Foul Heart Huntsman. Nikczemny myśliwy

Okładka książki Foul Heart Huntsman. Nikczemny myśliwy Chloe Gong
Okładka książki Foul Heart Huntsman. Nikczemny myśliwy
Chloe Gong Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Foul Lady Fortune (tom 2) fantasy, science fiction
Foul Lady Fortune (tom 2)
Foul Heart Huntsman
Jaguar
2024-04-10
2024-04-10
2023-09-26
Małgorzata Kaczarowska

Czekałam na zakończenie tej historii, na te wszystkie spotkania, które miały się wydarzyć, a których bohaterowie zupełnie się nie spodziewali. Czytałam z niecierpliwością i podekscytowaniem, wyczekując momentów, gdy zaczną opadać maski, tajemnice zostaną odkryte, a bohaterowie wreszcie pozwolą sobie na miłość. Trzymałam za nich kciuki i mocno kibicowałam im w walce o te uczucia, o bliskich, o kraj i wolność. Chloe Gong utrzymuje poziom swoich poprzednich książek i nie zawodzi. Ta część dostarczyła mi mnóstwa emocji. Działo się dużo, zwroty akcji trzymały w napięciu, a bohaterowie roztapiali serce.

Chyba nie muszę mówić jak bardzo ich wszystkich uwielbiam. Powtórzę się pisząc, że są oni sercem tej historii, ale nie da się tego inaczej ująć. Oni ją tworzą, nadają jej życia i realności. To dla nich się ją czyta! Są tak złożenia, pełni tajemnic, różnych twarzy i emocji, że tak naprawdę poznajemy ich przez cały czas, a nawet na sam koniec są w stanie nas zaskoczyć. Jakbym miała wymienić książki z najlepiej wykreowanymi bohaterami, o których pamięta się jeszcze długo po przeczytaniu, to w topce na pewno byłaby ta seria!

Książki z tego uniwersum może nie są na pierwszy rzut oka łatwe w odbiorze. Tło historyczne, ciężka tematyka - podziały Szanghaju, inwazja japońska, sporo polityki. Ale gdy już uda wam się wczuć w ten klimat, gdy Szanghaj wciągnie was w swoje mroczne zaułki, odkryjecie jego tajemnice i spojrzycie na niego oczami mieszkańców, to pokochacie tę historię, a już na pewno pokochacie bohaterów, którzy są jej najjaśniejszym promykiem!

„PRZEDE WSZYSTKIM jesteś OSOBĄ, a potem agentką. Ile razy ci to powtarzałem?”

[Współpraca barterowa: @wydawnictwojaguar]

Tak, przeczytałam (chyba) ostatnią książkę z uniwersum TVD, królowej Chloe Gong. Nadal nie wiem do końca, jak się z tym czuję? (dziwnie🤠)

🫀„Foul heart huntsman” to druga część „Foul lady fortune”, czyli na celowniku znajduje się Rosalind Lang, a my obserwujemy jak toczy się jej życie po wyjściu na światło dzienne jej drugiej, undercover twarzy. Do tego pojawiają się inne komplikacje, zagrożenia czyhające na jej najbliższych oraz inwazja ze strony Japończyków.

🌸Przechodząc od razu do rzeczy, nie jest to moja ulubiona książka z tych, które dotychczas czytałam, może właśnie ta najsłabsza, bo TVD nie przebije w mojej opinii nic. Wciągnęłam się w nią dopiero za 3/4 książki? I wtedy poczułam, że zaczyna się jazda ze stromej górki bez trzymanki.

🎀Moja ukochana para z trzech nowych - Rosalind i Orion albo Phoebe i Silas - nadal nie zdecydowałam i chyba nie dam rady. ✍🏻

Najlepsza scena - ta, w której Silas dostaje po twarzy od swojej beloved, a od razu później się całują😩🥰 (i need therapy)

Mimo, jak dla mnie nie najlepszego wstępu i kilkudziesięciu miernych rozdziałów, pojawiło się parę naprawdę dobrych plot-twistów, które sprawiły, że mi buzia opadła XD
Przykro mi tylko, że było tak mało Bena i Marshalla, moich kochanych gołąbeczków ):

Tło historyczne Szanghaju pojawia się jak najbardziej, niestety ja zbytnio nie potrafiłam połapać się w przedstawianych wydarzeniach, dobrze, że autorka umieściła notkę pod koniec książki na ich temat.

Podsumowując - książka nie trafi do ulubionych, natomiast czułam miłe ciepło wracając do znanego mi światka i bohaterów. Myślę, że fanom TVD oraz samej Chloe się spodoba c:

„PRZEDE WSZYSTKIM jesteś OSOBĄ, a potem agentką. Ile razy ci to powtarzałem?”

[Współpraca barterowa: @wydawnictwojaguar]

Z niecierpliwością czekałam na kontynuację powieści Chloe Gong, ponieważ dostrzegłam w jej twórczości ogromny potencjał. Autorka pozytywnie zaskoczyła mnie już za sprawą pierwszej lektury a kontynuacja jedynie udowodniła, że w jej w dłoniach drzemie spory talent.

Zacznijmy od klimatu, który towarzyszy nam od pierwszej do ostatniej strony. Gęsta atmosfera otula nas swoimi ramionami i nie wypuszcza nawet po skończeniu historii. Wciąż rozmyślam o tym co działo się w fabule i jak potoczyły się losy bohaterów, ponieważ cała opowieść została ze mną dłużej niż sądziłam. Taka jednak jest właśnie twórczość autorki: intensywna w odbiorze i piekielnie emocjonalna, trafiająca do serca i rozumu czytelnika. Chociaż nigdy nie sądziłam, że polubię fantastykę połączoną z historią Chin to dziś przyznaję, że seria Gong należy do moich ulubieńców. To dopracowana opowieść pełna podwójnych znaczeń, z charyzmatycznymi bohaterami na pierwszym planie, która porusza wiele współczesnych wartości.

Przenosimy się do Szanghaju roku 1932 i wraz z bohaterami wypatrujemy japońskiej inwazji. Rosalind nie ma już nic do ukrycia, ponieważ jej tożsamość szpiega została ujawniona publicznie. Nie opuszcza swojego mieszkania, ponieważ nie chce wpaść w ręce dziennikarzy, ale jednocześnie nie pozostaje obojętna na to co wydarzyło się w ostatnim czasie. Orion, jej udawany mąż, został porwany i stracił wszelkie związane z nią wspomnienia. Co prawda ich relacja była stworzona na potrzeby chwili a jednak Rosalind czuje ogromną pustkę. Zrobi zatem wszystko, by go odnaleźć i przypomnieć mu o tym co się wydarzyło. I chociaż nadarza się okazja do opuszczenia Szanghaju to kobieta nie spodziewa się, że przed nią kolejne wyzwania oraz niebezpieczeństwo, z którym przyjdzie jej się samotnie zmierzyć.

Na przestrzenie niemalże 600 stron autorka buduje obraz zachwycających wydarzeń. Już za sprawą pierwszej części zorientowałam się, że w jej twórczości wydarzyć się może dosłownie wszystko a jednak kontynuacja pozytywnie mnie zaskoczyła. Okazało się bowiem, że Gong wyróżnia wielka wyobraźnia oraz talent do tego, by w emocjonalny sposób przelać na karty powieści wszystko co pojawia się w jej głowie. Fabuła jest dynamiczna i nieustannie porusza się do przodu, koncentruje uwagę na licznych wątkach i często wprowadza czytelnika w ślepe zaułki, by ten nie mógł czuć się zbyt pewnie. Wraz z główną bohaterką pokonujemy liczne przeciwności, mierzymy się z wyzwaniami narzuconymi przez społeczne normy, spotykamy zbyt pewnych siebie ludzi a także próbujemy dojść do porozumienia z sercem, które podszeptuje, że być może Orion wcale nie jest obojętny Rosalind tak jak wcześniej myślała. W ten sposób na naszych oczach buduje się fantastyczna opowieść czerpiąca inspirację z innych gatunków, która łączy wydarzenia, nawiązuje do ponadczasowych wartości i pokazuje, że nieśmiertelna dziewczyna wcale nie jest taka szczęśliwa jak każdy mógłby przypuszczać.

"Foul Heart Huntsman. Nikczemny myśliwy" porywa nas od pierwszych stron do świata niebezpieczeństw oraz wszechobecnych intryg. Sekrety mnożą się na kartach tej powieści, związane są z ludzką obłudą oraz zachłannością do tego, by objąć jak najwyższe stanowiska. Wątek politycznych jest tutaj subtelny, ale nadaje sens biegowi wydarzeń i jednocześnie pokazuje, że wszystko w świecie ma swoje konkretne uzasadnienie. Autorka nie zwalnia tempa, trzyma wysoki poziom swojej serii i w pełni wykorzystuje potencjał własnej wyobraźni, zachęcając czytelnika do udziału w wydarzeniach, które mogą wprowadzić liczne zaskoczenia oraz niebezpieczeństwa. Podejmiecie wyzwanie? Polecam!

"- Chciałbym to pamiętać - powiedział w ciemności. - Chciałbym pamiętać pierwszy raz, kiedy mi to powiedziałaś."

Jeśli po pierwszym tomie czuliście niedosyt, to po tym będziecie w pełni usatysfakcjonowani. Kontynuujemy w nim losy naszej Fortuny, czyli Rosalind Lang, której tożsamość zostaje ujawniona. Koczujący pod jej domem dziennikarze, to ostatnie zmartwienie na jej liście. Jednak gdy tylko pojawia się okazja do opuszczenia miasta, dziewczyna nie waha się ani chwili. Musi uratować swojego ukochanego, nawet jeśli ceną jest jej własne życie.

"Nikczemny Myśliwy" był dla mnie przeprawą. Długą, czasami monotonną, której pojedyncze jednostki ratowały coraz to trudniejsze sytuacje. Nie była to zła książka, tego nie można o niej powiedzieć, ale musicie się nastawić na dość angażującą i wymagającą lekturę. Chociaż jest to fikcja literacka, to autorka zaczerpnęła wiele wydarzeń czy postaci z historii chińskich/ japońskich rejonów. Nie opowiem Wam o nich, bo są to naprawdę szczegółowe informacje, ale na końcu znajdziecie posłowie, które w pełni wszystko tłumaczy. Chloe Gong, jesteś wielka. Ten tom jest idealnym zwieńczeniem całego uniwersum szanghajskich inwazji. Zaczynając od "Gwałtownych pasji", czyli opowieści o Romie i Juliette, a kończąc na historii Rosalind i Oriona. Każda z nich jest bardzo dopracowana, co wielokrotnie przejawia się zarówno w fabule, jak i postaciach. Momentami nie mogłam oderwać się od książki, przez coraz to nowe, niespodziewane wydarzenia, a innym razem wręcz odkładałam by przetrawić rozwijające się tam wątki. To nie jest historia, którą można przeczytać na jednym posiedzeniu. Nią należy się delektować, odkładać w czasie, by móc pozostać z Szanghajem na dłużej. "Nikczemna Fortuna" zaskoczyła mnie kreacją postaci - szpiedzy, ukrywający się pod fałszywym nazwiskiem, grający szczęśliwe małżeństwo. To na nich opierała się ta część, której zakończenie wbiło mnie w fotel. "Foul Heart Huntsman" opowiada przede wszystkim o Rosalind i Orionie, ale na początek wysuwa się inna para bohaterów, która mnie absolutnie zauroczyła. Celia i Oliver tworzą tak genialny duet! Ich troska o bliskich, o siebie nawzajem była widoczna w wielu ich działaniach. Choć najczęściej musieli ukrywać pewne fakty z misji, to zawsze działali w imię dobra. Tak samo jak Alisa, Phoebe, Silas... każda z tych osób działała w pewnym celu, nie zawsze widocznego dla oka czytelnika. Autorka dała szansę na pokazanie ich perspektyw, co dało szersze spojrzenie na całą fabułę. Dla takich historii żyję! Była Fortuna, jest Myśliwy. Nikczemność tej dylogii polega na zdradzie, planach oraz próbach ratowania bliskich. Gdy kraj opanowują wrogie siły, a receptura na bycie nieśmiertelnym wpada w niepowołane ręce, cel jest tylko jeden: trzeba zadzwonić po starych znajomych. Nic więcej nie zdradzam, ale Ci, którzy śledzą na bieżąco całe uniwersum, pewnie domyślają się o kim jest mowa. Nie powiem, ale momenty tej całej gromady wywoływały uśmiech i ciarki na całym ciele. Uwielbiam ich wspólne akcje oraz próby tworzenia rodziny (motyw found family). Chociaż momentami autorka tworzyła takie elementy, które sprawiały, że moje serce się zatrzymywało, to włożyła w to naprawdę wiele pasji i miłości.

Co tu więcej dodawać? Zakończenie piękne, wzruszyłam się na ostatnich stronach, a postacie, które towarzyszyły mi przez ostatnie miesiące zostaną ze mną na długo. 我建議!

[ Współpraca reklamowa z Wydawnictwem Jaguar ]

To jest prawdziwy rollercoaster emocji! 🎢
Przeżywałam załamania nerwowe co jakieś 50 stron! 😩 Nie można było ufać nikomu, wszyscy podejrzani.
Jedną z najwspanialszych historii jakie czytałam! 🤌 To chyba pierwsza książka, w której lubiłam wszystkich głównych bohaterów! 💖
Chloe Gong tworzy magię na papierze, zabiera nas w niesamowitą podróż, pełną przygód, tajemnic i niebezpieczeństw, owiana romansem, który rozgrzeje twoje serce! 💖
Natomiast jeżeli chodzi o zwroty akcji, to nie można powiedzieć, że zaczynają się pod koniec książki, zostajemy zaskakiwani na każdym kroku od samego początku. Piękna, złożona fabuła, która zostanie w waszych myślach na bardzo długo!
Ciężko mi zebrać myśli, tak bardzo zaskoczyła mnie fabuła.
Od teraz Chloe to jest moja jedna z ulubionych autorek! 💖

To jest prawdziwy rollercoaster emocji! 🎢

„Foul Heart Huntsman. Nikczemny myśliwy” to drugi tom cyklu Foul Lady Fortune. Obie książki zostały przepięknie wydane. Okładki przyciągają wzrok.
Książka opowiada dalszy los Rosalind i Oriona. Tożsamość Rosalind zostaje ujawniona. Natomiast jej ukochany mąż Orion zostaje porwany. Dziewczyna zrobi wszystko by go odnaleźć. Żeby nie było za łatwo chłopak stracił wspominania związane z żoną. Ich małżeństwo było na niby, ale Rosalinda bardzo dotkliwie odczuwa nieobecność „męża”. Gdy pojawia się możliwość opuszczenia miasta, dziewczyna nie waha się ani chwili. Życie jednak nie zawsze układa się tak jakby ona chciała. Duchy przeszłości odżywają, starzy wrogowie stają się przymierzaniami. Czy uda się jej znaleźć lek dla Oriona? Czy uda się jej odebrać matce niebezpieczną substancję, która zagraża nie tylko mężowi, ale również innym? Przekonacie się sami!
Autorka wspaniale wykreowała tutaj zarówno głównych bohaterów, jak również drugoplanowych: Celii i Oliverze, Phoebe i Silasie oraz Alisie. Są to postacie, których nie da się nie polubić.
Książka chociaż nie jest cienka, to muszę przyznać, że przeczytałam ją bardzo szybko. W ogóle nie odczułam tego ile posiada stron. A wszystko to za sprawą intryg, ciekawych postaci i wielu emocji jakie przeżywałam czytając. Od napięcia po uczucie ulgi. Wszystko tutaj jest przemyślane i dopracowanie co sprawia, że książka jest naprawdę świetną lekturą.
Nie brakuje tutaj również zaskakujących zwrotów akcji, a zakończenie jest takie, że czytelnik czuje satysfakcje po zakończeniu lektury. Bardzo polecam!

FOUL HEART HUNTSMAN. NIKCZEMNY MYŚLIWY to kolejna historia z uniwersum Szanghaju Chloe Gong i tak, jak w przypadku poprzednich książek jestem zachwycona tą lekturą! Uwielbiam to, z jaką wprawą i lekkością Autorka snuje swoją opowieść, wplątując masę zwrotów akcji, okruszków, które możemy składać w całość. To także powrót do naszej ekipy bohaterów, którą przez lata zdążyłam polubić i jej kibicować. Każda z postaci jest na swój sposób przebiegła i sprytna, jednak myśli w inny sposób, ma inne metody działania i wielką gratką było obserwowanie, jak dochodzą do rozwiązań zagadek i tworzą własne konspiracje. Niektóre sytuacje przewidziałam, za to kilka wybiegów bohaterów mnie zaskoczyło. Chloe Gong z wielką gracją bawiła się również tempem akcji - wiedziała, kiedy zwolnić, a kiedy ruszyć z dynamicznym tokiem wydarzeń. Czytałam tę historię z ogromną przyjemnością, utwierdzając się w przekonaniu, że C.Gong zdecydowanie należy do grona moich ulubionych autorów fantasy. Ta książka jest jednocześnie ostatnią z tej serii i przyznam, że podobało mi się doprowadzenie tej historii do końca. Rozwiązanie pewnych wątków, pozostawienie innych naszym domysłom. Co ważne, czytając książki z tej serii nie miałam poczucia, że któraś z nich odstaje, czy jest słabsza. Chloe Gong cały czas utrzymywała wysoki poziom swoich powieści i dzięki temu jestem niezwykle usatysfakcjonowana lekturą. Czytając ostatnie strony może i było mi odrobinę smutno, że to już pożegnanie z Szanghajem, ale jednocześnie czułam, że zakończenie pojawiło się w odpowiednim momencie i nic nie będzie ciągnięte na siłę.
Jeśli lubicie fantastykę z politycznymi intrygami, gdzie po bohaterach można spodziewać się wszystkiego, to ta seria będzie dla Was idealna!
Polecam z całego serca te książki, a sama ruszam na spotkanie kolejnej serii Autorki!

IG: @Amanda.Says

[współpraca recenzencka]

„- Świat jest teatrem - powiedzial Jiemin - Ludzie zaś są zaledwie aktorami. Podziwiam sposób, w jaki inni odgrywaja swoje role, ale
wolę sam decydować o tym, kiedy wchodzę na scenę i kiedy z niej schodzę.”

“Foul Heart Huntsman” to tak wspaniała książka, że zasługuje na znacznie więcej niż pięć gwiazdek. Jestem pewna, że Chloe Gong nie jest w stanie napisac złej historii. Nie ma tu żadnych wad. Nie ma ani chwili na nudę. Moje emocje podczas czytania historii Rosalind i Oriona były tak zmanipulowane, że w pewnym momencie nie wiedziałam już co czuć. Płakałam, śmiałam się i mdlałam z miłości do Oriona, a serce biło mi tak szybko, że czasem robiło mi się słabo. Każdy, kto twierdzi, że nie można mieć
romansu, akcji, dramatu i komedii w jednym, powinien przeczytać książki Chloe Gong.

“ - To brzmi, jakbyś mnie podpuszczał.
- Ja? Skądże!
- Dzieci - przerwała Celia - jeśli już skończyliśmy flirtować, to czy
możemy omówić niewielką zmianę naszych planów?”

Szaleję za Rosalind i Orionem. Oboje są fantastycznymi postaciami i w przeszłości przeszli prez tyle złego, zanim się
poznali, że wręcz błagałam o ich szczęśliwe zakończenie.
Charakter Rosalind przeszedł ogromną zmianę. Od czasu „The Violent Delights" stała się zupełnie inną (lepsza) osobą. Celia i Oliver są tak samo uroczy jak ich rodzeństwo, a ich własna historia jest cudowna. Podobało mi sie to, jak oboje są oddani swojej sprawie, a mimo to zrobiliby wszystko, aby pomóc swoim przyjaciołom.
To samo tyczy się Silasa i Phoebe. Ich relacja rozwija się powoli, mają swoje waśnie słodkie i intensywne momenty.
No i moja kochana Alisa, która jest najzabawniejszą postacią. Jej pozytywne nastawienie i umiejętności
radzenia sobie z wszelkiego rodzaju przeciwnościami losu sprawiają, że jest najważniejszym atutem tej historii. Szczerze - bez niej nikt by nie przetrwał.

„ - Obudziłaś się szybciej, niż przypuszczałam - powiedziata Juliette, skoncentrowana na odgarnianiu wlosów z jej szyi. — Nie ruszaj się za dużo. Zaszyłam cię, jak umiałam najlepiej, ale Roma mówi, że to wygląda, jakbym uprawiała sztukę abstrakcyjną na twoim ramieniu.”

Na wysoką ocenę na pewno wpłynęło pojawienie się poprzednich bohaterów.
Mam tu oczywiście na myśli Rome, Juliette, Benedikta i Marshalla. Sa wisienką na szczycie historii. I mimo że ich obecność nie była dla mnie zaskoczeniem, ponieważ po nowelce doskonale wiedziałam że pojawią się w “Foul Heart Huntsman”, nic nie było w stanie przygotować mnie na emocjonalny wstrząs gdy tylko przeczytałam ich imiona.

Koniecznie czytajcie książki Chloe Gong! 🩷

[współpraca recenzencka]

wolę sam decydować o tym, kiedy wchodzę na scenę i kiedy z niej schodzę.”

Jaki jest wasz ulubiony kwiat?

Dla Rosalind to żonkil – kiedy sprawdziłam jego znaczenie, uznałam, że to idealny wybór, bo oznacza nadzieję, a Rosalind potrzebowała jej dużo po tym, co zrobiła i co jej się przydarzyło w Our Violent Ends. Poza tym żonkil to symbol wiosny – @wydawnictwojaguar nie mogło wybrać lepszej pory na premierę!

Podczas rozmowy z Chloe o tym, jakie piosenki Taylor Swift najlepiej pasują do jej książek i postaci powiedziałam, że dla mnie Rosalind to „Don’t blame me” i autorka przyznała, że Rosalind to totalnie Reputation girl era. Cudownie było śledzić jej historię od osoby, która popełniła błąd z miłości, przez dziewczynę, którą zwątpiła w miłość i była nękana wyrzutami sumienia, po kogoś gotowego poświęcić wszystko dla ukochanego.

Lubię książki, w których para powoli się schodzi, ale przez przeciwności losu zostają rozdzieleni i się rozstają, po to by w kolejnym tomie znowu powoli odnajdywać drogę do siebie. Zauważyłam, że jest to wątek, który bardzo często pojawia się w książkach, które obejmuję patronatami, więc ewidentnie mam do niego słabość. Tu mamy aranżowane małżeństwo, rozwalający WIELKI PLOT TWIST na koniec pierwszego tomu i jego reperkusje w drugim tomie.

Świetne jest w tej serii to, że każda postać poboczna jest genialnie wykreowana i nie śledzimy tylko losów głównej bohaterki. Oprócz Rosalind i Oriona mamy rozdziały, które skupiały się na Celii i Oliverze, Phoebe i Silasie oraz Alisie. Uwielbiam każdą jedną z tych postaci i cieszę się, że dostały tak ważne role w tej opowieści. Jeśli nie znacie jeszcze tej serii, to wiedzcie, że jest inspirowana sztukami Szekspira: dramatu Romeo i Julii oraz komedii Jak wam się podoba.

Jeśli macie w planach sięgnąć po książki z serii Tajemnice Szanghaju, koniecznie przygotujcie znaczniki albo notatnik do zapisywania cytatów. Każdy tom to wiele pięknych cytatów, z którymi za każdym razem odliczałam z wami do premiery. Znajdziecie je w zapisanych relacjach na profilu @nattrook

„Nie była tak głupia, by sądzić, że zasługuje na miłość świata ale na tyle naiwna żeby jednak jej pragnąć”.

Na końcu Foul Lady Fortune i w rozdziale 17 Foul Heart Huntsman piszczałam – w obu miejscach z tego samego powodu – przez połączenie obu dylogii. Autorka genialnie poprowadziła historię! Bardzo podobało mi się, jak łączyły się wszystkie wątki i jak zakończyła się cała seria. Każdy bohater przeszedł długą drogę, żeby znaleźć swoje miejsce i uwierzyć, że zasługuje na miłość.

Intrygi, zwroty akcji i dużo wzruszeń – takie trzy określenia wybieram dla tej serii. Koniecznie musicie ją poznać!

Jaki jest wasz ulubiony kwiat?

Podczas rozmowy z Chloe o tym, jakie...

O. Mój. Boże.
Chloe Gong zrobiła to po raz kolejny.

Małymi, aczkolwiek śmiałymi krokami wkradła się do mojego serca i udała się na polowanie w poszukiwaniu fragmentu, który jeszcze nie należałby do niej. I go znalazła, po czym uczyniła swoim. Bo jakże inaczej miałoby się to skończyć?

Znacie film „Narzeczony mimo woli“ w reżyserii Anne Fletcher? A „Kapitana Amerykę i Zimowego Żołnierza” w reżyserii braci (Anthony i Joe) Russo? Jeżeli tak, to wyobraźcie sobie, że Gong napisała dylogię, która stanowi idealny balans między elementami tych dwóch filmów, w dodatku połączony z byciem retellingiem jednej z Szekspirowskich komedii - „Jak Wam się podoba“. I wyszło jej to genialnie!

„Nikczemny Myśliwy” to genialne zakończenie zarówno jak dla dylogii Fortuny, jak i całej serii Secret Shanghai, które sprawiło, że wytrzeszczałam oczy i dusiłam w sobie zarówno krzyki podekscytowania, jak i łzy niedowierzania w miejscach publicznych. (Może i w pierwszej chwili Epilog wzbudził we mnie ogrom dziwnych uczuć, tak teraz, z czasem, czuję, że Ci bohaterowie na to zasłużyli i cieszę się, że skończyli w taki, a nie inny sposób!)

Tym samym czuję ogromną potrzebę, by skończyć tę opinię ogromnym słowem DZIĘKUJĘ skierowanym do Chloe za pokazanie nam tego świata, oprowadzenie nas po nim i doprowadzenie go ze stylem aż do samego końca. Secret Shanghai will always have a special place in my heart 🫣💗

O. Mój. Boże.
Chloe Gong zrobiła to po raz kolejny.

• Lista
  • Kolejka