Our Violent Ends. Burzliwe zakończenia

Okładka książki Our Violent Ends. Burzliwe zakończenia Chloe Gong
Okładka książki Our Violent Ends. Burzliwe zakończenia
Chloe Gong Wydawnictwo: Jaguar Cykl: These Violent Delights (tom 2) Seria: Secret Shanghai fantasy, science fiction
These Violent Delights (tom 2)
Secret Shanghai
Our Violent Ends
Jaguar
2022-10-12
2022-10-12
2021-11-16
Małgorzata Kaczarowska
chloegong theseviolentdelights gwałtownepasje

Pokochałam historię Romy i Juliette ❤. Chloe Gong tak cudownie potrafi tworzyć bohaterów, tak pięknie przedstawiać świat. Szanghaj jest tu opisany tak, jakby był żyjącą istotą. Tyle emocji jest w tej historii, nienawiści, smutku, miłości 🥺💔

Stworzenie retellingu 'Romea i Julii' w mieście rządzonym przez gangi było świetnym pomysłem. Dodało tej historii i bohaterom pazura oraz wyrazistości, a wątek potworów wprowadził trochę fantastycznego klimatu 😍

,,Czym była miłość, jeśli potrafiła tylko zabijać?"

Niczego tak nie żałuję, jak rocznej przerwy, którą zafundowałam sobie po przeczytaniu ,,These violent delights" zanim zabrałam się za drugi tom. Bo w tym zakochałam się sto razy bardziej niż w pierwszym i chciałabym przeczytać go o wiele wcześniej.

Chloe Gong stworzyła bohaterów, których nie da się nie pokochać. Juliette i Roma stali się dla mnie postaciami tak żywymi, że dosłownie miałam łzy w oczach czytając. Ogromnie się do nich przywiązałam a czytanie o tej dwójce było największą istniejącą przyjemnością. Nie mogę jednak nie wspomnieć także o pozostałych bohaterach, bo oni również sprawili, że ta historia zyskała specjalne miejsce w moim sercu. Chyba nie jestem w stanie wybrać ulubionej postaci, wszyscy są dla mnie zbyt ważni a przyrzekam, że mimo wszystko rzadko kiedy jestem aż tak związana z większą ilością postaci.

Klimat XX wiecznego Szanghaju został niesamowicie przedstawiony i od pierwszych stron nas otacza a autorce udało się go mistrzowsko wprowadzić. Nie wiedziałam, że potrzebowałam do życia połączenia Szekspira, wojny gangów, rewolucji i akcji umiejscowionej w Szanghaju, ale teraz już wiem, że tak, absolutnie było mi to potrzebne.

O swojej miłości do tej książki mogłabym mówić godzinami, bo od momentu, gdy ją skończyłam, stale o niej myślę. O zakończeniu, które rozbiło mnie na miliard małych kawałeczków. O pięknej i smutnej rzeczywistości bohaterów, którzy musieli wybrać, co jest dla nich ważniejsze- całe życie czy miłość. Ale też o dosłownie wszystkich wydarzeniach, bo przez to jak mocno przywiązałam się do bohaterów to przeżywałam wszystko tak, jakbym uczestniczyła we wszystkim wraz z nimi. Ta dylogia zyskała specjalne miejsce w moim sercu i na pewno jeszcze do niej powrócę, zarówno myślami jak i poprzez ponownie sięgnięcie po książki.

,,Czym była miłość, jeśli potrafiła tylko zabijać?"

Chloe Gong stworzyła bohaterów, których nie da się nie pokochać....

To co się tu wydarzyło w tej książce, to istny kosmos. Podobnie jak w pierwszej części, cudowne postacie, pięknie przedstawiony świat i utrzymany klimat. U-wie-lbiam, ta książka powinna dotrzeć do większej publiki.

Świetnie bawiłam się przy tej dylogii. To jeden z najlepiej napisanych wątków enemies to lovers jaki napotkałam i wywołał u mnie niewiele ciar zażenowania. Chętnie przeczytałabym dalsze części.
Nie mogę być jednak ślepa na niedociągnięcia. Uważam, że wątek fantastyczny mógłby spokojnie zniknąć, a uzyskane w ten sposób miejsce mogłoby zostać wykorzystane, żeby lepiej nakreślić poszczególne strony konfliktu, bohaterów, codzienność miasta... W sumie cokolwiek, bo mimo że książka nie jest krótka, to troszkę trudno było mi zaangażować się we wszystkie dylematy bohaterów.

Rok 1927, a miasto Szanghaj chwieje się na skraju rewolucji.

Dwa różne światy, gangi które rywalizują miedzy sobą o szacunek ulicy, inwestorów i pieniądze. Każdy z nim ma swoich liderów, lecz miłość miedzy dwojgiem ludzi może wszystko zniszczyć.

Juliette poświęciła swoje szczęście i miłość w imię wojny gangów, a jeśli Roma ma być bezpieczny, musi jej nienawidzić i wierzyć, że byłaby zdolna do zabicia jego najlepszego przyjaciela.

Jednak dwójka tragicznych kochanków szybko i niechętnie będzie zmuszona znów współpracować wspólnie dla dobra swoich ludzi. Nowe zagrożenie, jest inne niż do tej pory, a waga jest życie niewinnych ludzi

Czy uda im się zdążyć na czas 🤔

Od nastoletnich lat uwielbiam historie Romeo i Julii, natomiast Our Violent Ends. Burzliwe zakończenia totalnie tą miłość pogłębiło 🥰❤️

Intryga, ogień, zaczepki, cięty język i płomień namiętności to co uwielbiam w postaciach Juliette i Roma 🥵 a działo się w niektórych momentach. Jedyny minus jaki zauważyłam, to zbyt długie opisywanie niektórych akcji mało ważnych, ale to może być moje czepianie się 😂

Rok 1927, a miasto Szanghaj chwieje się na skraju rewolucji.

Polecam

Polecam

Świetnie ukazująca życie w Szanghaju opowieść o zakazanej miłości, intrygach, wojnie gangów i polityce. Bardzo podobała mi się również ta część dylogii. Napisana świetnym językiem, dzięki czemu pochłania się tę, wcale nie taką cienką pozycję. Bardzo dobra rozrywka z motywem Romea i Julii. Jedynie co, to nie jestem fanką zakończenia, dla mnie było zbyt otwarte. Osobiście wolę jak jest powiedziane wszystko wprost, bez takiej dwuznaczności.

Druga część dylogii zawsze ma obciążenie związane z pakietem oczekiwań. Czy będzie lepsze albo przynajmniej równie dobre co pierwsza część? To sprawia, że ocenianie ich jest zawsze cięższe, a ocenienie ich jako osobnego dzieła nie należy do rzeczy prostych - dlatego nie będę próbować tego robić.
Burzliwe zakończenia moim zdaniem dorównały pierwszej części, ale jej nie przegoniły. W tej książce w przeciwieństwie do Gwałtownych pasji rola potworów schodzi na drugi plan. Tutaj pierwsze skrzypce wiodą problemy na tle politycznym, które zbierają swoje żniwo i wypierają z umysłów ludzi wszelkie inne zagrożenia. Jak to w niepewnych czasach bywa, to co kiedyś było tragedią, teraz jest już tylko nieznacznym problemem.
Wśród tragedii, niepewności i ciągle zmieniających się warunków, bohaterowie muszą zmierzyć się ze swoimi sumieniami. Ustalić co chcą popierać i przewartościować, co jest naprawdę dobre.
Ta część tak samo, jak jej poprzedniczka jest ucztą emocjonalną, na której dostajemy idealnie wyeksponowane uczucia bohaterów i targające nimi wątpliwości, które są tak opisane, że naprawdę można wczuć się w bohatera. Styl pisania autorki sprawia, że nie byłam w stanie oderwać się od rozdziałów.
Podsumowując, jeśli tak samo, jak ja pokochałeś pierwszą część, ta cię nie zawiedzie.

Burzliwe zakończenia moim zdaniem dorównały pierwszej części, ale jej nie...

Obietnice trzymającego w napięciu, łamiącego serce retellingu Romea i Julii spełniają się dopiero w drugim tomie!

Kocham bezmiennie Romę, Marshalla i Benedicta. Trochę bardziej lubię Juliette Cai i trochę bardziej wciągnęłam się w rozgrywającą się w tle potyczkę polityczną. W tym tomie wszystko jest na swoim miejscu i rzeczywiście książka trzyma w napięciu.

Mogę śmiało stwierdzić, że warto przebrnąć przez pierwszy tom, aby móc sięgnąć po ten i totalnie się zakochać!

Zakończenie godne pierwowzoru, a jednocześnie otwarte. Wciąż nie wiemy jak kończą Roma i Juliette. Wiemy tylko, że kończą tak, jak zaczęli, czyli razem!

Mogę śmiało...

Piękne zwieńczenie serii, godne swojego pierwowzoru.

Piękne zwieńczenie serii, godne swojego pierwowzoru.