Jesteś tylko moja

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
You Belong to Me
audycja morderca ofiara
dona

Doktor Susan Chandler postanawia poruszyć w prowadzonej przez siebie audycji radiowej temat kobiet, które znikają bez śladu. Przy tej okazji wpada na trop mordercy czyhającego na osoby samotne i nieśmiałe, decyduje się więc na przeprowadzenie prywatnego śledztwa. Wkrótce jednak uświadamia sobie, że nieznany zabójca morduje nie tylko upatrzone ofiary, ale zamierza wyeliminować wszystkich, którzy mogliby pomóc w odkryciu prawdy. Susan z przerażeniem stwierdza, że mordercą może być jeden z mężczyzn, odgrywających ważną rolę w jej życiu. Ale nie wie jeszcze, że z myśliwego sama stała się ofiarą.

Dorian_LC | 2017-03-01
Przeczytana: 28 lutego 2017

HISTORIA PEWNEGO PIERŚCIONKA

You Belong To Me - powieść wydana w 1998 roku napisana przez amerykańską pisarkę Mary Higgins Clark.

"Jesteś tylko moja" to ten rodzaj kryminału, gdzie atuty kryją się na drugim planie. Autorka - bądź co bądź - urodzona w Nowym Jorku, realistycznie zbudowała klimat Wielkiego Jabłka. Czytelnik może odczuć jak to jest mieszkać w Greenwich Village albo spacerować Central Park West końca lat 90-ych, gdzie telefony stacjonarne i automatyczne sekretarki były na porządku dziennym.
Na korzyść wpływa też przystępny język pozbawiony wymyślnych metafor i długich opisów, a także umiejętne mylenie tropów, co sprawia, że dla większości (w tym mnie) czarny charakter wyklaruje się dopiero na ostatnich stronach.

Postać głównej bohaterki (wokół której kręci się cała fabuła) pozostawia niestety wiele do życzenia. Przede wszystkim brakuje jej motywu, no może poza zwykłą ciekawością. Koncepcja psycholog angażującej się w prywatne śledztwo wygląda mniej więcej tak:...

Mandarynka | 2015-05-07
Przeczytana: 07 maja 2015

Średni kryminał Mary Higgins Clark. Główna bohaterka - Susan, która prowadzi audycje radiowe wpada na trop okoliczności zaginięcia pewnej kobiety sprzed kilku lat. Postanawia zająć się tą sprawą, jednak każdy kto coś wiedział na temat tej sprawy już nie żyje...
Fabuła nie trzyma w napięciu, ponieważ każdego następnego ruchu bohaterów można się domyśleć. Dla miłośników kryminałów morderca do przewidzenia w pierwszych rozdziałach. Powieść jest krótka dzięki czemu na szczęście jej lektura nie jest męcząca.

JaMajka | 2018-06-12
Przeczytana: 10 czerwca 2018

Dobrze napisana książka historii pewnego mordercy. Mordercy który aby ukryć jedno zabójstwo, dokonuje kolejnego.Morderca który działa według ściśle określonego schematu.
W jaki sposób go schwytać gdy policja odmawia współpracy?
Jest to niewykonalne.
Tym gorzej gdy morderca wie że jesteś na jego tropie.

Bardzo dobrze czytało Mi się daną książkę ze względu na krótkie rozdziały. Fakt, występuje tam masa postaci, lecz autorka za każdym razem w taki sposób prowadzi opowieść aby przypomnieć nam kiedy i w jakiej sytuacji znalazła się dana osoba.
Mam mieszane uczucia co do zakończenia. Wszystko kończy się zdecydowanie zbyt szybko.

Ewelina229 | 2013-06-08
Przeczytana: 2010 rok

Fantastyczna książka, trzymająca w napieciu. Gorąco polecam

evangelina | 2014-02-23
Przeczytana: 10 sierpnia 2013

"Jesteś tylko moja" to pierwsza książka autorki, po którą sięgnęłam. Cieszy mnie, że trudno było odgadnąć, kto jest mordercą (choć bardzo chciałam mieć rację!). Gdy już miałam pewność, że to ta osoba, to po przeczytaniu kolejnego fragmentu zmieniałam zdanie. Może nie powala na kolana, ale jest miłą i lekką lekturą, przez co zachęca do czytania następnych.

bler | 2014-11-23
Przeczytana: 22 listopada 2014

Do tej pory nie miałam pozytywnych opinii o książkach tej autorki. Tym razem jednak stało się inaczej. Książka pozytywnie mnie zaskoczyła, co mnie samą nieźle zdziwiło. Fabuła - coś, co lubię. Niewyjaśnione zaginięcia kobiet, turkusowe pierścionki, rosnąca liczba trupów wraz z prowadzonym śledztwem przez doktor Chandler. Do tego dwaj mężczyźni, którzy wydają się zainteresowani główną bohaterką. Zakończenie mnie nieco zdziwiło. Nie podejrzewałabym akurat tej osoby, że jest tym 'czarnym charakterem' w powieści. Powieść czytało się zaskakująco szybko. Widać, że mocno mnie wciągnęła, chociaż po pierwszych stronach musiałam niemalże zmuszać się, do jej czytania.
Poziom książki obniżają pewne niedociągnięcia w szczegółach, takich jak np. przekręcenie nazwy ulicy przy której mieszkał jeden z bohaterów.
Lektura dobra na jakąś długą podróż, chociaż niektórych pewnie by zanudziła.

isabelle142 | 2014-12-01
Przeczytana: 30 listopada 2014

Moje pierwsze spotkanie z Mary Higgins Clark, ale na pewno nie ostatnie.
Morderca-psychopata, przeświadczony o misji, którą ma do spełnienia? Uwielbiam takie postawienie sprawy! Byłam zaskoczona, kiedy wszystko się wyjaśniło. Obstawiałam kogoś innego w roli zabójcy... Autorka nieźle potrafi zamotać fabułę, jednak uważny czytelnik się zbytnio nie pogubi. Wyraziście zarysowane sylwetki bohaterów. Historia wciągająca. Tempo goni na łeb, na szyję - cała akcja obejmuje około dwóch tygodni... Ponad 100 króciutkich rozdziałów... Czego więcej potrzeba?
Jedyne zastrzeżenia mogę mieć do wydania - cieniusieńki papier, malutka czcioneczka... Ale przynajmniej książka była lekka...

Jeden z lepszych kryminałów, jakie czytałam ostatnimi czasy. Na prawdę wciągająca fabuła, dobrze zakrojona, postacie, które na prawdę można posądzać od początku do końca - zastanawiać się, dumać, i wraz z rozwojem fabuły, domniemywać.
Jedna z tych pozycji, od których ciężko się oderwać, by pójść choć po kawę! Szczerze polecam.

książek: 1926
Anna | 2016-01-15
Na półkach: Przeczytane, 2016-52
Przeczytana: 15 stycznia 2016

To pierwsza powieść tej autorki, jaką przeczytałam, w której do samego końca nie wiadomo kto jest mordercą - psychopatą. Miałam trzech "kandydatów"natomiast zakończenie mnie zaskoczyło.

Shani | 2015-09-19
Przeczytana: 19 września 2015

Sięgając po książkę miałam obawy w związku z jej długością; bałam się, że "utknę" w niej na kilka długich tygodni. Moje obawy okazały się jednak bezpodstawne, powieść okazała się jedną z tych, którą chciałabym skończyć jak najszybciej, żeby poznać zakończenie, z drugiej jednak strony - mogłabym ją czytać wiecznie. Podobała mi się historia o piórkach na wietrze, która obrazowała wszystkich tych ludzi, którzy mogli pomóc w schwytaniu seryjnego mordercy. Jedynce, co zepsuło mi czytanie, to fakt, że zbyt szybko można domyślić się, kto jest mordercą.