego. Żeby móc zobaczyć go od tej innej strony, zabawniejszej. ;)

Isadora | 2010-10-16
Przeczytana: 2009 rok

Książka,do której wracałam wielokrotnie z uśmiechem na twarzy.To piękny zbiór anegdot i powiedzonek,czasem zabawnych,a na pewno mądrych i prawdziwych,niejednokrotnie zawierających w swej treściwej formie przeróżne refleksje o życiu.
Polecam!!!

Wcześniej czytałam inne wydanie, ale różnią się one tylko okładką. Ta książka pokazuje jak wspaniałym człowiekiem był Karol Wojtyła! Po tej lekturze, żałuję jeszcze bardziej, że nie dane mi było go poznać..

wkwiatki | 2012-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2012

O genialności tej książki świadczyć może fakt, że pochłonęłam ją w ok. 2 godziny, nie denerwując się kiepsko postawionymi przecinkami.
Polecam.
Nie tylko śmieszy, ale i wzrusza. Daje do myślenia.

Ta książka jest po prostu cudowna.
Kiedy skończyłam ją czytać zrozumiałam jeszcze bardziej niż wcześniej,że chyba już nigdy nie będzie tak wspaniałego człowieka na tej ziemi jakim był Jan Paweł II.
Cieszy mnie, że był papieżem, bo zasługiwał na ten tytuł. Do tego był Polakiem! Strasznie żałuję jednego, że go nie poznałam za życia. To smutne, bo nie spotkałam jeszcze księdza, który by mnie tak zachwycił swoją wiarą, dobrocią, szczerością i naturalnością w tym co robi.
Polecam każdemu tą książkę, jest na serio wspaniała, tak jak człowiek, o którym opowiada. :)

madziusia | 2012-10-16
Przeczytana: 17 lipca 2012

Zbiór anegdot, które znów zapewniają o niezwykłości osoby Karola Wojtyły. Miły, pogodny i troskliwy człowiek, który przeniósł się z Wadowic do Watykanu.

W trakcie lektury uśmiech na twarzy gwarantowany. Serdecznie polecam czytelnikom w każdym wieku.

Wiedźminka | 2011-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2011

Piękna, wzruszająca książka, która pokazuje jak niezwykłym człowiekiem był Karol Wojtyła. Ubóstwo, głęboka wiara, ukochanie gór -te rzeczy towarzyszyły Mu od początku życia.
Polecam !