Ashes falling for the sky 2

Okładka książki Ashes falling for the sky 2 Nine Gorman, Mathieu Guibé
Okładka książki Ashes falling for the sky 2
Nine GormanMathieu Guibé Wydawnictwo: Feeria Stories Cykl: Ashes falling for the sky (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Ashes falling for the sky (tom 2)
Feeria Stories
2024-03-14
2024-03-14
Monika Motkowicz

Okładka książki Ashes falling for the sky 1 Nine Gorman, Mathieu Guibé
Ashes falling ... Nine Gorman, Mathie...

,,Moja obecność przypomina mu, że już nigdy nie będzie sam”

Zakończenie ,,Ashes falling for the Sky” zostawiło mnie z ogromnym znakiem zapytania i dużą ilością trudnych emocji. Z niecierpliwością czekałam na ciąg dalszy tej historii i kiedy w końcu dotarłam do samego końca, mogę jasno powiedzieć, że ,,Ashes falling for the Sky 2” wstrząsnęło moim sercem, rozczuliło i ostatecznie roztrzaskało je na drobne kawałeczki. Już dawno nie byłam aż tak bardzo zaskoczona czytaną książką.

Wyjazd Asha do Nowego Jorku wcale nie był tak kolorowy, jak przypuszczał. Z dala od Bloomington czuł się nie na miejscu, a jego własne demony nie pozwalały mu odetchnąć. Życie również dla Sky postawiło niełatwe wyzwanie (o którym już jest mowa w zakończeniu pierwszej części),ale niezwykle imponowała mi swoją dojrzałością, odwagą i determinacją. Nowa rola w jej życiu oraz stare demony nie sprawiły, że siedziała zapłakana w kącie. Wręcz przeciwnie.

Ich drogi przecięły się ponownie w najmniej spodziewanym momencie, który ani trochę nie był czymś dobrym. Powiedziałbym, że wręcz tragicznym.

Historia tej dwójki to jest wypełniona niewypowiedzianymi słowami, głębokimi ranami, poczuciem winy i poruszającą, niezwykłą miłością. Uwielbiam te emocje, które zostały opisane w świetny sposób, bo tak naprawdę robiły one ze mną co tylko chciały.

Możecie przeczytać tę książkę w formie e-booka i przekonać się, że Ash i Sky zasługują na każde dobro tego świata. Aż przechodzą mnie ciarki, kiedy przypomnę sobie o niektórych scenach. Koniecznie musicie dopisać tę dylogię do listy książek, które warto przeczytać.

,,Moja obecność przypomina mu, że już nigdy nie będzie sam”

„Ashes falling for the skay 2” to kontynuacja “Ashes falling for the sky” czyli historii Asha I Sky.

Walka z demonami zdaje się nie mieć końca. Przeszłość wciąż daje o sobie znać, a gdy losy Sky i Asha splatają się ponownie, otwierają się stare rany.
Doskonale wiecie jak bardzo pokochałam pierwszy tom i jak złamane serce miałam po jego skończeniu. Gdy tylko dowiedziałam się, że drugi tom zostanie u nas wydany – strasznie się ucieszyłam. Drugi tom posklejał moje serce i na nowo je roztrzaskał. Już przy pierwszym tomie bardzo polubiłam styl pisania obu autorów i w tym też tak było. Od razu wciągnęłam się w historię dobrze znanych mi bohaterów i z bijącym sercem śledziłam ich losy. Fabuła skupia się na relacji Asha i Sky, która została wystawiona na ciężką próbę i ją przegrała. Teraz po kilku miesiącach ta dwójka znowu spotyka się w jednym miejscu za sprawą śmierci bliskiej im osoby. Wszystko co myśleli, że o sobie wiedzą okazało się kłamstwem. Ich drogi się rozeszły mimo, że oboje każdego dnia strasznie tęsknią i cierpią. Zwłaszcza, że Sky jest w ciąży i nadal nie powiedziała o tym Ashowi. Ten tom był równie bardzo emocjonalny co poprzedni. Mimo, że skończyłam go czytać jakiś czas temu to nie mogłam sobie poradzić z tym co się wydarzyło. Ta książka przejechała mnie emocjonalnie, tak samo jak bohaterów. Zniszczoną relacje bardzo trudno odbudować. Szczególnie gdy przeszłość wciąż daje o sobie znać a bohaterowie są po prostu zniszczeni. Autorzy świetnie poradzili sobie z tą bombą emocjonalną i sprytnie poprowadzili fabułę. Z każdym kolejnym rozdziałem chce się więcej mimo bólu. Są też lepsze momenty, które wprawiają serce w szybszy rytm. Sky i Ash to dwie dusze, które zasługiwały na całe dobro tego świata. Cudownie było móc wrócić do tych bohaterów i po raz kolejny przeżywać z nimi ich losy. Zakończenie doszczętnie złamało moje serce i niestety nie mogę wybaczyć autorom tego co zrobili. Nadal mnie boli serce gdy o tym myślę:( Jeśli czytaliście pierwszy tom to koniecznie sięgnijcie po drugi! A jeśli nie mieliście okazji jeszcze przeczytać „Ashes fallling for the sky” to polecam to zrobić!🥺

🌸 RECENZJA PATRONACKA 🌸

[WSPÓŁPRACA REKLAMOWA]

„W komedii romantycznej padlibyśmy sobie w ramiona. Ale życie to nie film i żadne z nas nie zapomniało, jak to się między nami skończyło”. Walka z demonami zdaje się nie mieć końca. Przeszłość wciąż daje o sobie znać, a gdy losy Sky i Asha splatają się ponownie, otwierają się stare rany.

Przejmująca historia o niezagojonych ramach, które przypominają o sobie w nieoczekiwanych momentach. Emocjonującą i w każdym calu, świetnie napisana – “Ashes falling from the sky 2”. Książka o poruszającej miłości, która nie ma prawa trwać bez przeszłości. Trudnej i smutnej przeszłości, która okrutnie wbija im się w plecy, nie pozwalając zostawić tego, co już było.

Drugi tom nie jest mniej przejmujący niż pierwszy. Na pewno dopełnia pustkę, z którą wcześniej zostawili mnie autorzy, ale śmiało mogę też powiedzieć, że… nie dodałabym do tej książki nawet najmniejszego zdania. Wszystko jest idealnie dopełnione do ostatniej kropki. Musicie spodziewać się naprawdę wielu emocji i drżącego z każdym oddechem serca.

Znowu – im dalej czytałam, tym więcej chciałam wiedzieć, bo pozory bowiem znów są złudne i niejednokrotnie zastanawiające… a czasami nawet niebezpieczne.

🌸 RECENZJA PATRONACKA 🌸

[WSPÓŁPRACA REKLAMOWA]

Przejmująca historia o niezagojonych...

Jestem tak wkurzona na autorów,że ciężko uczciwie ocenić tę historię.Strasznie się namęczyłam z jej bohaterami i jestem sfrustrowana.Emocjonalna,przez większość czasu smutna,dobrze napisana, ale...no nie!

Relacja naznaczona bólem nieprzepracowanych traum. Mocno przejmująca, wręcz wrzynająca się w serce, jednocześnie zmysłowa i pełna upragnionej bliskości. Nine Gorman i Mathieu Guibé ponownie otwierają szczeliny niezagojonych wcześniej ran – tym samym próbują znaleźć nadzieję dla pogrążonych w tęsknocie bohaterów. Drugi tom cyklu Ashes Falling for the Sky, okazuje się powieścią równie mroczną i poruszającą, przepełnioną smutkiem i przeszywającą niepewnością, ale przynosi też sceny potrzebnego ukojenia.

Dokuczliwa pustka, gorycz, marazm, przygaszenie – właśnie w tak gryzące emocje wkrada się rozczulony czytelnik. Doskonale pamięta przenikliwy mrok, jakim owiane zostały cmentarne epizody pierwszej części, pamięta też własne poczucie bezradności wobec niechcianego zakończenia. Ta kontynuacja niewątpliwie przynosi pożądaną ulgę, jednocześnie domaga się zderzenia z demonami przeszłości. Niespodziewana śmierć kolejny raz łączy dwie stęsknione intymności, pozwala wspólnie zmierzyć się z żałobą, okazuje się pozostawioną w spadku szansą na ponowne nawiązanie soczystej i przede wszystkim szczerej namiętności. Wyraźnie zaakcentowany tu motyw ciąży przepleciony zostaje z relacją na odległość oraz refleksyjnym motywem „found family”, a wszystko w naprzemiennie dozowanej narracji pierwszoosobowej – tak bardzo prawdziwej, głębokiej i dotykającej. Ash to kreacja nasączona ciemnością nieblaknących wspomnień, to mężczyzna obarczony winą, zanurzony w nieodwołalnej stracie, zatracony w pokłosiu uzależnień, w środku zniszczony, wybrakowany, samodzielnie odarty ze złudzeń. Przywoływane retrospekcje odkrywają przed odbiorcą mroczne, częściowo niespodziewane fragmenty jego skruszonego życiorysu, tym samym pozwalają zrozumieć fundamenty całej historii. Zaszyta w nich nicość wymaga przetrawienia oraz wsparcia bliskich, domaga się też otwarcia się na inne kolory życia, czerń jednak do końca pozostaje częścią tej wyjątkowej więzi.

To historia miłości szczerej i fascynującej, ale też poruszająca konfrontacja ze smutną i niesprawiedliwą przeszłością. Czytelnik zakrada się tu w gorzką obojętność wyblakłego dnia, w ciemność ran domagających się raźnego zabliźnienia, w otchłań okrutnie wrzynającej się straty, wreszcie w doskwierające poczucie tęsknoty za odrzuconą bliskością. To namiętność fizycznie soczysta i nieposkromiona, ubrana w pięknie dopieszczone słowa, to kontynuacja ważna, wzruszająca i potrzebna, scalająca w sobie nie tylko motyw ciąży, ale też rozczulający trop znalezionej rodziny. Nine Gorman i Mathieu Guibé próbują złagodzić zagnieżdżony w pierwszym tomie ból, rozprężają nieco zmysły, dostarczają też upragnioną nadzieję, ale nie zabierają z niego najmroczniejszych nut.

• Nie posiadam

Dodaj cytat z książki Ashes falling for the sky 2