Sztuka przyjaźni

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Vocatio
The Friendship Factor
przyjażń, miłość
popularnonaukowa

Jest to najpotrzebniejsza książka - o jakiej można by marzyć właśnie teraz, kiedy pomimo radykalnej zmiany systemu politycznego w Polsce stosunki między ludźmi układają się nadal bardzo źle, kto wie czy nie gorzej niż dawniej.
Amerykański pisarz wskazuje jak je zmienić tak, aby pozbyć się wrogości, agresji i co za tym idzie osamotnienia w społeczeństwie.

Garona | 2017-01-30

" Miłości trzeba się uczyć i jeszcze raz uczyć;
ten proces nie ma końca.
Nienawiść nie potrzebuje instrukcji;
wystarczy ją tylko sprowokować."

Katherine Anne Porter

To jeden z cytatów, który przytacza autor. Sam przyczynił się do powstania nowych.
Opowiedziane w niej historie ludzkie wymuszają na czytelniku rozwianie wątpliwości co do sztuki nawiązywania relacji przyjaźni, miłości i przypływ nadziei: skoro im się udało, może mi też się uda?
Książkę czyta się lekko jednak aby odniosła zamierzony cel, wymaga życiowego remanentu, zmian.
Autor niczym dobry rodzic prowadzi za rękę czytelnika, dając mu cenne wskazówki z życia wzięte. Bez grożenia i psychologicznych pouczeń.
Przyjaźń - Sztuka przez duże S!

Kinga Kulig | 2015-03-16

Jak sam już tytuł wskazuje, lektura po którą sięgnęłam jest pewnym drogowskazem dla każdego człowieka(niekoniecznie młodego! ). W dzisiejszym świecie niestety coraz bardziej powszechnym zjawiskiem jest zanik komunikacji face to face. Ile razy widziałam znajomych ,którzy będąc na spotkaniu gapili się zahipnotyzowani w mały ekranik z napisem FACEBOOK? Ile razy widziałam parę na przysłowiowej " randce", gdzie jedno jak maniak przesuwa palcem po tablecie a drugie wystukuje sms do swojej najlepsiej psiapsióły? Mnie osobiście to razi a zarazem załamuje. Np. w Chinach otwierane są już specjalne agencje, które prowadzą odwyki dla uzależnionych od multimediów. Organizowane są nawet warsztaty,aby resocjalizować człowieka i nauczyć go ponownie poprawnego komunikowania się w społeczeństwie. I właściwie po co to wszystko? Chyba znamy odpowiedź na pytanie kto do tego doprowadził. Otóż my sami mający wszystko ,ogromne możliwości. Jak ostatnio pisałam, technologia w żadnym wypadku nie zamierza...

karuzela | 2013-05-13

Bardzo bym chciala, zeby ktos zmienil tytul. Brzmi bardzo warsztatowo, jak typowy poradnik. A traktuje o czyms, co budzi sie naturalnie, rozwija i trwa. Czasami cale zycie.
Niechetnie zatem podchodzilam do czytania. Niepotrzebnie, bo "Sztuka przyjazni" niesie bezcenna pomoc, gdy nasze relacje sie psuja lub wcale nie rozwijaja. Daje delikatne wskazowki, pokazuje czego unikac, a co poglebiac, aby nasze relacje z drugim czlowiekiem byly prawdziwe i glebokie. Bo to czlowiek jest najwazniejszy.

Agnieszka | 2012-05-13
Przeczytana: 2011 rok

"Budując więcej okien, a mniej ścian,
zdobędziemy sobie więcej przyjaciół"

Poradnik ukazujący wielką wartość przyjaźni oraz warsztat bycia przyjacielem.

asiula90 | 2013-03-25

Bardzo dobra książka psychologiczna, jak w tytule, o przyjaźni. Ale opisuje ona nie tylko przyjaźń ale również inne związki międzyludzkie.
Można potraktować ją jako poradnik przeciwko smutkom i tzw. "dołków", bo mimo wszystko człowiek potrzebuje drugiego człowieka, prawda?

Ronnie | 2015-10-30

Świetna, o przyjaźni w różnych dziedzinach, także miłości.

Jotkape | 2014-06-01
Przeczytana: 28 maja 2014

Prosty i zrozumiały poradnik jak być lepszym człowiekiem okraszony ciekawostkami psychologicznymi. Dla mnie bomba.

Ale sumie niczym nowym mnie nie zaskoczyła, dużo ze znajdującej się w niej wiedzy miałam okazję poznać wcześniej ale fajnie całą ta wiedza jest w niej uporządkowana.

I myślę że jeszcze do niej wrócę.

Szymon | 2015-03-10
Przeczytana: 2013 rok

Super książka, pokazuje wszystkie aspekty przyjaźni, podejście chrześcijańskie, trudności itd. W książce jest masa przykładów, bez ściemniania i owijania w bawełnę trudnych tematów.

Calmin | 2013-06-11
Przeczytana: 2007 rok

Wspaniałą i wartościowa książka. Powinna być obowiązkową lekturą dla każdego. Po jej przeczytaniu człowiek czuje się ubogacony i zaczyna więcej rozumieć/

Paula Dąbrowska | 2010-08-24

wspaniała ksiązka o tym jak być przyjacelem