Wszystkie twoje ślady

Okładka książki Wszystkie twoje ślady Maja Kołodziejczyk
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Wszystkie twoje ślady
Maja Kołodziejczyk Wydawnictwo: Ale! Cykl: Wszystkie twoje ślady (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Wszystkie twoje ślady (tom 1)
Ale!
2023-10-11
2023-10-11

Wyróżniona opinia i

Wszystkie twoje ślady

przeczytanych książek 209 napisanych opinii 62

Od samego początku już byłam zaintrygowana. Poznajemy przeszłość Adama i jego życie po tragicznym pożarze, przez którego wraz z siostrą trafili do sierocińca. Przez co później rozstali rozdzieleni przy adopcji przez dwie inne rodziny. Nie mam rodzeństwa, a jednak ten wątek tak bardzo mną wzruszył, że przy każdym wspomnieniu o siostrze i tęsknocie za nią miałam łzy w oczach.

Śmierć ojca tyrana, bo inaczej go nazwać nie potrafię. Daje Adamowi szansę, dzięki spadkowi po nim, na podążaniu za śladami siostry.
Na uczelni odnajduje przyjaciół, którzy są dla niego jak rodzina w której czuję się w końcu akceptowany (MÓJ UKOCHANY MOTYW FOUND FAMILY). Mimo początkowych wątpliwości i niedowierzaniu, że ktoś faktycznie go polubił, zaczyna nowy etap swojego życia. Wspaniale było uczęszczać z Adamem i jego nowymi przyjaciółmi na studia, bo naprawdę czułam się jakbym z nimi zaczynała swoje akademickie życie. Bardzo poruszały mnie myśli głównego bohatera i byłam w stanie zrozumieć jego przekonanie o samym sobie.

Z wątkiem rozdzielonego rodzeństwa powiązany jest motyw zagadki, którą studenci wspólnymi siłami chcą rozwiązać. I to co autorka zrobiła w związku z nim jest czymś co absolutnie rozwaliło mi głowę, uśpiło moją czujność i po poznaniu prawdy prawie rozmazało mi makijaż. Po zamknięciu książki siedziałam z szeroko otwartymi oczami. Potrzebowałam chwili, aby to wszystko przetworzyć. W dalszym ciągu jestem naprawdę w szoku i chylę czoło autorce.

Relacja romantyczna między chłopakami absolutnie skradła moje serce. Uważam, że jest to związek bardzo zdrowy, taki który zawsze w książkach zawsze bardzo doceniam. Jednak mimo, że jako jednym z motywów jest slow burn, nie mogę powiedzieć, że uczucie między nimi rodziło się wolno. Było to raczej jak najbardziej naturalne poznawanie się dwojga ludzi, a później przerodziło się to w uczucie. Jestem pełna nadziei, że ich relacja będzie szła już tylko w dobrym kierunku.

W powieści znajdziecie wspaniale wykreowane postacie nie tylko samymi zaletami, ale także wadami, które są po prostu ludzkie. Poczujecie się jak studenci sztuki i kultury na Florydzie w latach 80 (bardzo dobrze oddanych przez autorke) oraz będziecie płynąć przez krótkie rozdziały oraz fabułę dzięki lekkiemu piórze Mai.

Jeśli zdecydujecie się na zakup „Wszystkich twoich śladów” polecam kupić od razu 2 tom - „Wszystkie twoje winy” (już dostępne na empik.com),bo musicie mi uwierzyć, że będziecie chcieli od razu kontynuować czytanie i dowiedzieć się o dalszych losach bohaterów.

Bardzo dziękuję wydawnictwu Ale! za egzemplarze do recenzji i zaufanie.

[ współpraca reklamowa | barterowa]

Jeśli mam być szczera, nie spodziewałam się tak dobrej książki. Od pierwszych stron nie mogłam się od niej oderwać. Przyjemnie mi się ją czytało, jest bardzo dobrze napisana. W książce mamy motyw „slow burn”, czyli wolnego wątku romantycznego. Nie wiem czy tylko mi się tak wydaje, ale ten motyw łatwo zepsuć 😅 Musi być on idealnie wyważony, aby nie był za wolny przez co staje się męczący i nudny. Tutaj na szczęście autorka zrobiła to idealnie 🤩 Jeśli chodzi o drugi tom to jest on jeszcze lepszy niż pierwszy, czujemy więcej napięcia i jest wiele zwrotów akcji, których ja osobiście się kompletnie nie spodziewałam. Jedyne do czego mogę się przyczepić to opis bohaterów, ponieważ tych opisów jest mało i ciężko mi było wyobrazić sobie wygląd danych postaci. Druga rzecz to kompletny brak poczucia, że akcja utworu rozgrywa się w latach 80. Mimo tych małych minusów seria bardzo mi się podobała i szkoda, że to już koniec, bo przez ten krótki czas bardzo zżyłam się z bohaterami ☺️

Chodźcie, bo trzeba przeczytać świetną książkę. Będzie w topce!

Co w środku?
☆ romans #mlm
☆ vibe lat 80' w USA
☆ akademickie życie
☆ rozdzielone rodzeństwo
☆ poznawanie siebie

I jak zwykle u Majki, slow burn, który jest definicją slow.

Chodźcie, bo trzeba przeczytać świetną książkę. Będzie w topce!

Co w środku?
☆ romans #mlm
☆ vibe lat 80' w USA
☆ akademickie życie
☆ rozdzielone rodzeństwo
☆ poznawanie siebie

I jak zwykle u Majki, slow burn, który jest definicją slow.

Absolutnie fantastyczny debiut. Realistyczny, surowy i pełen emocji, a w tym wszystkim bardzo szczery. Polecam!

Świetna historia, napisana rewelacyjnie!

Świetna historia, napisana rewelacyjnie!

Fabuła książki "Wszystkie twoje ślady" zwaliła mnie z nóg. Nie spodziewałam się tak dobrej i urzekającej historii, która trafia wprost do serc czytelników. Niezwykły styl pisania autorki wywołuje wiele emocji, które wręcz nie pozwalają odłożyć książki. Maja Kołodziejczyk w cudowny sposób oddała klimat lat 80. W swojej powieści zawarła wątki pożądania i tajemniczości. Jest to nietypowa historia ukazana w tak piękny sposób, że można przeżywać całą fabułę wraz z bohaterami powieści.
Polecam 🥰

powieść urzekła mnie tym, że nie było tu niczego, co by sugerowało jakiekolwiek podpowiedzi co do dalszych wydarzeń. I każdy, kto jest nieśmiały, nie ma pewności siebie i nigdy nikomu się nie przeciwstawił może się z tą pozycją spoufalić. Dodatkowo poruszony tu został temat adopcji.
Najpiękniejsze jest to, że opowieść od początku do końca książki jest ogromnie tajemnicza i wciągająca. Ludzie z małej wioski żyją tu na równi z przekonaniami innych i nawet jeśli ktokolwiek myśli tu inaczej, czy chce żyć inaczej, to nie może tego pokazać. Boją się tego, że poprzez odmienne uczynki zostaną wykluczeni ze społeczności. W ten sposób chłopcy dają sobą pomiatać i robią to, czego się od nich wymaga. Żony posłuszne robią co mogą, by zadowolić swoich wiecznie niezadowolonych mężów, a ci odgradzają je od pieniędzy, by mieć nad nimi całkowitą kontrolę. Na wszystko trzeba tu sobie zasłużyć, bez względu na cenę. Rozwód również nie wchodzi w grę, bo co ludzie powiedzą. W ten sposób każdy dzień jest tu podobny do poprzedniego, ale do momentu aż pan domu umiera. Narrator opowiada nam całą historię, więc pobieżnie widzimy co tu się dzieje. Głównym bohaterem jest młody chłopiec, który został adoptowany. Chciałby zapuścić dłuższe włosy, żeby nie było widać szramy na policzku, ale mu na to nie pozwalają. Żyje potulny niczym baranek nie zadając żadnych pytań nawet wtedy, kiedy w szkole go wyzywają. Bardzo przełomowym momentem jest śmierć ojczyma. Oboje z matką adopcyjną dowiadują się ile tak naprawdę mieli dotychczas pieniędzy. Chłopiec ma wtedy jeden cel, odnaleźć dziewczynę o imieniu Eva. Dalej czeka go przeogromna seria niekończących się wydarzeń, znajomości i odkryć. Każdy z czymś się boryka, a autorka dodała tutaj nietuzinkowe postacie. Bardzo mi się ta książka podobała, bo jest niewiarygodnie prawdziwa. Kto pochodzi ze wsi też to przyzna. Znajdziecie tutaj też trochę romansu, ale opisanego ze smakiem. Opowieść dla tych, którzy lubią jak bohater odnajduje miłość bez względu do kogo jest skierowana. Ostatnie zdanie z książki jest ciepłe i poruszające. Napisana przyjemnym stylem, ucząca akceptacji samego siebie i wiary w to, że wszystko jest możliwe. Ciężko się od niej oderwać, zresztą sami się przekonacie:-)

Wspaniała!! Nie mam nic do zarzucenia, jak dowiedziałam się kim jest tak naprawdę Eve...
Kocham, kocham i jeszcze raz kocham tą książkę!

Kocham, kocham i jeszcze raz kocham tą książkę!

Przyjemna lektura na rozluźnienie oparta na bardzo ciekawej i zaskakującej tajemnicy, + świetne elementy romansu, chodź momentami bardziej śmieszne niż romantyczne. Żadko to robię ale czekam na obiecaną dalszą część by bardziej poznać historie Eve.

Adam wyrusza w podróż, aby odnaleźć swoją siostrę, Eve. Na swojej drodze spotyka trzech chłopców, w tym tajemniczego Vincenta.

Adam jest postacią, z którą większość czytelników może się utożsamiać. Zwykły chłopak, ciągle wyśmiewany bez braku pewności siebie, mieszkający w małym miasteczku. Brakuje mu wiary, ale mimo to brnie dalej, walcząc o swoją przyszłość, mimo trudnej przeszłości.

Szkolny akademik i lata 80! Cała ich otoczka sprawia, że historia jest ciekawa, ekscytująca i wciągająca. Natomiast wiele postaci drugoplanowych nadaje wyrazistości książce i prawdziwych realiów. Uwielbiam Vinniego i Adama. To świetnie wykreowane postacie, których nie da się nie lubić. Cóż… Podobnie jak całej ich paczki. Relacja nabierała tempa w naturalny sposób, przez co historię czytało się lekko i szybko.

Przypatrujemy się nowym zmaganiom głównego bohatera oraz temu jak postawia nowe kroki, ku lepszemu życiu. To bardzo komfortowa książka i myślę, że wielokrotnie chwyci za serce osoby, które miały do czynienia z podobnego rodzaju problemem.

[ WSPÓŁPRACA BARTEROWA]

• LGBT
  • Chcę kupić
  • Romans
  • Współprace

Dodaj cytat z książki Wszystkie twoje ślady