Gra pamięci

Wydawnictwo: Książnica

Czterdziestoletnia Jane, londyńska architektka przeżywa kryzys zawodowy i emocjonalny. Podczas wizyty w posiadłości teściów staje się świadkiem odnalezienia szczątków zaginionej przed wielu laty Natalie, siostry męża, swej serdecznej przyjaciółki. Jest raczej wątpliwe by policja po tak długim czasie wykryła sprawcę brutalnego przestępstwa. Jane usiłuje odtworzyć wypadki z przeszłości. Nieoczekiwan

Mika220 | 2014-04-25
Na półkach: 2014 r., Przeczytane
Przeczytana: 2014 rok

Jane to mogłoby się wydawać to "przeciętna" czterdziestolatka z dwoma synami. Jednak nie jest taka zwykła, jej życie jest dość trudne, właśnie rozstaje się z mężem, dodatkowo na terenie posiadłości jej teściów znajdują zwłoki jej przyjaciółki, która zaginęła przed wieloma laty- Natalie, a zarazem siostry jej już prawie byłego męża. Bolesne wspomnienia wracają. Jane uświadamia sobie jak wiele nie pamięta z tego okresu, jakby te trudne wspomnienia chciały się zatrzeć, by nie musiała dłużej cierpieć i rozmyślać nad tym, co stało się jej przyjaciółce. Razem z pomocą psychologa próbuje dojść do prawdy, odkryć co kryje się w jej podświadomości, a tym samym uzyskać ukojenie. Dla niego to droga ku karierze, dla niej droga ku prawdzie. Książka jest bardzo ciekawa, wciągnęła mnie od pierwszej strony. Nie nudziłam się ani chwili. Fabuła jest ciekawa i bardzo dobrze przedstawiona. Byłam bardzo ciekawa, kto za tym stoi, co stało się z Natalie. Powoli razem z autorką dochodziłam do prawdy, nie...

Natalia | 2013-07-05
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 02 czerwca 2013

Pamięć czasem płata figle. Nasza podświadomość "lubi" wypierać pewne zdarzenia bądź komplikować życie, kiedy nie wiadomo, co jest prawdziwe i faktycznie wydarzyło się w przeszłości, a co jedynie podsuwa nam wyobraźnia i co zupełnie nieświadomie umiejscawiamy w bliżej nieokreślonej przeszłości wyimaginowane zdarzenia. Bohaterce "Gry pamięci" podświadomość zrobiła parę psikusów, dzięki którym powieść czyta się arcyciekawie.

Jane Martello jest architektką, zajmującą się obecnie pewnym projektem na terenie rezydencji zamożnych teściów. Pewnego dnia, podczas pracy, jej podwładni odnajdują zakopane w ziemi szczątki, należące do Natalie, zaginionej przed kilkunastoma laty i uznanej za zmarłą - jak widać, słusznie - młodszej siostry "prawie eksmęża" Jane. Kiedy do morderstwa przyznaje się bliski członek rodziny, kobiecie wydaje się to zupełnie niewiarygodne i postanawia na własną rękę dociec, co naprawdę przytrafiło się Natalie. Aby tego dokonać, musi zmierzyć się z własnymi lękami i...

bewelka86 | 2013-09-08
Przeczytana: 08 września 2013

Jest to druga powieść Nicci French, którą czytałam. A tak naprawdę to pierwsza, bo wróciłam do niej po kilku latach.
Nie pamiętałam za bardzo fabuły ani tym bardziej zakończenia, ale miałam jakies takie wrażenie, że wtedy powieść spodobała mi się. I to bardzo.
Ostatnio na nowo odkryłam Nicci French i skoro nadarzyła się okazja, postanowiłam wrócić do "Gry pamięci". I choć nie był to zły pomysł, a czasu spędzonego na lekturze tej powieści nie uważam za stracony, to stwierdzenie, że jest to książka świetna czy rewelacyjna byłoby nieco przesadzone. Dobra - owszem - i taka jest moja ocena na chwilę obecną.

A o czym jest "Gra pamięci"? O morderstwie sprzed 25 lat i o tym, jak główna bohaterka zmaga się ze swoimi wspomnieniami, aby przywołać obrazy z tamtego okresu. Wtedy to bowiem zaginęła jej najlepsza przyjaciółka, Natalie, a dopiero po 25 latach odkryto jej zwłoki i to na dodatek na terenie rodzinnej posiadłości.

Początkowo akcja toczy się dość powoli, dopiero pod koniec nabiera...

Koralik | 2016-03-16
Przeczytana: 02 marca 2016

Cóż, dawno nie męczyłam się tak z książką, która miała duży potencjał, a okazała się gniotem. Nuda, nuda, nuda i szkoda, bo przecież ten duet potrafi tworzyć świetne książki.

| 2014-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2014

To co niedźwiadki lubią najbardziej - kryminał, który wciąga od pierwszej linijki. Wątek główny zbliżony do serialu "Miasteczko Twin Peaks". Jednak spotka Nas niespodzianka, która ujawni się dopiero na ostatnich stronicach książki.

Artycja | 2011-01-24
Przeczytana: 2009 rok

Nie przeczytałam jej tak szybko jak 'Tajemniczy uśmiech', aczkolwiek też mnie wciągnęła. Najbardziej właśnie podobała mi się tytułowa gra pamięci głównej bohaterki.

Beata | 2010-11-05
Przeczytana: 2009 rok

Muszę przyznać że zakończenie totalnie mnie zaskoczyło. Bardzo dobra książka, warta przeczytania do końca trzyma w napięciu. Gorąco polecam.

Exxtone | 2015-04-25

Ta pozycja ostatecznie zniechęciła mnie do dalszego zgłębiana twórczości duetu Nicci French. Jest to książka, w której nic się nie dzieje, jakiś ciekawszy przełom następuje pod koniec, ale i on się urywa, a potem już tylko nuda, nuda, nuda... Polecam tylko najwierniejszym fanom twórczości NF.

Kinia | 2013-08-20
Przeczytana: 12 września 2013

na razie przeczytałam po niemiecku

iguana | 2016-10-14
Przeczytana: 2006 rok