Śpiąca królewna

Tłumaczenie: Olga Zienkiewicz
Wydawnictwo: Świat Książki
Sleeping beauty
seryjny zabójca

Miles Van Meter jest popularnym autorem opartego na faktach bestsellera "Śpiąca królewna". Opisał w nim historię seryjnego mordercy, którego ofiarą padła między innymi jego siostra bliźniaczka, od lat pogrążona w śpiączce Casey Van Meter. Psychopata zamordował także ojca i przyjaciółkę siedemnastoletniej Ashley Spencer, Nawet po sześciu latach od tej brutalnej zbrodni dziewczyna nie czuje się bezpieczna. Wie, że zabójca nie dokończył jeszcze swego dzieła, a klucz do zagadki jest ukryty w książce, którą boi się przeczytać.

Kokosanka | 2014-02-06

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zdecydowałam się na zakup ksiązki Margolina, gdyż przy komentarzach autorów innych kryminałów przewijało się jego nazwisko, że co tam inni pisarze i Margolinowi nie sięgają do pięt. Może moja ocena "przeciętna" składa się tylko z tego, że za wiele się spodziewałam. Jak dla mnie Chris Carter, Coben, Beckett piszą o niebo lepiej.Na początku książkę się czytało jako tako, sam środek bardzo mnie zaciekawił, że czytałam aż do później nocy, ale kto jest mordercą..chyba tylko początkujący miłośnik kryminałów by się nie domyślił. Nie pamiętam jednej dziewczyny, która komentując tą książkę napisała, że skoro już na początku wiadomo, że to Maxfield nie zabił, po co 3/4 książki obarczac go winą, zamiast zapełnic książkę innymi wątkami? Dla mnie książka przeciętna. Ot, na pewno nie jest to marnotrawstwo czasu, niemniej czytałam lepsze powieści.

jw23 | 2016-06-27
Przeczytana: 25 czerwca 2016

Książka zgodnie z oceną "może być", nie da się więcej nic wyciągnąć. Poprzednie tytuły tego autora były zdecydowanie lepsze.

anya | 2011-12-01
Przeczytana: 22 listopada 2011

Długo ta książka na mnie czekała, bardzo byłam jej ciekawa. Dobrze się czytało, ale kto zabił przewidziałam, niestety.
Dużo jednak wątków zaskoczyło mnie.
Ksiązka warta przeczytania, nie żałuje ani jednej strony.
Polecam kto lubi zagadki i wciagajacą książkę

Kokosanka | 2013-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2013

Książka, którą czyta się z wypiekami na twarzy. Niby wszystko wydaje się jasne, od samego początku wiadomo, kto zabił i trwają poszukiwania zabójcy, jednak podświadomie wyczuwa się, że coś tu jest nie tak... Książka napisana jest w taki sposób, aby czytelnikowi wydawało się, że to co czyta wydarzyło się naprawdę, co moim zdaniem jest niewątpliwą zaletą. Historia opowiadana jest przez brata jednej z ofiar, który na podstawie swoich przeżyć napisał powieść o niedoszłym zabójcy swojej siostry. Spotykamy go na wieczorze autorskim, na którym prezentuje on swoją powieść i w tym właśnie miejscu zaczyna się cała historia...

Dorota_1988 | 2013-10-12
Przeczytana: 11 października 2013

Moje pierwsze spotkanie z tym autorem i bez wątpienia nie ostatnie. Rewelacyjna książka, szybka akcja, ciekawa fabuła.

Natalia | 2013-04-21
Na półkach: Przeczytane, 2013

Światło zaświecone? Domownicy poinformowani, że przez najbliższych kilka godzin nie powinni się kręcić w pobliżu drzwi do pokoju, a już w żadnym wypadku nie naciskać na klamkę, aby nas nie przyprawić o zawał serca? Dobrze. Pora zacząć lekturę. Choć nie ma tu żadnej wzmianki o duchach czy innego rodzaju zjawach, a jedynymi bestiami są ludzie, niejeden raz włos zjeży nam się na głowie, a jakiś usłyszany szmer spowoduje nagły wzrost ciśnienia.

U siedemnastoletniej Ashley Spencer nocuje koleżanka z drużyny piłkarskiej. O drugiej nad ranem do domu zakrada się morderca. Kilkakrotnie rani nożem ojca Ashley, gwałci i zabija jej przyjaciółkę, po czym obiecuje dziewczynie, że za moment wróci i schodzi na dół, żeby zjeść kawałek tortu. Nastolatce cudem udaje się ujść z życiem. To wydarzenie jest tylko preludium do tego, co się wkrótce stanie. Po sześciu latach Miles Van Meter w swojej powieści opisuje rodzinną tragedię Ashley. Jak się okazuje, ma ona związek z wypadkiem jego siostry, wskutek...

petronelka | 2014-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2014

Niestety, ale nie zachwyciła mnie ta książka. Jakieś kilka lat temu przeczytałam 'Nie zapomnisz mnie' Margolina, które oceniłam jako bardzo dobry thriller więc także po tej pozycji spodziewałam się wiele. Tymczasem książka ciekawie się zaczęła, pomysł na główny wątek miał ogromny potencjał, jednak czegoś mi zabrakło w całości. Chwilami wiało nudą i mniej więcej od połowy nie mogłam się już doczekać końca. Jak już ktoś napisał w innej opinii - zdecydowanie za mało akcji; po prostu za mało się działo. U mnie wyglądało to tak, że na początku przeczytałam książkę do połowy. Następnie rzuciłam ją w kąt, ponieważ miałam bardziej interesujące pozycje do przeczytania i wróciłam do niej po jakimś tygodniu. To chyba mówi samo za siebie: że mnie nie przekonała.

książek: 1968
Psotka | 2012-08-06
Przeczytana: 05 sierpnia 2012

Hmm.... Wciągająca, ciekawa, intrygująca... To tylko niektóre słowa jakie cisną się na usta po przeczytaniu tej książki. Wszystko niby oczywiste,ale tylko teoretycznie... Czyta się z zapartym tchem. Polecę ją każdemu kto lubi książki z morderstwem w roli głównej.

Jedna z najlepszych książek jakie kiedykolwiek przeczytałam. Historia wciągająca i zakręcona. Uwielbiam;)