Jessie K. chce czegoś więcej

2023-06-06
9788383219196
Young Adult

𝐑𝐄𝐂𝐄𝐍𝐙𝐉𝐀

♥︎ 𝐓𝐲𝐭𝐮𝐥: ,,𝑱𝒆𝒔𝒔𝒊𝒆 𝑲. 𝒄𝒉𝒄𝒆 𝒄𝒛𝒆𝒈𝒐𝒔 𝒘𝒊𝒆𝒄𝒆𝒋"
♥︎ 𝐀𝐮𝐭𝐨𝐫: @jackiekhalilieh
♥︎ 𝐖𝐲𝐝𝐚𝐰𝐧𝐢𝐜𝐭𝐰𝐨: @wydawnictwoyoung
♥︎ 𝐖𝐢𝐞𝐤: 12+

[𝐰𝐬𝐩𝐨𝐥𝐩𝐫𝐚𝐜𝐚 𝐫𝐞𝐤𝐥𝐚𝐦𝐨𝐰𝐚 ]

𝐎𝐜𝐞𝐧𝐚: ★★★★★

❀ ,,𝑱𝒆𝒔𝒔𝒊𝒆 𝑲. 𝒄𝒉𝒄𝒆 𝒄𝒛𝒆𝒈𝒐𝒔 𝒘𝒊𝒆𝒄𝒆𝒋" to lekka, urocza i pełna ciepła młodzieżówka. Historia autystycznej dziewczyny jest bardzo wartościowa i potrzebna, wiele możemy nauczyć się od głównej bohaterki. Ta książka stała się dla mnie komfortowym miejscem i trafiła do mojej topki 🥺

❀ Autorka porusza bardzo ważny temat neuroróżnorodności, który świetnie opisała. Wszystko jest pięknie i w ciekawy sposób wytłumaczone, co pozwala lepiej poznać sposób postrzegania świata przez osoby neuroróżnorodne. Uważam, że każdy powinien przeczytać tą książkę 🤍

❀ Książka wciągnęła mnie już od samego początku. Nie mogłam się od niej oderwać i momentami zapominałam, że czytam 🤭 Niezwykle przyjemnie mi się czytało i świetnie się przy tym bawiłam. Styl autorki jest lekki, prosty i komfortowy, a książkę czyta się bardzo szybko. Fabuła jest oryginalna i wyjątkowa, nie ma tu miejsca na nudę.

❀ Książka jest idealna dla osób, które lubią takie motywy i wątki jak: pierwsza miłość, początek liceum, neuroróżnorodność, lista celów do zrealizowania i klimat lat 90. 💞

❀ Bohaterowie są bardzo dobrze wykreowani, każdy ma inny charakter. Ogromnie polubiłam Jessie i jej przemyślenia. Chociaż nie zawsze zgadzałam się z jej decyzjami, które momentami były dość głupie. Wątek romantyczny był cudowny i dodawał całej akcji napięcia. Ja oczywiście jestem Team Griffin, bardzo go polubiłam 😍 Od początku jednak nie lubiłam Levi'ego, który bawił się uczuciami głównej bohaterki.

❀ Nie mogę i nie chcę zdradzić wam zakończenia książki, ale powiem wam tylko, że było IDEALNE i jestem szczęśliwa z tego powodu 🥺 Od samego początku chciałam, żeby tak to wszystko się potoczyło. Jednak żeby dowiedzieć się o co mi chodzi, musicie się sami przekonać 🤭🤍

❀ Książka bardzo mi się podobała i z całego serca wam ją polecam! 💞 Koniecznie musicie ją przeczytać 🤍 KOCHAM tą książkę!!! 🥺

𝐑𝐄𝐂𝐄𝐍𝐙𝐉𝐀

♥︎ 𝐓𝐲𝐭𝐮𝐥: ,,𝑱𝒆𝒔𝒔𝒊𝒆 𝑲. 𝒄𝒉𝒄𝒆 𝒄𝒛𝒆𝒈𝒐𝒔 𝒘𝒊𝒆𝒄𝒆𝒋"
♥︎ 𝐀𝐮𝐭𝐨𝐫: @jackiekhalilieh
♥︎ 𝐖𝐲𝐝𝐚𝐰𝐧𝐢𝐜𝐭𝐰𝐨: @wydawnictwoyoung
♥︎ 𝐖𝐢𝐞𝐤: 12+

[𝐰𝐬𝐩𝐨𝐥𝐩𝐫𝐚𝐜𝐚 𝐫𝐞𝐤𝐥𝐚𝐦𝐨𝐰𝐚 ]

𝐎𝐜𝐞𝐧𝐚: ★★★★★

,,Jessie K. chce czegoś więcej" - Jackie Khalilieh

4.5/5⭐
Do sięgnięcia po tę książkę zachęcił mnie jej opis. Motywy sprawiły, że byłam jej bardzo ciekawa i nie mogłam się doczekać, aż w końcu ją przeczytam.

Ta historia naprawdę bardzo mi się spodobała. Od razu polubiłam Jessie. Tak jak ona jestem w pierwszej klasie liceum, co pozwoliło mi lepiej zrozumieć jej sytuację. Do tego stopnia zaangażowałam się w fabułę, że momentami miałam ochotę doradzać jej lub po prostu przytulić.

Uważam, że bohaterowie zostali wykreowani naprawdę dobrze. Byli stworzeni na tyle realistycznie, że do części z nich od razu czułam sympatię, a do niektórych niechęć. Według mnie to duża zaleta.

W książce poruszane zostały bardzo ważne aspekty, a jednocześnie zostały przedstawione w przystępny sposób, który pozwala zaznajomić się nieco lepiej między innymi z tematem neuroróżnorodności.

Fabuła była ciekawa i sprawiała, że miało się ochotę ciągle wracać do tego tytułu i dowiadywać co będzie dalej.

Uważam, że o tej książce powinno być zdecydowanie głośniej i więcej ludzi powinni się z nią zapoznać. Ja bardzo wam ją polecam, a także mam nadzieję, że wam również się spodoba.

[Współpraca reklamowa z Wydawnictwem Young]

,,Jessie K. chce czegoś więcej" - Jackie Khalilieh

4.5/5⭐

bardzo fajna książka przyjemnie się ją czytało

bardzo fajna książka przyjemnie się ją czytało

☔🌧️

Jessie K. rozpoczyna właśnie naukę w liceum. Od zawsze czuła, że nie pasuje do innych, a dopiero co otrzymana diagnoza autyzmu tylko utwierdza ją w obawach o to, jak poradzi sobie w nowej rzeczywistości. By zająć czymś myśli, tworzy listę celów do zrealizowania na nadchodzący rok szkolny. Nie ma pojęcia, jak wiele wydarzy się w najbliższych miesiącach - będzie to czas nowych znajomości, pierwszych zauroczeń, ale przede wszystkim poznawania siebie.

🎤🎭

Ależ to była przeurocza młodzieżówka! Dzięki niej na chwilę poczułam się jak licealistka i było to przemiłe uczucie.

Wciągnęła mnie od pierwszej strony za sprawą zabawnej, błyskotliwej narracji, a dzięki ciekawej fabule i reprezentacji utrzymała moją uwagę do samego końca.

Choć nigdy w pełni nie zrozumiem, jak osoba autystyczna postrzega świat, czuję, że dzięki tej historii wiem więcej i bardzo się z tego cieszę. Uwielbiam książki, które otwierają oczy na różnorodność osób wokół.

Jessie to wspaniała bohaterka, zdecydowanie dająca się lubić. Podobały mi się jej liczne przemyślenia na temat przyjaźni, relacji romantycznych, pochodzenia (jest Palestynką) i odkrywania zmian w swoim wnętrzu.

Jeśli szukacie wciągającej młodzieżówki z mądrym przekazem, ciekawą reprezentacją i uroczym wątkiem romantycznym - gratuluję, udało Wam się taką znaleźć 💜

[12+]

🥑🍇

[współpraca reklamowa z @wydawnictwoyoung]

☔🌧️

Kiedy tylko dowiedziałam się, że ta książka ma być wydana w Polsce od razu wiedziałam, że chce po nią sięgnąć. Nigdy nie czytałam książki z bohaterem lub bohaterką w spektrum autyzmu. Uważam, że takie książki są bardzo ważne i cieszę się, że są wydawane na polskim rynku.
Opowiada o Jessie, u której zdiagnozowano autyzm. Poznajemy ją w momencie, w którym zaczyna liceum. Za namową swojego psychologa tworzy ona listę celów, a jednym z nich jest zachowanie swojej neuróżnorodności w tajemnicy. Powoli jej świat zaczyna nabierać kolorów, a dziewczyna poznaje dwóch chłopaków, którzy kradną jej serca.
Jessie K chce czegoś więcej jest przyjemną i wciągająca młodzieżówka, ale nic więcej. Nie zachwyciła mnie jakoś bardzo, ale nie jest też moim rozczarowaniem.
Książka jest dobrze napisana, nie miałam problemu z wciągnięciem się w fabułę, ale mimo, że byłam zaangażowana w fabułę to były pojedyncze sceny, które po prostu mnie nudziły.
Jeśli chodzi o minusy to zdecydowanie jest nim wątek romantyczny bo zaczyna się on zdecydowanie zbyt szybko. Oprócz tego występuje tu trójkąt miłosny, którego bardzo nie lubię.
Podsumowując jest to przyjemna książka, idealna dla młodszych.

/Współpraca Reklamowa-@wydawnictwoyoung/

+ Jessie K. Chce czegoś więcej

+@wydawnictwoyoung

3,5/5

+ Książka ma swoje plusy jak i minusy, ale mimo to uważam że każdy powinien ją przeczytać. Już od pierwszych stron bardzo się wciągnęłam, styl pisania autorki był bardzo przyjemny. Główna bohaterka jest bardzo fajna, jednak nie mogę tego samego powiedzieć o Levim. Ten bohater w ogóle nie przypadł mi do gustu, jego zachowanie wobec Jessie bardzo mi się nie podobało. Jeśli chodzi o Griffina bardzo spodobała mi się Jego postać, I wydaje mi się że może on należeć do książkowych mężów. Końcówka książki bardzo mi się spodobała, nie mogła ona być lepsza.

/Współpraca Reklamowa-@wydawnictwoyoung/

+ Jessie K. Chce czegoś więcej

+@wydawnictwoyoung

3,5/5

✯Współpraca Reklamowa @wydawnictwoyoung ✯

Ta książka była tak dobra, że pochłonęłam ją w niecałe pięć godzin. Już od pierwszej strony wciągnęłam się w świat Jessie i jej problemów, jak i poznawania siebie i swojego „ja” po zdiagnozowaniu u niej autyzmu.

Fabuła bardzo mi się podobała. Wciągnęłam się niesamowicie i aż żałowałam, że przeczytałam ją tak szybko. Na szczęście pozaznaczałam wiele świetnych fragmentów, do których wrócę niejednokrotnie, tak samo przeczytam od początku tą książkę i to nie raz. Mega mocno zapadła mi w pamięci. Świetna luźna fabuła, nie było momentu, w którym mnie nudziła. Miała w sobie (prawie) wszystko, czego potrzebowałam. Jednak w późniejszych rozdziałach bardzo irytowała mnie postać Levi’ego, tak samo czuję lekki niedosyt przez końcówkę i jej szybkie zakończenie. Brakowało mi tego, jak jej rodzice zareagowali na jej chłopaka, wiedząc jak surowe zasady mają. Tak to reszta była wręcz idealna.

Jessie to dziewczyna, którą pokochałam od razu. Tak przyjemnie czytało mi się jej przemyślenia, czy jej dziennik. Mimo, że nie zawsze zgadzałam się z jej decyzjami, to uwielbiam jej przemyślenia. Podobnie miałam z postacią Griffina. Mimo to, że nie było rozdziałów z jego pov’a to uwielbiam jego i gdy tylko pojawiał się w książce automatycznie zaczynałam się uśmiechać.

Mimo to niezbyt polubiłam znajomych Jessie na początku. Od początku postać Cas strasznie mi nie pasowała. Za to Mel polubiłam od początku, jednak Odelie polubiłam z czasem. Za to Levi’ego z początku lubiłam, ale im dalej tym bardziej jego postać, jak i jego decyzje tak mnie irytowały, że końcowi stwierdzam, że to osoba, którą polubiłam najmniej.

Książka jest naprawdę świetna, mogę wam polecić ten tytuł z ręką na sercu. Mam nadzieję, że jeżeli po nią sięgniecie, spodoba wam się tak samo, jak mi!

✯Współpraca Reklamowa @wydawnictwoyoung ✯

Na wstępie chciałabym podziękować wydawnictwu za zaufanie i możliwość współpracy 🫶🏽
Książka opowiada o początkach liceum Jessie, która chwilę wcześniej dostała diagnozę autyzmu. Jessie chce aby początek nowej szkoły był jej nowym życiem- tworzy sobie listę celów na ten rok. Zdobywa znajomych i przyjaciół, jednak nie zawsze musi być kolorowo. Nie spodziewa się jednak że jej serce skradnie dwóch pewnych chłopców...
Nie miałam do tej książki żadnych oczekiwań, spodobała mi się. Styl pisania autorki jest bardzo przyjemny, przez książkę się płynie. Akcja szybko się dzieje, książka wciąga naprawdę nie da się oderwać🤭. Dzięki tej książce możemy również zrozumieć mdz innymi myśli osób w spektrum autyzmu. Główna bohaterka to bardzo comfort postać, polubiłam ją!! W niektórych momentach inni bohaterowie mnie denerwowali, ale no cóż zawsze muszą tacy być. Oprócz Jessie bardzo mi się spodobała też jej siostra- Annie😍, ich relacja z każdą stroną była coraz zdrowsza.
Podsumowując, jest to bardzo wartościowa i ciekawą książka, uważam że powinna dotrzeć do większej ilości odbiorców!

~ Recenzja ~
Jessie K. chce czegoś więcej -Jackie Khalilieh
5/5 ⭐️
AAAAA KOCHAM TĘ KSIĄŻKĘ!!!!!
Sięgnęłam po nią głównie ze względu na reprezentacje osób neuroróżnorodnych, ale nie miałam większych oczekiwań. Jestem więc bardzo mile zaskoczona.
Za co właściwie tak bardzo ją pokochałam?
Szczerze absolutnie za wszystko. Zaczynając od bardzo przyjemnego stylu pisania, dzięki któremu bardzo szybko się czytało, przez świetnie wykreowanych bohaterów (bardzo polubiłam główną bohaterkę),aż do świetnie przedstawionego spektrum autyzmu, czyli tego przez co właściwie po nią sięgnęłam.
Wszystko do siebie pasowało, a przez książkę wręcz płynęłam momentami zapominając, że czytam.
Polecam ja absolutnie każdemu, ponieważ jest przyjemna, ale porusza też ważne tematy.

[współpraca barterowa{

~ Recenzja ~
Jessie K. chce czegoś więcej -Jackie Khalilieh
5/5 ⭐️
AAAAA KOCHAM TĘ KSIĄŻKĘ!!!!!
Za co właściwie tak bardzo ją pokochałam?

Jessie K. chciała czegoś więcej, ale ja tez chciałam czegoś więcej od tej książki. Przeżyłam lekkie rozczarowanie. Ale mimo wszystko nie mogę wam odradzić tej książki bo była bardzo dobra!

Tę młodzieżówkę wyróżnia kilka motywów i reprezentacji. Sięgnęłam po nią głównie ze względu na to, że główna bohaterka - Jessie jest osobą autystyczną. Niezmiernie cieszy mnie to, że na rynku wydawniczym powstaje coraz więcej książek z reprezentacją neuroróżnorodności. Bardzo chciałam i nadal chce się edukować w tym temacie i zobaczyć jak myśli osoba w spektrum. Tutaj zdecydowanie było mi blisko do bohaterki bo sama ostatnio zaczęłam nową szkołę więc całkowicie rozumiałam jej obawy i niektóre emocje. Widzę też różnice pomiędzy mną a nią, więc nie mogłam się z nią utorżsamić. Wątek romantyczny to zdecydowanie główny motyw tej książki i niezmiernie mi się on nie podobał. Był dla mnie mocno przerysowany i totalnie nie wyczuwałam chemii między bohaterami. Trójkąt miłosny również bardzoo mi się nie podobał, chociaż na szczęście bohaterka wybrała bohatera, któremu kibicowałam od początku.
Książkę czyta się przyjemnie i szybko. Pióro autorki jest bardzo proste i myślę że będzie to dobra powieść zwłaszcza dla młodszych (12+) chociaż każdy znajdzie w niej coś dla siebie.
Niestety nie spodobała mi się ona tak jakbym tego chciała więc nie mogę dać jej tyłu gwiazdek ile jej przewidywałam, ale myślę, że wyciągnęłam z niej kilka istotnych refleksji.

• Współprace 2024
  • Obyczajowe