Monika

Okładka książki Monika Ela Downarowicz
Okładka książki Monika
Ela Downarowicz Wydawnictwo: Wydawnictwa Videograf S.A. literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwa Videograf S.A.
2023-02-16
2023-02-16

Gdy wszystko jest doskonałe, gdy wszystko ci się udaje, gdy myślisz, że tak już będzie zawsze…

To zupełnie inna historia od poprzednich książek autorki, jednak nie mniej wspaniała, zaskakująca, chwytająca za serce, dająca do myślenia.

Monika to historia kobiety doskonałej, utalentowanej tancerki i choreografki musicali. Jednak pojawia się dwóch mężczyzn i życie zaczyna pisać inny scenariusz daleki od doskonałości, który zna Monika.

Dziękuję za kolejną wspaniałą historię, takie książki uczą, otwierają oczy, dają wytchnienie i zostają w pamięci na długo. ❤️

Kiedy Monika dokonuje już wyboru, okazuje się, że będzie musiała zweryfikować swoje plany. Na jej życiowej drodze pojawiają się sytuacje, z którymi nie umie sobie poradzić. Kiedy dochodzi do kulminacji trudności, kobieta popada w depresję.
Kto będzie dla niej oparciem? Na kim będzie mogła polegać? Czy odnajdzie szczęście?

Jestem pod wrażeniem tego, jak autorka przekazuje emocje. A co ważniejsze, że pisząc o tak emocjonalnych wydarzeniach i zachowaniach bohaterów, ona ich nie ocenia! Zostawia przestrzeń do oceny czytelnikowi. Nie krytykuje, nie neguje ich. Jest obiektywna, co wydaje się szalenie trudne. Ja czytając wielokrotnie przyłapałam się na myśleniu: „ale wredna małpa”, a potem przerzucając stronę za stroną, dostrzegałam zagubienie bohaterki, jej ból. Tak łatwo przychodzi nam ocenianie innych..

Ta książka ukazuje,że życie jest nieprzewidywalne, że z każdej sytuacji jest jakieś wyjście, że nie zawsze to, za czym pędzimy- jest tym, czego potrzebujemy.

Książka zaskakująca, tak jak postawa Marka i przemiana Moniki, ale czy życie takie właśnie nie jest?

Jeśli lubicie niełatwe tematy w książkach obyczajowych, to ta lektura jest dla Was. Polecam!

Głównymi bohaterami są tu: Monika, Marek i Maciej. Ona - młoda, piękna, utalentowana, niepotrafiąca wybrać pomiędzy Markiem a Maciejem. Obaj dają jej coś innego, budzą w niej inne uczucia i emocje. Obaj są jej bliscy, choć każdy inny. Marek - spokojny, wyrozumiały, dający Monice poczucie bezpieczeństwa, Maciej zaś szalony, nieprzewidywalny, lubiący towarzystwo kobiet....

Trochę denerwująca, ale jednocześnie prawdziwa książka. Prawdziwa, bo w jednym z bohaterów widziałem siebie...nudnego faceta, który błyszczy tylko blaskiem swojej wybranki, i który zawsze chciał być jak ten drugi...

"Powiedział:

MONIKA
gdzie tu sens gdzie logika
w tym całym ja i ty?"
- Brodka

„Ż𝙮𝙘𝙞𝙚 𝙩𝙤 𝙘𝙞ą𝙜ł𝙖 𝙥𝙧𝙚𝙢𝙞𝙚𝙧𝙖 𝙯𝙚 𝙬𝙨𝙯𝙮𝙨𝙩𝙠𝙞𝙢𝙞 𝙠𝙤𝙣𝙨𝙚𝙠𝙬𝙚𝙣𝙘𝙟𝙖𝙢𝙞 𝙥𝙤𝙥𝙚ł𝙣𝙞𝙤𝙣𝙮𝙘𝙝 𝙗łę𝙙ó𝙬. 𝙊𝙬𝙨𝙯𝙚𝙢,𝙢𝙤ź𝙡𝙞𝙬𝙮𝙘𝙝 𝙙𝙤 𝙥𝙤𝙥𝙧𝙖𝙬𝙞𝙚𝙣𝙞𝙖 𝙬 𝙥𝙧𝙯𝙮𝙨𝙯ł𝙤ś𝙘𝙞,𝙖𝙡𝙚 𝙩𝙮𝙡𝙠𝙤,𝙜𝙙𝙮 𝙥𝙖𝙢𝙞ę𝙩𝙖 𝙨𝙞ę,ż𝙚 𝙢𝙞𝙖ł𝙮 𝙤𝙣𝙚 𝙢𝙞𝙚𝙟𝙨𝙘𝙚”

Recenzja powieści „Monika” z spod pióra @eladownarowicz i wydawnictwa @videograf.sa

„Monika” to trzecia książka z cyklu o kobietach,która napisała @eladownarowicz a jednocześnie pierwsza,którą poznałam. Monikę na moje szczęście można czytać oddzielnie. Jest to historia o wybitnej tancerce i pani choreograf w jednym.
Ostatnio czytałam opinie o tej książce na profilu @livrocat i bardzo mnie zaciekawiła. Tytułowa bohaterka,na początku odnosząca sukcesy na deskach teatru zagubiła się w swoich uczuciach do dwóch mężczyźń,których znała w przeszłości .

Pisarka ukazała dziewczynę jako pewną siebie i bawiącą się życiem młodą kobietę,co prawda pochopnie może podejmującą decyzje w sprawach miłości,ale póżniej poznajemy ją jako samotną i potrzebującą pomocy.

Ela Downarowicz porusza ważny temat i bardzo potrzebny wielu kobietom i nie tylko,jakim jest depresja poporodowa i zespół Downa.

#panichoreograf #tancerkawteatrze #eladownarowicz #monika #wydawnictwovidegraf #depresjapoporodowa #zespoldowna #dwochmezczyzniona #maratonpelenmilosci #romansowelove

"Monika" to powieść, którą pochłaniałam z wypiekami na twarzy. Trzeba przyznać, że Autorka nie oszczędza swoim bohaterom bolesnych i trudnych przeżyć. Ale przecież nasze życie to nie jedna niekończąca się bajka, prawda?
Tytułowa bohaterka Monika jako ceniona tancerka i choreografka ma wszystko - sławę, poklask i uwielbienie. Gdy płynąc na fali sukcesu wchodzi w związek z dwoma kompletnie odmiennymi mężczyznami, nie przypuszcza jak ta decyzja zburzy jej życie. Jej plany pękają jak bańka mydlana, a ona sama z żywiołowej i energicznej tancerki zmienia się w rozchwianą emocjonalnie kobietę. Czy spokojny Marek albo bawidamek Maciej pomogą Monice, gdy ta będzie zmagać się z depresją i osobistą tragedią?
Zachowanie Moniki wielokrotnie podnosiło mi ciśnienie. Autorka szczegółowo rozłożyła na czynniki pierwsze zachowania osób, które nie potrafią pogodzić się z tym, że ich życie nie biegnie zgodnie ze scenariuszem, który sami sobie napisali.
Czy Monika podejmie walkę o powrót do normalnego życia? Czy krzywdy, które wyrządziła bliskim da się wybaczyć? Czy można jej ponownie zaufać?
Ta powieść to rollercoaster emocji. Niektórym bohaterom mocno kibicujemy, na innych z kolei wylalibyśmy kubeł zimnej wody. Autorka do końca trzymała mnie w niepewności jak ta historia się zakończy.
Lekkie pióro, mocny i ważny przekaz, dogłębna analiza emocji bohaterów, wzruszenie i ogrom emocji - to wszystko znajdziecie w "Monice".
Każda powieść tej Autorki wryła mi się w serce i w pamięć, każda z nich dostarczyła mi mocnych emocji. Takie historie się pamięta ❤️

To moje drugie spotkanie z twórczością autorki, poprzednio czytałam książkę "Ela", która bardzo mi się podobała, dlatego postanowiłam ponownie sięgnąć po powieść autorki. Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki, prosty i przyjemny co sprawia, że książkę czyta się naprawdę sprawnie i z dużym zainteresowaniem oraz zaangażowaniem. Ja pochłonęłam historię Moniki w jeden wieczór. Fabuła książki została w bardzo ciekawy sposób nakreślona, przemyślana i równie dobrze poprowadzona, a bohaterowie świetnie wykreowani, to postaci niezwykle prawdziwe, takie z którymi śmiało moglibyśmy się utożsamić w wielu kwestiach, podzielając podobne troski i dylematy moralne. Na kartach powieści poznajemy historię tytułowej Moniki, mogłam dowiedzieć się co ta kobieta myśli, czuje, z czym się boryka, a tym samym mogłam lepiej zrozumieć jej postępowanie oraz decyzję. Chociaż przyznaję, że nie zawsze w pełni zgadzałam się że światopoglądem kobiety. Autorka wystawiła Monikę na nie lada próbę i postawiła na jej drodze szereg przeciwności losu, które wywołują w Czytelniku natłok skrajnych emocji, skłaniając tym samym do głębszych przemyśleń nad własnym życiem i wyborami jakich dokonujemy. Autorka w swoich powieściach lubi i nie boi się poruszać życiowych i trudnych tematów, tym razem też tak było. "Monika" to emocjonująca, miejscami poruszająca i pełna życiowych mądrości i prawd historia, która wciąga od pierwszych stron! Miło spędziłam czas z tą książką i czekam już na kolejne powieści Eli! Polecam!

Monika to utalentowana tancerka i choreografkach, która zawsze dąży do perfekcji. Wszystko w życiu układa się po jej myśli i z łatwością pnie się po szczeblach kariery.
W teatrze spotyka Marka, który jest po życiowych przejściach ale pragnie ułożyć sobie życie i być szczęśliwym. Zaczyna angażować się w znajomość z Moniką i chce ją wspierać na co dzień. Kobieta jest zauroczona, lubi z nim spędzać czas ale do chwili, gdy na horyzoncie pojawia się Maciej, który jest bardzo atrakcyjny, pociągający i potrafi zbajerować każdego.
Monika wpada w romans i nie potrafi dokonać wyboru. Z jednym z nich czuje się spełniona, a z drugim jej życie staje się bardziej stabilne.
Dopiero, gdy kobieta jest przy nadziei okazuje się kto tak naprawdę miał prawdziwe intencje. Niestety jeden z mężczyzn ulega poważnemu wypadkowi i zostaje oszpecony do końca życia. Monika popada w depresje i całe życie wywraca jej się do góry nogami. Dopuszcza się strasznych czynów.

Sięgając po kolejną książkę Eli Downarowicz spodziewałam się ogromnych emocji oraz historii, która zmusi mnie do refleksji.
Osobiście bardzo współczułam Monice ale też nie do końca potrafiłam zrozumieć jej zachowanie, często mnie przerażała. Pomimo, że bohaterka ma tak samo na imię jak ja to nie potrafiłam się utożsamić z nią.

Opisana historia pokazuje, że często nie jesteśmy w stanie sami sobie poradzić z problemami i potrzebujemy kogoś bliskiego żeby nas wyciągnął z tej otchłani w której utknęliśmy.
Książka jest jak najbardziej warta przeczytania ale uważajcie, bo nawet jak ją skończycie to długo zostanie w pamięci.

Często pytacie o formaty książek z tego, co się zorientowałam "Monika" występuje w formie papierowej oraz e-book.

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

Monika jest utalentowaną tancerką i choreografką oprócz tego uwielbia również samą siebie. Mężczyzn traktuje z dystansem i niezbyt przywiązuje się do innych.
Na jej drodze staje dwójka mężczyzn z jej przeszłości, Marek i Maciek. Obydwoje sporo namieszają w życiu Moniki, przez co kobieta sama nie będzie wiedziała, co czuje.

Wybrać spokojnego kochającego Marka, czy lubiącego zabawę Macieja❓️
Na domiar złego, Marek ulega wypadkowi, przez co zostaje oszpecony, a Maciej stwierdza, że chciał się tylko zabawić i nie planować zakładania rodziny.
Monika znowu zostaje sama.

Na kogo będzie mogła liczyć, kiedy dotknie ją trudna choroba❓️

Czy będzie w stanie ułożyć sobie życie z jednym z mężczyzn❓️

Autorka pokazała, że życie nie zawsze bywa usłane różami. Są rzeczy, z którymi nie damy rady zmierzyć się sami. Ela Downarowicz doskonale wie jak skupić uwagę czytelnika, tworząc tę powieść. Skupia w sobie walkę oto, co właściwe, a to, co pożądane.
Bardzo polubiłam lekkość pióra autorki i, pomimo że jest to moja pierwsza jej powieść wiem, że prędko muszę nadrobić zaległości.

Wybrać spokojnego kochającego Marka, czy...

RECENZJA

🩰"MONIKA"🩰

AUTOR: Ela Downarowicz - strona autorska

Wydawnictwa Videograf SA

"-Nic w życiu nie jest proste. Każdy dzień stawia przed nami nowe wyzwania.
-.... i tylko od nas za­le­ży, czy jesteśmy w stanie im sprostać. Najważniejsze to walczyć.... wbrew przeciwnościom."

Czy można żyć na granicy pięknej baśni?
Czy platoniczne zauroczenie, w trudnych chwilach przynosi ukojenie?
Czym jest bezgraniczna miłość?

Monika to poruszająca, pełna wirujących emocji, trudnych tematów, trudnych wyborach i niekoniecznie słusznych, złych decyzji, depresji, przewrotnym losie, który pisze własne scenariusze, niespełnionej miłości historia, która jest niezwykle życiowa. Opowieść poruszy nie jednego czytelnika, wywoła niemałe emocje i w niektórych momentach zszokuje postępowaniem głównej bohaterki.
Opowieść o pogubionej kobiecie, która wplątała się w trójkąt uczuć napędzany adrenaliną, szaleństwem, pożądaniem a z drugiej strony stabilizacją, którą marzyła od lat.
Monika to opowieść o walce pomiędzy tym, co jest właściwe, a tym, co pożądane.
Autorka w ciekawy sposób pokazuje, co tak naprawdę liczy się i jest najważniejsze w życiu, aby przyjmować dary ofiarowane przez los bez oceny, zbędnych wahań i szukania odpowiedzi na dlaczego.
Pokazuje również, jacy ludzie potrafią być egoistami i nic innego się nie liczy, tylko ja i nikt więcej.

Autorka ma lekki i przyjemny styl, dzięki czemu książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie.
Pisarka umie pokazać i wywołać wiele emocji, zadać wiele pytań, na które musimy sobie odpowiedzieć i przemyśleć co tak naprawdę ważne jest w życiu.

Bohaterowie świetnie wykreowani, prawdziwi, pełni wad, a również empatyczni, z sercem na dłoni.
Główna bohaterka Monika okropnie mnie rozczarowała swoim postępowaniem. Strasznie irytująca, egoistyczna nie raz chętnie bym ją trzasła po głowie, a to, co chciała zrobić swojemu dziecku, do tej pory nie mogę pojąć. Ta postać wywoła niemałe emocje.
Moją ulubioną postacią, którą pokochałam, był Marek, który wpisał się do moich mężów książkowych. To facet, który zyska grono swoich wielbicieli, swoim postępowaniem. Uwielbiam go. Dzięki tej postaci zobaczymy czym, jest prawdziwa bezinteresowna miłość. Ten mężczyzna miał ogromne pokłady empatii i dobre serce.

"...niepożądanego etapu życia nie można wymazać z pamięci, nie da się cofnąć zegara i nagrywać wciąż od nowa poszczególnych scen. Życie to nie teatr z suflerem u boku i możliwością nieskończonej liczby powtórek...."

Monika Miler ma trzydzieści cztery lata, jest utalentowaną tancerką i choreografką, jest sławna, piękna, zdaje się, że ma wszystko. Samotna nigdy nie potrafiła zagrzać miejsca w dłuższym związku.
Była egoistką stawiająca na sie­bie, na początku to był zdrowy egoizm, z zakorzenionym szacunkiem, prawdą i uczciwością względem innych.
Wszystko jest do czasu, gdy na jej drodze staje dwóch mężczyzn, a ona wplątuje się w trójkąt uczuć napędzany adrenaliną, pożądaniem, wtedy nic nie będzie takie samo. Życie trzech osób, które los postanowił, ponownie złączyć zmieni się niewyobrażalnie.
Wpadła w wir, z którego nie widziała właściwej drogi wyjścia. Straciła poczucie, co jest dobre, a co złe. Pogmatwała sobie życie.
Kobieta zapomniała tylko, że los często pisze swoje własne scenariusze, niekoniecznie realizujące nasze plany i marzenia.
Staje na życiowym zakręcie, podejmując irracjonalne decyzje.

-Na którego mężczyznę będzie mogła liczyć?
-Czy niespełniona miłość może prowadzić do szaleństwa?
-Którego z mężczyzn wybierze Monika i czy będzie umieć wybrać, któregoś z nich?
-Czy Monika zaakceptuje swój los?
-Do czego posunie się zdesperowana kobieta?
-Jakim człowiekiem okaże się Maciej?
-Czy Marek zakończy relację, która niosła za sobą wyłącznie cierpienie?
-Kim stanie się Monika?
-Czy Monika dostanie drugą szansę?

Polecam.

Dziękuję bardzo wydawnictwu za egzemplarz do recenzji.

RECENZJA

🩰"MONIKA"🩰

AUTOR: Ela Downarowicz - strona autorska

Wydawnictwa Videograf SA

"-Nic w życiu nie jest proste. Każdy dzień stawia przed nami nowe wyzwania.

Czy można żyć na granicy pięknej baśni?
Czy platoniczne zauroczenie, w trudnych chwilach...

• Przeczytane w 2023
  • Literatura obyczajowa romans