Cecylia

Okładka książki Cecylia Ela Downarowicz
Okładka książki Cecylia
Ela Downarowicz Wydawnictwo: Wydawnictwa Videograf S.A. kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwa Videograf S.A.
2023-08-10
2023-08-10

Trzon powieści to zachwyty wszystkich nad tym, jaka piękna i zdolna jest Cecylia.
Bliźniaczki miały być różne, ale ich charakter był ten sam - egoistyczny i złośliwy. Cecylia nie jest silną kobietą tylko wredną, a Celinę wprowadzono chyba tylko po to, by wybielić tą pierwszą - pokazując, że jest ktoś jeszcze gorszy.
Wiele zachowań bohaterów jest bez sensu, ciągle bez powodu na siebie wrzeszczą, wiele ich wypowiedzi jest nie wiadomo skąd.
Tobiasz i Gerard to (w kółko powtarzane) "najlepsi tajni agenci w Polsce", a popełniają takie błędy i mają takie pomysły, że głowa mała. Zachowania ich oraz sióstr są bez sensu, na siłę wprowadzają kolejne problemy i kłótnie.

Wiele zachowań bohaterów jest bez sensu, ciągle bez powodu...

Pierwszy raz miałam okazje przeczytać książkę twórczości Eli Downarowicz pt. „Cecylia”.

Powiem Wam, że ciężko było się od niej oderwać. Dzieje się całkiem sporo, fabuła wciągająca, dość szybka, pełna zwrotów akcji oraz silna bohaterka, która zmaga się z trudnościami. Dostałam w niej wszystko to, co uwielbiam w książkach.

Poznajemy Cecylię i Celinę jednojajowe bliźniaczki, których drogi się rozchodzą, gdy jedna z nich zaczyna współpracę jako agentka rządowa. Drogi sióstr ponownie się przecinają w Grecji, gdy jedna z kobiet zostaje porwana, a druga rusza w ślad za porywaczami wraz z dwójką agentów.

Dlaczego doszło do porwania?
Czy uda się ocalić porwaną kobietę?
Ile jesteśmy gotowi poświęcić, by uratować ukochaną osobę?
Jak potoczą się dalsze losy kobiet?

Tego dowiecie się z książki.

Autorka ma cudowny styl pisania, który powoduje, że przez powieść po prostu się płynie - nie ma mowy o zastoju. Książka zafunduje Ci moc wrażeń, których będziesz chcieć jeszcze więcej i więcej. Ponadto autorka porusza bardzo ważny temat, jakim jest handel żywym towarem, a mianowicie kobietami oraz dziećmi do krajów, gdzie później są wykorzystywane seksualnie.

„Cecylię” gorąco Wam polecam, a ja czytam już kolejną część, w której główną bohaterką jest „Celina”.

Dziękuję Wydawnictwu @videograf.sa za egzemplarz książki do recenzji.

Poznajemy Cecylię i Celinę jednojajowe...

Byłam bardzo ciekawa tej książki i muszę powiedzieć, że mnie zaskoczyła.
Autorka wprowadziła ciekawy zabieg gdzie do końca ukrywa przed nami która z sióstr została porwana. Akcja również jest niczego sobie, ponieważ ciągle coś się dzieje.
Jednak jak to często bywa, znalazł się bohater, dzięki któremu chciałam wyrzucić książkę przez okno. Tym bohaterem była siostra porwanej.
Ja rozumiem, że emocje, że to rodzina, że to druga połowa serca, że bliźniaki mają niby jakieś tam powiązania itp. jednak jej zachowanie doprowadzało mnie do szału.
Już na początku wychodzą pretensje i żale, bo siostra ma na siebie plan natomiast potem nie wiemy, która to siostra jednak też emocje biorą górę. Jeżeli nie potrafisz nad sobą panować to odsuń się w cień i nie przeszkadzaj.
Kolejnym plusem jest niekoloryzowana praca agentów. Jednak nie mam pojęcia czy to co jest opisane w fabule choć trochę ma wspólnego z rzeczywistością jednak chce w to wierzyć, bo nie znaleźli magicznego rozwiązania gdzie wszystko szło gładko.

Byłam bardzo ciekawa tej książki i muszę powiedzieć, że mnie zaskoczyła.

„Cecylia” to powieść Eli Downarowicz. Jej bohaterkami cą Cecylia i Celina, bliźniaczki jednojajowe, które mimo wizualnego podobieństwa bardzo się od siebie różnią. Przez całe swoje życie, siostry wszystko robiły razem, jednakże gdy dorosły, jedna z nich, podjęła decyzję o pozostaniu tajną rządową agentką. Zerwała wszelkie kontakty z najbliższą rodziną, w tym także i z siostrą.
Pewnego dnia jedna z nich zostaje porwana, druga z nich natomiast musi zrobić wszystko aby odzyskać i uratować swoją siostrę. Nie jest to jednak łatwe zadanie, ponieważ jedna z bliźniaczek trafia w ręce handlarzy żywym towarem.
Czy siostry po blisko dziesięciu latach znów będą razem? Która z nich tak naprawdę jest agentką?

Kochani! Autorka „Cecylii” już od pierwszych stron wciąga bez reszty. Od pierwszych rozdziałów, akcja zaczyna się bardzo ciekawie rozwijać. Poznajemy bowiem nie tylko sekrety pracy tajnej agentki, ale poznajemy także wcześniejsze losy sióstr. W książce poza małym dreszczykiem emocji i chęcią rozwikłania zagadki, znajdziemy także wątek romansu, jak również siostrzanej miłości. Polecam Wam tę książkę serdecznie. Jednak jeśli po jej przeczytaniu nadal będziecie mieć mało emocji, pamiętajcie, że niedawno ukazała się także „Celina”.

26/2024

Ela Downorowicz "Cecylia" wyd.VIdeograf

....
To spotkanie pragnęła jak najszybciej wymazać z pamięci.Gdyby wiedziała,że ostatnie godziny spędzą na nieustającym płaczu,nagminnie rzucanych przekleństwach,wyzwiskach i oskarżeniach,zrobiłaby wszystko,by wybrać kogoś innego.A tak w najgorszych koszmarach natrętnie powracały wypowiedziane wówczas słowa.
....

Bliźniaczki jednojajowe od małego zawsze razem,nawet swoje dorosłe życie planowały wspólnie.
Cecylia wybrała inne życie niż sobie zaplanowały wcześniej i Celina nie mogła tego zaakceptować.Kiedy usłyszała czym będzie się zajmować jej bliźniaczka i kim będzie obraziła się i odcięła całkowicie od rodziny.Siostry przez całe dziesięć lat nie utrzymywały kontaktu,ich zawzięcie dało o sobie znać.
Pewnego dnia Celina dostaje wiadmość której nie chciała nigdy dostać.Musi pomóc siostrze bo tylko ona zna tajny szyfr.
Okazuje się że jej siostra została porwana.

Czy to porwana została napewno ta siostra która powinna?
Jakie słowa padły podczas ostatniego spotkania sióstr?
Na te pytania znajdziecie odpowiedź w książce którą polecam przeczytać i zobaczyć więź sióstr czy naprawdę ona istnieje?

Czy to napewno Cecylia została porwana?
Co na to wszystko Celina?

Moja ocena
11/10

Pierwszy raz miałam przyjemność poznać pióro autorki i powiem Wam czyta się szybko i z wielkim zaangażowaniem.Autorka tak poprowadziła akcję,że w pewnym momencie i ja już nie wiedziałam która to która🙈.W książce jest również pokazane jak nprawdę wygląda więź sióstr.Książka wywołuje emocje gdyż przwżywa się razem z bohaterami każdą sytuacje i zastanawia się czy wszystko się uda.
Autorka pokazła jeszcze jedną ważną rzecz,że nie zawsze możemy wierzyć danej osobie mimo,że jest wysoko postawiona.

Dziękuję autorce i wydawnictwu za egzemplarz do recenzji.

26/2024

Ela Downorowicz "Cecylia" wyd.VIdeograf

....

Wielu z nas ma swoje bratnie duszę. Co gdyby wasz bliźniak i bratnia dusza postanowiła iść drogą, która zagraża wam obu i musicie mimo wielkiej miłości się rozejść... Może tym razem tak nie musiało być?

Cecylia i Celina są bardzo z sobą zżyte i pewnego razu jedna z nich postanawia zostać tajną agentką co prowokuje do zerwania więzi...

Życie tajnej agentki jest pełne adrenaliny i trudnych emocji. Na samą myśl o szczegółach takich akcji robi cię ciężko.
Drogi sióstr splatają się dziesięć lat później, okoliczności są nieprzyjemne i trudne.

Jedna z sióstr jest w tarapatach, grozi spore niebezpieczeństwo. Niewiadomo kto chce pomóc, a kto jest zdrajcą!

Zabójstwo... Porwanie... Międzynarodowy wywiad...

Dwie siostry. Jednojajowe bliźniaczki takie same, jednak tak różne. Masa wybuchowych sytuacji, strzelająca broń i strzelające emocję!

Świetna sensacyjna powieść ❤️

Życie tajnej agentki jest pełne...

Lubię sensacyjne powieści. Takie z dużą ilością akcji i mnóstwem tajemnic. Tutaj jednak chaos był dla mnie zbyt duży. Bardzo ciężko czytało mi się pierwszą część tej historii. Byłam zdezorientiwana i nie bardzo potrafiłam wczuć się w treść. Jednak od kiedy moje podejrzenia co do bohaterów zaczęły się sprawdzać było już zdecydowanie lepiej. Myślę, ze miłośnicy książek akcji będą zadowoleni, bo sporo się tutaj dzieje. Główna bohaterka jest mocną osobowością co zdecydowanie działa na plus calej powieści- silna i zdecydowana a jedak odnajduje w sobie od dawna spychane w zakamarki serca uczucia. No Tobiasz. Ten gość mnie kupił. Jest fantastyczny. Fabuła ma ciekawy zamysł i ciekawe postaci. Mimo wszystko, z chęcią sięgnę po CELINE

Kiedyś łączyła je nierozerwalna nić. Myślały podobnie, spędzały razem każdą chwilę, płakały przy podobnych momentach i śmiały z tych samych rzeczy i sytuacji. Wszystko zmieniło się, gdy jedna z nich postanowiła pójść zupełnie inną drogą. Coś, co wcześniej wydawało się nie do zniszczenia, nagle przestało istnieć. Po dziesięciu latach na nowo ich ścieżki zostaną przecięte. Żadna z nich nie będzie zadowolona z tego, co im los zgotuje po drodze. Czy uda się im naprawić relacje? Czy wydarzenia mocno wpłyną na psychikę obu kobiet? Jak poradzą sobie z nadchodzącymi zdarzeniami?
Od razu czytelnik zostaje wciągnięty w wir galopującej akcji, która nie zwalnia aż do samego końca. Nie ma chwili na złapanie oddechu, gdyż niebezpieczeństwo wcale nie śpi, czyha tylko na fałszywy ruch, aby ostatecznie uderzyć. Uciekający czas również nie pomaga w tym, by móc spokojnie przemierzać przez meandry powieści. Bo tu trzeba ratować najbliższą osobę serca, siostrę bliźniaczkę, która została porwana przez złych ludzi, co nie znają litości. Liczy się efekt i otrzymane informacje, które spieniężą już i tak zdobyty majątek przy handlu żywym towarem. Czy drugiej z nich w porę uda się uratować niewinną duszę, która znalazła się w złym miejscu i czasie? Komu można zaufać, by się nie przejechać, gdy ktoś, kto wcześniej był przyjacielem, okaże się wrogiem?
Tak, jak sama akcja, która pędzi w zawrotnym tempie, tak samo szybko pochłania się tę powieść, gdyż ciekawość bierze górę nad wszystkim innym. Kto porwał jedną z bliźniaczek? Która tak naprawdę jest agentką wywiadowczą? Która z nich pracuje na trudnych zleceniach, przy których najlepiej wyłączyć jakiekolwiek emocje? Która z sióstr pierwsza postanowiła odciąć się od najbliższych i czy ostatecznie, coś, co wcześniej było rozerwane, będzie można na nowo naprawić? Tego musicie dowiedzieć się sami!
Jeżeli chodzi o postacie, jednych się lubi, drugich wprost przeciwnie, ale tak miało być! Są tacy, którym się kibicuje i są też tacy bohaterowie, których chciałoby się ukatrupić. To jednak jest bardzo dobre, bo postacie wzbudzają emocje. Są prawdziwe, namacalne, przeżywa się z nimi wzloty i upadki. Z bijącym sercem obserwuje się ich poczynania, które lawirują między życiem a śmiercią. Gorąco polecam!

Takiego steku bzdur ze świecą szukać.

Takiego steku bzdur ze świecą szukać.

Początek książki to opis zadania dla pewnej dziewczyny. Czytasz z zapartym tchem kolejne kartki książki, a myśli w twojej głowie galopują, bo nie mogą pojąć czyją historię poznajesz, która bliźniaczka to główna bohaterka, której emocje śledzisz na kolejnych stronach. To nie słodkie love story. Bez względu na to jak bardzo zakręcisz się w pętli słów, zdań, opisów, zwrotach akcji tajemnicach, finalnie i tak poznajesz historię KOBIETY. Bo mało kto jak @eladownarowicz przelewa na papier tak cudowne historie kobiet, a każda inna, każda cudowna. W książce Cecylia mamy wątek sensacyjny, którego nie znajdziemy w poprzednich książkach autorki. Mega zaskoczenie i to pozytywne! Polecam i czekam na „Celinę”.

Dziękuję autorce za kolejną wspaniałą historię ❤️

• Przeczytane w 2023
  • W planach ebook