Zakochana służąca

Okładka książki Zakochana służąca Wioletta Piasecka
Okładka książki Zakochana służąca
Wioletta Piasecka Wydawnictwo: Skarpa Warszawska Cykl: Dom pełen tajemnic (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Dom pełen tajemnic (tom 2)
Skarpa Warszawska
2024-02-14
2024-02-14

„Zakochana Służąca" jest to kontynuacja książki "Dom pełen tajemnic" spod pióra Wioletty Piaseckiej i po raz kolejny się nie zawiodłam. Książka jest lekka, a płynna fabuła i wciąż rozwijająca się akcja umilali mi czas.

A więc, Marta Skowronek, którą mieliśmy już okazję poznać, jest ochmistrzynią u księżnej Sary Leokadii Reszko. Obie panie łączy niesamowita więź, która nie podoba się każdemu. Marta jest nie tylko służącą, ale także przyjaciółką. Kobieta do tej pory nie miała zbyt dużo czasu na swoje życie osobiste czy miłość. Kiedy po raz pierwszy spotyka nowego pocztyliona, Waldemara Promyka, jej serce zaczyna bić dużo szybciej. Niestety przez nagły wyjazd do domu rodzinnego i zajęcie się rodzinnymi problemami Marta przestaje o nim rozmyślać. Jak się okazuje, nie tylko Marta, ale również Waldemar będą musieli podjąć ważne życiowe decyzje i zawalczyć o swoje szczęście i miłość.

Ta powieść przeniesie Was w cudowną, historyczną podróż, która będzie zarówno pełna emocji jak i wzruszeń. Czy to Księżna czy Służąca, obie tak samo mają prawo do podejmowania o sobie decyzji, miłości i wolności. Kto powiedział, że kobiecy los musi być uzależniony od mężczyzny? Pani Wioletta w cudowny sposób pokazuje prawdziwe życie w tamtych czasach.

Osobiście polecam i po raz kolejny czekam na kolejne wspaniałe powieści spod Pani pióra.

Książkę przeczytałam w ramach booktur zoganizowanego przez Ewelkowe Czytanie za co bardzo dziękuję.

Z przyjemnością powróciłam na salony księżnej Reszko,którą bardzo polubiłam za osobowośc i która poznałam w powieści "Dom pełen tajemnic".
" Zakochana służąca" jest jej kontynuacją. W tej powieści autorka skoncentrowała się a służącej księżnej Leokadii- Marcie Skowronek. Marta została oddana na służbę jako dziecko do rodziców księżnej. Została jej osobista służącą ,zawsze oddana. lojalna i pomocna. Dlatego też została jej ochmistrzynią.
Jako kobieta niskiego stanu marzy o miłości i ta przychodzi do niej w postaci przystojnego pocztyliona Waldemara Promyka.
Czy tych dwoje doświadczy szczęścia? Czy będą mogli być razem?
Tego nie zdradzę. Powiem tylko,że na ich drodze wiele się wydarzy,będą musieli zmierzyc się z wieloma przeciwnościami i intrygami.
A jaki będzie tego finał?
Autorka w cudowny sposób pokazała nam życie służącej we dworze, odsłoniła jej marzenia,myśli,uczucia oraz sposób życia.
Jest to bardzo udany romans historyczny z bardzo ciekawymi detalami :)
Zapraszam do sięgnięcia po tę powieśc oraz po pierwszą częśc i poznanie życia arystokracji , a szczególnie księżnej Reszko( jest to osóbka bardzo konkretna, z pasją i stawiająca na swoim) oraz jej oddanej służącej Marty Skowronek.
Historia ta wrusa , dostarcza wielu emocji i wiary w miłość!
Polecam.

Kolejny raz miałam okazję poznać dalsze losy Księżnej Sary Reszko oraz jej służącej a później ochmistrzyni Marty Skowronek.
I oto o niej jest ta książka.
"Zakochana służąca" Wioletty Piaseckiej to historia młodej dziewczyny, która pierwszy raz zakochuje się w Waldenarze Promyku...
Młodzieńcze zauroczenie, pierwsze rozterki, melodramaty pojawiają się gdy dostaje list aby jak najszybciej zjawiła się w domu, w rodzinnych stronach. Najwięcej kłopotu przysporzyła młodsza siostra...
Co za historia...
Musicie sami się przekonać jak nasza kochana autorka potrafi poprowadzić bohaterów aby każdy dostał to na co zasłużył i wiódł szczęśliwe życie.
Bardzo lekko, miło i przyjemnie czytało się kontynuacje "Domu pełnego tajemnic".
Polecam z całego serca 💕

I oto o niej jest ta książka.

„Tylko patrzeć jak ktoś jej krzywdę zrobi, bo wiadomo, że nadgryzione jabłko łatwe do zdobycia, ale mimo, że słodko smakuje, bez wartości jest.”

„Zakochana służąca” to kontynuacja pierwszej części powieści „Dom pełen tajemnic” Wioletty Piaseckiej. I choć książki można czytać osobno, to jednak polecam czytanie od pierwszej części, by mieć zarys postaci i tego co się wtedy wydarzyło.

W tej części poznajemy bliżej Martę Skowronek – która w wieku czterech lat została oddana na służbę do majątku Wolskich i była służącą a następnie ochmistrzynią księżnej Sary Reszko. Zawsze oddana i wierna. Dlatego też księżna traktowała ją jak siostrę, bo wiedziała, że na Marcie może polegać i nigdy się nie zawiedzie. Takie traktowanie nie bardzo podobało się rodzicom Sary i ciotce. Uważali, że ze służbą nie wolno i nie wypada się bratać, bo to nie przyniesie nic dobrego, a jedynie skandal. Dlatego też, gdy Marta dostała depeszę, że musi się udać w rodzinne strony, a Sara użyczyła jej swojego powozu, nie obyło się to bez echa. Rodzice byli wściekli, a Marta miała przez to, trochę kłopotów.

„Nie bała się jednak ludzi czy ciemności. Bała się pustki, bała się życia ze złamanym sercem, bała się tej potwornej tęsknoty, która już nią owładnęła, i bała się, że już nigdy nikt jej nie pokocha i że nie znajdzie sensu życia.”

Pewnego dnia, na swojej drodze spotkała przystojnego Pocztyliona Waldemara. Zakochała się w nim, choć z początku uważała, że jest już stara, bo mając 32 lata nic dobrego ją w życiu już nie czeka. Kiedyś były bowiem inne czasy. Kobiety wychodziły za mąż bardzo młodo. A te, którym się to nie udało, były traktowane jak stare panny. Ale, czy miłość patrzy w metrykę? Strzała Amora może dosięgnąć każdego. I tak też było tutaj. Choć niestety nie obyło się bez górek i zakrętów. Na drodze do szczęścia Marty i Pocztyliona stanęła bowiem, piękna i młoda dziewczyna, która bardzo lubiła pokazywać swoje wdzięki. W dodatku była siostrą Marty.

Czy prawdziwa miłość zwycięży? Czy niestety serce, które dozna zawodu, nie wybacza tak łatwo?

„- Złamane serce przytrafia się niemal każdej z nas, nie omija też mężczyzn. Nikt nic na to nie poradzi. Nie umrzesz od tego, nie ty pierwsza i nie ostatnia cierpisz.”

Co takiego szykuje los Marcie? I jak dalej potoczą się losy Sary, bowiem w tej części ponownie zawitamy do Karczewa, gdzie na łożu śmierci leży mąż Sary – Książę Hipolit Reszko. Czy Sara zdoła mu wybaczyć, to wszystko czego doświadczyła, a o czym mogliśmy przeczytać w pierwszej części?

Jak wiele wyrzeczeń i cierpienia będą musiały doświadczyć nasze bohaterki, by zaznać szczęścia? Koniecznie przeczytajcie o tym w książce.

„Razem z szacunkiem i podziwem często zazdrość i zawiść chadzają.”

Wioletta Piasecka zabrała mnie w podróż, do czasów o których bardzo lubię czytać. Uwielbiam zamki, dworki, pałace i romanse historyczne. Z wielką przyjemnością zaczytuję się w historiach, które chwytają za serce i pozwalają mi się przenieść do epoki, gdzie kobiety nie miały łatwego życia. Bo wciąż musiały walczyć o swoje marzenia, prawa i oto, by ich głos był słyszalny. A najpiękniejsze w tym wszystkim było to, że w jakiejkolwiek epoce byśmy się nie znaleźli, to zawsze znajdzie się bratnia dusza, która będzie prawdziwym wsparciem w najtrudniejszych chwilach.

Jeśli nie mieliście okazji poznać twórczości autorki, nie zwlekajcie zbyt długo. Ja uwielbiam historie napisane przez Panią Wiolettę. Mają ciekawą fabułę i są dla mnie prawdziwą odskocznią, otulają i czyta się je z wielką przyjemnością. A bohaterowie są tak żywi, że emocje, które im towarzyszą, przelewają się na czytelnika i wszystko przeżywałam razem z nimi.

„Masz duszę marzycielki i dziecięcą radość życia. Promieniejesz, świat przy tobie staje się interesujący. Oglądając się wstecz, zastanawiam się, jak dałem radę przetrwać w świecie tych kilku tygodni, nie mogąc patrzeć w twoje oczy, nie widząc twojego uśmiechu, nie słysząc twojego głosu, nie całując twoich…”

Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu Skarpa Warszawska.

Wioletta Piasecka powraca do nas z kontynuacją losów głównych bohaterów "Domu pełnego tajemnic". Książki są ze sobą luźno powiązane, a więc można je czytać osobno. Ja jednak polecam znajomość tomu pierwszego, bo po prostu warto go znać.

Dziewczyna zakochuje się w przystojnym pocztylionie Waldemarze Promyku. Kiełkujące uczucie przerwie jednak depesza wzywająca ją pilnie w rodzinne strony i poczynania jej niesfornej, młodszej siostry.

Od początku pachnie tu niebanalnym romansem, ale też i dramatyczną historią. Nie pomyliłam się w obu tych kwestiach, na tyle dobrze znam już bowiem możliwości Wioletty Piaseckiej, że zdaję sobie sprawę, że jej powieści doskonale łączą w sobie to, co najlepsze, dając nam czytelnikom mnóstwo emocji.

Interesująca fabuła i galeria autentycznych postaci jest tym, co w powieściach autorki cenię najbardziej. Jej bohaterki są szczere i budzą sympatię, a ich historie wciągają i angażują. Pisarka niezwykle obrazowo opowiada o realiach życia w minionych czasach, życia pełnego radości i smutków. Mimo wielu różnic w pooglądach, statusie materialnym czy podejmowanych wyborach, kobiety mogą liczyć na swoją przyjaźń i wspierać się w najbardziej dramatycznych momentach.

Główną bohaterką "Zakochanej służącej" autorka uczyniła Martę Skowronek — oddaną służkę księżnej Reszko, bohaterki części poprzedniej....

Czytaliście "Dom pełen tajemnic"? Teraz zapraszam na kontynuację tej historii. Główna bohaterka, Marta Skowronek, oddana na służbę we dworze od najmłodszych lat, jest świadkiem zawirowań życiowych swojej pani, arystokratki i pisarki, księżnej Sary Leokadii Reszko.

Pewnego dnia Marta spotyka przystojnego pocztyliona Waldemara Promyka i traci dla niego głowę. Niespodziewana depesza z rodzinnych stron wzywa ją do powrotu, a to wydarzenie staje się początkiem serii nieoczekiwanych zwrotów akcji.

Powieść ta, to barwny obraz społeczeństwa pierwszej połowy XIX wieku, z podziałami klasowymi i codziennymi trudnościami, gdy kobiety walczą, by być docenione w społeczeństwie, walczą o swoje prawa. "Zakochana służąca" to historia, która ukazuje życie kobiet w czasach, gdy prawo do samorealizacji było zarezerwowane głównie dla mężczyzn.

Historia pełna intryg i skandali, jest doskonałym wyborem dla miłośników literatury obyczajowej z nutą tajemnicy. Dynamiczna akcja wciąga od pierwszych stron, więc książkę czyta się jednym tchem. Powieść stanowi doskonałą propozycję czytelniczą, zdecydowanie polecam.

LUDZIE, CZY WY NIE ROZUMIECIE CO TO JEST OPINIA? “Opinia, to czyjeś zdanie o kimś lub o czymś; sąd; osąd; zdanie; pogląd.” Która tu opinia jest opinią? Ani jedna, a książka świetnie napisana, treść wciąga a zakończenie nie jest rozwleczone. Pisarka od lat dobrze to robi, ma swój styl i trzyma się tego.

"Zakochana służąca" to druga część cyklu "Dom pełen tajemnic", która okazała się książką równie wciągającą, z ciekawą fabułą i nietuzinkowymi bohaterkami, jak pierwsza z nich.
Poznajemy w niej dalsze losy księżnej Sary Leokadii Reszko, kobiety o wielkim sercu, niezależnej, konsekwentnej w swych działaniach, autorki pierwszej wydanej pod jej własnym nazwiskiem powieści, zamieszkującej w jednym z "apartamentów" na Krakowskim Przedmieściu w przedwojennej Warszawie oraz jej wieloletniej, wiernej i oddanej służącej, a obecnie ochmistrzyni - Marty Skowronek, którą księżna Sara ceni i szanuje jak siostrę. Jak sugeruje sam tytuł to ona właśnie jest główną bohaterką tej książki, bo marzeniem Marty, która ma już 32 lata, jest aby kogoś pokochać, aby mieć kogoś bliskiego, z kim można dzielić życie, dać mu miłość.

I ta książka właśnie opowiada o spełnianiu się marzeń Marty, to książka pełna ciepła, wypełniona całą gamą wszelakich uczuć, począwszy od zauroczenia, namiętności, miłości, pragnienia, poprzez rozczarowanie, zazdrość, lęk czy rozpacz, aż do wybaczenia i szczęśliwego ślubu. Autorka stworzyła fantastycznych bohaterów, ludzi wrażliwych, serdecznych, empatycznych, dostrzegających potrzeby innych (może poza nielicznymi wyjątkami),sytuując ich w realiach ówczesnej Warszawy; to fajnie napisana książka, którą czyta się z ogromną ciekawością, która mocno wciąga, czasem wywołuje uśmiech, niekiedy wzrusza.

Mam nadzieję, że Wioletta Piasecka nie poprzestanie na ślubie Marty z Waldemarem Promykiem i w kolejnej części opowie czytelnikom historię szczęśliwej miłości samej księżnej Sary, która po nieudanym małżeństwie i śmierci męża znajdzie wreszcie szczęście u boku zakochanego w niej wydawcy, a także opowie jak potoczyło się życie Marty i jej małżonka.

🌺Recenzja🌺

"Zakochana służąca"

Autorka: @wioletta_piasecka_autorka

Wydawnictwo:@skarpawarszawska
(współpraca reklamowa)

Cześć Książkoholicy!

🌺Lubię romanse historyczne i jak tylko zobaczyłam tą pozycję wiedziałam że skradnie mi serce. "Zakochana służąca", jest drugą częścią i niestety nie czytałam pierwszej, ale nie przeszkadzało mi to w zrozumieniu fabuły. Piękna książka o kobietach, przyjaźni, sile,walce o siebie i miłość. Historia w książce osadzona jest w XIX wieku,gdy panowały w pałacach podziały klasowe. Historia niezwykle wzruszająca ale i wątek przyjaźni Księżnej ze służącą bardzo przypadł mi do gustu. Główne bohaterki zostały świetnie wykreowane przez co od razu poczułam do nich sympatię. Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki ale w wolnej chwili z chęcią sięgnę po wiecej.

🌺Główna bohaterką jest Marta Skowronek, jako mała dziewczynka została oddana na służbę do księżnej. Obecnie 32-letnia ochmistrzyni, oddana służąca i powierniczka sekretów księżnej.Jej dotychczasowe życie kręci się wokół miłosnych i życiowych zawirowań księżnej.
Nigdy nie była zakochana aż na jej drodze stanął pocztylion Waldemar, który od razu traci głowę dla Marty.Dziewczyna otrzymuje depeszę od rodziców wzywającą ją do natychmiastowego przyjazdu do domu, jest przerażona i spodziewa się najgorszego.

Czy uczucie tych dwojga przetrwa mimo przeciwności losu?

Co wydarzyło się w domu rodzinnym Marty?

Moja opinia: 9/10

🌺Recenzja🌺

"Zakochana służąca"

Autorka: @wioletta_piasecka_autorka

Wydawnictwo:@skarpawarszawska
(współpraca reklamowa)

Cześć Książkoholicy!

🌸 "Zakochana służąca" autorstwa Wioletty Piaseckiej to romans historyczny, oraz kontynuacja losów bohaterów poznanych w książce "Dom pełen tajemnic".

🌸 Marta Skowronek jako dziecko została oddana na służbę do dworu, i już od lat pracuje u księżnej Sary Reszko, oraz jest również jej zaufaną powiernicą.
Kobieta wpada w oko pocztylionowi Waldemarowi, który ją adoruje, i Marta po raz pierwszy ma szansę poznać czym jest miłość.
Gdy Marta niespodziewanie dostaje list, w którym zostaje pilnie wezwana do domu księżna pozwala jej jechać, oraz użycza jej swój powóz, co budzi niezadowolenie niektórych ludzi.
Kobieta pełna obaw rusza w drogę nie wiedząc z czym przyjdzie jej się zmierzyć, i co zastanie w rodzinnym domu.

Czy Marta rozwiąże rodzinne problemy?
Czy Marta i Waldemar mają szansę na wspólną przyszłość?
Czy księżna Sara w końcu odnajdzie szczęście?

🌸 Romanse historyczne zajmują szczególne miejsce w moim sercu i często po nie sięgam.
Po przeczytaniu pierwszej części tej serii, która koncentrowała się na osobie księżnej Sary i jej aranżowanego małżeństwa byłam bardzo ciekawa kontynuacji tej historii.
W tej części główną bohaterką jest Marta służąca księżnej, ale Sara również się tu pojawia co sprawia, że możemy śledzić również jej losy.
Marta jest niezwykle mądrą kobietą, i Sara wysoce ceni sobie jej rady. Traktuje ją bardziej jak przyjaciółkę niż służącą i pomimo różnic klasowych więź która łączy obie kobiety jest bardzo silna.
Autorka ma lekki styl pisania, który sprawia, że przez książkę się płynie, i nie można się od niej oderwać.
Zakończenie naprawdę satysfakcjonujące, wręcz bajkowe, a ja lubię takie podnoszące na duchu historie z happy endem, także jak dla mnie była to relaksująca lektura, która na długo pozostanie w mojej pamięci.

Jeśli lubicie romanse historyczne to zachęcam was do sięgnięcia po obie części.

Kobieta wpada w oko pocztylionowi Waldemarowi, który ją adoruje, i Marta...

• Przeczytane 2024
  • Audiobooki