Sztuka przyjaźni

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Vocatio
The Friendship Factor
przyjażń, miłość
popularnonaukowa

Jest to najpotrzebniejsza książka - o jakiej można by marzyć właśnie teraz, kiedy pomimo radykalnej zmiany systemu politycznego w Polsce stosunki między ludźmi układają się nadal bardzo źle, kto wie czy nie gorzej niż dawniej.
Amerykański pisarz wskazuje jak je zmienić tak, aby pozbyć się wrogości, agresji i co za tym idzie osamotnienia w społeczeństwie.

Kinga Kulig | 2015-03-16

Jak sam już tytuł wskazuje, lektura po którą sięgnęłam jest pewnym drogowskazem dla każdego człowieka(niekoniecznie młodego! ). W dzisiejszym świecie niestety coraz bardziej powszechnym zjawiskiem jest zanik komunikacji face to face. Ile razy widziałam znajomych ,którzy będąc na spotkaniu gapili się zahipnotyzowani w mały ekranik z napisem FACEBOOK? Ile razy widziałam parę na przysłowiowej " randce", gdzie jedno jak maniak przesuwa palcem po tablecie a drugie wystukuje sms do swojej najlepsiej psiapsióły? Mnie osobiście to razi a zarazem załamuje. Np. w Chinach otwierane są już specjalne agencje, które prowadzą odwyki dla uzależnionych od multimediów. Organizowane są nawet warsztaty,aby resocjalizować człowieka i nauczyć go ponownie poprawnego komunikowania się w społeczeństwie. I właściwie po co to wszystko? Chyba znamy odpowiedź na pytanie kto do tego doprowadził. Otóż my sami mający wszystko ,ogromne możliwości. Jak ostatnio pisałam, technologia w żadnym wypadku nie zamierza...

karuzela | 2013-05-13

Bardzo bym chciala, zeby ktos zmienil tytul. Brzmi bardzo warsztatowo, jak typowy poradnik. A traktuje o czyms, co budzi sie naturalnie, rozwija i trwa. Czasami cale zycie.
Niechetnie zatem podchodzilam do czytania. Niepotrzebnie, bo "Sztuka przyjazni" niesie bezcenna pomoc, gdy nasze relacje sie psuja lub wcale nie rozwijaja. Daje delikatne wskazowki, pokazuje czego unikac, a co poglebiac, aby nasze relacje z drugim czlowiekiem byly prawdziwe i glebokie. Bo to czlowiek jest najwazniejszy.

Agnieszka | 2012-05-13
Przeczytana: 2011 rok

"Budując więcej okien, a mniej ścian,
zdobędziemy sobie więcej przyjaciół"

Poradnik ukazujący wielką wartość przyjaźni oraz warsztat bycia przyjacielem.

asiula90 | 2013-03-25

Bardzo dobra książka psychologiczna, jak w tytule, o przyjaźni. Ale opisuje ona nie tylko przyjaźń ale również inne związki międzyludzkie.
Można potraktować ją jako poradnik przeciwko smutkom i tzw. "dołków", bo mimo wszystko człowiek potrzebuje drugiego człowieka, prawda?

Ronnie | 2015-10-30

Świetna, o przyjaźni w różnych dziedzinach, także miłości.

Jotkape | 2014-06-01
Przeczytana: 28 maja 2014

Prosty i zrozumiały poradnik jak być lepszym człowiekiem okraszony ciekawostkami psychologicznymi. Dla mnie bomba.

Ale sumie niczym nowym mnie nie zaskoczyła, dużo ze znajdującej się w niej wiedzy miałam okazję poznać wcześniej ale fajnie całą ta wiedza jest w niej uporządkowana.

I myślę że jeszcze do niej wrócę.

Szymon | 2015-03-10
Przeczytana: 2013 rok

Super książka, pokazuje wszystkie aspekty przyjaźni, podejście chrześcijańskie, trudności itd. W książce jest masa przykładów, bez ściemniania i owijania w bawełnę trudnych tematów.

Calmin | 2013-06-11
Przeczytana: 2007 rok

Wspaniałą i wartościowa książka. Powinna być obowiązkową lekturą dla każdego. Po jej przeczytaniu człowiek czuje się ubogacony i zaczyna więcej rozumieć/

Paula Dąbrowska | 2010-08-24

wspaniała ksiązka o tym jak być przyjacelem

justi | 2011-08-30

Na początku lat 90-tych była to ksiązka, którą się czytało, o której się mówiło i którą każdy znał. I była tego warta. Jest nadal.