Nieśmiertelne pragnienia

Okładka książki Nieśmiertelne pragnienia Chloe Gong
Okładka książki Nieśmiertelne pragnienia
Chloe Gong Wydawnictwo: Mag Cykl: Flesh and False Gods (tom 1) fantasy, science fiction
Flesh and False Gods (tom 1)
Immortal Longings
Mag
Anna Dobrzańska
fantazy amerykańska fantazy walka o władzę przenoszenie świadomości

Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego ta seria ma słabą ocenę na lubimy czytać?
Chociaż bardzo lubię poprzednie książki Gong to właśnie ta najbardziej mnie ujęła.
„Nieśmiertelne pragnienia” mają wspaniały klimat, bliźniacze miasta, w których panuje tyran, ludzie głodują, a rzeka w każdym momencie może wystąpić z brzegów jeszcze bardziej pogrążając w biedzie mieszkańców San-Er. To na uliczkach tego miasta odbywa się śmiercionośny turniej, zwycięzca zdobędzie pieniądze oraz będzie mógł spotkać się z królem…
Poznajemy dwóch uczestników – Callę oraz Antona, oboje dążą do zwycięstwa, każde z innych przyczyn, gdy zawiązują sojusz wybucha między nimi uczucie, ale to nie jest świat gdzie miłość zwycięża wszystko.
Kocham, kocham, kocham.
Uwielbiam ten mroczny duszący klimat San-Er, gdzie na każdym kroku coś ci grozi, nawet odebranie ciała! Tak! W San-Er istnieją ludzie, którzy mogą przeskoczyć do twojego ciała i wykorzystywać je przez jakiś czas – czyste szaleństwo!
A bohaterowie? Wspaniale mroczni! Calla, krwawa księżniczka, która pragnie zabić króla i zmienić rzeczywistość mieszkańców San-Er oraz Anton, bezwzględny skoczek, który stara się ocalić swoją młodzieńczą miłość – oboje podbili moje serce, nie tylko ich romantyczne momenty, ale też te krwawe, gdy oboje muszą zdecydować kim chcą być.
No i to wydanie – ubóstwiam i wyczekuję kolejnego tomu!
~Idris

Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego ta seria ma słabą ocenę na lubimy czytać?

Przeczytałam ją bardzo szybko, język jest przystępny, a sama akcja nieskomplikowana. Niestety motyw zemsty ostatnio nie jest czymś co bardzo lubię i jestem dość wybredna co do historii z takim tematem przewodnim. Świat, w którym prawie każdy może zmieniać ciało nie do końca mnie przekonał. Pomysł był ciekawy ale efekt końcowy jakoś nie kupił mnie. Nie polubiłam się też z żadną z postaci, nie były mi one całkiem obojętne, ale też nie czułam przywiązania. Główna bohaterka była okej, taka typowa silna dziewczyna, napędzana nienawiścią.

Nie uważam tej książki za złą, jest przeciętna. Jeśli lubi się urban fantasy, motyw zemsty i rozgrywki na śmierć i życie, to będzie się dobrze przy niej bawić. Dodatkowo trzeba powiedzieć, że wydanie jest piękne, ilustracje na wyklejkach, okładka i barwione brzegi ślicznie się razem prezentują.

CUDOWNE 11/10

CUDOWNE 11/10

Mam wrażenie, że przeczytałam próbę pisarską nastolatki zafascynowanej Igrzyskami śmierci. Język książki jest poprawny, ale cała reszta wzbudza zażenowanie. Psedo cyberpunkowy świat mógłby być ciekawy, gdyby tylko wprowadzał cokolwiek do fabuły. Nie wierzę ani w romans, ani w motywacje bohaterów. Oprócz głównej bohaterki całe towarzystwo jest nieprzekonującą tekturką, z głównym złolem zrobionym z waty, bo nie zasłużył nawet na karton. Końcowe twisty były całkiem ciekawe, gdyby miały jakiekolwiek wyjaśnienie oprócz domyślnego „ciąg dalszy nastąpi”. Zawiodłam się.

Już dawno nie było mi tak smutno, że książka mnie zawiodła. Planowałam ocenić ją na 2,5⭐️, ale dosłownie sam koniec podwyższył tą ocene, bo plot twist na prawdę się udał.

Zacznę od plusów i największym z nim jest wykreowany świat. Miasto, w którym działa się cała akcja, przypominał mi w pewien sposób Night City z Cyberpunka. Nie aż tak nowoczesne jak w Cybepunku, ale pod względem ogólnego zepsucia i klimatu. Świat jest brutalny i bezlitosny dla każdego kto okaże słabość.
Drugim plusem są opisy władzy i ogólnej polityki. Podobały mi wszystkie momenty związane z tym tematem, a szczególnie gdy odkrywaliśmy coraz to nowsze zagrożenia.
Moim kolejnym plusem są bohaterowie, bo mimo, że nie przywiązałam się do żadnego to uważam, że są dość dobrze wykreowani. Szczególnie jak dodamy pare plot twistów, które wychodzą później.
Calla to bohaterka, która dąży po trupach do celu i nie cofnie się przed niczym i nikim. Za to Anton wykorzystuję więcej sprytu i swoich rozwiniętych zdolności w przeskakiwaniu świadomości do innego ciała.

Jak już jesteśmy przy głównych bohaterkach to zacznę minusy. Wątek romantyczny między nimi totalnie mi nie pasował. Nie czułam ani chemii między nimi, ani takiego przywiązana, które pozwoliłoby mi uwierzyć w prawdziwość ich uczuć. Kolejna rzecz to te nieszczęsne przeskakiwanie świadomości między ciałami. Jest to główny wątek fantastyczny w tej książce, no i niestety nie był zbyt dobry. Jak sam pomysł uważam, że jest świetny, tak wykonanie już nie za bardzo. Ta umiejetność jest trudna do opisania, dlatego wiele razy zauważałam luki związane z nią. Mam wrażenie, że ta moc działa na zasadach - „jak w tym momencie potrzebuję tego autorka”. Kolejna rzecz, która niezbyt mi się podobała to same igrzyska. Po raz kolejny -
Pomysł? Super!
Wykonanie? Średnie.
Jedno z najważniejszych wydarzeń, a jakoś mało mnie wciągnęło. Niby były walki, dużo krwi i śmierci, ale ostatecznie mało mnie to interesowało.
Były też momenty, gdzie sytuacje były dla za bardzo naciągane i ciężko mi było uwierzyć, że akurat ta postać postąpiła tak, a nie inaczej.

Podsumowując, historia z niewykorzystanym potencjałem. Bardzo nad tym ubolewam, bo gdyby książka była dłuższa i dopracować główne wątki to była by to jedna z lepszych fantastyk.

Historia opowiedziana w tej książce jest ciekawa i nudna zarazem. Nie mam pojęcia jak to inaczej ująć. Drażnił mnie sposób narracji. Coś mi się tam bardzo plątało. Choć sami bohaterowie są według mnie interesujący, to nie są oni na tyle fascynujący, żebym nie mogła oderwać się od lektury. Zakończenie, aż zadziwiająco przewidywalne. I dodatkowo nie mam presji czekania na następne tomy. Choć to zaliczam do plusów. Końcówkę czytało mi się już znacznie szybciej. Myślę, że gdy wyjdzie kolejna część, zdecyduje się na jej przeczytanie. A ocena to takie bardziej 6,5 ale oznaczone w górę, z nadzieją, że będzie lepiej.

Nuuuda.

Nuuuda.

Mdłe. Niby trochę igrzyska śmierci, a niby nie. Bohaterka bardzo odległa, nie dałam rady jej polubić.

Opinia przedpremierowa polskiej wersji książki.
Początek nowej serii autorstwa Chloe Gong pod nazwą Immortal Longings, to świetny kawał nowoczesnej fantastyki, która łączy w sobie wiele z urban fantasy, mangi, fantastyki w stylu combat, a wszystko to w bardzo dynamicznym azjatyckim stylu.
Jest to wciągająca historia dwójki głównych bohaterów, których początkowa rywalizacja przeradza się w sojusz mający doprowadzić ich do wspólnego celu.
Całość rewelacyjnie się czyta, świat dwóch miast jest ciekawie wykreowany, a akcja bardzo pobudza wyobraźnię. Fabuła jest żywiołowa, bohaterowie niejednoznaczni a C. Gong zapewniła czytelnikowi wiele zwrotów akcji.
Myślę, że nie tylko fani autorki polubią tę historię.
Polecam bardzo.

Opinia przedpremierowa polskiej wersji książki.

• Do kupienia

Dodaj cytat z książki Nieśmiertelne pragnienia