Bojkot

Wydawnictwo Mięta
2024-03-13
2024-03-13
Liceum Thriller 16+ Intrygi Young Adult Nastolatki Marzenia

Zacznę od tego, że mało kto jak Agnieszka Kulbat potrafi rozłożyć psychologię postaci na czynniki pierwsze. W jej wykonaniu Nestka, Anastazja i Igor to nie postacie literackie, a autentyczne osoby, w których psychikę wchodzimy, a raczej w jej mroczne odmęty. Bo na dobrą sprawę świat przedstawiony nie jest tak kolorowy jak okładka. Miejscami wręcz przypomina świat z filmu Joker lub Requiem dla snu. Tu nie ma postaci pozytywnych, każdy jest w jakimś stopniu zepsuty z różnych powodów. Mamy nie tylko nastolatki, które trudno miejscami polubić, ale też ich rodziców, których tym bardziej nie da się polubić. Wystarczy, że powiem, że akcja dzieje się w elitarnym liceum, więc możecie sobie dopowiedzieć, co takiego może się dziać. Bardzo mi się podobała sama końcówka i słowo od autorki, było to dobre dopełnienie całości.
🌺
„Bojkot” utwierdził mnie w przekonaniu, że mogą istnieć dobre kryminały i thrillery dla młodzieży, które są niezwykle głębokie i przemyślane. Styl autorki jest obłędny i dzięki niemu jak już się zacznie czytać, to nie można skończyć. Czekam na kolejne jej książki!

❤️Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Mięta ❤️

„Czy każdy może być winny?”

W powieści "Bojkot" autorstwa Agnieszki Kulbat czytelnik zostaje wprowadzony w świat pełen emocji, dramatycznych wydarzeń i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Główna bohaterka - Nastka, zakochana nieszczęśliwie w Igorze, znajduje się w skomplikowanej sytuacji, gdy zostaje oskarżona o zabójstwo nauczycielki. Zanim jednak wyjaśnią się wydarzenia sprzed kilkunastu miesięcy, czytelnik zostaje zanurzony w labiryncie tajemnic i napięcia, którymi mistrzowsko operuje autorka.

"Bojkot" to powieść, która od samego początku wciąga czytelnika w wir emocji i dramatycznych wydarzeń. Fabuła skupia się na Nastce, która od dawna skrycie kocha Igora, który ma dziewczynę. Sytuacja komplikuje się, gdy Nastka odkrywa ślady pobicia na ciele Igora, a rok później oboje zostają oskarżeni o zabójstwo jednej z nauczycielek.

Autorka mistrzowsko splata różne wątki, prowadząc czytelnika przez labirynt napięcia i tajemnic. Bohaterowie, zepsuci do szpiku kości, są przedstawieni w sposób autentyczny, co pozwala czytelnikowi zgłębić ich psychikę i ocenić ich postępowanie. Mimo, że nie każdy bohater jest sympatyczny, to właśnie w tym tkwi siła narracji – w zdolności autorki do stworzenia postaci, które budzą mieszane uczucia.

Zakończenie książki jest niewątpliwie jej najmocniejszym elementem. Agnieszka Kulbat kolejny raz udowadnia swoje mistrzostwo w kreowaniu akcji i trzymającej w napięciu narracji. Jest to historia pełna dynamiki i nieprzewidywalnych zwrotów akcji, które trzymają czytelnika w nieustannym napięciu.

Jednym z głównych tematów poruszanych w powieści jest zepsucie bohaterów i przekonanie, że wszystko im wolno, a złe czyny nie poniosą za sobą żadnych konsekwencji. Jest to temat aktualny i dobrze wpisujący się w obecne społeczne konteksty.

"Bojkot" to zaskakująca i wciągająca lektura, która porusza ważne tematy społeczne i psychologiczne. Agnieszka Kulbat udowadnia, że potrafi tworzyć powieści, które nie tylko bawią czytelnika, ale także zmuszają go do refleksji nad własnymi postawami i decyzjami.

Czy książkę polecam? "Bojkot" Agnieszki Kulbat to powieść, która nie pozostawia czytelnika obojętnym. Zaskakujące zwroty akcji, zepsuci do szpiku kości bohaterowie oraz dynamiczna narracja sprawiają, że książka ta trzyma w napięciu do ostatniej strony. Jednak to właśnie jej mocne i zaskakujące zakończenie stanowi największy atut tej historii. Autorka udowadnia, że potrafi poruszyć czytelnika i skłonić go do refleksji nad naturą ludzkich działań oraz konsekwencjami naszych decyzji. "Bojkot" to lektura, która nie tylko wciąga, ale także zostawia trwały ślad w umyśle czytelnika.

„Czy każdy może być winny?”

Nastka uczęszcza do elitarnego liceum, przyjaźni się z innymi dzieciakami z bogatych rodzin. Nastolatka jest zakochana w Igorze, który ma już dziewczynę i jest nią jej koleżanka. Podczas jednej z wspólnych chwil zauważa na plecach chłopaka ślady pobicia, zaraz później ginie jedna z nauczycielek. Rok później zostają oskarżeni o zabójstwo, mimo iż nie widzieli się wcześniej przez rok, a do ich ponownego spotkania dochodzi przy okazji odkrycia śmierci ich oskarżycielki.

Czemu giną nauczycielki? Co przez rok działo się z Igorem, czemu zniknął z życia Nastki i kto go pobił? Czy są oni odpowiedzialni za śmierć nauczycielki?

Życie żadnego z młodych bohaterów książki nie jest łatwe, mamy tu niebotyczne wymagania rodziców, dla których liczy się przede wszystkim status społeczny i finansowy a nie dobro ich dzieci. Trudno więc się dziwić jak bardzo są zagubieni w świecie i że nie szukają pomocy u najbliższych. Pierwszy raz chyba miałam tak, że nie lubiłam bohaterów, jednocześnie uwielbiając historię i nie mogąc siebie niej oderwać. Jednak trochę współczułam Igorowi tego co musiał przechodzić w domu i szkole, a Nastka, no cóż wyraźnie widzimy że nie jest dobrą osobą i tylko ona sama jest dla niej najważniejsza. Pełno tu emocji, zwrotów akcji, sekretów i bólu, czytając odczuwałam ciągłe napięcie. Chodź naprawdę rzadko zdarza mi się zarywać noce dla książek, tym razem nie mogłam się oderwać i zdecydowanie potrzebuje dziś kawy

Bojkot to moje pierwsze spotkanie z twórczością Agnieszki Kulbat, ale na pewno nie ostatnie. Autorka porusza trudne tematy w sposób przystępny i wciągający. Fabuła jest zawiła, ale łączy się w jedną, spójną całość, a bohaterowie są bardzo dobrze wykreowani, szczególnie pod względem psychologicznym.

Bohaterowie w Bojkocie nie budzą sympatii. Ich zachowanie jest toksyczne i niemoralne. Nastka i jej przyjaciele nie liczą się z nikim, najważniejsze jest to, czego oni chcą, a dzięki pieniądzom i wpływowym rodzicom, są w stanie osiągnąć prawie wszystko. Z jednej strony można powiedzieć, że to biedne dzieciaki wychowane przez pomoc domową, zamiast rodziców i stąd bierze się ich zachowanie. Nie mają prawidłowych wzorców, są przyzwyczajone do tego, że wszystko im się upiecze. Z drugiej – ich czynów nie można w żaden sposób usprawiedliwiać. Autorka stworzyła przekonujący obraz moralnie wątpliwych postaci, który nie jest w jakikolwiek sposób romantyzowany ani gloryfikowany. Obraz prawdziwy i bardzo odświeżający, bo bohaterów tej książki, w przeciwieństwie do wielu innych szarych moralnie postaci, ciężko jest polubić, ma się poczucie, że ich zachowanie jest złe i koniec kropka.

Akcja książki rozgrywa się w dwóch ramach czasowych. Wydarzenia sprzed roku przeplatają się z bieżącą akcją. W obu przypadkach mamy do czynienia z samobójczymi zgonami nauczycielek. Przez całą książkę zżerała mnie ciekawość, co tak naprawdę stało się z Narecką oraz Sawicką i co ukrywają bohaterowie. Rozwiązanie trochę zaskakuje i przynosi ze sobą pole do przemyśleń.

Bardzo polecam tę książkę, nie jest to powieść YA, jakich pełno. Historia, bohaterowie i ogólnie całokształt są nietuzinkowe i w przeciwieństwie do wielu książek YA, bardzo dojrzałe.

Bohaterowie w Bojkocie nie budzą sympatii. Ich zachowanie jest toksyczne i...

Kolejna odsłona Agnieszki Kulbat pod tytułem "Bojkot" opowiada o bogatych nastolatkach, którzy mają wszystko, chodzą do prestiżowej szkoły, i mają swoją paczkę przyjaciół, ale czy na pewno?

Agnieszka i tym razem mnie zaskoczyła w swojej nowej książce. Jak ona umie wybierać tematy do książek! Porusza ważne strony moralności i człowieczeństwa. Przemoc w rodzinie, zaburzenia, alkoholizm, śmierć, hejt.
Nastka, Igor, Julka, Filip i Damian, każdy z nich jest ucieleśnieniem samolubności, każdy dla własnej korzyści zemsty zrobi wszystko. To, że nic im nie grozi, bo są bogaci wyzwala w nich to, co najgorsze. Zresztą nie tylko w nich, bo kto ich tego nauczył? Rodzice.

"BOJKOT" to thriller z nutką romansu z tak poprowadzoną fabuła, że nie do końca wiemy kto jest ofiarą, mścicielem czy katem. Bohaterowie są świetnie wykreowani, każdy z nich pokazuje inną twarz, inny charakter. Czytając książkę przez cały czas miałam z tyłu głowy kto tak naprawdę jest dobry w całej tej klice. Manipulacja wchodzi tam na wyższy level. Wszystkie chwyty dozwolone.

Dla mnie Agnieszka pokazała czym tak naprawdę rządzi się w tych czasach nasz świat. Pieniądz i znajomości bez nich jesteś nikim. A może jesteś kimś? Kimś, kto zasługuje na szacunek i miłość?
Cały czas zastanawiam się, czy jest to lektura dla młodzieży. Tak, i nie tylko dla nich, dla nas dorosłych też jest to lektura warta przeczytania.
Jeśli kiedyś zechcecie przeczytać "Bojkot" nie omijajcie posłowia. Jest to ciekawe wytłumaczenie motywów opowieści.

Mój miętowy patronat i to na dodatek thriller ya, na których punkcie w ostatnim czasie lekko oszalałam.

Trzymająca w napięciu i porywająca już od pierwszej strony. Ma w sobie bardzo dużo toksyczności, wulgaryzmów, a zachowania bohaterów to jedne wielkie red flagi. Ale wiecie co? Właśnie to w tej książce jest takie hipnotyzujące i właśnie to sprawia, że ma ona taki osobliwy klimat.

Pozornie dzieciaki z bogatych rodzin, które w założeniu mają wszystko. Mają świetne możliwości rozwoju - a jednak często wracają do pustych domów, albo domów w których alkohol leje się litrami.

Najważniejsze wydarzenia mają miejsce w szkolnych progach. To tam główna bohaterka, Nastka, wraz z Igorem, którego darzy uczuciem zostanie oskarżona o zabójstwo jednej z nauczycielek. Niewiele chwil później miejsce będzie miał kolejny incydent na szkolnym korytarzu, który pociągnie za sobą kolejny ciąg zdarzeń.

Pełna intryg, tajemnic i knowań powieść, w której nic nie jest takie jak się na pierwszy rzut oka wydaje. A może jest? Cóż… musicie się przekonać sami, ale gwarantuje, że „Bojkot” całkowicie was omami i nie raz zaskoczy.

Skłania do refleksji, zwłaszcza porusza takie cięższe tematy jak: alkoholizm, przemoc w rodzinie i nękania.

Całość napisana jest lekkim i młodzieżowym językiem, ubarwionym gdzieniegdzie wulgaryzmami. Bądź co bądź, czyta się rewelacyjnie.

Na długo ze mną pozostanie i z całego serca polecam! Jest mi mega miło, że mogłam tak świetną książkę objąć patronatem medialnym.

Idealny przykład tego, że pięknym językiem można opisywać naprawdę brzydkie rzeczy...: )

Na początku chciałabym pogratulować autorce, że mimo tak młodego wieku podjęła się pisania o tak trudnych tematach. Świetnie weszła do głów swoich bohaterów i przelała na papier to, co tam siedzi.

Chociaż okładka “B0jk0tu” jest piękna, kolorowa i zachęcająca do czytania, treść książki jest pełna mroku, tajemnic, kłamstwa i fałszu. Agnieszka Kulbat w genialny sposób pokazała jak mylnie może być odbierane cudze życie, kiedy oceniamy je tylko na podstawie tego, co widzimy na pierwszy rzut oka. Główna bohaterka (z pozoru idealna nastolatka, wzorowa uczennica) to tak naprawdę dziewczyna totalnie egoistyczna i pozbawiona empatii. Jest gotowa posunąć się dosłownie do wszystkiego by osiągnąć swój cel. A co najlepsze – wszystkie te cechy sprawiły, że jak zahipnotyzowana czytałam tę książkę. Jak najprędzej chciałam się dowiedzieć jaki koniec zaserwowała bohaterce Agnieszka... : ) I oczywiście na zakończeniu się nie zawiodłam! Totalnie nie spodziewałam się takiego plot twistu, a jak wiecie – ja plot twisty w powieściach kocham! Naprawdę w bijącym sercem czytałam ostatnie rozdziały i chyba w kilku momentach czytałam je z otwartymi szeroko ustami ze zdziwienia.

“B0jk0t” to nie tylko zwykła opowieść o nastolatkach, ale to opowieść o skrajnych emocjach, toksycznych relacjach i moralnie wątpliwych bohaterach. Baaardzo Wam ją polecam, gwarantuję Wam emocjonalny rollercoaster i totalnie wciągającą fabułę : )

Jestem zdziwiona jak mało ocen ma ta książka, bo byłam pewna, że jest już mega popularna - oceniając po moich socialach i ilości recenzji, które tam widziałam.

Poza tym to bardzo dobra książka i po prostu powinna być bardzo popularna.

To coś zupełnie innego, jest oryginalna i ciekawa, a po lekturze zostawia Cię z milionem pytań. Ale w taki dobry sposób, że skłania Cię do myślenia, nie dlatego, że ma pourywane wątki ;)

Ciężko polubić postaci, ale to tylko dodaje tej historii smaczku.

Książka jest mega krótka, w sam raz na jeden wieczór, ale chociaż czyta się szybko, to zostaje w Tobie na dłużej.

Bardzo ją polecam, bo to naprawdę mega iryginalna historia.

Poza tym to bardzo dobra książka i po prostu powinna być bardzo popularna.

"Bojkot" to książka o młodzieży i skierowana do młodzieży. Narratorką jest Anastazja, która przedstawia nam wydarzenia w dwóch liniach czasowych - przed pewnym wydarzeniem i po nim. Bohaterami jest kilkoro nastolatków uczęszczających do ostatniej klasy liceum. Niby typowe nastolatki, przeżywające pierwsze miłości i szukające swojej drogi w życiu. Tyle, że te dzieciaki chodzą do najlepszego liceum w okolicy, mają niesamowicie bogatych rodziców, często piastujących ważne stanowiska. Ich dzień wypełniony jest po brzegi dodatkowymi zajęciami, na które zapisali ich rodzice, często wbrew ich woli. Z zewnątrz wygląda, że młodzi są ambitni, a rodzice o nich dbają. Tyle, że to bujda.

Nastka podkochuje się w Igorze, ale ten ma już dziewczynę, która w dodatku jest przyjaciółką Anastazji. Chłopak trenuje sporty walki, bo w ten sposób stara się coś ukryć. Karolina wiecznie unika spotkań ze znajomymi wymawiając się koniecznością pracy, niekiedy nawet nocnej. Filip lubi bawić się w hakera. Damian stara się być macho, a dla Julki najważniejsza jest kariera. Ot, kilkoro przyjaciół. A co tak naprawdę ich łączy? Dlaczego Nastka chodzi do psycholożki szkolnej, która uważa, że to dziewczyna i Igor są winni śmierci nauczycielki z liceum? Czemu Igor wyjechał z kraju? Czy poznamy prawdę po tym, gdy pewnego dnia chłopak powraca i wraz z Aną dokonują w szkole makabrycznego znaleziska?

"Bojkot" pokazuje, że prawda może być dobrze ukryta. A gdy wyjdzie na jaw jest przerażająca. Nie zdajemy sobie sprawy, do czego ludzie są zdolni i jak pieniądze mogą ich zepsuć. Nastka wydaje się zwyczajną, zakochaną nastolatką. Ale gdy poznamy całą historię i rys psychologiczny dziewczyny, widzimy jaka była naprawdę. Jednak tu nikt nie jest tym, kim się wydaje być na pierwszy rzut oka. Lektura mocna, wstrząsająca. O toksycznych relacjach, braku moralności, kulcie pieniądza.

Niemoralne zachowania bohaterów to mi tu siadło! Cenię sobie bardzo, że i wydawca i autorka informują o tym jakie tematy są poruszane w książce i jacy bohaterowie są przedstawieni. Właśnie teraz w większości młodzieżówek toksyczne i niepoprawne zachowania są usprawiedliwiane, a często romantyzowane, a tutaj tego nie ma.

Cała fabuła jest dość zawiła, przynajmniej ja odniosłam takie wrażenie. Można się było aż pogubić co, kto i kiedy oraz nie wpaść jak to się skończy. Muszę przyznać, że takich plot twistów się tutaj niespodziewałam. Tak jak już wspomniałam bohaterki raczej nie da się lubić, jest osobą egoistyczną. Z jednej strony pokazuje swoją miłość do chłopaka, ale już nie pomyśli o swojej przyjaciółce. Z drugiej sama wybiera życie na drugim miejscu, ale potem kogo za to wini. Jestem w stanie akurat wytłumaczyć choć trochę jej zachowania i że robiła to z miłości i z troski o chłopaka, choć wiem, że nie powinnam tego robić.

To była niezwykła lektura, której morał strasznie odbija się na tle innych. Przedstawienie historii tak, aby nie było tych niewinnych, pokazanie co ludzie zrobią, aby osiągnąć swoje cele i kogo poświęcą mocno wybrzmiewa i daje do myślenia.

Cała fabuła jest dość zawiła, przynajmniej ja...

• Ebooki
  • Literatura młodzieżowa