Celina

Okładka książki Celina Ela Downarowicz
Okładka książki Celina
Ela Downarowicz Wydawnictwo: Wydawnictwa Videograf S.A. kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwa Videograf S.A.
2024-02-27
2024-02-27

! Sporo opisów przemocy i gwałtu !
Celina miała być zupełnie inna niż Cecylia, a jest identyczna - dotyczy to i bohaterek, i powieści. Kobieta tak samo skupiona na sobie i wredna, tak samo wszyscy powtarzają, że jest piękna i najlepsza. Łatwo daje się podejść mafii. Wątek podejrzewania jej o zdradę wrzucony bardzo na siłę. Druga połowa książki mocno różni się od pierwszej, wygląda jakby była pisana na szybko, dużo słabszy styl, dużo błędów.

! Sporo opisów przemocy i gwałtu !

Tytuł : Celina
Autor : Ela Downarowicz
Wydawnictwo Videograf
Data premiery : 27.02.2024r.
#współpracareklamowa
#współpracabarterowa
#współpracarecenzencka

Opis książki :
Siostrom ostatecznie nie dano szansy naprawienia nadwyrężonych stosunków po przejściu wcześniejszych wydarzeń, bo tuż po przymusowej ucieczce z Polski i zamieszkaniu w portugalskim małym miasteczku, Celina kolejny raz znika bez śladu. Tymczasem druga z bliźniaczek musi wieść normalne życie i stwarzać pozory, gdyż zagrożenie tylko czyha na fałszywy ruch, by zaatakować.
Po niespełna roku od zdemaskowania kreta w tajnej polskiej agencji rządowej to właśnie Cecylia podczas relacji z fiesty Świętego Fermina w Pampelunie, wśród skandującego tłumu dostrzega Celinę w towarzystwie Miguela Almeidy, jednego z szefów europejskiej organizacji handlu żywym towarem.
Co skłoniło poturbowaną emocjonalnie kobietę do przejścia na stronę wroga? Zemsta za doznane krzywdy w Grecji? A może chęć odwetu na siostrze i polskich agentach, którzy walczą z mafią?
Czy bliźniaczki połączy wspólna walka, czy wręcz przeciwnie? Czy wzajemna uraza i pretensje nie przyćmią tego, co powinno być najważniejsze? W jakie sidła wpadła Celina i czy wyjdzie z tego cało? Kto stoi za wyborami kobiety? I czy relacje sióstr będą mogły na nowo się zacieśnić?
“Celina” jest równie wybuchowa i trzymająca w napięciu jak “Cecylia”. Pełna zwrotów akcji, gdzie niczego nie można być pewnym. Poznajcie dalsze przeżycia sióstr.

" Fernando miał rację, Celina powinna uważać na każde wypowiedziane słowo. Nic nie usprawiedliwiało bezmyślności i utraty kontroli, w dodatku przy tak błahej sprawie, która nawet jej nie dotyczyła. Co ją mogło obchodzić pomnażanie majątku przez człowieka pozbawionego zasad? A jednak obchodziło, i to bardzo. "

Fabuła książki wciąga czytelnika już od pierwszej strony. Jest to kontynuacja losów bliźniaczek Cecylii i Celiny.
Mimo, że nie czytałam losów Cecylii, historię Celiny przeczytałam ze zrozumiem, nie gubiłam się w akcji. Ale koniecznie muszę nadrobić historię Cecylii. 💜

Celina dołącza do Agencji. Dostaje za zadanie, aby wejść do posiadłości Miguela
Almeidy, żeby pozyskać informacje na temat spotkania najważniejszych bossów.
Czy dziewczyna poradzi sobie z zadaniem?

Dziękuję wydawnictwu i autorce za zaufanie i egzemplarz recenzencki.
#książkoweimpresje

Tytuł : Celina
Autor : Ela Downarowicz
Wydawnictwo Videograf
Data premiery : 27.02.2024r.
#współpracareklamowa

📚Autor: Ela Downarowicz - strona autorska
📚Tytuł: "Celina"
📚Wydawnictwo: Wydawnictwa Videograf SA
📚Ocena: 8/10

Celina znika bez śladu i zostaje wcielona do Agencji. Dostaje bardzo trudne zadanie. Musi, pod przykrywką, wejść do rezydencji Miguela Almeidy, szefa organizacji handlu żywym towarem i pozyskać informacje odnośnie planowanego spotkania największych bossów półświatka. Jeden fałszywy ruch może kosztować ją wiele.
W głowach współpracowników Celiny zaczynają rodzić się wątpliwości, gdy całkowicie tracą z kobietą kontakt. Podczas telewizyjnej relacji z Pampeluny, kamera wychwytuje zakochane i rozmarzone spojrzenie młodej agentki posyłane w kierunku Almeidy.
Czy Celina przeszła na stronę wroga? Czy chce pomścić swoją traumę z Grecji?
Pani Elu, to poszło w naprawdę dobrym kierunku!
Druga część historii o bliźniaczkach jest w moim odczuciu o wiele lepsza od pierwszej! Bardziej porywająca, płynna, logiczna.
Fabuła wciągnęła mnie od pierwszych stron.
Być może przyczyną jest bardziej energiczny i wybuchowy charakter Celiny.
Może właśnie takie osoby bardziej przekonują mnie w strukturach agencji rządowych.
Historia niezwykle mnie zaciekawiła, a podczas lektury w głowie zrodziło się wiele znaków zapytania. Kto jest przyjacielem i sprzymierzeńcem? A kto wrogiem?
Rozwiązania nie można się domyślić.
Brawo!
Czas spędzony z "Celiną" uważam za bardzo udany. Na podstawie tego tytułu powstałby bardzo ciekawy scenariusz do filmu, który z chęcią bym obejrzała.
Trzymam kciuki!
Do zaczytania.
Molly📖.

📚Recenzja:29/2024 //154
📚Autor: Ela Downarowicz - strona autorska
📚Tytuł: "Celina"
📚Wydawnictwo: Wydawnictwa Videograf SA
📚Ocena: 8/10

Diabeł podobno był jednym z najpiękniejszych aniołów, więc jeśli istnieje czyste zło w ludzkiej postaci, to na pewno odzwierciedla go jeden z naszych bohaterów - piękny z zewnątrz, a zepsuty od środka. Zawsze mam problem, by ująć w kilku zdaniach moje wrażenia z lektury, gdy poruszają trudne i kontrowersyjne tematy. Te kilkaset stron skrywa tak wiele emocji... Handel żywym towarem, zmuszanie kobiet i dzieci do prostytucji, bezwzględność i okrucieństwo z jakim się spotykamy na tych stronach nie jest w stanie opisać kilka moich słów. Dodatkowo mnie jako kobietę ta książka zmusza do głębszych refleksji, z jednej strony jakie jesteśmy kruche, często bezsilne w konfrontacji z mężczyznami, a z drugiej strony mamy wielką moc. "Celina" gwarantuje wam wagon emocji, to książka obok której nie można przejść obojętnie, to historia o której długo będziecie pamiętać.
Myślę, że każdy powinien po nią sięgnąć i przeżyć tą historię wraz z bohaterami oraz dać się ponieść emocją, być może nie zawsze dobrym, ale na pewno ważnym.

"Życie to ciągła walka pomiędzy akceptacją, a wybaczeniem. Pielęgnowanie urazy nas niszczy."

"Celina" to już kolejna książka spod pióra autorki, którą miałam przyjemność czytać i oczywiście nie zawiodłam się ani troszke.
Jak to autorka obiecuje "Celina" zdecydowanie jest wybuchowa i mega trzyma w napięciu 🔥 czytając ciężko się oderwać bo chciałam wiedzieć co będzie dalej, ale dlaczego tak a nie inaczej? No po prostu uwielbiam to jak autorka to napięcie buduje!
Bohaterowie zostali świetnie wykreowni tak jak i cały świat w który można się przenieść i świetnie spędzić czas z książką 😊
Jak najbardziej polecam Wam przeczytać! Jeśli jeszcze nie mieliście okazji poznać książek autorki to koniecznie nadróbcie!

Książka, która zakręci ci w głowie i porwie twoje emocje wystawiając je na wiele doznań.
Poznajemy tu kontynuacje historii sióstr, która miała swój początek w książce „Cecylia”. Emocje, zwątpienie, niepewność, kłamstwo i spisek to właśnie znajdziemy w książce.
To książka, której nie przewidzisz treści kolejnej strony jeśli myślisz, że już wiesz co się wydarzy kolejna kartka szybko uświadomi ci jak bardzo się mylisz. Do ostatniej strony nie wiesz, kto jest przyjacielem, kto wrogiem, komu ufać, a kogo unikać. Ta książka sprawi, że twoje serce zabije i zaboli.
Serdecznie polecam tę historie, a pióro autorki po raz kolejny udowadnia, że odnajduje się ona w powieściach obyczajowych jak i sensacyjnych.
# recenzja #barter
@mamakarolina27

"Celina" jest kontynuacją losów bliźniaczek, których historia rozpoczęła się w książce "Cecylia". Pomimo, że siostry są bliźniaczkami, nie czują z sobą takiej więzi a chcąc to naprawić, po raz kolejny zostają rozdzielone. Celina znika bez śladu a Cecylia musi zacząć wieść pozornie normalne życie. Czy za zniknięciem siostry kryje się drugie dno? Czy przeszła na złą czy jest jednak po dobrej stronie mocy?

Jeśli nie czytaliście poprzedniej części, zachęcam Was do jej nadrobienia i przeczytania obydwu po kolei, gdyż wtedy historia ułoży się w całość i obnaży niecne interesy organizacji handlu ludźmi. Powieść trzyma w napięciu a akcja pędzi nie pozwalając na chwilę oddechu i choć jest to książka sensacyjna, czyta się ją z zadziwiającą lekkością. Fabuła wciąga od początku a znajdziecie tu prawdziwą mieszankę intrygi, miłości, niebezpieczeństwa i tajemnicy połączone z zemstą, przemocą oraz okrucieństwem. Autorka pokazuje pracę tajnych agentów, która jest bardzo wyczerpująca zarówno fizycznie jak i emocjonalnie. Na uwagę zasługują tutaj świetne kreacje bohaterów, których decyzje nie zawsze można zrozumieć ale już mocne charaktery są ich atutem.

"Celina" to prawdziwa bomba emocjonalna ❤️ Zapisuję ją na liście najlepszych książek tego roku.
W tej historii znajdziecie wszystko - miłość, niebezpieczeństwo, tajemnice, intrygi, zdrady, okrucieństwo, przemoc, ból, krew, świat wielkich pieniędzy i mocno zaakcentowany bezlitosny proceder handlu ludźmi.
Poznajemy od przysłowiowej kuchni pracę tajnych agentów, którzy próbują rozpracować międzynarodową grupę przestępczą zajmującą się porwaniami i handlem kobietami oraz dziećmi.
Czy Celina, jedna z bliźniaczek słusznie zostaje posądzona o przejście na stronę wroga, czy jednak sprawa ma drugie dno?
Tu nie można się nudzić, akcja goni akcję.
Muszę przyznać, że podczas lektury były takie momenty, że musiałam przerwać czytanie, aby przetrawić emocje. Nie wiem czy udźwignęłabym ciężar przebywania w samym źródle niesamowitego okrucieństwa i codziennego jego doświadczania :(
Takie historie zostają z nami na długo i pozwalają docenić codzienną, ale bezpieczną rutynę.
Polecam tę wciągającą i dającą ogrom emocji powieść.

Poznajemy od przysłowiowej kuchni pracę tajnych agentów, którzy...

Cześć.

Lubicie książki sensacyjne? A może lubicie czytać o niebezpiecznej mafii? A co powiecie na tajnych agentów?

Czujecie się zainteresowani? Jeśli tak, to to wszystko znajdziecie w książce „Celina”  Ela Downarowicz, wydawnictwo Videograf.

Książka jest kontynuacją „Cecylia”, w której już  mieliśmy okazję poznać bliźniaczki, a teraz mamy okazję bardziej przejrzeć się drugiej siostrze Celinie, która wyrusza  na swoją pierwszą tajną misję.

Książka od pierwszej strony wciąga w swoją fabułę i nie odpuszcza aż do końca, tak naprawdę czytelnik sam nie wie w którą stronę się wszystko potoczy. Powiem Wam, że całe szczęście że zaczęłam ją czytać popołudniami w sobotę, a niedziela wolna i skończyłam ją w jeden dzień. Książka jest mieszanką wybuchową, trzymająca w napięciu, pełna sekretów, adrenaliny, niespodziewanych zwrotów akcji, a niebezpieczeństwo czyha na każdym rogu wywołując dreszczyk emocji.

Autorka nie boi się poruszać trudnych tematów i zręcznie wplata je w fabułę. Mamy tu handel ludźmi szczególnie kobietami i dziećmi, gwałt, zmuszanie do nierządu, uzależnienie.

Znajdziemy tu też mafię, a tym samym porachunki rodzinne, bezwzględność, brutalność, lejąca się krew, tajemnice i wciąż wychodzące na światło dzienne sekrety.

Polecam Wam z całego serca obie książki „Cecylia” i „Celina”, warto przeczytać je w tej właśnie kolejności, ponieważ bohaterowie się przeplatają, a i sporo jest nawiązań do wcześniejszej części.

Cześć.

27/2024

@eladownarowicz "CELINA" @videograf

...
Tęsknił za tymi intensywnie zielonymi oczami.Kiedyś,marzył,by odwzajemniła choć w części jego uczucia,ale po tym,co powiedziała pół roku temu,pragnął jednego-by jak najszybciej o niej zapomnieć.Ale im bardziej się starał,tym gorzej mu wychodziło.Celina tak głęboko weszła w podświadomość Tobiasza,że robił z nią w głowie niemal wszystko.Towarzyszyła mu w każdej chwili każdego dnia.
....

Celina jest kontynuacją pierwszej części Cecylii.Bliźniaczkom nie dane było dojść do porozumienia gdyż Celina ma misję do wykonania o której nie wie jej siostra.Po szkoleniu Celina ma zrobić wszystko aby wejść do świata Miguela który nie jest bezpieczny.
Na drodze do spełnienia może jej przeszkodzić wiele osób musi być bardzo ostrożna.Kiedy Celina poznaje ten świat przypomina jej się wszystko z Grecji.
Czy Celina wykona zadanie?
Co z Tobiaszem?
Czy Cecylia dowie się czym zajmuje się Celina?

Na te pytania znajdziedzie odpowiedzi w książce.
Moja ocena 15/10

Pewnie zastanawiacie się czemu taka ocena już Wam wyjaśniam. Jest to druga książka autorki którą czytam i przepadłam,jestem pod wrażeniem pióra i poprowadzenia akcji książki.
Czytałam książkę i próbowałam rozszyfrować komu Celina może zaufać a kogo powinna unikać,weszłam w jej świat całą sobą.Autorka pokazała że można wprowadzić czytelnika w maliny w pozytywnym słowa tego znaczeniu.Sama wiele razy źle oceniłam kto zdradził i było zaskoczeniem jak dowiedziałam się prawdy.

A czy Wy macie kogoś komu możecie w pełni zaufać?

Dziękuję @eladownorowicz oraz wydawnictwu @videograf za możliwość współpracy barterowej i zaufanie.

27/2024

@eladownarowicz "CELINA" @videograf

...

• Przeczytane w 2024
  • Od Wydawnictw/Autorów
  • Egzemplarz recenzencki
  • Do recenzji
  • Mój patronat medialny :)
  • W kolejce do przeczytania
  • Najulubieńsze <3