Ucieczka z piekła : pamiętnik satanisty

Tłumaczenie: Maria de Laurans
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Książka dla Ciebie [Interart]". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Interart
Vier Jahre Hölle und zurück
satanizm, sekta, niemcy
Wiktoria

Piętnastoletni Łukasz dostaje się w szpony potężnej sekty satanistycznej. Terror psychiczny, orgie, rytualne morderstwa, alkohol oraz narkotyki - oto czego doświadcza przez cztery lata. Ale i z tego można się wyzwolić...

[Interart, 1996]

Wstrząsająca książka. Przedstawiona historia mogłaby spotkać w zasadzie każdego, gdyby trafił na nieodpowiednie osoby. Po przeczytaniu bałam się, tak jakby historia ta dotyczyła mnie. Ciężko było mi uwierzyć, że coś takiego się działo, i być może nadal się dzieje, nawet gdzieś niedaleko mnie.

Czołczomiaka | 2011-11-04
Przeczytana: 03 listopada 2011

Najlepsza i najbrutalniejsza książka jaką kiedykolwiek czytałem, przesiąknięta krwią, nienawiścią i strachem.
Świetnie napisana dzięki czemu bardzo łatwo przychodziło mi uosabianie się z osobą bohatera. Strach, niepewność, bezradność, agresja - wszystko to odczuwałem niesamowicie realnie, tak jakbym to ja był Łukaszem.
Ciężko mi było uwierzyć w to, że ta historia jest prawdziwa - wszystkie te zdarzenia, terror... ogólnie, zło opisane w tej książce. To była naprawdę przerażająca ale też i niesamowita lektura. Zakończenie przekonało mnie do tego, że wszystko co napisał autor rzeczywiście miało miejsce.
Opis książki mówi: "Ale i z tego można się wyzwolić..." - no własnie nie do końca jest to prawdą. Przeczytasz, dowiesz się co mam na myśli.
O "Ucieczce z piekła" na pewno nie zapomnę. Polecam wszystkim. To po prostu trzeba przeczytać.

idj95 | 2013-10-03

Książkę ściągnęłam kiedyś w formie e-book'a na wypadek głodu książkowego bądź musu zabicia czasu.
Kiedy już przyszło mi po nią sięgnąć, spodziewałam się jakiegoś lichego czytadła okraszonego jedynie przekoloryzowanym tytułem. Lektura, wbrew początkowym przypuszczeniom, okazała się nie tylko wciągająca, ale i niesamowicie mną wstrząsnęła. Po przeczytaniu ostatniego zdania od razu usunęłam plik i położyłam sie spać, żeby zapomnieć o traumatycznych przeżyciach Łukasza. Ręce mi się trzęsły, w głowie huczało, a przed oczami cały czas ukazywał się widok zabijanych w celach rytualnych zwierząt, kobiet, noworodków. Nie mogłam zasnąć przez wiele godzin. Ciągle dręczyła mnie myśl, że gdzieś tam blisko mnie, za oknem, na podwórku czy w kącie mojego pokoju, czają się członkowie przerażającej sekty, którzy wdarli się do mojego umysłu i wiedzą... że o nich wiem... I że muszą się mnie pozbyć...

Voit | 2013-10-04

Dramat... po prostu dramat. Mam wrażenie, że w związku z zabójstwem Sandro Beyera, niemieckie media pomyślały chwilkę i doszły do wniosku - "Toż Norwegowie mają swoich Vargów czy innych Eithunów... mają swój czarny krąg i kościoły płoną, tam dziennikarz to ma raj...". A skoro sami nie mieli takiego pola do popisu, to szybko doszli do wniosku, że skoro Beyera zabili muzycy Absurd, to najlepiej będzie połączyć to z satanizmem. Temat medialny jak jasna cholera, ale trzeba go dobrze sprzedać przecież. No to trzeba było zdemonizować już wszak demoniczny satanizm, to i znaleźli niejakiego Lucasa, który możliwe że i należał do sekty jakiejś, posłuchali chwilkę i stwierdzili - Za słabe! No i dopisali resztę... jaką? Jak ktoś się uprze to niechaj czyta, wtedy się dowie. Nie zdradzając szczegółów, wychodzi na to że sataniści w niemczech w latach 90 to ruch był społeczny co się zowie. Mało tego ściśle współpracujący z Satanistami w USA! Ba! Wysyłający swoich członków na szkolenia (sic!) do...

Greg | 2012-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2012

Jestem w autentycznym szoku po tym co przeczytałem w "Ucieczce z piekła". Zamiast naprawdę dobrej, wciągającej książki, dostałem przekombinowaną porcję brutalności i niedorzeczności, z fatalnie stylistycznie przedstawioną historią, która nie wzbudza ani jakiegoś specyficznego lęku, strachu, czy ogólnego zainteresowania. Wydarzenia opisane zostały jakby od zniechęcenia, które w rezultacie nie wzbudzają żadnego współczucia dla któregokolwiek z bohaterów, a w moim odczuciu spowodowały najzwyklejsze znużenie, które towarzyszyło mi podczas czytania każdej strony tej książki. Nie potrafię sobie odpowiedzieć na pytanie, czym kierował autor pisząc tę opowieść, i co chciał właściwie przedstawić - satanistyczne praktyki i sceny w niej opisywane nie mają NIC wspólnego z prawdziwym satanizmem we wszystkich swoich odłamach. Masa bzdur i przekłamania w połączeniu z wątpliwym talentem pisarskim autora powoduje, że odradzam tę książkę i polecam trzymać się od niej z daleka. Dla osób chcących...

isil | 2013-06-06

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Totalny absurd, zero wiedzy o satanizmie, a najbardziej rozbawił mnie fakt, że odprawiono na nim egzorcyzmy, aby oczyścić go z chrześcijańskich naleciałości..wypędzać złe duchy w imię Boga ku czci Szatana? tego jeszcze nie było!;)

niekat | 2016-07-15

Przeczytałam tą książkę jak byłam jeszcze w liceum (czyli wieki temu). Pamiętam, że mną wstrząsnęła i od tego czasu do dziś regularnie przypominają mi się sceny w niej opisane. Nie obchodzi mnie czy to prawda czy nie, bo wiem, że mogłaby być. Tyle o satanizmie wiem z innych źródeł. Drażnią mnie opinie o jej rzekomym przekłamaniu z tego prostego względu, że nikt nie jest w stanie wskazać co dokładnie mija się z prawdą. Nikt tego nie przeżył za bohatera, więc to tak, jakby ktoś mnie próbował przekonać, że coś się wcale nie wydarzyło w moim życiu i tylko ja uważam że jednak tak.
Pamiętam, że po lekturze zostałam z uczuciem niepokoju o Łukasza. Miałam wrażenie, ze jednak nie uda mu się przed nimi uciec, że go znajdą...

Klaudia | 2012-05-01
Przeczytana: 21 kwietnia 2012

Aż ciężko uwierzyć, że takie rzeczy mają miejsce w tak rzekomo cywilizowanym świecie. Na mnie największe wrażenie czy też obrzydzenie wywarły matki oddające swoje nowo narodzone dzieci na rzeź. Jest to dość mocna lektura, więc nie polecam jej wszystkim. Nawet autor dodał ostrzeżenie, którego szczerze powiedziawszy nie potraktowałam poważnie.

Wiktoria | 2010-10-14
Przeczytana: 2003 rok

Przerażające! Nawet nie wiecie jak bardzo współczuję temu chłopakowi. Po prostu przeczytajcie, tylko tyle.

Pafnucy | 2013-03-23

Książkę przeczytałem ładnych parę lat temu. Zapadła mi w pamięci i podejrzewam, że dłuuugo o niej i o wydarzeniach jakie w niej miały miejsce nie zapomnę. Polecam tą pozycję, może trochę jako przestrogę, może jako drogę do poznania tego co się dzieje z człowiekiem w takiej sytuacji w jakiej znalazł się główny bohater i jakie konsekwencje ponosi za swoje działania. Lektura szokująca i dająca do myślenia. Polecam, lecz osoby o słabych nerwach powinny się zastanowić przed przystąpieniem do czytania. Na pewno po skończeniu książki człowiek staje się trochę... inny.