Śmiertelna gra

Wydawnictwo: Libros
The Killing Game: Only
szkielet, gra, psychopata, córka
dona

Główną bohaterką powieści jest Eva Duncan, rzeźbiarka sądowa, doskonale odtwarzająca twarze zmarłych jedynie na podstawie kształtu ich czaszek. Tym razem otrzymuje ona propozycję pracy przy identyfikacji wykopanych w Georgii szkieletów. Podejmuje się jej bez wahania, przypuszczając, że jeden z nich może być szkieletem jej dawno zamordowanej córki, której ciała dotąd nie odnaleziono. Właśnie...

Właśnie na zaangażowanie Eve w sprawę w Georgii liczy morderca. Obserwuje bacznie każdy jej krok, zadręcza dziwnymi telefonami, aby w odpowiednim momencie zadać cios.

Kiedy kobieta złamie reguły gry, on wyciągnie ukrytego w rękawie asa. Ten bezlitosny psychopata, przekonany, że zawsze wygrywa, nie skończy swej śmiertelnej gry, póki nie osiągnie zamierzonego celu.

Ceną wygranej jest życie Eve...

źródło opisu: [Libros, 2001]

Drugi tom z cyklu "Eve Duncan". Znany schemat. Ta sama rzeźbiarka sądowa, którą znamy z pierwszego tomu "W obliczu oszustwa", którą lubimy i cenimy jej fachowość, tym razem zmaga się z psychopatycznym zabójcą i z własnymi demonami z przeszłości. Zgrabnie napisana sensacja. Lektura lekka i wciągająca. Cykl "Eve Duncan" wciągnął mnie lata temu w regularne czytanie. Polecam

aleczka | 2016-01-14
Na półkach: Przeczytane, Na wymianę

Również jak w poprzedniej części jest napięcie, strach i przemoc- jest też romans, ale główna bohaterka często irytowała mnie swoim egoizmem. Niemniej warto przeczytać:)

Agnieszka | 2015-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Świetnie rozegrana, zwłaszcza końcówka. Przyznam, że na początku obstawiałam Charliego, ale nie pasował mi, bo był przy rozmowie Eve z Donem. No i okazało się, że się pomyliłam. Ale potem też mi nie pasował ten dziennikarz. Jakoś tak okazało się to za łatwe. No i autorka musiała na koniec zaskoczyć. ;) Super, szybko i przyjemnie się czytało, chociaż momentami mnie Eve tak wkurzyła... Zwłaszcza to jej niezdecydowanie, którego faceta chce... Ech.

NIEMAG | 2013-05-10
Przeczytana: 17 października 2012

super książka, bardzo dobrze się ją czyta. pierwszy raz przeczytałam tą książkę kilka lat temu, teraz wielokrotnie do niej wracam.
Uwielbiam ta autorkę, podoba mi się jej język pisania. Czytając jej książki staję się w pewnym sensie ich częścią - niewidocznym obserwatorem. szczerze polecam

ejwa1960 | 2016-10-15
Kandorek | 2016-10-14