Wszystkie twoje ślady

Okładka książki Wszystkie twoje ślady Maja Kołodziejczyk
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Wszystkie twoje ślady
Maja Kołodziejczyk Wydawnictwo: Ale! Cykl: Wszystkie twoje ślady (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Wszystkie twoje ślady (tom 1)
Ale!
2023-10-11
2023-10-11

Wyróżniona opinia i

Wszystkie twoje ślady

przeczytanych książek 210 napisanych opinii 63

Książka nie tylko wciąga czytelnika w dynamiczną fabułę i barwne opisy, ale także przekazuje ważne przesłanie o miłości, przyjaźni i akceptacji siebie. Klimat lat 80 został przedstawiony autentycznie, przyciągając czytelnika do magicznego świata tamtej epoki.

Temat poszukiwania utraconej siostry to myśle że główny wątek tej historii, co mi się bardzo spodobało ponieważ nie tak często spotykam w książkach ten wątek. Styl autorki jest lekki i przyjemny, więc czyta się naprawdę bardzo szybko i przyjemnie.

Podsumowując, "Wszystkie Twoje Ślady" to nie tylko fascynująca powieść z ciekawą fabułą, ale również poruszająca opowieść o miłości, przyjaźni i dążeniu do odnalezienia własnej tożsamości. Pełna emocji i napięcia, ta książka przenosi czytelnika w świat, gdzie każdy krok może być krokiem ku szczęściu i spełnieniu.
(Współpraca z wydawnictwem Ale!)

ᴡsᴢʏsᴛᴋɪᴇ ᴛᴡᴏᴊᴇ śʟᴀᴅʏ

✦ found family
✦ slow burn
✦ traumy z przeszłości

[recenzja]
Adam chłopak, który w dzieciństwie stracił z siostrą wszystko. Po pewnym czasie stracił również ją. Adoptowany w młodym wieku pomagał na farmie. Przez blizny z przeszłości był wyśmiewany i poniżany. Wszystko to zmienia się dopiero ma studiach.

Vincent chłopak z tajemniczą przeszłością i nazwiskiem, którymi nie chce i nie lubi się dzielić. W Adamie znajduje swoje odbicie i małymi krokami przybliża mu swoją historię. Znany na uniwerku przez znajomych ze szkoły wzbudza swoją osobą ciekawość wobec innych.

Nić zrozumienia Adama i Vinnie zacieśnia się i tworzy bliską, inttmną relację.

...
Po skończeniu książki miałam mieszane uczucia.

Z jednej strony była to przyjemna historia i na pewno może być komfortową książka, a z drugiej strony jak na queerowy romans to wątek romantyczny był jak dla mnie za mało rozwinięty. Potrzebuję więcej tych intymnych rozmów, podczas ktorych możemy zobaczyć twarze bohaterów bez masek i łatek na danych przez społeczeństwo.

Bardzo podobał mi się klimat lat 80 i pomysł na fabułę.

Główny bohater książki pragnąc odnaleźć siostrę, odnalazł siebie, własną drogę i przyjaciół, których nigdy nie miał. Otworzył się na innych i postanowił zaufać 'obcym' ludziom na tyle, aby podzielić się z nimi cząstką swojego życia.

Zakończenie książki jest dość otwarte i ciekawi mnie jaki kierunek obierze autorka i jak poprowadzi akcje w kontynuacji historii.

ᴡsᴢʏsᴛᴋɪᴇ ᴛᴡᴏᴊᴇ śʟᴀᴅʏ

✦ found family
✦ slow burn
✦ traumy z przeszłości

[recenzja]

Bardzo przyjmna książka z którą miło można spędzić czas 😊 czytało mi się bardzo dobrze, bo po prostu przepłynęłam przez tą całą historię!
A ile tu jest hitów lat 80 to dopiero wprowadza świetny klimat w książkę 😍
Bohaterowie super wykreowni, autorka ma przyjemny i lekki styl czytania, prousza też wiele różnych tematów, ważnych.
Jak najbardziej polecam sięgnąć po tą lekturę 🤭

A ile tu jest hitów lat 80 to dopiero wprowadza świetny klimat w książkę 😍
Jak najbardziej polecam sięgnąć po tą lekturę 🤭

Podczas pożaru ginie mama Adama, on zostaje poważnie poparzony, jego siostrze udaje się wyskoczyć przez okno, a jedynemu który wychodzi bez szwanku z tej sytuacji, jest jego ojciec który ich opuścił. W tym wypadku chłopiec wraz z siostrą trafiają do domu dziecka, gdzie są nie rozłączni, do czasu aż adoptuje go pewna para, jest on im potrzebny, przede wszystkim do ciężkiej pracy na farmie. Życie Adama jest pełne bólu i samotności, wszystko zmienia śmierć jego adopcyjnego ojca. Otrzymaną część majątku postanawia przeznaczyć na poszukiwania siostry i studia na uczelni jej marzeń.

Czy Adam odnajdzie siostrę? Czy w końcu zazna szczęścia?

To trudna historia, pełna emocji i zwrotów akcji o odkrywaniu siebie. Adam na początku jest bardzo zamknięty w sobie i zagubiony, boi się otworzyć przed innymi w obawie że wyśmieją go z powodu blizn i jego przeszłości. Trafia na szczęście na wspaniałych młodych ludzi, którzy również w swoim życiu sporo przeszli, postanawiają mu pomóc w poszukiwaniu siostry, a przy okazji odkryć kim jest i czego chce on sam.
Cieszę się że mogę zabrać się od razu za drugi tom, bo zakończenie i tajemnice o których on jeszcze nie wie wciskają w fotel

[współpraca reklamowa wydawnictwo ale]

Lubicie klimatyczne książki? Takie, dzięki którym możecie przenieść się do zupełnie innego świata, zapominając o wszystkich zmartwieniach, które obecnie ciążą wam na barkach? Ja zdecydowanie tak!

Parę tygodni temu przeglądając maila zobaczyłam propozycję recenzencką ,,Wszystkich twoich śladów” autorstwa Mai Kołodziejczyk i jeśli mam być szczera… przyjęłam ją praktycznie zaraz po przeczytaniu pierwszego zdania jej opisu.

,,Elektryzujący świat amerykańskich lat 80.” - Powiedzcie mi, czy to nie brzmi… magicznie?

Stare piosenki, wrotkarnia, włosy ulizane na żel i za duże skórzane kurtki, które pojawiły się w mojej głowie już od pierwszych chwil po przeczytaniu opisu sprawiły, że poczułam się niesamowicie zaintrygowana!

Dziś opowiem wam o tym, czy moje oczekiwania faktycznie zostały spełnione i czy historia Adama i Vincenta skradła moje serce ♥

Na samym początku myślę, że warto zacząć od tego, że było to moje pierwsze spotkanie ze stylem pisania Mai i nie ukrywam, że z początku szło mi ono niesamowicie opornie. Parę pierwszych rozdziałów czytałam z dużą niechęcią, a ilość opisów, która w nich występowała była w mojej opinii najprościej w świecie zbędna.

Na całe szczęście później zrobiło się dużo lepiej.

W momencie, w którym Adam wyjechał na studia cała akcja zaczęła w końcu brnąć do przodu, a w samej historii zaczęło pojawiać się więcej dialogów. Byłam wręcz pewna, że teraz już wszystko pójdzie dobrze, ale na moje nieszczęście na mojej drodze znów pojawił się dość duży problem.

Chodzi mi tutaj o ciarki żenady, które przetaczały się przez moje ciało za każdym razem, gdy dochodziło do głębszego zbliżenia między Adamem a Vincentem. Nie zrozumcie mnie źle - jestem niesamowicie tolerancyjna i dokładnie wiem, na co się godziłam, biorąc do recenzji książkę o osobach homoseksualnych, ale okoliczności i sam całokształt tej sytuacji jest dla mnie po prostu absurdalny. Bez względu na to czy chodzi tu o chłopaka i dziewczynę czy parę osób tej samej płci.

Teraz gdy najgorsza część jest już za nami przejdźmy do plusów, które również się znajdą!

Klimat, o którym miałam okazję wspomnieć na samym początku faktycznie się pojawił. Oczywiście nie był on ogromny ani nie miał on większego wpływu na fabułę jednak został naprawdę przyjemnie i subtelnie wpleciony w całokształt tej historii. Osobiście uważam to za fajny smaczek, który dodaje tej historii ,,to coś” co sprawia, że wyróżnia się na tle innych powieści.

Dodatkowo wątek Eve i plot twist, który wystąpił na samym końcu. Było to naprawdę miłe zaskoczenie, którego po prostu się nie spodziewałam i głównie z tego względu sięgnę po drugą część!

Podsumowując? Uważam, że jest to dość ciekawe doświadczenie i poprawna pozycja na jeden wieczór, jednak nie zostanie ona ze mną na dłużej. Jeśli macie ochotę, to jak najbardziej zachęcam do czytania ale tak jak mówię - postarajcie się proszę podejść do niej stricte jako do czystej rozrywki bez zbędnych oczekiwań, bo później może was spotkać dość spore rozczarowanie.

A wy? Czytaliście ,,Wszystkie twoje ślady”? Koniecznie dajcie znać w komentarzu! Kocham i do następnego!

[współpraca reklamowa wydawnictwo ale]

Maja Kołodziejczyk w swojej powieści „Wszystkie Twoje Ślady” przenosi czytelnika w magiczny świat amerykańskich lat 80., gdzie tętniący życiem uniwersytet oraz pełne emocji i tajemnic przygody bohaterów wzbudzają wrażenia niczym z najlepszych filmów tamtych czasów. To opowieść o poszukiwaniu tożsamości, miłości i przyjaźni, która porusza i wciąga od pierwszej do ostatniej strony.

Jednym z największych atutów tej powieści są jej bohaterowie. Adam to postać głęboko zraniona przez życie, ale jednocześnie pełna determinacji i siły woli. Jego rozwój od izolowanego młodzieńca do świadomego siebie mężczyzny jest inspirujący i poruszający. Vincent natomiast to tajemnicza postać, która skrywa wiele przed światem, ale jednocześnie emanuje charyzmą i troską o innych. Ich wzajemna relacja, pełna napięć i emocji, buduje napięcie narracyjne i trzyma czytelnika w napięciu i ciekawości dalszych kroków.

Nie można również zapomnieć o fantastycznym klimacie, który tworzy autorka. Świat lat 80. Ożywa przed czytelnikiem za sprawą opisów gotyckich murów uczelni artystycznej, kolorowych kabrioletów i dźwięków największych hitów tamtych lat. Tajemnicze rodzinne sekrety i buntownicy, którzy się zakochują , tworzą barwną i niezwykle fascynującą scenografię dla historii bohaterów. Czytelnik przenoszony jest w świat, w którym tętnią życiem młodzieńcze marzenia, a jednocześnie niepewność jutra i tajemnice przeszłości.

Autorka odważnie podejmuje trudne tematy, takie jak kryzys AIDS czy walka o równość miłości, co nadaje książce dodatkowej głębi i aktualności. Jej wrażliwa narracja porusza serca czytelników, skłaniając ich do refleksji nad wartościami, które kształtują ludzkie relacje i decyzje.

„Wszystkie Twoje Ślady” to książka, która nie tylko porusza, ale również inspiruje. Autorka stworzyła wspaniałą opowieść o poszukiwaniu miłości i prawdy w świecie pełnym tajemnic i niespodzianek. To lektura, która zostaje w pamięci na dłużej, skłaniając do refleksji nad własnymi poglądami i wyborami życiowymi.

Adam nie ma lekkiego życia. Pożar zabrał mu mamę, oszpecił ciało i odizolował od siostry Eve. Adoptowało go małżeństwo Williamsów z Ohio, które potrzebowało go do pomocy na farmie. W szkole również miał ciężko przez innych. Po nagłej śmierci ojczyma jego życie się zmienia. Chłopak postanawia odnaleźć swoją siostrę, dlatego wyrusza na Florydę i rozpoczyna studia na artystycznej uczelni. Tam poznaje trzech chłopaków, ale Vincenta darzy innym uczuciem. Okazuje się, że on może czuć do niego to samo. Jak potoczą się ich losy?

To była piękna historia. Wszystko mi w niej zagrało. Klimat tej powieści jest cudowny. Lata 80, każdy ma swój styl i nosi się jak chce. Muzyka, która towarzyszy bohaterom tej powieści to zdecydowanie moje gusta i cudownie było choć na chwilę przenieść się na Florydę, aby zasmakować studenckiego życia na artystycznej uczelni.
"Wszystkie twoje ślady" to książka, która poruszy ważny temat, a mianowicie związki homoseksualne. Adam i Vincent świetnie się ze sobą czują, lubią przebywać w swoim towarzystwie, wbrew pozorom łączy ich wiele i to co do siebie czują jest piękne i prawdziwe. Autorka świetnie opisuje nam ich relację, robi to ze smakiem i nie powinno to nikogo oburzać. Jednak wiem, że niektórzy skreślają książki właśnie przez taki wątek. Uważam, że jest to niesprawiedliwe.
"Wszystkie twoje ślady" to przede wszystkim historia o prawdziwej miłości, która musi być ukrywana przed światem. Dostajemy ogrom emocji towarzyszących głównym bohaterom. Naprawdę cudownie było obserwować jak przyjaźń przeradza się w coś więcej. Z całą pewnością w miłości nie ważna jest płeć, a to uczucie, którym się obdarzają.
Kolejnym ciekawym wątkiem jest poszukiwanie przez Adama jego siostry. Wszystko co z nią związane jest jedną wielką zagadką. Muszę przyznać, że cała ta historia była dla mnie ogromnym zaskoczeniem, ale w tej części nie wszystko się jeszcze wyjaśni.
"Wszystkie twoje ślady" to książka, która skradła moje serce i zawsze będzie miała u mnie specjalne miejsce. Maja Kołodziejczyk kupiła mnie swoim stylem, klimatem tej powieści, wątkiem przyjaźni, miłości i tajemnicą Eve. Musicie przeczytać tę książkę. Jestem ogromnie ciekawa jak Wy ją odbierzecie. Będę ogromnie wdzięczna, jeśli podzielicie się ze mną wrażeniami z lektury ❤️

Większość życia Adama składała się na ból i cierpienie. Pożar zabrał mu matkę, trwale oszpecił ciało i odizolował od siostry Eve. Chłopak został adoptowany przez małżeństwo Williamsów z Ohio, ktore wykorzystywało go do pracy na farmie. Nie potrafił odnaleźć się w nowej społeczności. Nie widział szanu na poprawę swojego losu, aż po nagłej śmierci ojczyma, Adam dziedziczy majątek. Pieniądze chce przeznaczyć na odnalezienie siostry. Postanawia podążyć jej śladami. Wyrusza na Florydę, gdzie rozpoczyna studia na artystycznej uczelni. Tam poznaje trzech chłopaków, którzy deklarują pomoc w poszukiwaniach. Wśród nich jest Vincent, początkowa fascynacja jego osobą przeradza się w uczucie, które przeraża Adama.

Odkąd usłyszałam o tej książce, wiedziałam, że to pozycja idealna dla mnie. Klimat lat 80, Floryda i akcja dziejąca się na kampusie uniwersyteckim. Oprócz tego wątek osoby wykluczonej ze społeczeństwa, który odnajduje właściwych ludzi. W książce występuje motyw found family, który jest dosłownie jak plaster na ranę. W książce możemy obserwować przemianę Adama, który nareszcie został zaakceptowany i pokochany taki jaki jest. Widać jak jego pewność siebie rośnie, jednak nadal spotykają go momenty zwątpienia. Wątek poszukiwania siostry jest bardzo atrakcyjny, podążamy wraz z chłopakiem, pełni nadziei, że uda mu się ponownie połączyć z siostrą. Bardzo podobała mi się nieustępliwość głównego bohatera, tak samo, jak wsparcie, które otrzymał od najbliższych. Wątek romantyczny skradł moje serce. Relacja romantyczna między chłopakami jest zdrowa, rozwijała się w zadowalającym tempie. Postacie zostały bardzo dobrze wykreowane, są bardzo naturalne.

Podczas czytania tej książki bawiłam się wyśmienicie. Styl autorki jest lekki, bardzo przyjemny w odbiorze. Książka rozkochała mnie w sobie swoim klimatem. Uwielbiam lata 80-90, szczególnie w literaturze. Niestety na rynku nie mamy wiele takich pozycji a szkoda! Polecam z całego serduszka!

Od samego początku już byłam zaintrygowana. Poznajemy przeszłość Adama i jego życie po tragicznym pożarze, przez którego wraz z siostrą trafili do sierocińca. Przez co później rozstali rozdzieleni przy adopcji przez dwie inne rodziny. Nie mam rodzeństwa, a jednak ten wątek tak bardzo mną wzruszył, że przy każdym wspomnieniu o siostrze i tęsknocie za nią miałam łzy w oczach.

Śmierć ojca tyrana, bo inaczej go nazwać nie potrafię. Daje Adamowi szansę, dzięki spadkowi po nim, na podążaniu za śladami siostry.
Na uczelni odnajduje przyjaciół, którzy są dla niego jak rodzina w której czuję się w końcu akceptowany (MÓJ UKOCHANY MOTYW FOUND FAMILY). Mimo początkowych wątpliwości i niedowierzaniu, że ktoś faktycznie go polubił, zaczyna nowy etap swojego życia. Wspaniale było uczęszczać z Adamem i jego nowymi przyjaciółmi na studia, bo naprawdę czułam się jakbym z nimi zaczynała swoje akademickie życie. Bardzo poruszały mnie myśli głównego bohatera i byłam w stanie zrozumieć jego przekonanie o samym sobie.

Z wątkiem rozdzielonego rodzeństwa powiązany jest motyw zagadki, którą studenci wspólnymi siłami chcą rozwiązać. I to co autorka zrobiła w związku z nim jest czymś co absolutnie rozwaliło mi głowę, uśpiło moją czujność i po poznaniu prawdy prawie rozmazało mi makijaż. Po zamknięciu książki siedziałam z szeroko otwartymi oczami. Potrzebowałam chwili, aby to wszystko przetworzyć. W dalszym ciągu jestem naprawdę w szoku i chylę czoło autorce.

Relacja romantyczna między chłopakami absolutnie skradła moje serce. Uważam, że jest to związek bardzo zdrowy, taki który zawsze w książkach zawsze bardzo doceniam. Jednak mimo, że jako jednym z motywów jest slow burn, nie mogę powiedzieć, że uczucie między nimi rodziło się wolno. Było to raczej jak najbardziej naturalne poznawanie się dwojga ludzi, a później przerodziło się to w uczucie. Jestem pełna nadziei, że ich relacja będzie szła już tylko w dobrym kierunku.

W powieści znajdziecie wspaniale wykreowane postacie nie tylko samymi zaletami, ale także wadami, które są po prostu ludzkie. Poczujecie się jak studenci sztuki i kultury na Florydzie w latach 80 (bardzo dobrze oddanych przez autorke) oraz będziecie płynąć przez krótkie rozdziały oraz fabułę dzięki lekkiemu piórze Mai.

Jeśli zdecydujecie się na zakup „Wszystkich twoich śladów” polecam kupić od razu 2 tom - „Wszystkie twoje winy” (już dostępne na empik.com),bo musicie mi uwierzyć, że będziecie chcieli od razu kontynuować czytanie i dowiedzieć się o dalszych losach bohaterów.

Bardzo dziękuję wydawnictwu Ale! za egzemplarze do recenzji i zaufanie.

[ współpraca reklamowa | barterowa]

Jeśli mam być szczera, nie spodziewałam się tak dobrej książki. Od pierwszych stron nie mogłam się od niej oderwać. Przyjemnie mi się ją czytało, jest bardzo dobrze napisana. W książce mamy motyw „slow burn”, czyli wolnego wątku romantycznego. Nie wiem czy tylko mi się tak wydaje, ale ten motyw łatwo zepsuć 😅 Musi być on idealnie wyważony, aby nie był za wolny przez co staje się męczący i nudny. Tutaj na szczęście autorka zrobiła to idealnie 🤩 Jeśli chodzi o drugi tom to jest on jeszcze lepszy niż pierwszy, czujemy więcej napięcia i jest wiele zwrotów akcji, których ja osobiście się kompletnie nie spodziewałam. Jedyne do czego mogę się przyczepić to opis bohaterów, ponieważ tych opisów jest mało i ciężko mi było wyobrazić sobie wygląd danych postaci. Druga rzecz to kompletny brak poczucia, że akcja utworu rozgrywa się w latach 80. Mimo tych małych minusów seria bardzo mi się podobała i szkoda, że to już koniec, bo przez ten krótki czas bardzo zżyłam się z bohaterami ☺️

• LGBT
  • Romans
  • Chcę kupić

Dodaj cytat z książki Wszystkie twoje ślady