Czarny koń

Tłumaczenie: Maria Miecielica
Cykl: Elena Estes (tom 1)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Dark Horse

Elena pracowała jako agent do spraw narkotyków w biurze szeryfa na Florydzie. Jednak po ostatniej, nieudanej akcji jej życie legło w gruzach, a ona sama porzuciła służbę. W ucieczce przed prześladującymi ją koszmarami przyjmuje posadę stajennej na farmie. Monotonną wegetację przerywa pojawienie się 12-letniej Molly, zaniepokojonej zniknięciem siostry. Elena podejmuje się roli prywatnego detektywa i wkracza w pozornie spokojny świat jeździecki. Banalna z pozoru sprawa okazuje się zaledwie jednym ogniwem w długim łańcuchu ciemnych interesów, oszustw i morderstw.

źródło opisu: materiały wydawcy

źródło okładki: materiały wydawcy

gwiazdka | 2017-10-01
Na półkach: Przeczytane, Rok 2017
Przeczytana: 01 października 2017

Kiedy zaczynałam „Czarnego konia” wydawało mi się, że jest to najsłabsza powieść Hoag. Początek był mało wciągający, dość opornie szła mi lektura. Nie mogłam polubić, czy może przyzwyczaić się do głównej bohaterki. Ale po kilkudziesięciu stronach zmieniłam całkowicie zdanie, kiedy przepadłam i zostałam wchłonięta w treść książki. Bo „Czarny koń” porywa, pochłania, nie pozawala się odłożyć, nie pozwala o sobie zapomnieć. Mogę tylko żałować, że to już koniec. Treść interesująca, intrygująca, fascynująca. Zakończenie i wszystkie wyjaśnienia inne, niż można się spodziewać. Bohaterowie bardzo zróżnicowani, ciekawi, barwni i żywi, pełni wad, a przez to realni. Ale byli i tacy, których da się polubić. Dla mnie, jako miłośniczki, kryminału/ thrillera ta pisarka podjeżdża właśnie do szczytowych miejsc na liście ulubionych autorów (no dobra, już od jakiegoś czasu tam jest).

kwiatek29 | 2012-10-04
Przeczytana: 04 października 2012

Życie Eleny Estes,agentki do spraw narkotyków,po nieudanej akcji legło w gruzach.Przyjmuje posadę stajennej na farmie przyjaciela.Pewnego dnia, przychodzi do niej dwunastoletnia dziewczynka,zaniepokojona zniknięciem siostry.Elena nie bez oporów postanawia pomóc Molly.Książka jest pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji,zakończenie zaskakujące.

Andrew Vysotsky | 2015-10-31
Przeczytana: 31 października 2015

Konie są jak ludzie; jednym los przypisał rolę szkap pociągowych, a innym gwiazd, budzących niezwykłe emocje i których kariery śledzą szerokie rzesze fanów oraz biznesmenów. Do tych wybrańców fortuny w zwierzęcym świecie należą konie startujące w takich dyscyplinach, jak różnego rodzaju wyścigi, skoki i ujeżdżenie (dresaż, z fr. dressage – tresura). Jakiś czas temu podzieliłem się z Wami moimi wrażeniami z lektury polskiej odsłony tego tematu, czyli szóstej powieści z cyklu Komisarz Maciejewski pióra Marcina Wrońskiego, zatytułowanej Haiti. Dziś czas na podsumowanie wersji made in USA, czyli na refleksje ze spotkania z Czarnym koniem napisanym przez amerykańską mistrzynię kryminału Tami Hoag.

Elena Estates pracowała jako agent do spraw narkotyków w biurze szeryfa na Florydzie. Podczas ostatniej akcji wszystko się zawaliło. Zginął jeden z towarzyszących jej policjantów, a ona sama została ciężko ranna. Obwiniana przez kolegów o śmierć jednego z nich, poraniona fizycznie i...

ula | 2013-02-12

Może tak bardzo nie porywająca, ale czyta się bardzo dobrze. Mogę z czystym sumieniem polecić. Jest to pierwsza pozycja tej autorki przeczytana przeze mnie. Chętnie sięgnę jeszcze po inne książki autorstwa pani Tami Hoag, jest w czym wybierać.

Anna Gręda | 2012-02-14

Wspaniała książka. Wątek romantyczny ledwie widoczny, nie przysłania nam kryminalistyki w tej powieści, nie jest wysunięty na pierwszy plan. Świetnie rozbudowani bohaterowie, wartka akcja. Polecam :)

Pocahontas | 2013-06-24

Łatwa,lekka i przyjemna ale nie nastawiajcie się na fajerwerki.

czytadelko | 2018-06-18
Madzikowa | 2018-03-02