Zgromadziła się ciemność wszelaka

Okładka książki Zgromadziła się ciemność wszelaka Glen Cook
Okładka książki Zgromadziła się ciemność wszelaka
Glen Cook Wydawnictwo: Rebis Cykl: Imperium Grozy (tom 3) fantasy, science fiction
Imperium Grozy (tom 3)
8371208200
Jan Karłowski

Pozdrawiam

Pozdrawiam

„Zgromadziła się ciemność wszelaka” to dla mnie bardzo dobra książka. Jest w niej naprawdę wszystko… Zdrady, pojedynki szermiercze i walki wręcz, starcia czarowników, bitwy, śmierci bohaterów, smoki… Mimo to podczas lektury nie czułem się jakoś przytłoczony liczbą wątków i wydarzeń. Możliwe, że to efekt tego, że czytałem książkę z przerwami. Warto chyba wspomnieć, że po przeczytaniu tego tomu mój stosunek do większości postaci się nie zmienił. Ragnarson oraz Varthlokkur to najbardziej interesujące postacie, reszta jest co najwyżej „okey”. Największym plusem tego tomu, jak i całego cyklu są wydarzenia i przedstawiony świat. Największy problem mam z zakończeniem omawianej książki (co zaczyna być standardem). Po przeczytaniu książki nie za bardzo wiedziałem, o czym mogą być kolejne tomy. Czytam już kolejny tom i wiem, w jakim kierunku poszedł autor. W każdym razie książka jest naprawdę bardzo dobra. Przyjemnie mi się ją czytało i byłem ciekawy, jak historia się potoczy. Omawiany tom oferuje różne zagadnienia i motywy, czego brakowało mi w poprzedniej odsłonie cyklu.

8 + Nieco chaotyczna, ale ta część jest po prostu niesamowita, ilość intryg i zwrotów akcji powoduje zawrót głowy.

Ten tom jest lepszy niż poprzednie. Niby nic oryginalnego, ale historia wciąga.

Ten tom jest lepszy niż poprzednie. Niby nic oryginalnego, ale historia wciąga.

Jak na razie najlepsza część sagi, mocno rozbudowująca naszą wiedzę o świecie wykreowanym przez autora. W tym tomie nie ma mowy o nudzie. Tutaj każdy rozdział pełen jest akcji, walk i intryg. Szokuje śmierć większości bohaterów, w tym tych znanych od pierwszego tomu, a Bragi to już jedyny główny bohater. Cóż bohaterowie nie są jacyś szczególnie różnorodni czy szczególnie bogaci w osobowości. W tej sadze liczy się tylko magia i wojna. Trzeci tom oferuje nam tego w nadmiarze.

Polecam fanom gatunku:)

Polecam fanom gatunku:)

• Glen Cook
  • Imperium Grozy
  • Cykl: Imperium Grozy

Dodaj cytat z książki Zgromadziła się ciemność wszelaka