Bądź moją gwiazdą

Okładka książki Siła Wybaczenia Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Siła Wybaczenia Agnieszka Lingas-Ło...
Okładka książki Siła zemsty Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Siła zemsty Agnieszka Lingas-Ło...

Już samo wydanie tej ksiązki mnie urzekło. Sama historia również choć nastoletnie czasy mam daaawno za sobą. "Bądź moją gwiazdą" dedykowana jest czytelnikowi 13 plus. Myślę, że niejedna nastolatka utożsami się z naszymi bohaterami. Odnajdzie w tej książce tak dobrze znane problemy i dylematy.
Tośka to siedemnastolatka, której codzienność to przede wszystkim szkoła i nauka. Wymagający rodzice mają co do niej swoje plany. najpierw medycyna a potem praca w rodzinnej klinice weterynaryjnej. Dziewczyna jednak pragnie czegoś zupełnie innego. Marzy o wielkiej miłości dlatego też zakłada konto na aplikacji randkowej. To własnie tam poznaje Patryka, który staje się jej bliski. Przypadkowe spotkanie i potajemne randki z crushem wszystkich nastolatek w mieście mącą dziewczynie w głowie. Który chłopak skradnie jej serce? Nieznajomy z internetu czy idol koleżanek?

Muszę przyznać kochani, że przeczytałam tę książkę na raz. Autorka stworzyła barwne i charakterne postacie, zaciekawiła mnie również fabułą. Już podsunęłam ją mojej nastoletniej córce i jestem mega ciekawa czy jej również się spodoba. ja przy niej nie tylko odpoczęłam ale i przywołałam wspomnienia z młodych lat. Co jednak ważne nie brak tu trudnych tematów i ważnego przesłania.

Polecam.

Dzisiaj przychodzę z tą ślicznotką, która dedykowana jest dla młodzieży już od 13 roku życia.

Pomijając to, że lubię czasem takie książki czytać to mam nastoletnią siostrę, która dzięki takim ciekawym perełkom zaczęła czytać książki.

Przyznam, że mnie też lektury zniechęcały a odmienił los czytelniczy G.Masterton.

Bądź moją gwiazdą @annaszafranskaauthor to lekka i przyjemna historia o miłości ale nie tylko.

Bohaterowie muszą się zmagać także z wyzwaniami i trudami dorosłego życia, następstwami sławy oraz utrzymaniem przyjaźni.

Muszę pochwalić autorkę za to, że poruszyła temat przerzucania niespełnionych ambicji na dzieci a także oczekiwań w stosunku do nich przez zamknięte środowiska lekarskie, prawnicze etc.

Ileż to razy dorośli naciskają młodzież, wymagają, zabierają im czas i wolność w imię nauki, chęci posiadania, nagród.

Często tzw. elity liczą na to, że ich dzieci pójdą w te same ślady a dzieci wtedy czują się zaszczute, nierzadko mając kompletnie inne umiejętności i zainteresowania.

Antonina jest taką osobą, poza nauką niemalże nie ma miejsca na nic innego a rodzice lekarze oczekują od niej pójścia w ich ślady.
Jej pasją, o której praktycznie nikt nie wie, jest rysowanie.

Dziewczyna próbuje luzować trochę śrubki przez nich nakręcone i poprzez przypadek poznaje chłopaka albo i dwóch...
Od tej pory zaczynają się schody a Antosia robi wszystko, by uszczknąć nieco wolnego czasu.
Nawet kosztem swoich jedynych przyjaciółek.

Czy to będzie miłość?
Czy uda się zachować tajemnicę?
Co zrobi znany aktor, gdy prawda wyjdzie na jaw?
Czy miłość jest ważniejsza od przyjaźni?

Bardzo przyjemnie się czytało historię Antosi, była pełna humoru a czasami i smutku.
Morał także można z niej wyciągnąć i uważny czytelnik dostrzeże nie jeden.

Ja jestem młodą duchem, bo ciało już nie te i naprawdę doceniam talent autorki, której twórczość nie raz widzieliście u mnie na profilu, która podjęła się napisania książki YA.
Takich książek jest mnóstwo jednak każda inna i Bądź moją gwiazdą zasługuje na mocne 8/10 gwiazdek ode mnie.
Polecam serdecznie.

Bądź moją gwiazdą @annaszafranskaauthor to lekka i...

Autorce udało się stworzyć barwne i urocze postaci. Rozterki, problemy, dylematy Tosi są przedstawiane autentycznie, przez co niejedna nastolatka może się nią utożsamić. Fajna, miłą, sympatyczna Tosia ma dwie przyjaciółki - Maję i Lenę,. które również są barwnymi i charyzmatycznymi postaciami, przykuwającymi uwagę czytelnika. Wiktor - ideał, nie dość, że przystojny, to jeszcze taki dobry i opiekuńczy dla naszej Tosi i pomimo że popularny, woda sodowa nie uderzyła mu do głowy. "Bądź moją gwiazdą" to urocza, ciepła i delikatna powieść o nastolatkach, ich problemach, uczuciach, relacjach... Tytuł godny polecenie, i to nie tylko nastolatkom. Przy niej można odpocząć i przywołać wspomnienia. Miło spędziłam z czas z Tosią i jej przyjaciółkami, oraz Wiktorem. Polecam

Chciałabym docenić piękny wygląd tej książki , barwione brzegi w gwiazdy są cudowne.
Ale czas omówić treść bo to jest w książce najważniejsze. Książka opowiada o życiu 17-letniej Antoniny, które dotychczas kręciło się wokół nauki ,dziewczyna ma wymagających rodziców i dużo szkolnych obowiązków . Tosia jednak chciałaby w końcu się zakochać i za namową swoich przyjaciółek postanawia zainstalować aplikację randkową gdzie poznaje Patryka . Pewnego dnia na drodze dziewczyny staje przystojny Wiktor, aktor ulubionego serialu Tosi ,który proponuje jej spotkanie.
Czy dziewczyna wybierze tajemniczego nieznajomego czy popularnego aktora a może skupi się na nauce?
Nie jest to innowacja w świecie książek , motyw jest już dobrze znany i lubiany. Ale trzeba pamiętać ,że każdą historię można opowiedzieć inaczej. Książkę czyta się lekko i szybko i z ogromną przyjemnością. Nie jest to literatura piękna, która zachwyci nas stylistyką i językiem ale na pewno wzbudzi uśmiech na naszych twarzach, wywoła silne emocje i pozwoli odnaleźć cząstkę siebie wśród bohaterów. Książka ani przez moment mnie nie nudziła, fragmentami jest pisana na zasadzie wklejonych wiadomości sms-owych co dodawało dynamiki konwersacjom między bohaterami. Książka jest romansem i opowieścią o przyjaźni i pierwszej miłości .
Myślę że książka spodoba się wielu osobom nie tylko nastolatkom. Mnie kupiła a mam 26 lat 😉

Mnie osobiście postawy przyjaciółek Tosi w pewnych momentach bardzo irytowały i rozczarowywały ale mogę stwierdzić, że na koniec się lekko zrehabilitowały. Aby wiedzieć więcej musisz sięgnąć po tę książkę. Za to mimo pierwszego negatywnego oceniania rodziców głównej bohaterki ostatecznie bardzo ich polubiłam i uważam ich za całkiem niezły wzór do naśladowania (może po prostu już jestem stara ) . Mi jako osobie dorosłej bardzo łatwo było się wczuć w sytuację bohaterów i dodatkowo odnaleźć w nich siebie z czasów liceum . Polecam 💜

ᴛᴀᴊᴇᴍɴɪᴄᴢʏ ɴɪᴇᴢɴᴀᴊᴏᴍʏ ᴢ ᴀᴘᴋɪ ᴄᴢʏ ᴄʀᴀꜱʜ ᴡɪᴇʟᴜ ɴᴀꜱᴛᴏʟᴀᴛᴇᴋ?
-----------
"Bądź moją gwiazdą" to pierwszy tom serii #Bestiesforeve autorstwa Anny Szafrańskiej. Powieść przeznaczona dla tego MŁODSZEGO grona z kategorii 13+
Muszę przyznać, że skusiłam się na #badzmojagwiazda głównie ze względu na autorkę! Bardzo lubię twórczość Pani Ani i z przyjemnością sięgam po każdą jej nowość.

Znajdziecie tu takie motywy jak druga szansa, ukryta tożsamość, celebryta czy chociażby pierwsza miłość.
Ciepła, otulająca i poruszająca ciekawe tematy. Tematy adekwatne do wieku docelowych odbiorców.
Relacje rodziców z nastoletnim dzieckiem, znajomości nawiązywane online, odrzucenie przez grupę, a to nie wszystko...

Książka pięknie wydana, a dodatkowo czyta się ją ekspresowo, dzięki czemu wspominam ją bardzo dobrze. Największym minusem jest totalnie nierealna relacja głównej bohaterki z Wiktorem.
Kreacja postaci FAJNA! Zwłaszcza Antoniny, która daje się polubić już od pierwszych stron. 🤗
DOBRE dialogi, w szczególności te wymieniane w wiadomościach pomiędzy tą dwójką. Książkę czyta się błyskawicznie, polecam nie tylko dla młodzieży, ale i dla tych ciut starszych odbiorców.

"𝑇𝑜 𝑛𝑖𝑐 𝑧ł𝑒𝑔𝑜 𝑚𝑖𝑒ć 𝑚𝑎𝑟𝑧𝑒𝑛𝑖𝑎, 𝐴𝑛𝑡𝑜𝑠𝑖𝑢 - 𝑤𝑦𝑠𝑧𝑒𝑝𝑡𝑎ł 𝑚𝑖ę𝑘𝑘𝑜. - 𝑍ł𝑒𝑚 𝑗𝑒𝑠𝑡 𝑖𝑐ℎ 𝑛𝑖𝑒 𝑟𝑒𝑎𝑙𝑖𝑧𝑜𝑤𝑎ć. 𝑁𝑖𝑒 𝑚𝑜ż𝑒𝑠𝑧 𝑧𝑖𝑔𝑛𝑜𝑟𝑜𝑤𝑎ć 𝑡𝑒𝑔𝑜, 𝑐𝑜 𝑛𝑎𝑝𝑟𝑎𝑤𝑑ę 𝑐𝑧𝑢𝑗𝑒𝑠𝑧. 𝑁𝑖𝑒 𝑚𝑜ż𝑒𝑠𝑧 𝑖𝑔𝑛𝑜𝑟𝑜𝑤𝑎ć 𝑠𝑤𝑜𝑖𝑐ℎ 𝑚𝑎𝑟𝑧𝑒ń 𝑎𝑛𝑖 𝑝𝑙𝑎𝑛ó𝑤. 𝑇𝑦𝑙𝑘𝑜 𝑡𝑦 𝑝𝑜𝑤𝑖𝑛𝑛𝑎ś 𝑑𝑒𝑐𝑦𝑑𝑜𝑤𝑎ć 𝑜 𝑡𝑦𝑚, 𝑗𝑎𝑘 𝑏ę𝑑𝑧𝑖𝑒 𝑤𝑦𝑔𝑙ą𝑑𝑎ł𝑎 𝑡𝑤𝑜𝑗𝑎 𝑝𝑟𝑧𝑦𝑠𝑧ł𝑜ść".

ᴛᴀᴊᴇᴍɴɪᴄᴢʏ ɴɪᴇᴢɴᴀᴊᴏᴍʏ ᴢ ᴀᴘᴋɪ ᴄᴢʏ ᴄʀᴀꜱʜ ᴡɪᴇʟᴜ ɴᴀꜱᴛᴏʟᴀᴛᴇᴋ?
-----------

Szkoła, nauka, korepetycje. Tak właśnie wygląda codzienność Antosi. Dziewczyna stara się sprostać wymaganiom rodziców, którzy chcą by w przyszłości przejęła ich klinikę. Czuje ogromną presję i przez to nie ma życia towarzyskiego. Musi też ukrywać swoje pasje i marzenia.

Tosia poznaje Majkę i Lenę. Połączyła ich miłość do serialu. Dziewczyny potajemnie spotykają się i oglądają kolejne odcinki. Wszystkie wzdychają do głównego bohatera. Pewnego dnia przyjaciółki wpadły na szalony pomysł i zainstalowały aplikację randkową. Tak Antosia poznaje Patryka, z którym coraz lepiej się dogaduje, a każdego dnia ten chłopak jest jej bliższy. I wtedy dziewczyna wpada na swojego idola - Wiktora Markosa. Początkowo nie może w to uwierzyć. Tym bardziej, że aktor nie kryje tego, że jest nią zainteresowany. I co teraz? Przecież jest jeszcze Patryk. Co zrobi Tosia?

“Bądź moją gwiazdą” to bardzo przyjemna i lekka historia. Czyta się ją błyskawicznie, idealna jest więc na jedno popołudnie. Autorka zawarła w treści dużo ważnych przekazów. Pokazała, że ważne są nasze uczucia, pasje i marzenia. Spełnianie tylko czyichś oczekiwań prędzej czy później się na nas odbije. Tak samo jak prędzej czy później na jaw wyjdą wszystkie kłamstwa. A mogą mieć potężną siłę rażenia. I jeszcze świat celebrytów. Nie wszystko jest takie jak przedstawiają nam to media, a aktor to też człowiek, który na swoje problemy i uczucia.
To świetna historia. Towarzyszymy Tosi w jej rozterkach, a także widzimy jak dziewczyna po raz pierwszy się zakochuje. Miło spędziłam czas z tą książką. Wam również polecam byście sięgnęli po powieść Anny Szafrańskiej.

"To nic złego mieć marzenia, Antosiu - wyszeptał miękko. - Złem jest ich nie realizować. Nie możesz zignorować tego, co naprawdę czujesz. Nie możesz ignorować swoich marzeń ani planów. Tylko ty powinnaś decydować o tym, jak będzie wyglądała twoja przyszłość".

Życie siedemnastoletniej Tosi to nauka. Wymagający rodzice nie odpuszczają i widzą córkę jako przyszłą właścicielkę kliniki którą prowadzą. Jednak dziewczyna nie koniecznie chce takiej przyszłości.
Brakuje jej przyjaciół a ludzie w szkole nie są życzliwi. Tosia marzy o tym, żeby mieć życie towarzyskie. Żeby się zakochać. Ale kto chciałby kujonkę....

To, co urozmaica czas Tośce, to spotkania z przyjaciółkami, poznanymi w dość nietypowy sposób. A połączyła ich miłość do serialu i Wiktora Markosa - aktora. Tosia z Leną i Majką na jednym ze wspólnych spotkań postanawiają założyć aplikację randkową, która jak się okazuje, może niebawem zmienić wszystko. Ponieważ dziewczyna poznaje Patryka, z którym łapie świetny kontakt. Lecz w tym samym czasie, przez zgubienie zeszytu poznaje osobiście swojego crusha.
Który z chłopaków stanie się bliższy sercu Tosi?

Wróciłam do czasów liceum 🙈 Aniu, po prostu zabrałaś mnie w podróż w moją przeszłość. Przypominały mi się czasy pierwszej miłości, rozterek sercowych. Buntu i cudownych przyjaciółek. Czytałam tą książkę z uśmiechem na ustach, ale też doskonale rozumiałam Tosię. Sama byłam dziewczyną, która poza nauką nie widziała za wiele. I pamiętam jak bardzo biło mi serce dla mojej pierwszej miłości 🙈

Przyjaźń Tosi z dziewczynami, to taki cudowny akcent. To, że mimo nieporozumień i tajemnic dziewczyny i tak były dla siebie.

No i wisienka na torcie. A może i dwie😈 Patryk i Wiktor. Każdy z tych chłopców miał coś wyjątkowego. Bardziej różni czy podobni? I jakie zawirowania wprowadzili w poukładane życie dziewczyny? A może, to było całkiem inaczej?
Wiktor, z którym spotkania musiały zostać tajemnicą. I Patryk, który zawsze służył dobrą radą. Jaką decyzję podejmie dziewczyna? Czy dołość jest przereklamowana? I jakie zmiany wprowadza pierwsza miłość ?

Myślę że każda z nas powinna co jakiś czas wrócić do czasów młodości, pierwszych większych decyzji I błędów, jakie popelnialysmy. Może wtedy łatwiej będzie nam zrozumieć z czym mierzy się młodzież ❤️

Aniu dziękuję za możliwość poznania historii Tosi. Za cudowną podróż❤️ I czekam na Maję. To się będzie działo 🔥

[współpraca recenzencka]
Życie siedemnastoletniej Antoniny kręci się wokół nauki. Wymagający rodzice oczekują, że dziewczyna dostanie się na medycynę. Tylko że przejęcie ich prywatnej kliniki to wcale nie jest szczyt marzeń Tośki. Dziewczyna wcale nie chce takiego życia jakie zaplanowali jej rodzice ale nie ma odwagi się im przeciwstawić. Tosia nie ma zbyt wiele wolnego czasu dla siebie w szkole rówieśnicy traktują ją jak widmo albo wyśmiewają, nastolatka nie ma żadnych przyjaciół, chłopaka aż do momentu, kiedy poznaje Lenę i Maję. Za namową przyjaciółki instaluje aplikację randkową Time2Love. Wkrótce dostaje wiadomość od 01greenapple01. Pod tym nickiem kryje się Patryk. Pewnego dnia dziewczyna zostawia w autobusie zeszyt. Oddaje jej go obłędnie przystojny Wiktor Markos – aktor grający w jej ulubionym serialu. Kiedy proponuje jej spotkanie, Tosia nie może uwierzyć w swoje szczęście. Chłopak stawia tylko jeden warunek: ich randki muszą być utrzymane w tajemnicy. Kto zdobędzie serce dziewczyny: tajemniczy nieznajomy z apki czy crash wielu nastolatek?

Książka "Bądź moją gwiazdą" jest jak kocyk w zimowy wieczór - ciepła, otulająca, milusia, przyjemna. Jestem totalnie zauroczona tą historię, przeczytałam ją może w 3h i nie wiem, kiedy ten czas nawet zleciał. Myślę ,że ta książka będzie idealna nie tylko dla nastolatków ale również i dla starszych.
"- A jakie ty możesz mieć problemy, dziecko? (...) " - ten cytat idealnie obrazuje jak spłycane potrafią być problemy nastolatków. Czy jeśli dla dorosłej osoby problem jest błahy to dla nastolatka, czy innej osoby nie może być duży ? Czy jeśli nie chodzi o problemy finansowe czy zdrowotne ,a o brak przyjaźni to mamy prawo twierdzić ,że te problemy są błahe ? Nie nam oceniać, czy problem jest duży czy mały, dla każdego może to być inna skala. Tutaj liczy się zrozumienie i wsparcie, a nie skala problemu.
W książce występuje wątek aplikacji randkowej i tutaj jest ładnie pokazane, że możemy z kimś pisać przez długi czas, myśleć, że go znamy ale możemy się bardzo pomylić. Młodzież, ale nie tylko ta grupa powinna uważać, w internecie możemy poznać naprawdę bardzo fajnych, wartościowych ludzi ale należy mieć ograniczone zaufanie, ponieważ nigdy nie wiemy na kogo tak naprawdę trafimy. Zaufanie jest bardzo ważne i to w każdej relacji, nieważne czy to przyjaźń czy miłość. Tutaj czasami jej brakowało ale kto nigdy nie popełnia błędów ? Kto nigdy nie błądzi w swoich wyborach ? Czy błąd nas od razu przekreśla ? A może przyznanie się do tego błędu i próba go naprawienia jest w stanie go naprawić? Może czasami warto jest dać drugą szansę ?
Ania przeniosła nas w świat nastoletniej przyjaźni, pierwszej miłości , pierwszych rozczarowań, poszukiwania siebie i swojej drogi. Ja jestem totalnie oczarowana i z niecierpliwością czekam na następny tom.

[współpraca recenzencka]

Antonina to grzeczna córeczka rodziców. Musi mieć najlepsze oceny, by w przyszłości przejąć klinikę rodziców. Tylko, że ona tego nie pragnie. Ona chce tak prawdziwie się zakochać. W tym celu za namową przyjaciółki zakłada konto na portalu randkowym. Tam poznaje Patryka z którym świetnie się dogaduję. Do tego kiedy gupi zeszyt zgubę oddaje jej aktor i to jej ulubiony. Świetna książka młodzieżowa od której nie można się oderwać. Ta książka ma coś w sobie. Miło się ją czyta i nie można się od niej oderwać. Aż żałuję, że kiedy byłam młodsza nie było takich książek. Świetna. A to wydanie mistrzowskie.

"Bądź moją gwiazdą" jest pierwszym tomem serii Besties forever. W młodzieżówkach zwykle brak ukazania w przystępny, zgodny z wiekiem tego, jak powinien wyglądać zdrowy związek, relacje i zachowanie. A ta książka to wszystko posiada. Bez problemu więc mogą po nią sięgać dużo młodsi czytelnicy.

Bardzo polubiłam Antosię. Rozumiałam jej nierozważne zachowanie i decyzje, gdyż jest jeszcze młoda, dopiero dojrzewa, zdobywa doświadczenie i musi popełnić kilka błędów, by wiedzieć, co jest dobre, a co złe. Dziewczyna sporo czasu poświeca nauce, ma duże ambicje. Ale czy te ambicje nie są czasem jej rodziców? Co z jej marzeniami i talentem (bo takowy posiada)? Czy pierwszy raz w życiu postawi się rodzicom? A może będą ją wspierać?

"- A jakie ty możesz mieć problemy, dziecko? (...)
- Możesz przestać mnie bagatelizować! (...) Ja żyję! Oddycham! Mam uczucia! I nie jestem tak drętwa jak wy!"

To historia, w której męski bohater zakochuje się pierwszy. Mamy tu także motyw drugiej szansy i ukrytej tożsamości. I zaufanie... Myślę, że dla każdego z nas to bardzo ważny aspekt w związku. W relacji Antosi i Wiktora go zabrakło. Ale tego też trzeba się nauczyć.

To, w jaki sposób Anna Szafrańska przedstawiła nastoletnią przyjaźń... Po prostu kradnie to nasze serca. Za sprawą trzech zwariowanych dziewczyn: Tosi, Leny i Mai bawiłam się wyśmienicie. Ich uwielbienie do serialu Starshine i aktora Wiktora Markosa udzieliło się i mnie.

"A czy to nie jest normalne, że przyjaciele są ze sobą zarówno w tych dobrych, jak i w tych złych momentach?
- Dopiero się uczę, co to znaczy "normalnie"? A raczej mam wrażenie, że dzięki tobie odkrywam to na nowo.
- To chyba za dużo powiedziane. Co ja niby
takiego zrobiłam?
- Jesteś, Antosia. Po prostu jesteś."

W dzisiejszych czasach takie wątki jak czat w aplikacji randkowej dla młodego czytelnika ma funkcję edukacyjną. Nigdy bowiem nie wiemy, kto może znajdować się po drugiej stronie ekranu. Czy mówi o sobie prawdę? Czy nie chce nas skrzywdzić? A Patryk potrafi czarować. Jeśli ja, dorosła kobieta byłam pod jego urokiem, to co dopiero taka nastolatka jak główna bohaterka? Tak łatwo jest dać się nabrać na piękne słowa... Ale jak to się skończy dla samej Tośki?

Zabawna, lekka, urocza - taka powinna być powieść młodzieżowa. "Bądź moją gwiazdą" sprawia, że wracamy pamięcią do naszych pierwszych zauroczeń, miłości i przyjaźni. To książka o dorastaniu, poszukiwaniu siebie, walce o swoją przyszłość. To jedna z tych książek, które pokazują właściwe wzorce, jakimi powinni kierować się nastolatkowie. Rozmowa i wzajemny szacunek przede wszystkim. Polecam ogromnie!

• Do kupienia
  • Współpraca recenzencka
  • Polscy autorzy
  • Nie posiadam
  • Zapowiedzi/Czekam

Dodaj cytat z książki Bądź moją gwiazdą