Życie po życiu

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Life After Life
Inne
Róża_Bzowa

Czym jest świadomość? Jak oddziałują na siebie umysł i materia? Czym jest śmierć? Czy dusza żyje po śmierci ciała? "Doktor Raymond Moody skupił swój filozoficzny i naukowy umysł na dziwnych doświadczeniach zrelacjonowanych mu przez ponad setkę pacjentów, którzy powrócili znad krawędzi śmierci, aby przekazać swoją opowieść. (…) Pomimo różnic w systemie wierzeń, sytuacji zdrowotnej i...

Czym jest świadomość?
Jak oddziałują na siebie umysł i materia?
Czym jest śmierć?
Czy dusza żyje po śmierci ciała?

"Doktor Raymond Moody skupił swój filozoficzny i naukowy umysł na dziwnych doświadczeniach zrelacjonowanych mu przez ponad setkę pacjentów, którzy powrócili znad krawędzi śmierci, aby przekazać swoją opowieść. (…) Pomimo różnic w systemie wierzeń, sytuacji zdrowotnej i środowisku kulturowym pacjentów ich wspomnienia nosiły wspólne cechy.

Książka doktora Moody’ego "Życie po życiu" stała się istotnym czynnikiem przywracającym równowagę rozumieniu śmierci w naszej kulturze oraz pomagającym poznać, jak należy żyć. W rozumieniu tym zawiera się przekonanie, że nie należy się bać śmierci fizycznej, gdyż nie jest ona końcem duszy ani nie zrywa łączności z duszami bliskich".

Eben Alexander,
neurochirurg, wykładowca w Medycznym Centrum Uniwersytetu Duke’a oraz Harvard Medical School

źródło opisu: http://www.zysk.com.pl/nowosci%2C-zapowiedzi/zycie...(?)

źródło okładki: http://www.zysk.com.pl/nowosci%2C-zapowiedzi/zycie...»

Opinie czytelników (2058)

Ogólnie dobrze się czytało. Ciekawa.
Bardzo dawno ją czytałam, ale do tej pory pamiętam.

Klaudyna | 2012-05-22
Przeczytana: 21 maja 2012

Każdy pewnie zastanawiał się, co się dzieje z człowiekiem po śmierci. Ile ludzi, tyle koncepcji.
Ta książka to zbiór doświadczeń ludzi, którzy przeżyli śmierć kliniczną. Ich relacje, co wtedy przeżyli, są intrygujące i dają pewne wyobrażanie o tym, co się dzieje kiedy ciało umiera. Jednak jak podkreśla sam autor, nie jest to praca naukowa, a próba oswojenia się z tym tematem.
Czy jest to bzdura? Być może, ale nawet sceptycy nie wiedzą, co jest po drugiej stronie. A niestety, relacji z pierwszej ręki raczej nigdy nie dostaniemy.

Amadea | 2013-10-24
Przeczytana: 1995 rok

Nie uwierzę temu, kto będzie twierdził,że nie chce wiedzieć co jest już tam, po drugiej stronie.Na pewnym etapie życia każdy z nas się po cichu lub głośno zastanawia i może w duchu ma nadzieję...Polecam młodym osobom,bo będą miały resztę życia na takie przemyślenia i weryfikacje różnych poglądów z jakimi przyjdzie im się zetknąć. Uważam, że warto przeczytać, by poszerzać swoją wiedzę i kształtować swój światopogląd.A o tym jak jest naprawdę, dowiemy się dopiero...później. Jeśli nie ma nic-nie dowiemy się nigdy.

Przeczytana: 01 grudnia 2015

Autor przybliża nas do zagadnienia śmierci, dodaje nadzieji żeby się nie bać, udowadnia na wielu przykładach ze życie to tylko mały odcinek nieskończonej egzystencji. Nie warto bać się śmierci, gdyż po niej następuje kolejny etap. Książka bardzo ciekawa, szybko się ja czyta i na pewno poszerzy nasz światopogląd, gdyż oparta jest na autentycznych przykładach wielu osób które nie mogły zostać zmyślone.

Polecam ja przede wszystkim tym co stracili kogoś bliskiego, gdyż dodaje sil, odpowiada na wiele pytań i daje nadzieje ze jeszcze kiedyś na pewno się spotkamy..

Garona | 2017-07-18

To była książka! Był chyba rok 1987-88... Oczy miałam okrągłe ze zdumienia :)
I pamiętam potem jak bałam się być sama... jak myślałam, że będąc w pokoju... przecież... nie jestem w nim sama!!! :)
I dialog z mamą na pogrzebie wujka: "Mamo, on tu gdzieś jest! Może stoi koło nas?".
Wybaczcie mi tą płytką osobistą ocenę :) Śmierć kliniczna, hipotezy, przyczyny... no wujek google coś poradzi :)
Ech... niektóre książki to dla mnie wspomnienia :)
Starzeję się czy cuś....? :)

Książkowo_czyta | 2011-10-12
Przeczytana: 2004 rok

Autentyczne opowieści osób, którym dane było na chwilę znaleźć się "po drugiej stronie".

Roman Dłużniewski | 2016-12-03

Pamiętam jaka wrzawa towarzyszyła tej książce. Opowieści ludzi, którzy znaleźli się "po tamtej stronie". Czy te opowieści są prawdziwe ? Nie wiem. Ale książkę na pewno warto przeczytać.

Sebastian Dzięcioł | 2011-08-07
Przeczytana: 03 sierpnia 2011

Wspaniała książka Raymond'a Moody'ego, doktora medycyny, ukazująca w sposób pośredni życie po śmierci. Jest to zbiór wrażeń i opisów ludzi, którzy otarli się o śmierć tzn. byli w stanie śmierci klinicznej.
Doktor Moody nie stara się przekonać czytelnika o prawdziwości zamieszczonych tam relacji lecz próbuje przybliżyć co dzieje się z duszą po śmierci.
Bardzo dobre na letnie wieczory.

martin | 2015-11-01
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 01 listopada 2015

Ciekawa książka. Ciekawe wizje doświadczenia z innego wymiaru (nie)rzeczywistości. Zastanawiam się, czy książki o śmierci maja realną szansę wpłynąć na nasze życie czy to tylko pokarm dla obsesji na punkcie naszego końca. Te niestrudzone wysiłki zajrzenia za tę kotarę śmierci, w której kryją się jakieś czary mary, choć wydają się chybione, to jednak napędzają się nawzajem.

Niedostępność tajemnicy budzi w nas najróżniejsze fantazje i spekulacje. Przyznam, że niektóre z hipotez wydały się interesujące jak na przykład ta: "Ogarnęła mnie "wszechwiedza" do tego stopnia, że nawet żadna myśl, którą wtedy pomyślałem nie była stracona... Każdą myśl z życia na Ziemi pamiętałem...Czułem tak jakby myśli były najważniejsze i miały przetrwać."(relacja jednej z osób, którą przeżyła śmierć kliniczną)

Inspirująca, z dreszczykiem. Lektura na zimne dziady listopady.

sulek2712 | 2015-01-03
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2015 rok

Trzeba po prostu przeczytać. Jedna z tych pozycji, która zmusza do refleksji nad tym co nieuniknione. Po przeczytaniu trzeba sobie po prostu postawić zasadnicze pytanie o swój własny pogląd i wiarę na te sprawy. Jedno mogę na pewno o tej książce powiedzieć, albo jest wspaniałym świadectwem, odpowiedzią na odwieczne dylematy ludzkości i lekarstwem nadziei, albo jest zbiorem wytworów ludzkiej wyobraźni odzwierciedlającej oczekiwania i wyobrażenia człowieka będącego w stanie nieświadomości, pod wpływem wielkich możliwości naszego umysłu.

zobacz kolejne z 2048