Bliźniaczy płomień

W.A.B.
2024-03-27
2024-03-27
9788383195483

Hejka! Szukacie niesamowicie komfortowej książki 13+, która rozgrzeje każde serduszko? 🥹❣️

Jeśli tak, to trafiliście idealnie! ✨️

Przedstawiam Wam ,,Bliźniaczy płomień" 🔥🍜
,,Bliźniaczy płomień" to przepiękna historia opowiadająca o wychodzeniu ze swojej sterfy komfortu, sile przyjaźni i lustrzanych duszach.
Jednak to nie wszystko! Jest to niesamowicie wartościowa lektura, która w cudowny sposób porusza masę trudnych tematów ❤️‍🩹 m.in.
⚰️ śmierć bliskich
💀 trauma
🙉 stany lękowe
🧑🏻‍❤️‍💋‍🧑🏼 queerfobia

Przeniesie Was do Paryża 🗼który nie zawsze jest taki piękny jak w filmach..
Lecz będąc cierpliwym da się w nim odnaleźć swoją bratnią duszę (jak wszędzie) 🫶🏻

,,W pewnym momencie znajdziesz odpowiednie osoby, a one odszukają ciebie. Nie musisz wiecznie uciekać, możesz zatrzymać się na chwilę i rozkoszować zachodzącymi zmianami" ✨️

Gwarantuję, że przy tej książce skończą Wam się znaczniki 🥹🩷

Zawiera wiele pięknych cytatów trafiających głęboko w serce, większość z nich to wypowiedzi najlepszej przyjaciółki Aleksa- Hope, jego pieska rasy border collie 🐶 (powyższy cytat również wyjęty jest z jej ust)

Grzechem byłoby nie wspomnieć o fantastycznej relacji Aleksa z swoją suczką 🐶 Chłopak potrafił się z nią komunikować, a Hope idealnie odczytywała jego emocje, pocieszała w trudnych chwilach, a lepszych rad, niż jej w życiu nie słyszałam! ❤️‍🩹

Jest to powieść skłaniająca do refleksji i zawierająca wiele życiowych rad, które nie wyjdą z mojej pamięci tak szybko. Często podczad czytania musiałam się zatrzymać i pomyśleć 🫶🏻

Akcja rozwijała się w idealnym tempie, a wątek romantyczny był niezwykle uroczy! 🩷

Huśtawka emocji gwarantowana! Podczas czytania byłam wzruszona i łzy leciały mi po policzkach, ale również uśmiechałam się od ucha do ucha 🥹

@bookovicz ogromne gratulacje napisania takiej cudownej powieści! Zdecydowanie udany debiut 😻✨️

Ta książka skradła moje serduszko od pierwszych stron i bardzo mnie wciągnęła 🥹❤️‍🩹

Z reką na sercu polecam Wam tą historię! Musicie ją przeczytać! 😻💋

Jeśli tak, to trafiliście idealnie! ✨️

Przedstawiam Wam ,,Bliźniaczy płomień" 🔥🍜
Jednak to nie wszystko! Jest to niesamowicie wartościowa...

No i kolejna książka z Paryżem w tle 🙂

Książka jest bardziej przeznaczona dla młodszych czytelników. Jednak jestem przekonana, że i ci starsi poczują ten fajny flow czytając historię dwóch chłopaków, których życie postawiło naprzeciwko siebie.

Cała historia jest jakby to najlepiej ująć hm klimatyczna, pozytywna i dająca nadzieję ! Czasami szczególnie w młodym wieku wydaje nam się, że jakieś wydarzenie to koniec świata. Wystarczy jednak rozejrzeć się dookoła i dostrzec ludzi, którzy z natury są jednak pomocni. Czasami swoją bliźniaczą duszę i pomocną dłoń znajdziemy w osobie niespodziewanej. Często dobro lubi się przydarzać z zaskoczenia i to chyba jest w tym wszystkim fajne 🙂

Gratuluje autorowi fajnego debiutu 🙂 książka jest naprawdę ciekawa i bardzo pozytywna. Kiedy myślę o tej historii uśmiecham się i to chyba jest najlepsza rekomendacja 🙂

No i kolejna książka z Paryżem w tle 🙂

Po lekturze tej książki ogarnia mnie swego rodzaju irytacja. kolejny bowiem raz czytam książkę z miłosnym wątkiem gejowskim, bądź uczuć między młodymi osobami - w dodatku rodzimego autora - której akcja toczy się...., no właśnie! Dlaczego to zawsze musi być świat daleki od nas? Nowy Jork, Londyn, Paryż, najczęściej Zachód? Chętnie przeczytałbym taką historię rozgrywającą się gdzieś obok mnie? Obojętnie w jakim miejscu, ale w Polsce. Niech ukazywanie tych historii w Ameryce, czy Paryżu, zajmą się tamtejsi autorzy. To tyle w kwestii irytacji. A co do treści..., no cóż. Fajna historia dla ckliwych i romantyków. Dobrze napisana i chwilami mocno wciągająca.

Założę się, że większość z nas, osób czytających, ma książkę, którą może nazwać dla siebie komfortową. Dla mnie z pewnością będzie to BP. Książka Maksa jest jak on sam – ciepła, przyprawiająca o uśmiech i dająca nadzieję. Ale przejdźmy do konkretów.
Chłopak Daikiego zginął w centrum Paryża rok wcześniej. Teraz bohater próbuje wyjść na prostą, pomagając w rodzinnej ramenowni (świetny i pyszny wątek!!). Do stolicy Francji przeprowadzają się Hope (pies z okładki 🖤) i Aleks, który liczy na nowy start po stracie bliskich. Czy kiedy spotkają się "przez przypadek", ich światy się zmienią? A może te światy są tak naprawdę jednym?

💠 Zamknij oczy. Wyłącz myślenie. Posłuchaj serca.

Pochłonęłxm ją strasznie szybko, bo nie da się nie przewracać kolejnych stron. Styl jest prosty (czasem miałxm pewne zgrzyty, bo samx tak nie mówię, ale ja jestem dziwnx hah) i angażujący. Mimo że jest to obyczajówka (z elementami realizmu magicznego),to jesteśmy ciekawi, jak potoczą się losy Daikiego i Aleksa, jakie skrywają tajemnice i czym jest tytułowe zjawisko. Mamy tu mnóstwo motywów i wątków, które kocham i doceniam – zmagania z trądzikiem, oczywiście reprezentacja osób LGBTQ+, powolnie rozwijający się wątek romantyczny, zdrowa i urocza relacja, barwni bohaterowie (też drugoplanowi),humor, terapia i jej rola, piękna relacja rodzinna i pies-opiekun (!!!),miłość do gotowania, radzenie sobie z traumami, życie mimo wszystko, miłość i przyjaźń, przeznaczenie, mnóstwo nawiązań do popkultury i klimat Paryża (🇲🇫🥖🧑🏽‍🎨🥐).
Maks napisał książkę, do której wiele razy będę wracać myślami, bo zapewniła mi świetną rozrywkę w czasie, kiedy bardzo jej potrzebowałxm. Jeśli szukacie miłego oderwania od rzeczywistości, naprawdę warto sięgnąć po BP.

💠 Bo jesteśmy lustrzanymi duszami.
Bo jesteśmy bliźniaczym płomieniem.
Bo jesteśmy jednością.

Recenzja

Współpraca reklamowa @neony_w.a.b
@wydawnictwo_wab

Daiki jest chłopakiem, który w tak młodym wieku przeżył straszną rzecz. Mieszka w Paryżu a jego rodzice mają restaurację z ramen. Od sytuacji, która mu się wydarzyła od tamtej pory nie wierzy w miłość.

Alex i Hope przyjechali do Paryża, żeby znaleźć gdzieś swoje miejsce. Jego pasją jest gotowanie więc od razu poszukuje pracy w strefie gastronomicznej.

Niespotykany los splata tych dwóch skrzywdzonych chłopaków w niespotykany sytuacji?

Książka, która porusza bardzo trudny temat jakim jest strata kogoś bliskiego. Ta dwójka chłopaków stracili kogoś i każdy z nich na swój sposób odczuwa to. Los, który połączył te dwie zgubione dusze on zemdlał przez swoją traumę i ataki paniki za to Alex, który jest opanowany pomaga mu. Z niespotykanych przyczyn los znowu ich splata, bo teraz Alex będzie pracować u Daiki rodziców. Historia, która pokazująca cudowną relację przyjacielska jaką ma Alex ze swoją suczką rasy border collie (Hope) a także to jak wspierających i kochanych rodziców i przyjaciół ma Dakie dawało to bardzo ciepły klimat. Relacja między bohaterami jest ciekawa z każdy rozdziałem możemy obserwować jak niewidzialna nić ciągnie ich do siebie jakby byliby sobie przeznaczeni. Książka, przy której z pewnością się rozczulisz a także momentami poczujecie smutek. Historia jest napisana z perspektywy Alexa i Daika dzięki temu możemy spojrzeć pod innym kątem co sędzię w ich głowach. “Bliźniaczy płomień” jest to debiutem i musze przyznać cudownie napisany styl pisania autora jest bardzo przyjemny, ale także lekki. Książka, która jest zarazem słodka jaki i gorzka. Bardzo mocno wam polecam, jeśli lubicie książki New adult, cudowną historie miłosną która poruszana temat straty bliskiej osoby jaki i traum czy lęków a także found family.

Recenzja

Współpraca reklamowa @neony_w.a.b
@wydawnictwo_wab

Do tej powieści, nie ukrywam miałam jakieś oczekiwania i…NIE zawiodłam się 🤩. Od pierwszych stron czułam, że będzie to wartościowa i piękna historia, i tak też było. Styl pisania Maksa po prostu pokochałam. Był on naprawdę bardzo przyjemny i czekam na więcej historii spod jego pióra. Fabuła, jak i akcja książki totalnie przypadły mi do gustu tak samo jak bohaterowie, którzy byli wspaniale wykreowani, świetnie było czytać o ich losach oraz sprawili, że naprawdę przywiązałam się do nich jak i do samej powieści, przez co bardzo ciężko było mi ją kończyć.

Od tej książki po prostu bije komfortem i dobrą energią. Podczas czytania czułam się niemal jak pod ciepłym kocykiem (mimo że pod nim nie byłam 🤪),oraz nie zliczę, ile razy parsknęłam śmiechem na zabawne momenty.
Książka porusza jednak też masę ważnych tematów, które nie raz doprowadziły mnie do łez. Maks pięknie przedstawił wszystkie wątki książki, a najbardziej zapadł mi w pamięć ten relacji człowiek-pies, oraz osoby w spektrum autyzmu ❤️‍🩹.

Czy polecam ? Oczywiście ! I to bardzo, bardzo, bardzooo ❤️‍🩹.

Take care, Zosia ❤️✨.

•współpraca barterowa•

Maks napisał książkę, która bez wątpienia dla wielu z was będzie bezpieczną przystanią. Otuli was i wesprze, gdy będziecie się zmagać z traumą, żałobą, czy też ze zrozumieniem siebie.
Bohaterowie, Daiki i Aleks, są zupełnie różnymi osobami, a jednak przeznaczenie stawia ich sobie na drodze. A więc przeznaczenie? Autor w świetny sposób opisuje ideę bliźniaczego płomienia oraz rodziny dusz. Przyznam, że bardzo mnie to zaintrygowało i po lekturze, przez dłuższą chwilę, zastanowiłam się nad tym.
Postać Hope, suczki, która potrafi porozumiewać się z Aleksem, urzekła mnie już od pierwszych stron! Jeszcze nigdy nie spotkałam się z taką kreacją zwierzęcia w książce, a więc był to przyjemny powiew świeżości. Mam nadzieję, że Maks nie odstawi tego motywu na bok przy kolejnych książkach ;)
Jest to książka powolna. Dlatego też, polecam ją każdemu, kto chce złapać chwilę wytchnienia w wirze codzienności. A także tym, którzy czują się samotni.
PS. Warto dodać, że teraz mam ogromną ochotę na ramen…

Zacznę od tego co muszę czyli Hope, która jest absolutnie moją ulubioną bohaterką z tej książki - jest to piesek, którego rozumiemy za pośrednictwem jej właściciela Aleksa, który ma umiejętność komunikowania się z nią. I to jak wygadany piesek! Uwielbiam jej głębokie mądrości, jej przekomarzanki, ale też nie brakuje w niej mimo wszystko… po prostu pieska, który czasem chce smaczka i frisbee hahaha.

Dla mnie jest to świetny debiut, bo przez książkę się płynie i nawet nie wiem kiedy mi te 300 coś stron myknęło. Jedyne do czego się gdzieś tam mogę przyczepić to dialogi bohaterów, czy ich teksty, miałam takie: „czy ktoś kiedykolwiek by tak powiedział?” hahaha, ale myślę, że to też kwestia indywidualna i raczej taki „smaczek”, który nie ma zbyt dużego znaczenia przy odbiorze całej fabuły.
Znalazło się kilka fragmentów, które bardzo, bardzo mi się spodobały i wartości, które autor nam przekazuje. Love it.
I te porównania i teksty, które momentami są tu tak odklejone jak wyjęte z moich ust, co mi się bardzo spodobało i jeszcze bardziej dzięki temu cieszyłam się z lektury przysięgam hahaha
Czytając:
czułam Ramen,
czułam Paryż,
czułam Maksa i jego włożone całe serducho.

Bo jesteśmy lustrzanymi duszami.
Bo jesteśmy bliźniaczymi płomieniami.
Bo jesteśmy jednością.

3,75/5⭐️
Jestem dumna, Maks! Jeszcze raz gratulacje!
Współpraca reklamowa z @wydawnictwo_wab dziękuję!

𝙍𝙀𝘾𝙀𝙉𝙕𝙅𝘼/ „Bliźniaczy płomień” - Maks Kuznowicz

[współpraca reklamowa]

Jak wiecie bardzo rzadko sięgam po queerowe książki, a kilka moich podejść, przekonania się do tej tematyki kończyła się niepowodzeniem. Dosłownie nic jak dotąd mnie nie przekonało i w jakimś stopniu obawiałam się „Bliźniaczego płomienia”, jednak teraz już mogę powiedzieć, że jest to pierwszy tytuł MLM, który mi się podobał 🤍

Ta książka jest naprawdę pełna komfortu i nie dowierzam, że jest to debiut Maksa! Jego styl pisania jest na maxa przyjemny i przez lekturę się płynie, a liczba stron zmniejsza się w zastraszającym tempie.

W tym tytule poruszane są kwestie śmierci bliskich i przechodzenia żałoby oraz stanów lękowych i radzenia sobie z traumą. Uważam, że oba te wątki zostały w fajny sposób rozwinięte, co prawda nie czułam emocji bohaterów, ale to dlatego, że aż tak się do nich nie przywiązałam :(

Poruszając kwestię postaci, do Daikiego i Aleksa nie mam o co się przyczepić, ale halo!!! Strasznie liczyłam na rozwinięcie wątku Adriana i jego mamy 🥲 Wszyscy bohaterowie, tak samo ci pierwszoplanowi jak i drugoplanowi zostali dobrze wykreowani i każdy z nich ma swoje cechy charakterystyczne, nie są oni bezbarwni co jest wielkim plusem!

UWIELBIAM HOPE OKEJ, TEN POMYSŁ NA WIĘŹ Z PSEM I MOC ROZMOWY Z NIM, BOŻE CUDO. Zdecydowanie kocham Hope i jej śmieszne teksty oraz głębokie przemowy 🐕🐶

Jeśli lubicie komfortowe książki z motywem MLM, którą przeczytacie raz dwa to mogę wam polecić „Bliźniaczy płomień” 🤍

★★★★/5

𝙍𝙀𝘾𝙀𝙉𝙕𝙅𝘼/ „Bliźniaczy płomień” - Maks Kuznowicz

[współpraca reklamowa]

Książka „Bliźniaczy płomień” to debiut pisarski Maksa Kuznowicza. Od dnia zapowiedzi, czekałam na tę książkę i miałam do niej bardzo wysokie oczekiwania i ani trochę się nie zawiodłam. Zaliczam tę książkę do jednej z najlepszych i najbardziej wartościowych jakie przeczytałam do tej pory w tym roku.

W książce „Bliźniaczy płomień” mamy dwoje głównych bohaterów – Daikiego oraz Aleksa. Daiki wychodzi na prostą po traumatycznych wydarzeniach jakie miały miejsce rok wcześniej. Pomaga rodzicom w prowadzeniu restauracji, spotyka się ze znajomymi i powoli wraca do życia. Pewnego razu podczas wyjścia ze znajomymi zaczyna doświadczać czegoś więcej. Aleks to chłopak, przeprowadził się do Paryża, aby zacząć nowe życie. Razem ze swoją suczką, z którą łączy go wyjątkowa relacja, szuka nowego miejsca na ziemi.

Spotkanie bohaterów następuje w bardzo dziwacznych i nieprzewidzianych okolicznościach. Jak ich przypadkowe spotkanie wpłynie na bohaterów? Czy Daiki otworzy się na miłość, a Aleks pozwoli na uporanie sobie z traumą?

Tyle słowem wstępu i przejdźmy do mojej opinii.

Nie będę ukrywać, że historia porwała mnie od pierwszej strony i wciągnęła aż do ostatniej. Bardzo mocno zaangażowałam się w fabułę i byłam ciekawa jak ona się potoczy. Czytając książkę przeżyłam emocjonalny rollercoaster (czasem nawet uroniłam kilka łez). Widać, że Maks włożył wiele serca w tę historię, ponieważ książka jest przesiąknięta jego osobowością.

Bohaterowie byli niezwykli – bardzo autentyczni i od razu dało się ich polubić. Można było czuć ich emocje, które przeżywali w trakcie książki. Ich relacja również była bardzo autentyczna. Dzięki temu, że książka była pisana z dwóch perspektyw, mogliśmy bliżej poznać bohaterów. Obaj bohaterowie są do siebie bardzo podobni, więc czasem ciężko było ich odróżnić. Obaj zmagali się traumą i na nowo próbowali stanąć na nogi. Jeden z bohaterów był w spektrum autyzmu i moim zdaniem fajnie, że ten temat został poruszony, ale trochę za mało rozwinięty. Urzekła mnie relacja Aleksa ze swoją suczką, Hope. To była wyjątkowa i piękna przyjaźń. Każdy z bohaterów książki był autentyczny i ciekawy. Urzekło mnie to, że akcja miała miejsce w Paryżu, bo nadało klimatu całej historii. Podobało mi się również nawiązanie do kultury japońskiej i tego, że autor wstawał japońskie zwroty (wraz z przypisami).

Styl pisania był bardzo lekki i przyjemny, przez co książkę czyta się szybko. Autor używa młodzieżowego słownictwa, który idealnie wpasuje się w tematykę książki. Fabuła była ciekawa i interesująca, dobrze poprowadzona i przedstawiona. Choć nie jestem fanką realizmu magicznego, to w tej książce bardzo mi się podobał.

Bez wątpienia książka „Bliźniaczy płomień” jest książką warta uwagi. Porusza bardzo ważne tematy o których wciąż mało się mówi i zmusza do refleksji. Jest to jeden z lepszych debiutów pisarskich jakie miałam okazję czytać. To bardzo komfortowa książka, więc jeśli lubicie takie tematy jak: radzenie sobie z traumą, romans men love men, słoneczny Paryż, slow burn, cudowną relację człowieka z psem, realizm magiczny, found family, myślę, że „Bliźniaczy płomień” przypadnie Wam do gustu.

Sugerowany wiek: 13+

W książce „Bliźniaczy płomień” mamy dwoje głównych bohaterów – Daikiego...

• Nie posiadam
  • Do kupienia