Druga szansa

literatura młodzieżowa
Saga Egmont
2024-04-22
2024-04-22

Opowiadanie Oliwii Ciesielskiej to wakacyjna historia o przekraczaniu granic, które są w naszej głowie, które sami sobie narzuciliśmy, bo wydaje nam się, że świat się skończył. To historia o wychodzeniu ze strefy komfortu, by zobaczyć świat takim, jakiego dotąd nie znaliśmy.

Piękna, wzruszająca opowieść przenosząca czytelnika w świat, gdzie fizyczne ograniczenia tracą moc w obliczu siły wyobraźni i determinacji. Autorka nie tylko porusza ważne tematy związane z niepełnosprawnością, ale także ukazuje, jak silna może być ludzka więź i jak niezwykłe mogą być spotkania, które zmieniają życie.

Od pierwszych stron opowiadanie wciąga w wir wydarzeń, zabierając czytelników w podróż, o której nie sposób zapomnieć :)

Polecam miłośnikom wykwintnej literatury fantasy, a także każdemu, kto pragnie uciec od codzienności i odkryć magię w każdym słowie.

Od pierwszych stron opowiadanie wciąga w wir wydarzeń,...

Mam dla was świetną książkę, która, choć jest skierowana do nastolatków, moim zdaniem nadaje się dla każdego, komu nie brakuje wrażliwości i dobrego serca dla ludzi i zwierząt, potrzebujących pomocy. Książka zaczyna się niewinne, ale od początku zwraca uwagę na trudne tematy, potęgując tym nasze ludzkie odczucia. Bardzo szybko przywiązałam się do głównego bohatera i wspierałam go motywując w myślach. W książce tej poznacie Leo młodego chłopaka na wózku inwalidzkim, który po wypadku zamknął się w sobie i zaczął stronić od znajomych. Autorka daje nam poznać jego wnętrze, myśli, odczucia, poznając masę jego przeżyć, które kotłują się w umyśle i sercu tego młodego człowieka. Nam zdrowym, ludziom bez ograniczeń łatwo wszystko zrobić i nie dostrzegamy bariery, z jakimi ludzie niepełnosprawni muszą się zmierzyć. Czytając tę historię, bardzo ją przeżyłam i czytałam z wielkim smutkiem, licząc na promień słońca w dalszych jego losach. Autorka podarowała Leonowi ten promień, kiedy chłopak za namową rodziców pojechał na studencką imprezę integracyjną. Znajomi ze studiów zorganizowali ognisko blisko lasu, do którego w chwili ich nieuwagi jedzie na chwile odetchnąć. Tam spotyka dziewczynę, do której od samego początku poczuł sympatię. Była inna niż jego znajomi, ona zauważyła go, a nie jego wózek. Razem zaczęli szukać pieska, który gdzieś zaginął w trakcie spaceru i prowadzić bardzo obiecującą rozmowę, po której postanowili ciągnąć swoją znajomość. Jak ich znajomość przebiegała i jak spędzali razem czas warto zajrzeć do książki. W dalszej części będą chwile radosne i smutne. Niestety, nie tylko promienie słońca w jego losach stworzyła nam autorka, ale będzie tam też deszcz, a nawet burza, która swoją siłą może....na pewno nic dobrego nie przyniesie. Znajdziemy tam akcję z nutą fantazji, która oczaruje nas swym końcem, a historia tego chłopca zapadnie w pamięci. Śliczna opowieść chwytająca za serducho, nie mogłam się od niej oderwać i temu, że nie jest to obszerną książką, przeczytałam ją na raz. Książka dla miłośników Ebooków.

Leo słyszał opowieść o dziewczynce, która wraz ze swoim psem została w lesie. Traktuje to jako bajkę, nic realnego. Jednak jego przyjaźń z Sarą i jej psem jest jak najbardziej realna.
Świetnie poprowadzona akcja. Czekałam na każde wyjście Leo, jego "bunt" z zapartym tchem.
A zakończenie? Tak, jak nie lubię otwartych zakończeń, tak tutaj tytuł dla mnie nabrał nowego znaczenia.
Zdecydowanie polecam!

Cudowna opowieść, pięknie napisana, dla małych i dużych. Jedyny zarzut to że taka krótka

• Egzemplarz recenzencki
  • Literatura młodzieżowa
  • Od Autora

Dodaj cytat z książki Druga szansa